Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a Gasper` Če jan 31, 2013 6:52 pm

Pozdravljeni

Zavarovano imam: citiram "Delne AK kombinacije: D (23,55 eur), E (65,02 eur), H (101,05 eur)"

Se pravi pod E so stekla. Ker mi je kamenček razbil vetrobransko steklo sem želel uveljavljati zavarovalnino in sem dobil zavrnjeno, češ da imam zavarovana navadna stekla, moj avto pa ima senzor za dež.

Na zavarovalnici me prepričujejo, da je senzor za dež dodatna oprema in je moja dolžnost, da pri sklepanju zavarovanja to omenim. Enako bi veljalo za parkirne senzorje itd.

Meni se to zdi skrajno nelogično, saj imajo vendar VIN številko avtomobila, prometno, skratka vse potrebne podatke.

Zanima me vaše mnenje? Je res potrebno vse to omeniti kot dodatno opremo? Sam sem mnenja da ne in je to napaka samo in izključno zavarovalnice (zavarovalnica Maribor).
Lp, Gašper
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a FuriousG Če jan 31, 2013 6:57 pm

Tudi sam sem moral doplačat 40eur ob zamenjavi stekla s senzorjem za dež. Koliko pa tebi hočejo upalit?
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a peroRS Če jan 31, 2013 7:07 pm

Gasper` je napisal/-a:dodatna oprema in je moja dolžnost, da pri sklepanju zavarovanja to omenim. Enako bi veljalo za parkirne senzorje itd.

Meni se to zdi skrajno nelogično, saj imajo vendar VIN številko avtomobila, prometno, skratka vse potrebne podatke.

Zanima me vaše mnenje? Je res potrebno vse to omeniti kot dodatno opremo?


Ja je potrebno.
Ob sklenitvi zavarovanja te agent vpraša za opremo.
Dodatno opremo se mu mora našteti, kar ni težko, saj ima običajno cenik avta v računalniku in samo obkljuka, pri vseh zavarovalnicah je tako ;)
 
Uporabniški avatar
slovenskisin
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Sr avg 04, 2004 7:23 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a slovenskisin Pe feb 01, 2013 2:56 pm

Glede na to, da imam sam trenutno isto težavo... Pri sebi imam seznam opreme, serijsko brez doplačila ima avto atermično steklo+senzor, priznavajo pa mi navadno steklo brez senzorja. Za moje pojme je dodatna oprema tista, katero kupec doplača, serijsko vgrajena, je pač serijska. Doplačila želijo 400€
Slika
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a .com Pe feb 01, 2013 3:43 pm

ampak, saj po navadi, ko poveš agentu kateri avto imaš in opremo, poveš tudi kaj imaš od dodatne opreme... ali pa? :?: :?
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a maniaxxx Pe feb 01, 2013 3:58 pm

peroRS je napisal/-a:
Gasper` je napisal/-a:dodatna oprema in je moja dolžnost, da pri sklepanju zavarovanja to omenim. Enako bi veljalo za parkirne senzorje itd.

Meni se to zdi skrajno nelogično, saj imajo vendar VIN številko avtomobila, prometno, skratka vse potrebne podatke.

Zanima me vaše mnenje? Je res potrebno vse to omeniti kot dodatno opremo?


Ja je potrebno.
Ob sklenitvi zavarovanja te agent vpraša za opremo.
Dodatno opremo se mu mora našteti, kar ni težko, saj ima običajno cenik avta v računalniku in samo obkljuka, pri vseh zavarovalnicah je tako ;)



Kaj pa če imaš avto, katerega nima v ceniku agent? Pol imaš zavarovano približno opremo...osebno imam ta primer, ker je moja oprema kombinacija parih oprem in takega sploh nimajo v ceniku na ZM. Je pa avto popolnoma tovarniški.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a peroRS Pe feb 01, 2013 4:30 pm

maniaxxx je napisal/-a:Kaj pa če imaš avto, katerega nima v ceniku agent? Pol imaš zavarovano približno opremo...osebno imam ta primer, ker je moja oprema kombinacija parih oprem in takega sploh nimajo v ceniku na ZM. Je pa avto popolnoma tovarniški.


Vem kaj misliš. Tudi doma smo imeli podoben primer. Recimo fotr ima na svojem avtu DSG menjalnik s prestavljanjem na volanu ter multifunkcijo (navigacija+telefon).
V ceniku od zavarovalnice imajo vpisano samo ALI multifunkcijo ALI pa prestavljanje. Obojega nimajo. Zato je fotr zavaroval samo volan s prestavljanjem, ker je dražja opcija in je cena podobna kot v original ceniku ;)

Drug primer je pa npr. če imaš kaj dodano na avtu (spojler, kaki dodatki, plinska naprava). ČE hočeš, da ti to ob morebitni nesreči izplačajo, moraš DODATNO vpisati v zavarovalno polico poleg opreme in vnesti nek znesek, koliko naj bi to stalo.
 
4tuning_team
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To feb 12, 2008 10:01 am
Kraj: Podčetrtek

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a 4tuning_team Pe feb 01, 2013 4:33 pm

...vsak agent lahko sam vnese opremo in dodatno opremo posameznega avtomobila, ampak ker se določenim ne ljubi, določene stranke želijo manjše plačilo zavarovanja, se nato pojavlja to, kar je omenil avtor te teme. Agent po št. šasije ne more vedet, kaj ima vozilo serijsko in kaj je za doplačilo in je to naloga lastnika, da mu pove, kaj se je doplačalo. Žal, tako je ....
Boštjan
 
Uporabniški avatar
slovenskisin
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Sr avg 04, 2004 7:23 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a slovenskisin Pe feb 01, 2013 7:04 pm

4tuning_team je napisal/-a:...vsak agent lahko sam vnese opremo in dodatno opremo posameznega avtomobila, ampak ker se določenim ne ljubi, določene stranke želijo manjše plačilo zavarovanja, se nato pojavlja to, kar je omenil avtor te teme. Agent po št. šasije ne more vedet, kaj ima vozilo serijsko in kaj je za doplačilo in je to naloga lastnika, da mu pove, kaj se je doplačalo. Žal, tako je ....


No, meni ne priznajo SERIJSKE opreme!
Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a čare Pe feb 01, 2013 9:17 pm

Men se zdi da je glede na to da plačuiješ ti dolžnost agenta da ti našeje kaj maš od opreme ti pa mu odgovarjaš...Če ma avto serijsko senzor za dež dobi potrdilo od proizvajalca da je to res in jim ga nabij na čelo.Golazen pokvarjena.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a Prokarjon So feb 02, 2013 1:43 pm

Serijsko senzor za dež bo verjetno mal težka :D
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a DePalmo So feb 02, 2013 3:05 pm

Odvisno od avta ter modela.

Npr.: Peugeot 206 RC imajo vsi serijsko senzor, navadne 206 pa pač ne, vsi kupeji 406 imajo serijsko senzor ne glede na opremo. In vrjamem da mi bojo jabral če bo prišlo kdaj do menjave, brez senzorja je vetrobran ocenjen na cca 300e, s senzorjem cca 1000e. Malo drag senzor, če se mene vpraša :)
 
Uporabniški avatar
slovenskisin
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Sr avg 04, 2004 7:23 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a slovenskisin Ne feb 03, 2013 6:55 pm

Ni tu nemc, da je treba pepelnik doplačat. Senzor za dež je pri laguni serijsko.
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a peroRS Ne feb 03, 2013 7:00 pm

slovenskisin je napisal/-a:Ni tu nemc, da je treba pepelnik doplačat. Senzor za dež je pri laguni serijsko.


Ne se takoj penit, pri marsikaterem "nemcu" je tudi ;)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a lancia hf Ne feb 03, 2013 7:01 pm

slovenskisin je napisal/-a:Ni tu nemc, da je treba pepelnik doplačat. Senzor za dež je pri laguni serijsko.


Slika Ni daleč od resnice :mrgreen:
Sodelovec je na starem zidarskem avtu 06 (pasat) mogel kupiti pepelnik zadaj, ker ga ni bilo :huh: uvozil ga je iz Nemčije
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a peroRS Ne feb 03, 2013 7:40 pm

Nisem vedel, da morajo biti avti prilagojeni vam kadilcem. Pepelnik zadaj, verjetno misliš vžigalnik? A ni eden spredaj dovolj? :roll:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 03, 2013 7:56 pm

peroRS je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Kaj pa če imaš avto, katerega nima v ceniku agent? Pol imaš zavarovano približno opremo...osebno imam ta primer, ker je moja oprema kombinacija parih oprem in takega sploh nimajo v ceniku na ZM. Je pa avto popolnoma tovarniški.


Vem kaj misliš. Tudi doma smo imeli podoben primer. Recimo fotr ima na svojem avtu DSG menjalnik s prestavljanjem na volanu ter multifunkcijo (navigacija+telefon).
V ceniku od zavarovalnice imajo vpisano samo ALI multifunkcijo ALI pa prestavljanje. Obojega nimajo. Zato je fotr zavaroval samo volan s prestavljanjem, ker je dražja opcija in je cena podobna kot v original ceniku ;)

Drug primer je pa npr. če imaš kaj dodano na avtu (spojler, kaki dodatki, plinska naprava). ČE hočeš, da ti to ob morebitni nesreči izplačajo, moraš DODATNO vpisati v zavarovalno polico poleg opreme in vnesti nek znesek, koliko naj bi to stalo.


Za zadnji odstavek mi je jasno, isto velja za platišča, če daš večja aftermarket ali kakšna druga platišča jih moreš posebi zavaoravat, prav tako radijo.

Pri meni je težava da takumi opreme ni v njihovih katalogih ( vsaj ni bila 3 mesce nazaj), najbližja je tx navi, ki pa ima senzorje zadaj ( ki jih moja nima), ogrevane sedeže ( moja jih nima), navadne sedeže ( moja ima športne), drugačen spojler, drugačna platišča, drugačno osvetlitev, drugačno navi ( tamalo, moja ima ta veliko), pa še več razlik je, tako da če bi mel ( bog ne daj) totalko ali kaj podobnega bi znala bit pizdarija.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a peroRS Ne feb 03, 2013 8:07 pm

Sam to se mi vseeno zdi čudno, da so si privoščili kaj takega. Saj imajo tudi druge znamke take akcijske modele s "custom" opremo, pa so običajno vsi vpisani v cenik od zavarovalnice ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 03, 2013 8:15 pm

peroRS je napisal/-a:Sam to se mi vseeno zdi čudno, da so si privoščili kaj takega. Saj imajo tudi druge znamke take akcijske modele s "custom" opremo, pa so običajno vsi vpisani v cenik od zavarovalnice ;)


Do zdaj še nisem videl takega primera, ponavadi so imele zavarovalnice vse sorte "posebnih serij" vpisane. Tokrat pač ne...sej če ne bo pizdarije ne bo panike, če pa bo, se bomo pa kregal. Kolikor vem tudi prejšne serije "mirai" ni vpisane. Avto imam zavarovan pri ZM
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a lancia hf Ne feb 03, 2013 8:37 pm

peroRS je napisal/-a:Nisem vedel, da morajo biti avti prilagojeni vam kadilcem. Pepelnik zadaj, verjetno misliš vžigalnik? A ni eden spredaj dovolj? :roll:


Ne ni vžigalnik ampak pepelnik.
Možakar v življenju ni nikoli kadil ampak mu je šlo zelo v "nos", ker je prej pri Francozih in Korejcih imel pepelnik zadaj.
Sedaj ko je kupil nemca pa tega ni bilo in je šel kupiti novega probat mi ga pa ni pustil :mrgreen: ker v njegovem avtomobilu se ne sme kaditi čeprav se ne sme tudi v mojem =P
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov