Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Po avg 11, 2008 8:35 pm

Joie de vivre! je napisal/-a:AutoBild pogosto objavlja nepreverjene informacije...

Torej imamo naslednje možnosti:

-Logan XL na podaljšanem loganovem podvozju in sposojeno Thaliino karoserijo (malo verjetno)
-Logan XL na osnovi Thalie (povsem mogoče, vendar jaz osebno dvomim)
-prenovljena Renault Thalia za trge, kjer je ta avto uspešnica (Turčija, Rusija...) (meni osebno še najbolj verjetna verzija)


Lahko bi bilo tudi prvo! Nevem, ampak meni se zdi, da so vrata na Thalii večja kot pa na Loganu :?:

Dacia Sandero XL

Tisti, ki so na začetku razmišljali, da bodo v Romuniji izdelovali izključno Logana in z njim zalagali revnejše trge, so se krepko zmotili, saj bo Dacia po Loganu, Loganu MCV-ju, pickupu in Sanderu kmalu dobila še dva člana.
Dacijinega SUV-a pri Renaultu napovedujejo že nekaj časa (tudi mi smo objavili fotografije testnih prototipov, Loganov z dvignjenim podvozjem in štirikolesnim pogonom), nič pa se še ni govorilo o drugih modelih, zato so fotografi je, na katerih se vidi, da je ta limuzina občutno daljši avtomobil od Logana (4,23 metra), prava senzacija. Avtomobil, ki so ga fotogafirali v Romuniji, mora meriti v dolžino najmanj od 4,5 do 4,6 metra.

Največja Dacijina limuzina je narejena na osnovi Sandera, kar je mogoče opaziti tudi po podobnih prednjih lučeh, glavno razliko v dolžini pa naredijo daljši previsi. Dacijino limuzino, ki jo bodo po vsej verjetnosti izdelovali v turški tovarni, naj bi predstavili še letos.

O motorjih ni še nič znanega, bodo pa pri Renaultu za Dacijino limuzino zajeli kilovate kar s svojih bogatih polic in zelo verjetno ne bodo drugačni od tistih, ki premikajo kombilimuzinskega Sandera. Viri ocenjujejo, da bo nova Dacijina limuzina, ki bo dolga približno toliko kot veliko dražja Volkswagnova Jetta, startala z začetno ceno pod deset tisoč evri.

Vir: http://www.avto-magazin.si
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Po avg 18, 2008 4:47 pm

Osnova za novo Dacio je bila že predstavljena. Gre za novi Renault Thalia oz. Symbol na nekaterih trgih. Kot se je napovedovalo, je avto narejen na osnovi stare Thalie oz. Clia II. Samo karoserija je drugačna, večjih dimenzij. Avta v Zahodni Evropi ne bo.

Slika
Slika
Slika
Slika

Kot je razvidno, bosta na voljo vsaj dva vizualno različna paketa opreme. Sicer se je o novi Thalii na kratko pisalo tudi v tej temi:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... sc&start=0

Drugače me sprednji del malce spominja na kitajsko VW Lavido :lol:
Dacia bo po vsej verjetnosti povsem enaka, samo s popravljenima nosom in zadkom. In verjetno naprodaj na trgih, kjer Renaulta ne bo (torej tudi v Sloveniji?)
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Po avg 18, 2008 8:40 pm

Ampak ta Thalijina zgodba me resnično nekoliko spominja na fiatova šestdeseta, Danteja Giacoso in njihov model 125. Kot, da bi pri Renaultu uporabili star fiatov recept, kako ceneje napraviti velik avto iz manjšega in starejšega modela: Fiat 125 je namreč imel staro platformo od modela 1500, kabina je bila od 124, samo rit in nos je imel povsem svoj. Nekako tako je tudi pri tej prenovljeni (večji) Thalii.
Slika

Kar se pa tiče same oblike mi pa avto izgleda sila renojevsko, tako da je kar škoda, da se na našem trgu ne bo prodajal z rombom na nosu. Če mi Logan izgleda kot novi Renault 9, mi tole deluje kot novi Renault 12 :)

lp
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage To avg 26, 2008 1:01 am

Prenovljena Thalia ima sprednji del podobno oblikovan kot novi Safrane. Torej se bo prodajala tudi pod blagovno znamko Samsung?
Slika
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage So avg 30, 2008 3:21 pm

Notranjost:

Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
megane_coupe
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Če mar 13, 2008 9:10 pm
Kraj: koper

Napisal/-a megane_coupe So avg 30, 2008 3:23 pm

notranjost zgleda malo lepša in bolj kvalitetno narejena..kot pri starih thalia-h...v katerih je notranjost obupna...kr neki nametano..brez detajlov:)...
samo vseeno ni to to...čepraw cena takega avta je tudi bol nizka kot ostali novi avtomobili..to je treba tudi gledat:P
bass, i love you:)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Po sep 01, 2008 3:21 pm

Na avtomobilskem salonu v Moskvi:

Slika
______________________________________________________________
Še nekaj posnetkov nove Thalie (youtube):

2009 Renault Symbol - Studio Promo Video
Renault Symbol
[url=http://www.youtube.com/watch?fs=1&v=WsRsLXDU_sk]Renault Symbol
[/url]Renault Symbol
Renault Symbol
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Pe sep 19, 2008 4:54 pm

Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek To avg 04, 2009 1:18 pm

symbola pri nas v prodaji nisem zasledil, sem pa videl enkrat te dni tri polne sleperje v smeri stajerske...kje pa je sploh v prodaji? :shock:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage To avg 04, 2009 1:22 pm

dobek je napisal/-a:symbola pri nas v prodaji nisem zasledil, sem pa videl enkrat te dni tri polne sleperje v smeri stajerske...kje pa je sploh v prodaji? :shock:


Ja, sem tudi sam videl, da jih na polno prevažajo čez Slovenijo na avtocesti proti obali.
 
Uporabniški avatar
N3kliknM3
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: Po jan 21, 2008 10:59 am
Kraj: Celje

Napisal/-a N3kliknM3 To avg 04, 2009 5:41 pm

WTF kako obliko avta gredo narest in to že skor v letu 2010!!!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek To avg 04, 2009 5:57 pm

Lignage je napisal/-a:
dobek je napisal/-a:symbola pri nas v prodaji nisem zasledil, sem pa videl enkrat te dni tri polne sleperje v smeri stajerske...kje pa je sploh v prodaji? :shock:


Ja, sem tudi sam videl, da jih na polno prevažajo čez Slovenijo na avtocesti proti obali.


prehitevel sem jih v kontra smeri, od lj proti stajerski :?
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Kama
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne jan 15, 2006 4:04 pm
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Kama To avg 04, 2009 7:05 pm

Prodajajo jih na Češkem in na Slovaškem, kot Thalia. Privilege oprema, 100 KS motor, kovinska barva, ... reci 10 k€. Aja, pa cenejša je od Clia Storie. Dajejo še popust, enako kot pri nas Renault Financiranje, sam mislim, da je samo za rezidente Češke. V glavnem, veliko Renaulta za malo denarja.
Vidi se, da so optimirali stroške popravil. Sovoznikov airbag je vgrajen ločeno in pri odpiranju ne trga oblazinjenja armaturke, kar moramo seveda na "zahodu" krepko plačati.
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN To avg 04, 2009 7:54 pm

Lignage je napisal/-a:Notranjost:

Slika
Slika
Slika
Slika


enaka kot v mojem 8 let starem cliotu, tako na armaturki kot na vratih :)
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage So avg 08, 2009 12:02 am

Konec koncev bi ga lahko prodajali tudi pri nas. Renault bi z njim beležil boljše prodajne rezultate kot jih Fiat s precej privlačnejšo Lineo. Grem stavit!
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! So avg 08, 2009 2:29 pm

Lignage je napisal/-a:Konec koncev bi ga lahko prodajali tudi pri nas. Renault bi z njim beležil boljše prodajne rezultate kot jih Fiat s precej privlačnejšo Lineo. Grem stavit!


Thalia je bila gotovo najbolj prodajana mini 4-vratna grdoba po seat cordobi. V naši vasi jih je vsaj enih 5.
 
Uporabniški avatar
modri D.
Uporabnik
 
Prispevkov: 867
Pridružen: Po apr 09, 2007 9:38 pm

Napisal/-a modri D. So avg 08, 2009 2:40 pm

Meni se pa ta nova thalia ne zdi tkoooo slaba (sm jih tud jst že vidu precej po tovornjakih pri nas), verjetno zato, ker se predobro spomnem prejšnje grdobije :D In res bi jo lahko prodajali tu, magar kot Dacia limuzino Logan + al pa kej ... Ne vem pa, zakaj se Linea tako slabo prodaja (pri nas sem jih videl le par), verjetno je prevečkat označena kot poceni limuzina, Fiatova Dacia ipd. Meni se zdi avto lep, ima veliko opreme za svojo ceno in ni pravzaprav nič narobe z njo. Albea pred njo je druga zgodba, tist avto je bil tud en grdobajs, sam Linea je pa lep avto ...

Lp!
 
Uporabniški avatar
shaggx
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Ne nov 30, 2008 8:27 pm

Napisal/-a shaggx So avg 08, 2009 2:47 pm

meni je vseč ta maska ki ima spet znak na njejin ne vgraviran, vem da tako samo zglda in nima takšne grde maske kot recimo clio . nevem zakaj mi deluje bolj od school
Slika
Slika
Slika
Slika
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov