Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...

Obnova zavarovanja z 50€ ali 100€ OBVEZNE odbitne franšize, pri DELNIH kasko kritjih?

Glasovanje se je zaključilo dne Pe maj 31, 2013 3:01 pm

DA
1
5%
DA, ker zaupam svoji zavarovalnici, agentu.
0
Brez glasov
NE
2
9%
V primeru, da je zavarovanje malo cenejše.
1
5%
V primeru, da je zavarovanje občutno cenejše.
6
27%
V primeru, da je zavarovanje cenejše ravno toliko, kot je franšiza (50 ali 100€).
4
18%
Pri obnovi zavarovanja bi takoj zamenjal zavarovalnico (kjer ni obvezne franšize).
8
36%
Ne vem.
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov : 22
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a LukL To maj 21, 2013 6:30 pm

od tele šipe pa res bogat rataš :roll:
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Če maj 23, 2013 8:34 am

Veš kak pravijo: Bolje išta nego ništa ;) Carglass lepo živi od tega, vendar so popravila bolj dobičkonosna kot sama zamenjava.

Oče pravi, da je njegov kolega že pred 15-imi leti delal ta popravila na steklih, bil je pa urar po stroki..... :) Sedaj se očitno vrača ta trend popravljanja, ki je za zavarovalnice zelo zanimiv, zaradi manjših škod. Original je tudi original. In kot nenazadnje tudi do narave je bolj prijazno popravit kot takoj zamenjati zaradi ene pikice, pač kar se seveda da.

Tu bo v bodoče potencial za dodaten zaslužek serviserjev, če spet ne bo to nekaj velikih podjetij z pogodbami izvajalo za vso slovenijo, kot je primer pri leasing hišah.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a LukL Če maj 23, 2013 1:51 pm

MasTTer je napisal/-a:Veš kak pravijo: Bolje išta nego ništa ;) Carglass lepo živi od tega, vendar so popravila bolj dobičkonosna kot sama zamenjava.

Oče pravi, da je njegov kolega že pred 15-imi leti delal ta popravila na steklih, bil je pa urar po stroki..... :) Sedaj se očitno vrača ta trend popravljanja, ki je za zavarovalnice zelo zanimiv, zaradi manjših škod. Original je tudi original. In kot nenazadnje tudi do narave je bolj prijazno popravit kot takoj zamenjati zaradi ene pikice, pač kar se seveda da.

Tu bo v bodoče potencial za dodaten zaslužek serviserjev, če spet ne bo to nekaj velikih podjetij z pogodbami izvajalo za vso slovenijo, kot je primer pri leasing hišah.


Oprosti, ampak carglass služi večino tudi na račun nevednosti svojih strank, saj jim vgrajuje kopije ;)
Sicer pa tudi popravila mastno cepijo! Zaradi '' specialne'' naprave in seveda nemogoče reklame, ki bo sedaj tudi po tv ;)

Popravila stekel imajo tudi večji avtoservisi (brez skrbi)
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Atrox Če maj 23, 2013 6:36 pm

MasTTer je napisal/-a:
Atrox je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Nova vozila povzročijo manj škod, kot starejša. Zdaj zakaj, si lahko vsak po svoje razlaga (ali bolj pazijo, mogoče ESP, ABS, nova vozila vozijo starejši, starejša vozila mlajši in neizkušeni....). Torej bi lastniki starejših vozil morali več plačati, kot lastniki novih vozil.
In enako je tudi pri kasko kritju. Jaz sem tudi tako razmišljal, da bi za starejša vozila morali manj plačati, vedar temu sploh ni tako. Recimo ena zamenjava vrat ali havbe pri popolnoma novem ali 10let starem vozilu je cenovno isto. Prav tako je pri popravilu škod.


1.) Citation needed.. od kje si to pobral?
2.) Kaj je novejše, kaj je starejše vozilo? Kje je meja?


1. To so skrbno izračunani in analizirani podatki "naše" zavarovalnice, tako da morejo popolnoma držati...vsaj za našo zavarovalnico, vendar je slika bolj ali manj pri vseh zav. enaka.


Nisi me dobro razumel. Jaz rabim en dokument, raziskavo, analizo pod katero je nekdo podpisan, da ga lahko potem za j***a držim, če se izkaže, da trosi laži.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Pe maj 24, 2013 11:22 am

Atrox je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:
Atrox je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Nova vozila povzročijo manj škod, kot starejša. Zdaj zakaj, si lahko vsak po svoje razlaga (ali bolj pazijo, mogoče ESP, ABS, nova vozila vozijo starejši, starejša vozila mlajši in neizkušeni....). Torej bi lastniki starejših vozil morali več plačati, kot lastniki novih vozil.
In enako je tudi pri kasko kritju. Jaz sem tudi tako razmišljal, da bi za starejša vozila morali manj plačati, vedar temu sploh ni tako. Recimo ena zamenjava vrat ali havbe pri popolnoma novem ali 10let starem vozilu je cenovno isto. Prav tako je pri popravilu škod.


1.) Citation needed.. od kje si to pobral?
2.) Kaj je novejše, kaj je starejše vozilo? Kje je meja?


1. To so skrbno izračunani in analizirani podatki "naše" zavarovalnice, tako da morejo popolnoma držati...vsaj za našo zavarovalnico, vendar je slika bolj ali manj pri vseh zav. enaka.


Nisi me dobro razumel. Jaz rabim en dokument, raziskavo, analizo pod katero je nekdo podpisan, da ga lahko potem za j***a držim, če se izkaže, da trosi laži.


Žal so to lastni podatki družbe in jih sigurno ne bodo poslali/objavili. Držat pa vsekakor more, če so že delali raziskave. Saj sami sebi sigurno nebi lagali? ;)
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Atrox Ne maj 26, 2013 1:49 pm

Sami sebi že ne bodo lagali. Lahko pa druge nategujejo z lažnimi podatki in lažnimi raziskavami češ, to je njihova dobra in nepristranska raziskava, ki pa je zaradi takšnih ali drugačnih razlogov ne smejo objaviti. Zakaj bi ji verjel?
Dokler ni črno na belem napisano kaj je to za ena raziskava, kdo jo je plačal in s kakšnim namenom, jaz tej "raziskavi" ne bom verjel.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Po maj 27, 2013 12:31 pm

Atrox je napisal/-a:Sami sebi že ne bodo lagali. Lahko pa druge nategujejo z lažnimi podatki in lažnimi raziskavami češ, to je njihova dobra in nepristranska raziskava, ki pa je zaradi takšnih ali drugačnih razlogov ne smejo objaviti. Zakaj bi ji verjel?
Dokler ni črno na belem napisano kaj je to za ena raziskava, kdo jo je plačal in s kakšnim namenom, jaz tej "raziskavi" ne bom verjel.


Glede na to, da naj bi na podlagi tega tudi prilagodili cene bi morala držati. Konec koncev neke ekstremne razlike ni, pri masi vozil se pa sigurno že pozna. "Raziskavo"/rezultat so pa sigurno izračunali glede na dolgoletne podatke, ki jih imajo v sistemu. Vzameš letnico avta ter škode in dobiš rezultat.

Uglavnem, zadeva je trenutno štartala, kot je vprašanje v anketi. Bomo videli, kako se bo slovenski trg na to ozdival. Imajo pa "j***a" morem priznati :D

Bom sporočal glede rezultata.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Doche Po maj 27, 2013 12:36 pm

Katera zavarovalnica pa je to, da se je lahko ognemo?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Po maj 27, 2013 12:57 pm

Doche je napisal/-a:Katera zavarovalnica pa je to, da se je lahko ognemo?


Zakaj bi pa to naredil?

Če si varen voznik in ne narediš nobene škode po delnih kombinacijah, prideš ceneje skoz kot pri konkurenci (gledano brez raznoraznih izrednih popustov in teh fint).

Če se ti pa zgodi kakšna poškodba iz delnih kasko kritij, pa si soudeležen z 0€, 50€ ali 100€ franšize.

Ni vse črno in belo. Druga največja splošna zavarovalnica pri nas..... AS (Adriatic Slovenica).
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a odprti clio Po maj 27, 2013 1:18 pm

Pa saj ima Tilia "obvezno" franšizo na H kombinacijo pri 2. in 3. škodi, in sicer 75 €. Meni je zadeva popolnoma jasna, ker je škodni rezultat neverjetno visok. Vsak, ki ima kasko ali delno kombinacijo, bo sigurno vsaj 1 X na leto uveljavljal škodo skoraj v višini premije. Potem pa še "modri nasveti izza gostilniških pultov" - ala, kaj boš plačeval poliranje luči in menjavo šip, zavaruj šipe za 30 € pa je.

Jaz podpiram obvezno franšizo odvisno od tipa škode. Divjad bi definitivno pustil 1. škodo brez odbitne, parkirišče in stekla pa obvezno z odbitno, kot tudi točo. Še vedno pač plačaš soudeležbo 75 € na škodo v vrednosti denimo 500 €. Močno bi se zmanjšale goljufije, če nič drugega - ker ima vsak "svojega", ki to naredi za par 10 €.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Doche Po maj 27, 2013 1:38 pm

MasTTer je napisal/-a:
Doche je napisal/-a:Katera zavarovalnica pa je to, da se je lahko ognemo?


Zakaj bi pa to naredil?

Če si varen voznik in ne narediš nobene škode po delnih kombinacijah, prideš ceneje skoz kot pri konkurenci (gledano brez raznoraznih izrednih popustov in teh fint).

Če se ti pa zgodi kakšna poškodba iz delnih kasko kritij, pa si soudeležen z 0€, 50€ ali 100€ franšize.

Ni vse črno in belo. Druga največja splošna zavarovalnica pri nas..... AS (Adriatic Slovenica).


Mogoče še mi pa par stvari ni jasnih. :)
Je to na spletni strani že urejeno? Da si najprej preberem zadeve. Če je že osveženo, potem soudeležbe ni na vse škode pod kombinacijo D?
In ali višino soudeležbe, kot piše, da je navedena na polici, jaz določim sam, torej višja kot je, nižja bo premija in obratno?
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a LukL Po maj 27, 2013 10:56 pm

odprti clio je napisal/-a:Pa saj ima Tilia "obvezno" franšizo na H kombinacijo pri 2. in 3. škodi, in sicer 75 €. Meni je zadeva popolnoma jasna, ker je škodni rezultat neverjetno visok. Vsak, ki ima kasko ali delno kombinacijo, bo sigurno vsaj 1 X na leto uveljavljal škodo skoraj v višini premije. Potem pa še "modri nasveti izza gostilniških pultov" - ala, kaj boš plačeval poliranje luči in menjavo šip, zavaruj šipe za 30 € pa je.

Jaz podpiram obvezno franšizo odvisno od tipa škode. Divjad bi definitivno pustil 1. škodo brez odbitne, parkirišče in stekla pa obvezno z odbitno, kot tudi točo. Še vedno pač plačaš soudeležbo 75 € na škodo v vrednosti denimo 500 €. Močno bi se zmanjšale goljufije, če nič drugega - ker ima vsak "svojega", ki to naredi za par 10 €.



Tuki se glih ne strinjam, kao divjad ni doplačila, točo pa ja ? Tu ni logike

A ti točo popravi kdo za par 10 eur???

Pa tud 100 euro je kr huda tarifa glede na to da si že plačal zavarovanje
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer To maj 28, 2013 9:08 am

odprti clio: Točno tako. Tilia ima pač smao pri 2. in 3. škodi, AS bo pa imel takoj že pri 1. vendar ne pri vseh delnih kasko kritjih. Z temi franšizami bi se pač radi izognili manjšim škodam, ki jih je res ogromno. Recimo škod do 50€ je zelo veliko in le ti za zavarovalnice predstavljajo ogromno dela. Za vse, da ne bo pomote.

Doche: Ja, je že vse na spletni strani, vendar brez višine franšiz, ker je le ta napisana samo na polici: http://www.adriatic-slovenica.si/za-fiz ... nje-vozila
Sodeležba je naslednja:
D1 Razbitje stekel: - pri zamenjavi stekla 50€, pri popravilu stekla 0€
D2 Razbitje zunanjih svetlobnih teles in ogledal: - 0€ franšize
D3 Poškodbe zaradi naleta živali: - 100€
D4 Poškodbe na parkirišču: - 50€
D6 Poškodbe vozila zaradi toče: - 0€
Vse franšize (soudeležbe) so fiksne, tako da se jih zaenkrat NE da spreminjati in prav to je novost na slovenskem trgu. Zato je to tako revolucionarno ;)

LukL: Pri živalih se škode gibajo v povprečju nad 800€, medtem, ko pa je premija v povprečju okoli 40€?? V LJ in MB to zavarovanje ne pride v poštev, ampak večinoma na podeželju, kjer je divjadi vsako leto več. Sploh nebi verjeli, kak se razmnožujejo ker so pač zaščitene. Jaz živim ob madžarski meji, kjer živali prihajajo iz madžarske, kjer jih je še 10x več.
Je pa premija malce nižja v osnovi, ampak spet odvisna od več kriterijev...za ene nižja za druge malce višja.


In še kot zanimivost. Ravno včeraj sem obnavljal eno zavarovalno polico od Triglava. AO, AO+, D,E,J (oz. E pri AS), nezgoda, cena je 271€. Točno tako sem naredil pri AS in cena je bila za točno 100€ nižja RES z franšizami. In sedaj, če stranka ne bo imela nobene škode, je privarčevala 100€. V primeru določene škode pa bo morala doplačati 0, 50 ali 100€.
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a virtuoso89 To maj 28, 2013 11:32 am

Pri generali je isto. Prejšnji teden podaljšal in je franšiza za divjad 85€.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a J.McLane To maj 28, 2013 12:04 pm

Saj neka obvezna franšiza je že danes pri vseh zavarovalnicah, bolj zvito se ji pa reče popust v primeru brez škode v preteklem letu, ali nekaj podbenga, brez tega popusta bi me po Triglavem izračunu zavarovanje naslednje leto stalo 32 € več, sicer sem pri AS ampak je ista fora.

Drugače pa so te delne kombinacije, sploh parkirišča (110 €) dokaj drage, zato sem to jaz vrgel ven iz police, ostalo sem zaenkrat še pustil. Koliko te pa dejansko stane, če uveljavljaš kar kasko? 1% odbitne franšize + 3 premijski razredi, zgornjih 32 €, je še kaj drugega?

Nekako če gre za neko prasko, udrtino, popravilo ne preseže 100 €, če se znajdeš, če gre za večji primer (že težko dokazuješ da je bilo parkirišče) pa požreš tisti 1% nabavne vrednosti avta (250 €) in od 30 € do 200 € v naslednjih letih pri zavarovanju.

Edino škoda mi je zaradi divjadi, ker verjetnost je na našem koncu malo večja, ampak kljub temu v 14 letih še nisem naletel na žival, čeprav je bilo dvakrat že prekleto blizu, niti se ne spomnim primera ko bi nekdo, ki ga poznam konkretno razbil avto zaradi tega.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer To maj 28, 2013 2:50 pm

virtuoso89: Samo pri Generali se da odkupit z določenim doplačilom, ali se motim?

J.McLane: Ta popust brez škode je dejansko pri AS znižal premijo, če nisi 2 leti imel nobene škode. Vendar do znižanja oz. uvedbe tega popusta je prišlo zaradi konkurence ter da bi vozniki malce bolj varno vozili in res majhne škode ne prijavljali. Jaz tudi morem na žalost vsaki svoji stranki preračunat če se ji sploh splača prijavit škodo, da ne bo v teh 2 letih več izgubila z tem popustom.
Vedno bolj se naš zavarovalni sistem spreminja. Prej si dejansko lahko skoraj kar koli prijavil in si isto plačal vsako leto, ter tisti, kateri niso imeli 10let nobene škode so tudi isto plačali, kar dejansko ni pravično.

Parkirišče je res drago, vendar je več škod, kot se premije pobere...prav zato franšiza, ali pa se to kritje še bolj podraži.... ;)

Maš pa prav glede kalkulacije.
Recimo da imaš Parkirišče, ki stane 110€ z 50€ franšize. Torej pri škodi si dejansko sam plačal 160€. Če škode ni si ta znesek privarčeval.
Če pa imaš kasko z 1% odbitno franšizo, vrednost te 1% franšize je 250€ v tvojem primeru in če si v 1PR (50% bonus) ne izgubiš nič drugo, ker je pri kasku 1,2,3, in 4PR vse po 50% bonus (pri AS). Tako da 160-250=60€ bi bil na slabšem, kot če bi imel H kritje z franšizo. Brez škode bi pa privarčeval tistih 110€ za parkirišče.

V obeh primerih si pa ob tistih 8% popust brez škode, vendar 2 leti se gleda da nisi imel nobene škode!

No, da ne bom samo franšize omenjal, so tudi določeni novi/spremenjeni popusti!
- pri AO (obvezno zavarovanje) so po novem še 1,2 in 3PR vsi po 55% bonus. Torej če je nekdo v 1PR in naredi karambol preide v 4PR in tako zgubi samo 5% bonus pri 1 škodi.
- popust brez škode je 10%
- 2% popust na stalnost
- paketni popusti so večji, če je več zavarovalnih vrst pri AS sklenjenih (DZZ, NZZ, Nezgoda, DOMAS itd...)
itd....
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a odprti clio To maj 28, 2013 9:27 pm

LukL je napisal/-a:

Tuki se glih ne strinjam, kao divjad ni doplačila, točo pa ja ? Tu ni logike

A ti točo popravi kdo za par 10 eur???

Pa tud 100 euro je kr huda tarifa glede na to da si že plačal zavarovanje


Saj, mogoče nisi opazil, da govorim zgolj hipotetično in doplačila ni... Sicer pa ja - pozimi ni nihče spraševal po toči, od sredine aprila naprej pa vsak užaljen, ko mu poveš, da ima samo Triglav opcijo toče kot delni kasko.

Da bo malo lažje; predstavljajte si, da vi pobirate premije. In kakšni ste vi, ko imate kasko. In da so tudi ostali take. Simple as that :D

Tudi divjad stane tam 40 €. Pa zbiješ srno in je za menjat odbijač, maska, luči, vezna, hladilnik... Stekla nič kaj dražje kot divjad, pa je vetrobransko steklo z delom vred hitro preko 300 €.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a virtuoso89 To maj 28, 2013 9:57 pm

MasTTer je napisal/-a:virtuoso89: Samo pri Generali se da odkupit z določenim doplačilom, ali se motim?

To pa nevem. To je prvo leto da mi na računu piše z franšizo (agenta nisem vprašal kako pa kaj, ker sem šele kasneje to videl). Prej je bilo vedno brez (sem tudi že uveljavljal).
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a J.McLane Sr maj 29, 2013 8:10 am

Saj ni samo fora v tem koliko plačaš in koliko je potem škode, veliko pomeni tudi verjetnost, da škoda sploh nastane. Moje laično mnjenje je, da se ta parkirišča izkorišča za vse mogoče, posledično je premija dokaj visoka, kljub razmeroma majhnim stroškom popravila, po drugi strani je doplačilo za divjad razmeroma majhno glede na škodo, ki ti jo povzroči, vendar je število teh škodnih primerov še zmeraj majhno.

Verjemite, zavarovalnica si statistično točno izračuna koliko je katerih primerov in kakšne so cene posameznih popravil. Kar mora vsak posamznik storiti je to, da sam oceni koliko in kje se vozi in vzame samo tiste delne kombinacije, ki so za njega bolj verjetne, za ostale pač uveljavljaš splošni kasko (1% odbitne - 3 razredi) ali pa malenkosti enostavno popraviš direktno pri kleparju, ki ti tudi ne bo zaračunal toliko kot bi zavarovalnici.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Energetik81 Če maj 30, 2013 9:49 am

A je kdo že slučajno vzel novi Franšizni kasko pri Tiliji? Kjer imaš dejansko polni kasko z dogovorjeno franšizo 500€/1000€/...?
Zanima me primerjava premije z "navadnim" polnim kaskom. Malo me mika zdaj, ko bo avto že starejši.
Vendar soudeležba 500€ ni tako majhna..vprašanje kako se splača...bi morala biti premija res precej manjša.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov