Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
igorzz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe mar 13, 2009 10:35 am

wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a igorzz To jan 22, 2013 8:08 am

Zdravo,

katera spletna zavarovalnica se po vašem bolj splača (obvezno + polni kasko)?

Po mojih izračunih sta premiji enaki (G24.si upošteva premijski razred, pri wiz.si sem pa izbral soudeležbo do 100€). Pri wiz.si mi je všeč, ker imajo jasno in razumljivo napisane splošne pogoje, malo je moteče, da si ob morebitni škodi soudeležen v višini 100€, ker se ti npr. v enem letu zgodita dve toči in dve parkirišči pa si lahko takoj ob dodatnih 400€. Pri G24.si pa splošne pogoje še študiram, ampak zaenkrat so mi njihovi pogoji morda bolj všeč.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a fare To jan 22, 2013 10:16 am

Ne en ne drugi!
Potem pa se zgodi da poslušamo zgodbe o na temo malo denarja malo muske!
 
igorzz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe mar 13, 2009 10:35 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a igorzz To jan 22, 2013 10:32 am

Saj prebereš splošne pogoje in veš, kaj podpišeš. Z malo denarja - malo muzike si mislil npr. ravno to 100-evrsko udeležbo pri kritju škode ali trdiš, da npr. Generali drugače obravnava stranke, ki sklenejo zavarovanje preko interneta kot tiste, ki se zavarujejo po običajni poti?
 
Uporabniški avatar
Mrki-Lantra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: To jun 08, 2010 10:15 pm
Kraj: Koper

G24 Zavarovalnica

Napisal/-a Mrki-Lantra To jan 22, 2013 6:52 pm

Ima kdo že kaj izkušen iz to novo avtomobilsko zavarovalnico G24?
Se predvsem me zanima ali se da bonus prenesti z ene zavarovalnice na drugo?


Lp
PRVA 1.8 Top-K Lantra 96"
Druga 2.0 Top-K Lantra 99"
Tretji Hyundai Accent GT 2.0 03"
cetrtiHyundai Lantra 1.8 Top-K Karavan 97"
Zdaj HUndai Elantra 1.6 limuzina 04"

Im not Hyundai FAN????
 
eg0n
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jun 11, 2012 1:47 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a eg0n Sr jan 23, 2013 9:00 pm

igorzz je napisal/-a:Saj prebereš splošne pogoje in veš, kaj podpišeš. Z malo denarja - malo muzike si mislil npr. ravno to 100-evrsko udeležbo pri kritju škode ali trdiš, da npr. Generali drugače obravnava stranke, ki sklenejo zavarovanje preko interneta kot tiste, ki se zavarujejo po običajni poti?


Na G24 imajo pol odstotno franšizo tudi na parkingu in drugih delnih kritjih. Bodi pozoren. Če imaš avto srednjega višjega razreda, je to koj prek 100 eur pa še niti za prometno nisi zavarovan kasko. Mau še premisli no. Kok pa si kej v preteklosti koristu parking? Če si ga precej, pol ni ne ena ne druga zate, ker boš vsakič plačal. Če rabiš full kasko in se ne sekiraš preveč za praske, pol ti prideta v poštev. Sam preferiram WIZ, k manj skriva (G24 ima le v pogojih zapisano glede 0,5% franšize pri delnih kaskih, nkjer drugje) pa še mau stiskaški so pr Generaliju, kar imam izkušenj.
 
igorzz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe mar 13, 2009 10:35 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a igorzz Sr jan 23, 2013 9:38 pm

eg0n je napisal/-a:Na G24 imajo pol odstotno franšizo tudi na parkingu in drugih delnih kritjih. Bodi pozoren. Če imaš avto srednjega višjega razreda, je to koj prek 100 eur pa še niti za prometno nisi zavarovan kasko. Mau še premisli no. Kok pa si kej v preteklosti koristu parking? Če si ga precej, pol ni ne ena ne druga zate, ker boš vsakič plačal. Če rabiš full kasko in se ne sekiraš preveč za praske, pol ti prideta v poštev. Sam preferiram WIZ, k manj skriva (G24 ima le v pogojih zapisano glede 0,5% franšize pri delnih kaskih, nkjer drugje) pa še mau stiskaški so pr Generaliju, kar imam izkušenj.


No saj ravno tak tip sem. Prask sicer nimam oz bi se sekiral za res kaksno veliko. Nova vrednost avta je cca deset jurjev, tako da bi bila odbitna tudi pri generaliju 50-100eur. In seveda bi mel full kasko, ker najvecji strah je kraja, enkrat so mi ze vlamljali. Se pa strinjam glede preferenc, wiz ima jasno napisane pogoje, generali malo manj.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer Če jan 24, 2013 2:30 pm

eg0n: Ti si 1. kateri je jasno napisal, zakaj je G24 cenejši. Veš čas že trdim, da tisto, kar je poceni, je z razlogom poceni. Pol odstotna franšiza torej. Pri WIZ je tudi franšiza, ki se je ne da odkupit in pri njih NI delnih kombinacij. Kar pomeni, da za vsako škodo plačaš soudeležbo.

V končni fazi, lahko tako zavarovanje z franšizo pri delnih kombinacijah skleneš tudi pri večini zavarovalnich po klasični poti....

Internetna zavarovanja so večinoma za tiste, kateri imajo le obvezno zavarovanje, brez kaska in delnih kombinacij oz. za večje poškodbe.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a INFINITI Če jan 24, 2013 3:05 pm

Fantje raje glede tega kdo je cenejši se vprašajte kako kvalitetno boste prišli skozi pri dejanskem uveljavljanju. Ali bodo deli recimo originalni ali pa boste dobili kakšne nadomestke ipd.
Kako te obravnavajo in ocenijo škode?
To bi bilo fajn slišat od tistih ki so že imeli izkušnje s temi nizkocenovnimi zavarovalnicami.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Prokarjon Če jan 24, 2013 3:22 pm

Saj niso to neke nizkocenovne zavarovalnice, ampak obstoječe zavarovalnice, ki so odprle "podružnice" z drugimi imeni, in z namenom konkurenčne cene. Je pa tako kot je rekel Mastter, v večini primerov tiči nekje zajec zato, in tole z odbitnimi franšizami tudi jaz nisem vedel za G24... zanimivo ni kaj, in če si ne pogledaš je prav lepo presenečenje ob uveljavljanju škode.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a INFINITI Če jan 24, 2013 7:43 pm

Prokarjon je napisal/-a:Saj niso to neke nizkocenovne zavarovalnice, ampak obstoječe zavarovalnice, ki so odprle "podružnice" z drugimi imeni, in z namenom konkurenčne cene. Je pa tako kot je rekel Mastter, v večini primerov tiči nekje zajec zato, in tole z odbitnimi franšizami tudi jaz nisem vedel za G24... zanimivo ni kaj, in če si ne pogledaš je prav lepo presenečenje ob uveljavljanju škode.


Ja, vemo da nekdo stoji odzadaj, ampak to ne pomeni, da imajo indentičen poslovni model in način dela a ne? Potem bi vse bilo isti drek, tudi če uporabijo drugo ime. Torej vprašanje je še vedno na mestu.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a adis Če jan 24, 2013 10:57 pm

ni vse kar je poceni "zlato"... potrebno je vedeti v kolikšni meri bo zavarovalnica pokrila svojo obveznost do zavarovanca/zavarovalca.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Prokarjon Ne jan 27, 2013 3:07 pm

INFINITI je napisal/-a:
Prokarjon je napisal/-a:Saj niso to neke nizkocenovne zavarovalnice, ampak obstoječe zavarovalnice, ki so odprle "podružnice" z drugimi imeni, in z namenom konkurenčne cene. Je pa tako kot je rekel Mastter, v večini primerov tiči nekje zajec zato, in tole z odbitnimi franšizami tudi jaz nisem vedel za G24... zanimivo ni kaj, in če si ne pogledaš je prav lepo presenečenje ob uveljavljanju škode.


Ja, vemo da nekdo stoji odzadaj, ampak to ne pomeni, da imajo indentičen poslovni model in način dela a ne? Potem bi vse bilo isti drek, tudi če uporabijo drugo ime. Torej vprašanje je še vedno na mestu.


Verjetno niso šli ekstra odpirat nova cenilna mesta in zaposlovati nove cenilce če že imajo mrežo razpleteno! Torej logično da bo ocenjeno enako, le pogoji so vprašanje. Torej različen poslovni model je samo pri pogojih in neuporabi tradicionalne prodajne poti. Ne vem pa zakaj smo takoj alergični in ošabni nazaj, če človek normalno odgovori na vprašanje?!? Potem to ne bi bil več a.com, ne?!

@Adis: Ja, zato so pogoji. In ravno tu je keč, da ljudje vidijo samo ceno, za pridobitev pogojev pa moraš obrniti 3/4 googla, da jih najdeš.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a hippo Po jan 28, 2013 8:11 am

adis je napisal/-a:ni vse kar je poceni "zlato"... potrebno je vedeti v kolikšni meri bo zavarovalnica pokrila svojo obveznost do zavarovanca/zavarovalca.

AO je AO, tu ni debate, pri kasku se pa začne fantastika...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a adis Po jan 28, 2013 10:25 am

hippo je napisal/-a:
adis je napisal/-a:ni vse kar je poceni "zlato"... potrebno je vedeti v kolikšni meri bo zavarovalnica pokrila svojo obveznost do zavarovanca/zavarovalca.

AO je AO, tu ni debate, pri kasku se pa začne fantastika...


ja AO je AO kritje če se ne motim do 50.000 eur itd... a "keč" je kot si rekel kasko, kaj je krito, do kje je krito, kakšne "olajševalne" okoliščine so upoštevane bla bla bla...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a hippo Po jan 28, 2013 1:50 pm

adis je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
adis je napisal/-a:ni vse kar je poceni "zlato"... potrebno je vedeti v kolikšni meri bo zavarovalnica pokrila svojo obveznost do zavarovanca/zavarovalca.

AO je AO, tu ni debate, pri kasku se pa začne fantastika...


ja AO je AO kritje če se ne motim do 50.000 eur itd... a "keč" je kot si rekel kasko, kaj je krito, do kje je krito, kakšne "olajševalne" okoliščine so upoštevane bla bla bla...

Jp.
Ampak če rabiš samo AO ali AO+ potem je to čisto ok. Za ostalo pa je treba vse vedet in je mal težko preko telefona rihtat.
 
fijoho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po jan 28, 2013 2:25 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a fijoho Po jan 28, 2013 2:38 pm

zivjo
tole je sicer moja prva objava,spremlam pa forum ze par let zarad dobrih tem

tole bo sicer smrdel kot reklama,ampak bom napisu glede wiz.si

avto star 2 leti, vreden ene 7 jurjev in sm reku jbg gremo na wiz

vzel sem osnovno in full kasko (prej 770eur na zav. tilia z odbitno franšizo 130 eur, sedaj 460 eur na wiz z lastno udeležbo=odbitna franšiza 300 eur)
decembra sem mel nesrečo ker mi je en pjanček prletu v rit oops
nadomesten avto na wiz.si ti pripada samo 5 dni!! ne glede na to kok časa rabijo za popravilo avta, to tut piše v pogojih.

če si pa sam povzročitelj nesreče in hočeš uveljavlat kasko pa imajo oni svoj seznam pooblaščenih serviserjev ki pa je bolj kot ne slab..

tako da če nimaš zelo vrednega avta in nimaš veliko crashov se splača :)
lp
 
eg0n
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jun 11, 2012 1:47 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a eg0n Sr jan 30, 2013 11:25 pm

fijoho je napisal/-a:zivjo
nadomesten avto na wiz.si ti pripada samo 5 dni!! ne glede na to kok časa rabijo za popravilo avta, to tut piše v pogojih.
lp


Hmmm... 5 dni pa sploh ne zveni slabo. Sam sem se moral v preteklosti prerekat, da sem dubu nadomestni avto, ker je blo v pogojih napisano da mora bit gor vsaj 16 ur aktivnega dela (ne me vzet čisto na besedo, lahko je bilo 10 ur se ne spomnem...). Torej če čaka na popravilo 72 ur, pol ga pa popravi v 5 urah, ti avto ne bi pripradal. Kok je bu tvoj avto poškodvan od tega pjančka?

MasTTer je napisal/-a:eg0n: Ti si 1. kateri je jasno napisal, zakaj je G24 cenejši. Veš čas že trdim, da tisto, kar je poceni, je z razlogom poceni. Pol odstotna franšiza torej. Pri WIZ je tudi franšiza, ki se je ne da odkupit in pri njih NI delnih kombinacij. Kar pomeni, da za vsako škodo plačaš soudeležbo.


Tako je - G24 ima standardno 1% pr full kasko, pol odstotno franšizo pr kateremkoli delnem kasku. predvsem pri delnem kasku kjer smo vajeni brez franšize, imajo slabo predstavljeno. To sem jim pred časom tudi navedu po mailu.
WIZ ima samo full kasko a si lahko izbiraš višino 100/300/600/900. tega ne skrivajo. Če izbereš 100 eur in imaš prijavo škode po kasku (prometna nesreča - ti si kriv, parking, toča, divjad ...), plačaš 100 eur, preostanek plačajo oni.

INFINITI je napisal/-a:Fantje raje glede tega kdo je cenejši se vprašajte kako kvalitetno boste prišli skozi pri dejanskem uveljavljanju. Ali bodo deli recimo originalni ali pa boste dobili kakšne nadomestke ipd.
Kako te obravnavajo in ocenijo škode?
To bi bilo fajn slišat od tistih ki so že imeli izkušnje s temi nizkocenovnimi zavarovalnicami.


To al boš dubu originalne dele al nadomestke je v domeni serviserja. Mnogo je lumpih, ki služijo na ta račun (tebi dajo uporabljen del, zavarovalnici zaračunajo novega). Zavarovalnice bi morale to preverjat in odj**at nategovalce. Vsakemu ki se to zgodi naj serviserja prijavi zavarovalnici.
Oboji imajo izkušnje uporabnikov na strani. Glede škod na g24 nism zasledil pri WIZu je na dnu strani. Na tebi je al verjameš al ne.

adis je napisal/-a:ja AO je AO kritje če se ne motim do 50.000 eur itd... a "keč" je kot si rekel kasko, kaj je krito, do kje je krito, kakšne "olajševalne" okoliščine so upoštevane bla bla bla...

Poglej na polico - AO imaš zakonsko predpisano ZV (1 mio na stvareh in 5 mio na osebah). 50.000 eur je najverjetneje pri AO+.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer Če jan 31, 2013 1:37 pm

Kot je že bilo napisano, WIZ in te zavarovalnice so za tiste, kateri imajo samo obvezno zavarovanje pa recimo še šoferja oz. za tiste, kateri so 90% prepričani, da škode ne bodo imeli oz. ta tiste, katerim ni teško dati teh 100 ali 200€ odbitne franšize če se jim zlomi recimo steklo oz. za čisto vsako škodo.
Pa da ne pozabim...če je kasko na takem vozilu, se pri kakršni koli škodi vsakokrat zgubi 15% bonus, ker delnih kombinacij NI.... Torej če se polomi steklo, drugo leto plačaš 15% več za kasko kritje. Če prijaviš še kaj (recimo parkirišče) plačaš 30% več za kakso kritje itd...

Za tiste, kateri pa želijo sklenit zavarovanje in v primeru, da se jim kar koli zgodi (poči steklo, poškoduje vozilo na parkirišču itd..), in NE plačajo nobene soudeležbe so pa še vedno osebna sklepanja najboljša.

Predvidevam, da ima WIZ isto asistenco kot AS, torej za ceno okoli 38€, je krito nadomestno vozilo do največ 5 dni. Kar pomeni, če je dejansko popravilo 8 ali več ur, pripada nadomestno vozilo vendar samo za čas popravila. Zavarovalnica oceni, recimo da je popravilo urejeno v roku 8-ih ur, in če si serviser vzame 16ur časa za to popravilo pač naj da stranki on nadomestno vozilo. To zavarovalnico več ne zanima, kako "počasi" eni serviserji popravljajo, ali če imajo gužvo.
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Gasper` Pe apr 12, 2013 1:27 pm

Opazil sem, da je G24 v zadnjem tednu kar konkretno podražil zavarovalnino, tako da v kolikor imate še kakšne dodatne popuste pri kateri drugi zavarovalnici (življensko, stanovanje ipd.) se ne splača več oz. ste na enakem.

Kdo ve zakaj?
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Ivan36 Pe apr 12, 2013 2:21 pm

Jaz vem, da, če novga prpelem dam bo v roku 15minut podrsan s ključem :lol: Še vsakega so mi. Alora je sam osnovni kasko oziroma polni pri WIZ pa 100€ mojga 8) Wiz je za AO odličen!
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov