Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Pe nov 06, 2015 1:15 am

xxl je napisal/-a:Ma ja,zanimiva je,ni kaj,pač me neke stvari motijo,ampak,niso usodne.Recimo,od zadaj je lepa,spominja me na mojo julko,spredaj malce preveč umirjena,izbira barv slaba (kot pri julki),preveč "odtenkov sive".1,4 150 se da dobit za prav zanimivo ceno,koliko vidim s temi popusti.Ne zaostaja dosti za julkinimi 170KM,če bo poraba še nižja,toliko bolje. 8)

Hmm ...mene tudi kar nekaj stvari moti. Recimo zadek nikako ne morem "prebavit" :? ...bolj ga gledam, manj mi je všeč. V živo mi je pa še manj bil všeč. Moti štrlječi znak, ki je ob enem še kljuka za prtljažna vrata.
V vsakem primeru se moram strinjat da je stara Astra lepša ...žal.

Tudi kljuke na vratih se mi zdijo predimenzionirane in štoraste.

Pa......a sem spregledal, ali panoramske strehe ni v ponudbi?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a thunderbolt Pe nov 06, 2015 8:23 am

Panorame ni, je pa obicajno stresno okno, ki se ga dejansko da odpret.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a pskoda Pe nov 06, 2015 2:10 pm

For je napisal/-a:
V vsakem primeru se moram strinjat da je stara Astra lepša ...žal.


Sva že dva
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Pe nov 06, 2015 3:39 pm

To je itak stvar osebnega okusa.
Jaz moram priznat, da sprva ni bilo toliko "navdušenja" nad avtomobilom po prvih uradnih fotkah kot je bilo to pri Astri J.
Vendar bolj ko jo gledam lepša se mi zdi. Definitivno deluje modernejše. Bolj "športno" a hkrati ima še vedno velik elegance.
Zadnji konc se mi zdi še posebej lepši od Astre J.
Astra J mi je še vedno za odtenek lepša od P308. Vendar mi je Astra K sedaj še lepša. Sploh v temno sivi.
Da o notranjosti ne govorim. Velik lepše. Pa ne zaradi manj gumbov ali touchsreena, ker mi "dol visi" glede tega. Zaradi mene bi lahko imela "tisoč" gumbov pa me ne bi motilo. Na splošno deluje lepše.
Edino kar me moti je recimo sijaj črna v višjih paketih pri armaturi. To je magnet za prah in praske. Je pa lepo na pogled.

Slika
Meni je lepša nova.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a xxl Pe nov 06, 2015 10:51 pm

Škoda da ni več barv na izbiro,res,milijon odtenkov sive in rjave,samo ena rdeča.Kje so rumena,svetlo zelena kovinska,še kakšna modra?Samo pri Corsi bi pogledali kakšna je izbira.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Pe nov 06, 2015 11:16 pm

...ja, pa bela je čist navadna zgleda :roll: Tale Sovereign srebrna se mi zdi v redu zaenkrat

Danes še malo pofirbcal Innovation različico. Dost bolj izgleda vse skupaj, pa vseeno glede notranjosti imam mešane občutke. :?

Lahko bi se bolj potrudili glede na konkurenco. Res sem pričakoval več, glede na to da sta recimo 308 in Golf že dve leti (in več) na trgu.
Nikako me ne prepriča v primerjavi z Golfom in 308. :huh:

Upam da me testna vožnja prijetno šokira tako kot me je pri 308, drugače pa .... :roll:
Tkole brez testne vožnje bi rekel da v primerjavi z 308 ima določene prednosti kot so matrične LED luči, več prostora za noge zadaj, boljši zaslon na dotik, bencinski štirivaljnik za 125 KM

Upam da še kaj ...recimo poraba, cena, podvozje, izolacija kabine, udobnost ....

Meni osebno je nekako najtežje prebaviti "ogromni" volanski obroč :( ...res zajebano ko se navadiš na manjšega. :roll:
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Reaper85 So nov 07, 2015 9:14 am

Sem pregledal cel cenik, ampak ne vidim opcije ogrevanega vetrobranskega stekla, recimo pri Corsi si ga dobil za borih 130€.
Edino "Dodatni grelnik s pogonom na gorivo" imajo za 1800€.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul So nov 07, 2015 1:53 pm

Danes videl opelico in sem navdušen.
Sem pa malo konfiguiral pa prišel na 28000 evrov :? , pa, da potem vzamem še ta močno 1.6 160KM karavan, potem pridem blizu 30000 evrov, ali več.
V tem rangu se mi pa zdi, da je konkurenca za astro prehuda (focus ST karavan, "pižo 308" GT karavan, octavia RS, golf GTD karavan) :?
Tako, da vzamem nazaj, da so cene solidne.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a IcEm4n So nov 07, 2015 3:54 pm

Ne pretiravaj glede cen. Za 29.795€ lahko sestaviš najdražjo možno opcijo (po konfiguratorju): Innovation 1.6 CDTI (100kW) avtomatik z 18" platišči, kovinsko barvo, s komplet usnjem (AGR sedeži) in vso opremo, ki jo je možno obkljukati. Z neko normalno opremo pride bistveno manj (že, če pri Innovation vzameš samo Paket Innovation in parkirni pomočnik, imaš lepo naloadan avto).

xxl je napisal/-a:Škoda da ni več barv na izbiro,res,milijon odtenkov sive in rjave,samo ena rdeča.Kje so rumena,svetlo zelena kovinska,še kakšna modra?Samo pri Corsi bi pogledali kakšna je izbira.

In kakšna je izbira barv pri konkurentih? Koliko jih ima na voljo rumeno in zeleno kovinsko? :noro
Zadnjič spremenil IcEm4n, dne So nov 07, 2015 4:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Spectre
 

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Spectre So nov 07, 2015 4:22 pm

Nova astra mi je po zunanjosti takšna kot Aygo, nakičen avto za metroseksualce s pol kg gela v laseh. :)
Pa še manjša je od prejšnjega modela. So pa vsaj v kvaliteti naredili velik korak naprej.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a meganer So nov 07, 2015 4:51 pm

Evo sam imam tud rad žive barve, sploh če je kak sport paket.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a Renault VG So nov 07, 2015 5:49 pm

Spectre je napisal/-a:Nova astra mi je po zunanjosti takšna kot Aygo, nakičen avto za metroseksualce s pol kg gela v laseh. :)
Pa še manjša je od prejšnjega modela. So pa vsaj v kvaliteti naredili velik korak naprej.

Kar se mene tiče je prostora ogromno, edino prtljažnik je malo majhen če imaš rezervo ampak niti ni tako pomembno.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi So nov 07, 2015 6:43 pm

IcEm4n je napisal/-a:Ne pretiravaj glede cen. Za 29.795€ lahko sestaviš najdražjo možno opcijo (po konfiguratorju): Innovation 1.6 CDTI (100kW) avtomatik z 18" platišči, kovinsko barvo, s komplet usnjem (AGR sedeži) in vso opremo, ki jo je možno obkljukati. Z neko normalno opremo pride bistveno manj (že, če pri Innovation vzameš samo Paket Innovation in parkirni pomočnik, imaš lepo naloadan avto).

xxl je napisal/-a:Škoda da ni več barv na izbiro,res,milijon odtenkov sive in rjave,samo ena rdeča.Kje so rumena,svetlo zelena kovinska,še kakšna modra?Samo pri Corsi bi pogledali kakšna je izbira.

In kakšna je izbira barv pri konkurentih? Koliko jih ima na voljo rumeno in zeleno kovinsko? :noro


Podpis!
Sem tudi jaz preletel konfigurator in se tudi meni zdi Innovation z par dodatki že konretno opremljen avto za zelo solidno ceno!

Sem si jo pa tudi jaz danes ogledal na "predstavitvi". Je ok avto. Vendar za kaj več moram na testno.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a xxl So nov 07, 2015 7:28 pm

Tudi pri Alfi imam skromno izbiro barv,žal.Ima kdo sliko emerald zelene?
Ne vem pa kaj komplicirate pri opremi,kot da vsi imate ful nalodane avte.Jaz bi dodal samo park senzore na najvišji paket opreme in je končna cena več kot odlična.Do zdaj sem našel samo pri Alfi dobro razmerje za vložen denar.Danes sem si jo jaz tudi ogledal.Ni tistega vau efekta,ampak,je ta boljša v razredu.Drug teden dobim ponudbo,v sredo pa testno vožnjo 1,4 150.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a thunderbolt So nov 07, 2015 10:00 pm

Zanima me al se ze kaj ve o LPG variantah, 8-speed avtomatiku in ACC-ju?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Ne nov 08, 2015 1:35 am

xxl je napisal/-a:Tudi pri Alfi imam skromno izbiro barv,žal.Ima kdo sliko emerald zelene?
Ne vem pa kaj komplicirate pri opremi,kot da vsi imate ful nalodane avte.Jaz bi dodal samo park senzore na najvišji paket opreme in je končna cena več kot odlična.Do zdaj sem našel samo pri Alfi dobro razmerje za vložen denar.Danes sem si jo jaz tudi ogledal.Ni tistega vau efekta,ampak,je ta boljša v razredu.Drug teden dobim ponudbo,v sredo pa testno vožnjo 1,4 150.

Hmmm ...boš pa ja dal paket Innovation???? :shock:
Antena v obliki plavuti morskega psa
IntelliLink Navi 900
IntelliLux LED matrični žarometi
Izboljšan instrumentalni informacijski zaslon (večbarvni grafični)
Samodejna nastavitev višine svetlobnega snopa žarometov
Sistem prilagodljivih prednjih žarometov (AFL)
Zadnje LED luči


Ali pa samo LED luči (ne vem če je možno)
Ne vem no ...te luči so še najbolj zanimive od vsega kar ponuja. Sploh ne vem če bi me drugače zanimal ta avto. :roll:

Jaz pridem do 22.000 s tem paketom brez usnja, senzorji in še par malenkosti :huh: ...čist preveč :huh:
Odvisno od popustov....upam da je kaj konkretnega.
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a aygo Ne nov 08, 2015 8:46 am

Je možno:

IntelliLux LED matrični žarometi
Samodejna nastavitev višine svetlobnega snopa žarometov, Dnevne LED luči, Sistem prilagodljivih prednjih
žarometov (AFL), Zadnje LED luči: 1200€
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Ne nov 08, 2015 9:54 am

For je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Tudi pri Alfi imam skromno izbiro barv,žal.Ima kdo sliko emerald zelene?
Ne vem pa kaj komplicirate pri opremi,kot da vsi imate ful nalodane avte.Jaz bi dodal samo park senzore na najvišji paket opreme in je končna cena več kot odlična.Do zdaj sem našel samo pri Alfi dobro razmerje za vložen denar.Danes sem si jo jaz tudi ogledal.Ni tistega vau efekta,ampak,je ta boljša v razredu.Drug teden dobim ponudbo,v sredo pa testno vožnjo 1,4 150.

Hmmm ...boš pa ja dal paket Innovation???? :shock:
Antena v obliki plavuti morskega psa
IntelliLink Navi 900
IntelliLux LED matrični žarometi
Izboljšan instrumentalni informacijski zaslon (večbarvni grafični)
Samodejna nastavitev višine svetlobnega snopa žarometov
Sistem prilagodljivih prednjih žarometov (AFL)
Zadnje LED luči


Ali pa samo LED luči (ne vem če je možno)
Ne vem no ...te luči so še najbolj zanimive od vsega kar ponuja. Sploh ne vem če bi me drugače zanimal ta avto. :roll:

Jaz pridem do 22.000 s tem paketom brez usnja, senzorji in še par malenkosti :huh: ...čist preveč :huh:
Odvisno od popustov....upam da je kaj konkretnega.


Jaz sem skonfiguriral za dobrih 20.500 povsem spodobno opremljen avto 1.4 125KM Innovation oprema, quick heat sistem ogrevanja, dodatno zatemnjena zadnja stekla... Park senzorjev ne rabim.
Paket Innovation (IntelliLux LED, IntelliLink Navi 900, zadnje LED luči...)
Meni se to zdi dobra ponudba. Plus še popust. Pa če dam star avto v ceno je to to.

Eddit: sem šel za foro na Peugeot 308 konfigurator. Za 1.2 130 polna oprema in dodatki katere ima astra že serijsko v polni opremi (ne vse) sem prišel na razliko do 2.400 ali več v ceni. Ko sem mu dodal tisto kar astra ima že v Innovation paketu.
Skupaj 23.100 na okroglo. Astra 20.700

Astra je velik ugodnejša.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a emozul Ne nov 08, 2015 1:42 pm

Ja tomi se strinjam, vendar, če pa vzameš pri astri avtomatik, ta močni motor, najboljše sedeže, ki so samo v kombinaciji z usnjem, pa prideš čez 27000 evrov (pa ni ne karavan, pa še ta močan ni), to je dejstvo. Recimo ful opremljen 308 GT karavan, je pa slabih 28000 evrov!

Itak se bo vsak po svoje odločil, vendar astra ni pocen kot hočete nekateri tukaj prikazat.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2016 Opel Astra

Napisal/-a For Ne nov 08, 2015 1:49 pm

quick heat sistem ogrevanja?
Kaj je sploh to? oops :?:
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 127 gostov