Bolj okreten
Zasnova kombija z zadnjim pogon je med Evropejci bolj ali manj zanemarjena, saj se vsi (tudi, oziroma predvsem iz stroškovnih razlogov) oklepajo prednjega pogona. Slednji je nedvomno proizvajalcu bolj prijazen, a je zato na cesti slabši za uporabnika avta, saj v primeru polno naloženega avta omogoča nekoliko slabše vozne lastnosti. Ne glede na obremenitev vozila pa je ena glavnih prednosti, ki jih zasnova zadnjega pogona glede na prednjega dopušča, manjši rajdni krog. H-1 se ponaša z rajdnim krogom 11,2 metra, kar je za dobrih pet metrov dolg »avtobus« dober podatek o okretnosti.
Dokaj skromna ponudba
Kot smo že omenili, je H-1 na voljo samo z enim motorjem, enim menjalnikom, tremi izvedenkami, kjer se slednje dejansko razlikujejo samo po številu sedežev v kabini ter ali so v zadnjem delu kabine nameščene šipe ali dostavniška pločevina in tremi paketi opreme.
Testirani primerek je bil založen z najbolj bogatim paketom Style, ki sicer načeloma postreže z vsemi uporabnimi in pričakovanimi postavkami s seznama opreme, a vendar zmore konkurenca na tem področju ponuditi še dosti več. Več serijsko vgrajene ali doplačljive prilagodljivosti, več motorjev, tudi bencinskih, komur »smrad« dizla morda ni všeč, več menjalnikov, več karoserijskih izvedenk (daljša in krajša medosna razdalja, višja in nižja streha) in v glavnem tudi več dopalačil s katerimi si lahko zahtevnejše stranke sestavijo avto, ki je bolj ali manj po njihovi lastni izbiri. Seveda pa to raznolikost konkurenca tudi zaračuna, kar je deloma razvidno tudi iz tabele konkurence, kjer hyundai nedvomno več kot očitno prednjači.
Za konec
Če vas raznolikost ponudbe, obsežnost (doplačljivega) spiska opreme ne gane, pretirane prilagodljivosti pa pravzaprav tudi ne rabite, zato pa v svojem novem »mini avtobusu« iščete robustnost, zgledne vozne zmogljivosti, prostornost in ob cenovni dostopnosti tudi zmerno stopnjo opremljenosti, potem bo H-1 prava odločitev.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen