Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
tomay
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne jun 15, 2003 10:17 am
Kraj: logatec

Napisal/-a tomay Ne jun 15, 2003 10:22 am

Jest pa tko mislem o tej debati! Če bi komurkoli od vas bil BMW všeč bi te avtomobile spoštoval in šel v korak z tovarno BMW in sledil njihovim smernicam. Če pa BMW- ju ne zaupate potem pač ni avto za vas! Nova sedmica pa je nora zadeva!! Sem jo vozu in je dost gumbov in lučk!
 
Uporabniški avatar
Jesus
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: To jan 21, 2003 9:51 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Jesus Ne jun 15, 2003 2:44 pm

Najprej kar se tice oblike BMWjev;
BMW gre kot je ze nekdo napisal v korak s casom v razvoju oblike, kot REnault ki je najbolj ociten konkurent, pa meni naprimer renaulti sploh niso lepi pa se ne bom zato kregal ker ga itak nebi mel,
Safrane ti pa kokr jst vem NEBI mel bmwja tko da ne vem kaj se pol kregas :?:
Zaupam bmwjevim smernicam in mislm da bojo se naprej delal kvlaitetne avte, pa ceprav tudi jaz nisem navdusen nad novim designom bmwwjev posebej od znotraj, ker imam sam starejsega bmwja pa vem da so bli 20let al pa se vec skos enake armature lepo zamaknene proti vozniku enake oblike armature stevcev zdej je a vse neki druagac, sam kaj cmo!

lp ///Mpower
 
tomzl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr maj 07, 2003 10:52 pm

Napisal/-a tomzl Po jun 16, 2003 12:46 am

Toretto je napisal/-a:bravo SAFRANE

dokaz da en govorim kr neki. MB E je 3. najbolj prodajan avto v Nemčiji aprila 2003. Kje je tvoja petka? Malo nižje poglej.

Si pomislil, da je petka po sedmih letih in tik pred začetkom prodaje nove oblike slab primer za primerjavo prodaje? Kolikor vem, je bila petka prej po prodaji tik za serijo 3, sedaj je pa razumljivo zdrsnila po lestvici, saj vsi čakajo na novo obliko. V reviji Auto Motor und Sport je serija 5 že ne vem koliko let zaporedoma najboljši avto v svojem razredu. Najbrž ne brez razloga. :P

SAFRANE je napisal/-a:2.kar se tiče sprobavanja i-drive-a :
bil sem na svetovni premieri 7ice v Frankfurtu leta 2001
in samo 7ico (745iA) sem imel 3 dni -->v tem času mislim da se da idrive kar dobro sprobati
če hočš nevem postajo val 202 moraš narediti prej vse tole:
1-poiščeš entertaiment-vrtenje-klik-2-poiščeš radio-vrtenje-klik-3-poiščeš tuner-vrtenje klik-4-poiščeš val 202 (če ga imaš shranjenega drugače je še več dela)-vrtenje klik

no v s-klassi pa zato potrebuješ samo
1-pritisneš gumb ( od 1- 9 ) kjer imaš shranjeni val 202

in to je bil samo primer --enako velja za :
-komplet radio
-navigacijo
-tv

Komande za radio so na volanu, gumbi za klimo so še vedno na armaturi. Ko enkrat nastaviš postaje, ni treba vsakič ponovit celega postopka, ampak samo izbereš z gumbom željeno postajo. Navigacijo in TV tako ali tako nastavljaš, ko si na mestu (TV itak ne deluje ko je avto v gibanju), poleg tega imaš pa še vse funkcije dosegljive prek glasovne komande. Samo poveš kaj hočeš in ti avto naredi vse.

Glede na to, da si tako proti I-driveu bi rad videl, kakšno bo tvoje mnenje, ko bo imel Mercedes S podoben sistem. Govori se, da bo imel novi razred S sistem, ki bo zelo podoben I-driveu.

SAFRANE je napisal/-a:3. kako je z prodajo?
v Nemčiji je bilo aprila 03 od 50-ih najbolj prodanih avtov na 3.mestu Mercedes-Benz C-klasse z 125.206 avti.
tko da res nevem od kje teb tolk kretenske izjave da se prodaja katastrofalno*?*
men se to kvečjem malo noro zdi da se lahko ena tolk draga firma kot je MB prodaja tako dobro da je takoj za vw-jem -->pišuka MB se bolje prodaja kot opel!

Tale podatek za Mercedes razred C je pa čist mimo. Recimo, da je šlo za lapsus. :D Razred C je bil aprila 2003 na 7. mestu z 9163 prodanimi primerki (5000 manj prodanimi primerki kot serija 3, ki je 2. najbolj prodajan avto v Nemčiji). To še zdaleč ni slabo, je pa daleč za BMW-jem. :D

Treba je priznat, da se je razred E aprila zelo dobro prodajal, bomo videli, kako bo s prodajo naslednji mesec in potem ko pride nova petka.

SAFRANE je napisal/-a:5.kaj je z maybachom???
prvič slišim za kvalitetne težave pa delam na Mercedesu---a ni to mal čudn a?*laž?*
folk prosim ne verjemte temu človeku preveč ker naklada z ta velkimi vilami!

Kot sem jaz slišal, so imeli težave s podvozjem, ki naj bi se zvijalo zaradi prevelekih obremenitev. Govora je bilo celo o tem, da naj bi nazaj poklicali nekaj avtomobilov, da so jim ojačali določene dele.

SAFRANE je napisal/-a:Nikdar nisem reku da je BMW slaba firma=to najbrž tudi nekaj časa še nebom ----->je pa DEJSTVO (dejstvo= dokazana hipoteza) da gre trenutno že nekaj let bmwju slabše (vsaj v prodajnem smislu--ki pa je v avtobusinessu VSE) kot pa MBu.
Številke povejo vse tko da brezveze se kregat --če pa ne verjamete pa kupte kšno nemško revijo kjer majo zmeri prodajne charte za ta mesec in boste vidl!

Prodajne številke niso VSE, kot ti praviš. BMW ima recimo najvišji dobiček od posameznega prodanega avtomobila v avto industriji. S tega vidika jim gre torej odlično, saj recimo lahko kakšen drug proizvajalec proda veliko več avtov pa zasluži manj kot BMW. BMW ima že nekaj let zapovrstjo rekordne dobičke in prodajo. Če jih prodajo manj kot MB-jev, so torej bolj ekskluzivni, kajne? :twisted:
With an automatic transmission, shift happens.
 
orlytm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po mar 17, 2003 6:13 pm

Napisal/-a orlytm Po jun 16, 2003 8:14 am

ma ste hecni :D :D :D
a vam sam neki povem:

Statistika je najvecja laz, sestavljena iz majhnih resnic!

in kaj vi delate, obmetavate se z raznimi statistikami sem in tja ... hehe

oblika: o tem ne gre razpravljat ... meni so recimo tut novi designi BMWja vsec, prav tako pa so mi precej vsec novi designi MBja ... kar pa nebi mogu rect za vecino prejsnjih modelov, k so bli prov u ibr skatlasti, ampak komplet vsi.

i-drive: stvar navade ... ko se ga navadis je IMO odlicna rec .... mnogo bolj, kot nebroj raznih gumbov, k jih je se itak tko prevec.

lp
OrlyTM
 
tomzl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr maj 07, 2003 10:52 pm

Napisal/-a tomzl Po jun 16, 2003 11:36 am

SAFRANE je napisal/-a:3. prodaja C-klasse v aprilu 2003
pa kwajs tabo človk???????kje teb tak fuknen podatek????
pejd prosim na http://www.jes-mercedes.de
al pa odpri katero koli nemško revijo in boš videl da je c-klassa lepo na 3.jem mestu
kakšen 7.razred!!!!!!!-noro ej!
bom pa ja vedu če delam na Mercedesu-->pa vsak mesec dobimo charte vseh prodanih vozil MB-a in drugih znamk tko da ne mi napenjat kle folka!!!!->>če pa ne verjameš pa prid k men in ti pokažem

OK, da ti malo razjasnim par stvari. Poglej, če je razred E tretji najbolj prodajan avto v aprilu 2003, kakšna je možnost, da je tudi razred C 3. najbolj prodajan avto? Verjetno si ugotovil, da ni ravno velika.

Tisto, kar ti vztrajno ponavljaš je prodaja v celem lanskem letu (2002). MB razred C je bil res tretji najbolj prodajan v letu 2002, a so še vedno prodali 23.000 primerkov manj kot BMW serije 3, ki je bil drugi najbolj prodajan avto v Nemčiji lani. V aprilu 2003 je bil razred C na 7. mestu po prodaji (vir: link do podatkov na strani revije AutoBild). Zgleda da fukneni podatki le niso tako fukneni kot ti misliš. Toliko o tvojem bralnem razumevanju, ki kot kaže ni na zavidljivi ravni (kdo ve, koliko je resnice v vseh ostalih stvareh, ki si jih do sedaj trosil, če tako prirejaš podatke?).

To, da si prodajalec MB čivkajo že vsi vrabci, tako da ni treba vsakič tega napisat. Ali naj bi to dejstvo povečalo tvojo kredibilnost?

SAFRANE je napisal/-a:5. prodajne številke
hm.....kaj misleš je gl. stvar firme ki se ukvarja z proizvodnjo????mogoče kolk majo dobre malce v firmi?NE!---mogoče kako imajo dobro očiščene šipe v pisarnah?NE
-->koliko teh proizvodov (OD KATERIH JA HUDIČA CELA FIRMA LAHKO SPLOH STOJI) prodajo? JAAAAAAAAA!!!!!!!!!!--in samo to !

prosim povej mi kje si tako butasto slišal da ima bmw največ od posameznega narejenega avtomobila??? že sam MB upam stavit ima večjo maržo---da o kakšnem Jaguarju,Lambotu,Ferariju itd. rajš ne govorim
tko da res: prosim povej nam in pokaži kje si to prebral!-

Ne strinjam se s tabo, da je število prodanih proizvodov najbolj pomembna stvar. Če bi bila, bi MB in BMW in še kdo drug znižala cene in bi prodala veliko več avtov. Samo če znižaš cene pa nimaš več toliko dobička na prodan avto in se skupni dobiček zmanjša. Zapletena stvar, ne? Podjetja se glede na elastičnost povpraševanja odločijo kakšno ceno bodo postavila izdelkom in koliko jih bodo prodala. Ocenijo več variant in izberejo najbolj ugodno. Največ prodanih izdelkov torej ni edina in najbolj pomembna stvar. Včasih je za podjetje boljše, da dajo višje cene in prodajo manj artiklov. Važno je torej število prodanih izdelkov, cena po kateri se prodajajo, proizvodni stroški in še marsikaj drugega. Samo število prodanih avtomobilov nič ne pove o uspešnosti. Neka znamka lahko proda ogromno avtov pa bo v izgubi, druga pa peščico avtov in se bo kopala v denarju. Šele skupek vseh prej omenjenih faktorjev odloča o uspešnosti firme. Upam, da ti je sedaj kaj bolj jasno.

Tisto o maržah sem prebral v časopisu, na žalost si nisem shranil članka. Ne spomnim se točno, ampak mislim, da je bilo govora o velikoserijskih avtomobilih. Ferrari, Lamborghini in ostala eksotika tu ne pridejo v poštev. Ne vem po čem sklepaš, da ima Jaguar visoke zaslužke na posamezen avto? Lani so prodali nekaj več kot 100.000 avtomobilov, torej desetino od prodaje BMW-ja. Razvojni stroški se delijo s številom prodanih avtomobilov, zato je logična razlaga, da stane tovarno Jaguar izdelava Jaguarja več kot tovarno BMW izdelava enega BMW-ja.

SAFRANE je napisal/-a:citiram tebe:BMW ima že nekaj let zapovrstjo rekordne dobičke in prodajo
hahahahahahaha.....*total-smeh*
zakaj pa misliš da so pol v 7-ih letih zamenjali 3x komplet poslovodstvo (vključno z gl. direktorjem) ?
in zakaj se v u.s.a. zapira vedno več bmw-salonov? če bi šlo po tvojem se to nebi dogajalo

tko da ej folk no ne bluzite mi kr ene stvari k se jih DOBESEDNO sami kr mal spomnete !
dokler nimate dokazov (int.stran, revija ta in ta, citat ta in ta,intervju ta in ta) MI SPLOH NE KLE SM (IN brezveze sploh kamorkoli) PISAT!

Zdaj pa ti nekaj nakladaš. BMW ima že vrsto let rekordne dobičke, z izjemo 1999, ko ga je še Rover vlekel dol. Sam BMW je vedno dobro posloval, zadnje tri leta pa sploh podirajo same rekorde, tako po zaslužku kot po prodaji (leta 2002 so skupaj z Minijem presegli mejo milijon prodanih avtomobilov). Če ne verjameš, si lahko pogledaš BMW letno poročilo 2002. Upam, da si dobil dovolj virov, da ne boš več svojega trdil.

Za dodatek ti dam še link do Flash prezentacije rezultatov BMW-ja v zadnjih letih, da ti ne bo treba iskat podatkov po celem letnem poročilu.
Flash prezentacija

Glede menjave vodilnih mož je bil razlog neuspeh Roverja, drugič pa zdravstvene težave glavnega direktorja. Firma je očitno zelo trdna, če kljub vsem spremembam na vrhu brez problemov raste v hitrem tempu. :D

Glede na vse, kar je bilo napisano, je jasno, da si ti tisti, ki bluzi. Tudi ti bi kdaj pa kdaj lahko dal kakšen vir teh tvojih "podatkov". Čeprav misliš, da si kot prodajalec MB zdej alfa in omega, si zame še vedno samo navaden prodajalec avtov, zato bi lahko malo omejil svojo aroganco do vseh ostalih, ki so nevedni, ker pač ne delajo na AC. Toliko za zdaj pa lep pozdrav. :D
With an automatic transmission, shift happens.
 
tomzl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr maj 07, 2003 10:52 pm

Napisal/-a tomzl Po jun 16, 2003 2:19 pm

SAFRANE je napisal/-a:počasi
-ampak ostaledva (milberg pa še en) sta pa imela predvsem kot razlog ta---da se sam nadzorni svet ni strinjal z tako slabo prodajo v u.s.a.=katera pa je res velik trg

Takrat se nisem poglabljal v to, zakaj je Milberg odstopil, ampak uradni razlog so bile njegove težave s hrbtenico. BMW je bil takrat na vrhuncu uspešnosti, ko ga je zapustil Milberg, tako da slaba prodaja ni mogla biti vzrok. Od takrat je šla prodaja in dobiček še navzgor, tako da res ne vem od kod podatki, da je šlo za kakšno krizo?

BMW je najbolj prodajana znamka v svojem razredu v ZDA. Prodaja jim vsako leto strmo narašča. Da ne bo treba iskat podatkov za BMW in MB, sem spodaj pripisal podatke za obe znamki. Toliko o slabi prodaji. :twisted:

Za BMW:
The BMW Group experienced its most successful year ever in the North American market. The number of cars sold by the BMW Group in the USA in 2002 increased by 20.4% to 256,622 units, with 232,032 (+8,9%) vehicles of the BMW brand and 24,590 of the MINI brand.


Za MB:
Mercedes-Benz USA (MBUSA) reported its highest month on record with sales of 21,288, bringing the company to its highest annual sales volume ever at 213,225.


Kako se lahko BMW-jeva prodaja smatra za slabo, če so prodali skoraj 20.000 avtomobilov več kot MB v letu 2002? Nekaj ne gre skupaj. Če bi zraven štel še Mini, je razlika še toliko večja, ampak Mini ne spada v luksuzni razred, zato ga nisem štel v primerjavi.

Skrajno nelogično se mi zdi, da bi zapirali salone, če prodaja narašča s tako hitrostjo. Bi pa rad videl, kje piše, da se v ZDA zapira vedno več BMW salonov, kot si navedel v prejšnjem postu, ker se ta trditev zdi popolnoma nesmiselna.
With an automatic transmission, shift happens.
 
asus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:52 am

Jao safrane!

Napisal/-a asus Pe avg 08, 2003 12:33 pm

Jao, safrane, bruka. Sramota za AC.

In tak prodajalec naj bi mi prodal avto ?! Nikoli!
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Pe avg 08, 2003 12:58 pm

OK, Safrane o obliki BMWjev ti povem samo to, da so men svetovno dobri, pa če ti še tako pluvaš po njih (se mi je vse sestavlo skup ko sem prebral kje delaš). In počakaj kakšno leto, pa bomo videli koliko BMW 5 bo prodanih. Ti si mnenja, da vaši ne navijajo cen za Merce? Men se zdijo vsaj tolk dragi kot BMWji.

Glede Maybacha. Mislim, da ga direktno pri AC Inetrcar NE prodajate, glede na to, da moraš it v tovarno, da si izbereš vse dodatke ipd. In JA, testni ekipi neke nemške TV hiše je avto ostal na cesti z okvaro elektronike. Od tam so ga nazaj v tovarno odpeljali s šleperjem. In tudi drugje sem slišal, da imajo probleme z njim. Nekaj celo piše v zdajšnji prilogi Dela Na kolesih.

Pa prosim poskusi se kontrolirat in ne kolni toliko, ni na nivoju.
 
prosko002
Novinec
 
Prispevkov: 329
Pridružen: Če mar 27, 2003 4:44 pm
Kraj: Paradiž

Napisal/-a prosko002 Pe avg 08, 2003 1:16 pm

Toretto je napisal/-a:
Če pogledaš statistiko prodaje po modelih na najbolj pomembnem tržišču v Evropi (Dojčland), za april 03 (za maj še niso objavili), pa zgleda tako


1.VW Golf, Bora 20.349
2. BMW 3 14.097
3. Mercedes E 11.177
4. Audi A4 11.077
5. VW Polo 10.495
6. VW Passat 9.533
7. Mercedes C 9.163
8. Opel Astra 8.917
9. Opel Corsa 7.015
10. Mercedes A 6.600
11. Peugeot 206 6.404
12. Ford Focus 5.799
13. Opel Zafira 5.086
14. Audi A6 4.794
15. Renault Twingo 4.587
16. Ford Fiesta 4.431
17. Renault Scénic 4.220
18. Opel Vectra 4.014
19. Peugeot 307 3.922
20. Skoda Fabia 3.845
21. Audi A3 3.725
22. Smart 3.526
23. Renault Clio 3.429
24. Renault Mégane3.341
25. BMW 5 3.219
26. Ford Mondeo 3.120
27. Skoda Octavia 3.030
28. Mazda6 2.737

itd.

Še link:post od scottyja je.
http://www.mobisux.com/tabla/showflat.php?Cat=&Board=mobi7&Number=842946&page=0&view=collapsed&sb=5&o=7&fpart=1

Veš kaj pomen da se tko drag avto tako dobro prodaja?? Nedvomen super-uspeh mercedesa.

d****


Sej drgač se nisem hotu vmešat v to debato, ker se mi zdi brezveze komentirat neke individualne všečnosti pri različnih avtomobilih... Kregali ste se, enkrat, da je MB, drugič, da je BMW tretji po prodaji. Če je zgornji seznam pravilen, potem je MB na tretjem mestu. BMW pa na DRUGEM.

:D :D

lp pa brez zamere,

Prosko
Speed Give Me What I Need ...
I Feel The Need ... The Need For Speed.
Because The Show Must Go On.
Slika
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Pe avg 08, 2003 1:31 pm

Točno to! (sem pozabu v svojem postu oment)
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 134 gostov