Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a speedfaca Ne dec 23, 2012 8:28 pm

zdravo!zanima me katere dokumente rabiš s seboj če pač dvigneš preizkusne tablice ki veljajo nekaj dni,avto pa ima narejenega tehničnega! lp peter
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a lancia hf Ne dec 23, 2012 8:47 pm

Jaz sem do sedaj rabil samo prometno min. je 3 dni max. je 7 dni
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a ChuckNorris Ne dec 23, 2012 9:14 pm

Kolko se pa plača če nimaš tehničnega narejenega? Kolko stane če maš zavarovanje urejeno, in kolko če nimaš? Lp govorim za 3 dni
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a speedfaca Ne dec 23, 2012 9:57 pm

lancia hf je napisal/-a:Jaz sem do sedaj rabil samo prometno min. je 3 dni max. je 7 dni

aha hvala za odgovor,se pravi nerabiš zraven imet davčne številke,osebne ali pa izpita,to sprašujem v imenu sosede saj ima namen kupit nek avto kateri že ima tehničnega narejenega in bo dala gor preizkušnjo verjetno 3 dnevno!hvala za odgovor lancia hf! lp
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a lancia hf Ne dec 23, 2012 9:59 pm

Nek osebni dokoment tudi rabiš jaz dam vedno vozniško
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a speedfaca Po dec 24, 2012 12:02 am

ok osebna in prometna pa je to to.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a crxdelsol Po dec 24, 2012 1:38 am

ce bo kupila avto bo itak rabla dokumente za prepis, kaj bo do tam kjer bo vzela tablice ze izgubila dokumente :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a MasTTer Po dec 24, 2012 12:24 pm

Za preizkušnjo v bistvu ne rabiš "nič", zato je preizkušnja. Ok, rabiš osebne podatke (davčno povsod zahtevajo) ter prometno od avta. Tehničnega pa ne rabiš, saj je to zavarovanje zato nareheno da z tem greš na tehničnega oz. se voziš tistih 3, 4 ali 5 dni.

Ti pa bolj priporočam, da se sklene pravo zavarovanje od dneva registracije pa do izteke tehničnega pregled oz. za 1 leto, ker je cenejše. Moreš pa vzeti še original tablice.
 
speedfaca
Novinec
 
Prispevkov: 257
Pridružen: To mar 22, 2011 2:53 am
Kraj: celje

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a speedfaca Po dec 24, 2012 2:56 pm

MasTTer je napisal/-a:Za preizkušnjo v bistvu ne rabiš "nič", zato je preizkušnja. Ok, rabiš osebne podatke (davčno povsod zahtevajo) ter prometno od avta. Tehničnega pa ne rabiš, saj je to zavarovanje zato nareheno da z tem greš na tehničnega oz. se voziš tistih 3, 4 ali 5 dni.

Ti pa bolj priporočam, da se sklene pravo zavarovanje od dneva registracije pa do izteke tehničnega pregled oz. za 1 leto, ker je cenejše. Moreš pa vzeti še original tablice.

hvala za nasvet! lp
 
Uporabniški avatar
mihouca
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr mar 23, 2011 12:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a mihouca Po dec 24, 2012 3:54 pm

MasTTer je napisal/-a:Za preizkušnjo v bistvu ne rabiš "nič", zato je preizkušnja. Ok, rabiš osebne podatke (davčno povsod zahtevajo) ter prometno od avta. Tehničnega pa ne rabiš, saj je to zavarovanje zato nareheno da z tem greš na tehničnega oz. se voziš tistih 3, 4 ali 5 dni.

Ti pa bolj priporočam, da se sklene pravo zavarovanje od dneva registracije pa do izteke tehničnega pregled oz. za 1 leto, ker je cenejše. Moreš pa vzeti še original tablice.


Kul , sam sem pa zmeraj mislil da potrebuješ tehnični, če želiš dobiti preizkušne
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a lancia hf Po dec 24, 2012 4:08 pm

MasTTer je napisal/-a:Za preizkušnjo v bistvu ne rabiš "nič", zato je preizkušnja. Ok, rabiš osebne podatke (davčno povsod zahtevajo) ter prometno od avta. Tehničnega pa ne rabiš, saj je to zavarovanje zato nareheno da z tem greš na tehničnega oz. se voziš tistih 3, 4 ali 5 dni.
.


V dveh letih sem 6X vzel preizkušnjo pa noben ni zahteval davčne saj to ne gre v dohodnino, da bi jo rabil.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a ChuckNorris Po dec 24, 2012 5:02 pm

MasTTer je napisal/-a:Za preizkušnjo v bistvu ne rabiš "nič", zato je preizkušnja. Ok, rabiš osebne podatke (davčno povsod zahtevajo) ter prometno od avta. Tehničnega pa ne rabiš, saj je to zavarovanje zato nareheno da z tem greš na tehničnega oz. se voziš tistih 3, 4 ali 5 dni.

Ti pa bolj priporočam, da se sklene pravo zavarovanje od dneva registracije pa do izteke tehničnega pregled oz. za 1 leto, ker je cenejše. Moreš pa vzeti še original tablice.

Koliko pa je to v eurih? Lp
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a lancia hf Po dec 24, 2012 5:51 pm

Če imam kaj prov v spominu me je spomladi za Delto prišlo za 4 dni nekaj manj kot 40€
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a ChuckNorris Po dec 24, 2012 6:10 pm

Mene pa zanima za tiste ki imajo zavarovanje predhodno urejeno.. :D
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a zuzek To dec 25, 2012 12:54 am

ko sem jaz lansko leto jemal tablice so bile samo 3 ali 5 dnevne, cena je bila enaka, koliko € točno pa sem že pozabil
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: dvig preizkusnih tablic za avto

Napisal/-a MasTTer Če dec 27, 2012 11:43 am

lancia hf: Davčna številka je tvoja napomembnejša idetifikacijska številka. Emšo ti ni potrebo dat zaradi rojstnega datuma, davčno pa moreš vedno pokazat, kadar zahtevajo. Skoraj povsod jo zahtevajo, pa ne zaradi davščin..to je pač samo ime. Na UE očitno še nimajo sistema, ki bi davčno št. vlekel na obrazec, zato najbrž ne potrebujejo, kot si sam omenil...lahko te pa sigurno najdejo z njeno pomočjo :)

Cena zavarovanja za preizkušnje je okoli 23€, 26 ter 30€ za 5dni. Rabiš pa še samolepilne preizkusne tablice za okoli 8€, ne vem na pamet.

ChuckNorris: Če imaš "pravo" zavarovanje predhodno urejeno, (NE zavarovanje za 3,4 ali 5 dni za preizkušnje), NE moreš na to zavarovanje vzeti samo preizkusne tablice. No, v bistvu lahko, če ti izdajo na UE, edino problem je, ker to zavarovanje NE velja, dokler nimaš veljavnega prometnega dovoljenja, kar seveda nimaš, dokler avta ne registriraš.
Torej če imaš pravo zavarovanje in vozilo ne potrebuje tehničnega pregleda oz. ga ima že narejenega, kupiš samo tablice in registriraš do izteka tehničnega pregleda. To je najcenejša varianta. Preizkušnja za 3 dni z ceno recimo 35€ je draga zadeva, vendar če drugače ne gre....
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov