Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a thaking Ne mar 09, 2014 6:00 pm

Zdravo vsem,

zanima me ali ima kdo konkretne slabe izkušnje s tem ko mu je agent zavaroval avtomobil s poceni ponudbo, potem pa pri nekem uveljavljanju škode (npr. pri popravilu vozila) naletel na težave, zanima me kakšne če sploh, in sicer:

- za neupravičene popuste (npr. popust na mlado družino....)
- popust za vozilo brez dodatne opreme (npr. brez PDC,xenon, alu platišč--> kar pri dragih avtomobilih nanese takoj 10k€ novonabavne cene, realno je vreden pa npr. 15k€ v celoti), kljub temu da je na zavarovalni polici vpisan tudi VIN vozila, kateri prikaže celoten senzam opreme....

Torej kdo je kriv, oz. če sploh pride in če pride do težav kakšnih ? Zanimajo me realne izkušnje ne "natolcevanja", pa recimo da govorimo za Tilia, Triglav katere so nekako najbolj razširjene.
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a Gasper` Ne mar 09, 2014 6:56 pm

Če nimaš zavarovane dodatne opreme, boš ob uveljavljanju škode enostavno doplačal razliko. Nihče se ne bo ukvarjal s tem, kdo je kriv da manjkajo podatki na zavarovalni polici kljub VIN-u.

Primer: imaš vetrobransko steklo s senzorjem za dež, ob zavarovanju le-tega nisi navedel, ob uveljavljanju ti zavarovalnica krije navadno steklo, razliko pa ti doplačaš.
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a thaking Ne mar 09, 2014 7:05 pm

Gasper` je napisal/-a:Če nimaš zavarovane dodatne opreme, boš ob uveljavljanju škode enostavno doplačal razliko. Nihče se ne bo ukvarjal s tem, kdo je kriv da manjkajo podatki na zavarovalni polici kljub VIN-u.

Primer: imaš vetrobransko steklo s senzorjem za dež, ob zavarovanju le-tega nisi navedel, ob uveljavljanju ti zavarovalnica krije navadno steklo, razliko pa ti doplačaš.



Hmmm, jaz sem pa slišal da priznajo prav v tem primeru ko je šlo za menjavo stekla z senzorjem za dež, katero ni bilo zavarovano pa so mu vseeno priznali polno, enako pri odbijačih (PDC-parkirni senzorji...).

Kako pa je s popusti ? A agent ni nič kriv ?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a odprti clio Po mar 10, 2014 11:35 am

Odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice in višine škode. Naslednje velja za zavarovalnico, za katero jaz sklepam:

- če so samo delne kombinacije kaska (D, E, S in H) ni potrebno vpisovati dodatne opreme, saj se premija obračuna vsem s povprečnim "pribitkom" na osnovno ceno vozila,
- pri kasku je pa obvezno vpisati dodatno opremo, a se dogaja, da stranka nima težav, četudi oprema ni zabeležena; a je več obratnih primerov (denimo xenonski žarometi),
- v primeru neupravičeno dodeljenih popustov ima zavarovalnica pravno podlago, da te terja za sorazmerni delež škode (v primeru popusta v višini 3 % za 3 % škode); pri Tiliji ti lahko 100 % zagotovim, da bo do tega prišlo, če je na polici popust za omejeno število uporabnikov in vozilo vozi nekdo, ki ni vpisan - sam se tega popusta izogibam...

Tu je vedno več faktorjev:
- škodni rezultat,
- koliko časa si že pri zavarovalnici,
- imaš še kaj pri zavarovalnici ali še kdo od tvojih...

Osebno svetujem, da naj bo v primeru kaska vse zabeleženo (predvsem zunanja stran - Xenon, kovinska/biserna barva in alu platišča ter razni senzorji - tudi za tempomat ala distronic). Raje 50 € več na leto, kot pa kasneje problemi.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a thaking Po mar 10, 2014 5:46 pm

Se pravi , tako kot se mi je že meni zdelo in kot sem slišal od primera do primera, je vse skupaj ena loterija "lahko bo šlo skozi ob morebitni škodi, lahko pa ne" :huh: :huh:

1. A mi znaš povedati npr. pri Tilia zavarovalnica zakaj je potrebno dodatno plačati dodatno opremo za vozilo z oznako "črna barva" -> barva je navadna ni metalik, navadna črna... Je to kakšna "finta" ali kaj ali je "črna" barva vozila sama po sebi kaj "extra" četudi ni biserna/metalik....

2. a pri npr. Tilia je smiselno zavarovati namesto popolni kasko - govoriva s popusti 50%... cca 1k€ letno (če res nimaš nesreč par let zapored, pa se vseeno bojiš da bo ravno sedaj kaj) osnovni kasko z 0% franšizo + odkup 1. škode iz kasko kritja brez delnih kombinacij + kraja (ta je bolj kot ne za platišča, vozilo je tudi možnost ampak manjša) ??
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a odprti clio Po mar 10, 2014 7:16 pm

Če je bilo doplačilo pri nakupu novega vozila za navaden črni lak, potem je to doplačilo v EUROTAX-u in ga je potrebno označiti. Če mi daš E-kodo vozila, ti lahko povem ali le-ta je z doplačilom za navedeni tip avtomobila ali je serijsko. Zadeva je tudi taka, da je veliko opreme v paketih (denimo pri BMW Advantage Plus paket) in potem kaki zastopniki še klikajo dodatno vso opremo, ki je že v paketih... Sem tudi dobil polico, kjer so človeku nabil en kup doplačil - dvojna zavarovalna vsota za AO, nezgodno zavarovanje z dnevno odškodnino, 16" in 17" alu platišča, biserna barva in Ksenonski ter smerni žarometi. Gospod, sicer upokojenec, je imel serijski bel avtomobil s 15" platišči.

Za drugo opcijo si moraš odgovoriti sam. Osebno bom takole rekel (pa sebi v skledo pljuvam :D ) osnovni kasko tako raje priporočam pri konkurenci (AS ali ZM), kjer so krite tudi škode iz delnih kombinacij, čeprav zanje ni doplačila, ampak izgubiš bonus in plačaš franšizo (če pa imaš odkup prve škode in franšize pa nič od naštetega). Pri Tiliji osnovni kasko delnih kombinacij ne krije - divjadi denimo ne moreš uveljavljat, tudi z izgubo bonusa ne. Edino kar lahko narediš je to, da avto opereš in rečeš, da si se zaletel "v nekaj" (kol, ograjo ipd.). Pod krinko prometne nesreče lahko uveljavljaš parking, divjad ipd., a vseeno - ni to to. 1.000 € pa ni tako malo denarja (koliko je novonabavna vrednost avta?)... To moraš pri sebi razčistit :D (aja še to - določene zavarovalnice ponujajo krajo kot delno kombinacijo).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a thaking Po mar 10, 2014 8:47 pm

odprti clio je napisal/-a:Če je bilo doplačilo pri nakupu novega vozila za navaden črni lak, potem je to doplačilo v EUROTAX-u in ga je potrebno označiti. Če mi daš E-kodo vozila, ti lahko povem ali le-ta je z doplačilom za navedeni tip avtomobila ali je serijsko. Zadeva je tudi taka, da je veliko opreme v paketih (denimo pri BMW Advantage Plus paket) in potem kaki zastopniki še klikajo dodatno vso opremo, ki je že v paketih... Sem tudi dobil polico, kjer so človeku nabil en kup doplačil - dvojna zavarovalna vsota za AO, nezgodno zavarovanje z dnevno odškodnino, 16" in 17" alu platišča, biserna barva in Ksenonski ter smerni žarometi. Gospod, sicer upokojenec, je imel serijski bel avtomobil s 15" platišči.

Za drugo opcijo si moraš odgovoriti sam. Osebno bom takole rekel (pa sebi v skledo pljuvam :D ) osnovni kasko tako raje priporočam pri konkurenci (AS ali ZM), kjer so krite tudi škode iz delnih kombinacij, čeprav zanje ni doplačila, ampak izgubiš bonus in plačaš franšizo (če pa imaš odkup prve škode in franšize pa nič od naštetega). Pri Tiliji osnovni kasko delnih kombinacij ne krije - divjadi denimo ne moreš uveljavljat, tudi z izgubo bonusa ne. Edino kar lahko narediš je to, da avto opereš in rečeš, da si se zaletel "v nekaj" (kol, ograjo ipd.). Pod krinko prometne nesreče lahko uveljavljaš parking, divjad ipd., a vseeno - ni to to. 1.000 € pa ni tako malo denarja (koliko je novonabavna vrednost avta?)... To moraš pri sebi razčistit :D (aja še to - določene zavarovalnice ponujajo krajo kot delno kombinacijo).



Sem ti poslal ZS.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a NoF3ar Po mar 10, 2014 9:39 pm

Tilia pa kasko --> No goo!!
Tilia osnova --> Goo for it

Preprosto ima napisane, splošne pogoje v svojem ne slovničnem zavarovalnem zargonu, katerega nima obrazlozenega kot ostale zavarovalnice. Tako da v bistvu zavračajo veliko kasko škod. Kolikor je meni znano je ze vlozena skupinska tozba zoper zavajanja pri Tiliji.


Po drugi strani, boš pa lahko dal pri naprimer "priznani" zavarovalnici 500€ več pa ti na koncu ne bodo izplačali nič. Tako pač je v svetu zavarovalništva.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a thaking Po mar 10, 2014 9:45 pm

NoF3ar je napisal/-a:Tilia pa kasko --> No goo!!
Tilia osnova --> Goo for it

Preprosto ima napisane, splošne pogoje v svojem ne slovničnem zavarovalnem zargonu, katerega nima obrazlozenega kot ostale zavarovalnice. Tako da v bistvu zavračajo veliko kasko škod. Kolikor je meni znano je ze vlozena skupinska tozba zoper zavajanja pri Tiliji.


Po drugi strani, boš pa lahko dal pri naprimer "priznani" zavarovalnici 500€ več pa ti na koncu ne bodo izplačali nič. Tako pač je v svetu zavarovalništva.



Ok, hvala za info; Katero zavarovalnico pa potem priporočaš za full kasko ?

Jaz sem slišal da pa ponvadi tilia in Triglav glede škod še najmanj komplicirata glede izplačil, so tudi malenkost dražje ampak dobro, npr. razni dodatki po 5 % za premijske znamke BMW..., pa po drugi strani popust na Kia... :twisted:
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a LukL Po mar 10, 2014 10:50 pm

thaking je napisal/-a:
NoF3ar je napisal/-a:Tilia pa kasko --> No goo!!
Tilia osnova --> Goo for it

Preprosto ima napisane, splošne pogoje v svojem ne slovničnem zavarovalnem zargonu, katerega nima obrazlozenega kot ostale zavarovalnice. Tako da v bistvu zavračajo veliko kasko škod. Kolikor je meni znano je ze vlozena skupinska tozba zoper zavajanja pri Tiliji.


Po drugi strani, boš pa lahko dal pri naprimer "priznani" zavarovalnici 500€ več pa ti na koncu ne bodo izplačali nič. Tako pač je v svetu zavarovalništva.



Ok, hvala za info; Katero zavarovalnico pa potem priporočaš za full kasko ?

Jaz sem slišal da pa ponvadi tilia in Triglav glede škod še najmanj komplicirata glede izplačil, so tudi malenkost dražje ampak dobro, npr. razni dodatki po 5 % za premijske znamke BMW..., pa po drugi strani popust na Kia... :twisted:

Mariborsko, triglav čedalje bolj komplicira pri škodah.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a odprti clio To mar 11, 2014 10:21 am

Ja no... Baba čula baba rekla... Mene je včeraj kolega prepričeval, da pa ZM komplicira zadnje čase pri škodah, čeprav sem sam prepričan, da se tega nihče ne upa (pa mimogrede, svoj zastop na ZM bom dobil v kratkem).

Raje bodi frajer in podkrepi svoje trditve s citati iz splošnih pogojev. Le-te ti z veseljem posredujem, če do njih nimaš dostopa. To kar se greš, je blatenje brez podlage. So pa problemi pri se*atorjih, ki doma avto podrgnejo po zidu in bi uveljavljali parking, ki jim avto potegnejo s ključi in bi parking, ki se zaletijo pijani in bi milijon odškodnin.... Bom pa citiral tiosto osnovno:

- delne kombinacije
Divjad
krita škoda zaradi uničenja, izginitve ali poškodovanja zavarovanih stvari, ki nastane zaradi neposrednega dotika zavarovanega osebnega avtomobila z divjadjo ali domačimi živalmi;

Direktni dotik (torej povoženje). Ne to, da si ti zletel s ceste, ker si se "izogibal".
Stekla
krita škoda zaradi razbitja ali poškodovanja standardno vgrajenega stekla na zavarovanem osebnem avtomobilu, razen standardno vgrajenih zunanjih svetlobnih teles in ogledal;

V pogojih ni izključitev. To pomeni, da je popolnoma vseeno, kako nastane škoda. Krita pa so zgolj stekla. Če vam nekdo razbije steklo in celo noč dežuje v avto... j*** ga - vzami pa kasko.
Svetlobna telesa in ogledala
krita škoda razbitja, poškodovanja ali tatvine standardno vgrajenih zunanjih svetlobnih teles in ogledal na zavarovanem osebnem avtomobilu;

Parkirišče
prometne nesreče na parkirišču, povzročene z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila, ali zaradi padca snega, ledenih sveč ali ledenih tvorb na parkiranem ali ustavljenem osebnem avtomobilu. Zavarovanje v enem zavarovalnem letu krije največ tri zavarovalne primere.


- izguba zavarovalnih pravic AO
7. člen – IZGUBA ZAVAROVALNIH PRAVIC
(1) Zavarovanec in sozavarovane osebe izgubijo svoje pravice iz zavarovanja:
1) če je voznik vozilo uporabljal za drugačen namen, kot je to določeno v zavarovalni pogodbi;
2) če voznik ni imel veljavnega vozniškega dovoljenja tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo, ki ga je vozil, razen če je vozilo vozil kandidat za voznika motornih vozil ali skupine vozil pri učenju vožnje ob upoštevanju vseh predpisov, ki urejajo tak pouk;
3) če je bilo vozniku odvzeto ali začasno odvzeto vozniško dovoljenje, oziroma se mu je izvrševala izrečena kazen ali varstveni ukrep prepovedi vožnje vozila določene vrste ali kategorije oziroma varstveni ukrep prepovedi uporabe tujega vozniškega dovoljenja na ozemlju Republike Slovenije, varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali kazen prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljena;
4) če je voznik vozilo upravljal pod vplivom alkohola, mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi.
Šteje se, da je voznik pod vplivom alkohola v naslednjih primerih:
- če ima zaradi uživanja alkoholnih pijač v krvi več kot 0,50 grama alkohola na kilogram krvi oziroma če ima več kot 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka,
- če ne glede na količino alkohola v krvi kaže znake alkoholne zmedenosti, katere posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu,
- če je alkotest pozitiven, voznik pa ne poskrbi, da bi bila s krvno analizo natančno ugotovljena stopnja njegove alkoholiziranosti,
razen če odvzem krvi ogroža njegovo zdravje (npr. hemofilija),
- če se po prometni nesreči izmakne preiskavi svoje alkoholiziranosti oziroma jo odkloni ali konzumira alkohol, tako da onemogoči ugotavljanje prisotnosti alkohola v krvi, oziroma stopnje alkoholiziranosti v trenutku nastanka prometne nesreče. Šteje se, da je voznik pod vplivom mamil, psihoaktivnih zdravil ali
drugih psihoaktivnih snovi;
- če se s strokovnim pregledom ugotovi, da kaže znake motenj v vedenju, ki povzročajo nezanesljivo ravnanje v prometu zaradi uživanja mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi ali če po prometni nesreči uživa mamila, psihoaktivna zdravila ali druge psihoaktivne snovi, ter tako onemogoči ugotavljanje prisotnosti navedenih snovi v organizmu v trenutku
nastanka prometne nesreče,
- če se po prometni nesreči izmakne ali odkloni preiskavo oziroma možnosti ugotavljanja prisotnosti mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi v njegovem organizmu.
5) če je voznik škodo povzročil namenoma;
6) če vozilo, ki ga je voznik vozil, ni bilo tehnično brezhibno;
7) če je voznik po nesreči zapustil kraj dogodka, ne da bi posredoval
svoje osebne podatke in podatke o zavarovanju.


Bodi frajer in podkrepi svoje besede. Znate samo pljuvat pa citirat pijančevske debate...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a adis To mar 11, 2014 11:01 am

zapomnite si samo to, da so splošni pogoji tisti, ki določajo ceno posredno ali neposredno.

splošni pogoji so sestavni del police kot takšne pa čeprav se marsikomu zdi "ah kaj če mi ta papir" in le-ta roma v smeti.

na drugi strani mora biti posrednik/zastopnik tisti, ki bo produkt predstavil v tej meri, da ga bo kupec zastopil.

o online zavarovanjih se mi zdi, da sem že nekaj malega pisal a bom povedal še enkrat: online zavarovanje ni poceni samo zaradi tega, ker morda nudi nižje kritje kot tisto, ki bi bilo sklenjeno pri zastopniku/posredniku ampak je poceni tudi zaradi "delovne sile" saj kupec opravi večino administrativnega dela in tako sam določi višino police ( seveda tu breme razlage police pade direktno na kupca), s tem se zavarovalnica izogne morebitni tožbi.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr mar 12, 2014 1:16 pm

Ne vem kaj se baje kao da mogoče verjetno razmeroma dosti dogaja, ampak s Tilio imamo doma zelo pozitivne izkušnje, ne spomnim se niti ene same težavice, pa še agent (sosed) je res v redu.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a LukL Sr mar 12, 2014 8:03 pm

odprti clio je napisal/-a:
Bodi frajer in podkrepi svoje besede. Znate samo pljuvat pa citirat pijančevske debate...


1. Ne hodim po gostilnah in NE pijem alkohola, torej te tvoje pijančevske debate odpadejo
2. Delamo s Triglavom vsak teden in vem kaj govorim, mesečno nam zakomplicirajo vsaj 2 avta.
3. Lahko ti dam čisto svež primer 3 mesece starega nissan note-a, stranka pa je uveljavljala škodo in kaska.

Avto je bil poškodovan spredaj levo, blatnik, voznikova vrata vdrta, ogledalo in podrsan odbijač in alu platišče - vozilo je zapeljalo preblizu tovornega vozila pri vključevanju na drugi pas, očitno vidne črne sledi pnevmatike tovornega vozila, Alu platišče pa je bilo tudi čisto črno.

Torej na triglavu so priznali:
- barvanje odbijača
- POPRAVILO, barvanje vrat - ki so bila zrela za zamenjavo
- barvanje letvice na vratih, ki je prilepljena
- menjava in barvanje blatnika
- Prehod na zadnja vrata
- menjava barvanje ogledala
- POLIRANJE platišča - ki je bilo črno od gume in imelo praske
- optiko

Zahtevali smo zamenjavo platišča, novo letvico in nova vrata...
Pri platišču so ostale praske po poliranje, ker so bile do aluminija, priznan je bil samo pokrovček Nissan v sredini platišča, platiščo samo pa ne.
Za letvico je frajer na triglevu rekel naj se staro lepilo sčisti dol in namesti novo lepilo- kasneje je priznal obe novi sprednjo in zadnjo (zaradi preliva) ko smo mu dostavili letvice v pisarno in rekli naj nas pokliče ko bo lepilo očiščeno.
Vrata pa smo žal ravnali...

In to na triglavu, ki ga ti seveda tako hvališ, vem kaj stranki pripada, samo eno je tvoja teorija drugo pa praksa ob škodnem dogodku.
Ob tem ne smemo pozabiti še dejstvo, da stranka kljub vsemu mora poravnati tudi odbitno franšizo.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Poceni zavarovanje - "keč" ?

Napisal/-a odprti clio Sr mar 12, 2014 11:11 pm

Ufff... Nisem hvalil Triglava, nikjer. Pa bolj kot tebi sem odgovarjal uporabniku NoF3ar; my bad, da nisem quotal.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost