Za čim večjo verodostojnost so simulirali trk z enako velikim in težkim vozilom, pri klasični hitrosti 64 km/h in ob 40% pokritosti. Obenem so za čim boljše rezultate poleg (običajne zasedenosti); dveh spredaj sedečih odraslih in dveh otrok zadaj, dodali po eno testno lutko v drugo in tretjo sedežno vrsto.
Obe vozili sta dokazali ustrezno trdnost potniške kabine in varnost za vse potnike, ki jo lahko opišemo kot zadovoljivo. Ta pa seveda še zdaleč ni perfektna. Voznik v VW T5 bi ob takšnem trku zaradi številnih deformacij in spremenjene lege pedal gotovo utrpel posledice nog. Renault se je v tem primeru bolje izkazal, a je zaradi močno ukleščenih vrat, ki jih je bilo mogoče odpreti samo z težkim orodjem, vseeno dobil enake ocene. Obenem so, zaradi specifične oblike in postavitve sedežev tovrstnih vozil, v obeh avtomobilih zabeležili povečano nevarnost za kolena spredaj sedečih. Potniki v drugi sedežni vrsti bi jo ob takšnem trku odnesli najbolje, saj so bile ugotovljene poškodbe majhne. Morebitne poškodbe otrok, so strokovnjaki pri ADAC razveseljivo, označili kot »majhne«. Občutno bolj ne-varno pa je, če ob takšnem trku sedimo v tretji sedežni vrsti. Odrasel človek bi imel močno poškodovane noge, predvsem kolena, saj bi z njimi silovito udaril ob trdno ogrodje sedežev druge vrste.
Med posebnosti je ADAC zapisal dejstvo, da Renault odsvetuje v (najvarnejšo) tretjo vrsto sedežev, namestiti otroški sedež, na kar ne opozarja nobena nalepka ali drugo opozorilo v trafficu. Renault si je obenem prislužil dodatno kritiko tudi, ker v vozilu ni bila vgrajena sopotnikova varnostna blazina. Če bi bila, bi gotovo dobil višjo oceno pri meritvi (ne)poškodovanosti prsnega koša sovoznika. Med minuse pri Volkswagnu T5 pa so zapisali, da ta (žal) ni serijsko opremljen s sistemom izklopa sovoznikove serijske blazine in da na/ob sovoznikovem sedežu ni nikjer označeno, da je tja mogoče namestiti samo nazaj obrnjen otroški sedež.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen