Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a DePalmo Če jun 26, 2014 3:56 pm

Sem za foro probal tale njihov informativni izračun ker na leto naredim med 10.000 in 15.000 km. Zavarovanje s 50% popustom me pride 210e, trenutno imam pa na AS z vključeno asistenco 190e. Nebo posla :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer So jun 28, 2014 12:59 pm

cc09 je napisal/-a:g24 te vpraša koliko km narediš letno. Tudi če 10 let vpisujem manj, da jih npr. naredim 5000, ko pride do škode pa imam na števcu pol milijona, kako vejo, da zadnjih 10 let nisem delal po 5000? Če imam pa od novega avta stalno pri njih zavarovanje, je podobno. Tudi če sem se prvo leto zlagal, kako me bojo za to "kaznovali" 3 leta kasneje? Po moje nemogoče. Morda pa ravno to leto delam ekstra preveč km, a kje piše, da sem jih dolžan obvestit o tem? Sem prebral pogoje, pa se ne spomnem tega.
Jaz sem napisal po resnici kolk najbolje vem, ampak ne mislim jih pa obveščat, če sem se vseeno zmotil.


Pri zavarovanju avto na kilometer, kjer dejansko plačuješ zavarovanje na prevožene kilometre je v pogojih vse napisano, da se obvezuješ obvestit zavarovalnico takoj, ko ugotoviš, da boš presegel "plačane" kilometre. Ja ja.. vse je lepo navedeno. Sem enkrat malo gledal to zadevo. To pride za kakega upokojenca mogoče prav, ampak ker se to dela preko spleta še za njih ni tako zanimivo hehe...

Če ne prej, pa pri obnovi plačaš razliko. Se že oni znajdejo brez skrbi. Zavarovalnica je zavarovalnica ;)
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 To jul 01, 2014 7:31 am

To je pri tiliji, kjer so km res pomembna stvar, in moraš sporočat stanje, ki ga lahko preverijo. Pri g24 sicer piše, da če se ti spremenijo kakšni podatki, LAHKO sporočiš spremembo, in potem en del ali doplačaš ali dobiš vrnjeno, niso pa posebej tu omenjeni km, piše LAHKO, in ne vem kako bojo konec leta, ali pa kadarkoli, vedeli za nazaj (ali naprej) koliko km si oz. boš naredil. Ne mu ti nekaj bluzit "oni že bojo" in "že vejo"...ne vejo in ne morejo vedet, nemogoče. Še jaz ne vem, kako bojo šele oni.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer To jul 01, 2014 10:09 pm

cc09 je napisal/-a:To je pri tiliji, kjer so km res pomembna stvar, in moraš sporočat stanje, ki ga lahko preverijo. Pri g24 sicer piše, da če se ti spremenijo kakšni podatki, LAHKO sporočiš spremembo, in potem en del ali doplačaš ali dobiš vrnjeno, niso pa posebej tu omenjeni km, piše LAHKO, in ne vem kako bojo konec leta, ali pa kadarkoli, vedeli za nazaj (ali naprej) koliko km si oz. boš naredil. Ne mu ti nekaj bluzit "oni že bojo" in "že vejo"...ne vejo in ne morejo vedet, nemogoče. Še jaz ne vem, kako bojo šele oni.


Pogled na števec km ob koncu zavarovalnega leta točno pokaže koliko km si naredil. Zdaj kako se to izvede (slike, cenilec itd..) je pa druga stvar :)
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 Sr jul 02, 2014 6:41 am

Še nihče ni tega v resnici pogledal. Še na tehničnem samo sam povem. Sej jaz nimam namena s tem goljufat, ampak razen pri Tiliji, kjer plačaš na km, so vsa druga vprašanja o tem odveč.
Ko bo pa enkrat škoda, bo prepozno, če bo kdo takrat pogledal km, ker ne bo vedel kolk jih je bilo lani.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Sr jul 02, 2014 10:29 am

@Mastter - on ti piše, da na njihovi strani (g24) samo označiš koliko predvidevaš, da boš napravil kilometrine skozi leto. Nikjer pa ne vnašaš trenutnega stanja kilometrov in zavarovalnica tako nima oprijemljive podlage, da bi pregledala, če si se zlagal. A sumim, da se tudi on moti in da je v določeni točki pred sklenitvijo police potrebno podati trenutno število prevoženih. Možno pa je tudi, da se bo zavarovalnica sklicevala na število prevoženih, ki jih zabeležijo na tehničnih (kar naj bi bila po novem stalna praksa).

Pri Tiliji pa je produkt Moj Avto na km, ki se splača tja nekje do 5000 km na leto. Kar je več, sem stranki vedno pripravil ugodneje klasično AO polico. S tem, da je pri tej opiciji potrebno na 2 meseca fotografirati števec in posredovati fotografijo preko njihove aplikacije (potreben pametni telefon). Produkt bi znal biti zanimiv samo, če imaš doma 2. avtomobil s 130 kW+, ki ga zelo redko uporabljaš in zanj nočeš / ne potrebuješ kaska. IMO.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a f.taunus Sr jul 02, 2014 11:03 am

Pri G24 in Generali je podatek o letno prevoženih km informativne narave in služi za namene statistike. Prav tako tudi premija ni vezana na ta podatek.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a ojnica Pe sep 26, 2014 10:47 pm

Sem delal za svoj avto s -50% in 74KW zavarovanje za G24 in Triglav, vedno sem imel samo osnovno, brez voznika. + asistenco...nikol nobenih težav na cesti prevozil cca 200.000km

Pri Triglavu me pride cca 220 evrov + voznik + asistenca moram račuant še na zavarovanje preko spleta -13%, torej ene 200 evrov.
Pri G24 pa samo osnovno cca 112 evrov, če pa še voznik, asistenca, nezgodno potem 147 evrov

Samo pri G24 se vrjetno zalomi cenena premija za asistenco, ker za avto jo NUJNO potrebujem.

Mislim, če grem enostavno na tole premijo za 112 evrov potem skoraj dobim free letno vinjeto za 2015 ;)

Vaše mnenje?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio So sep 27, 2014 3:46 pm

Zavarovanje za 112 € in AMZS asistenca, pa si nekaj deset evrov v plusu v primerjavi s Triglavovo ponudbo. Če pa želiš še AO+ in dobro asistenco pa vsekakor Triglav. Najvišji paket asistence pri Triglavu je "nor".
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov