Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
ramone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če avg 01, 2013 10:37 pm

vprašanje - zavarovanje in kW

Napisal/-a ramone Če avg 01, 2013 11:08 pm

Živjo!

Zanimam se za zavarovanje avta preko hi3.si (nov pristop zavarovalnice maribor, ki avto zavaruje bistveno ceneje kot pri klasičnem postopku) in imam sledečo situacijo/vprašanje...ki je rahlo kaotično:

Kupil bi MB s 53 kW, hi3.si pa ima v bazi podatkov isti avtomobil, vendar s 55 kW, kar pomeni da zavarovanje preko njih v tem primeru ni možno (da se sicer kupit avto s 55 kW, vendar je ta bistveno dražji, zavarovanje za 53 kW kje drugje bi me pa stalo še več). Skratka, to vem, ker so mi pred kratkim odgovorili na vprašanje, zakaj nimajo v bazi določenih tipov avtomobilov:

"V tej bazi, se nahajajo vozila, ki smo jih dodali na podlagi podatkov uvoznikov vozil v Slovenijo. V koliko se kakšen model vozila ni uvažal, preko uradne mreže, tega avtomobila tudi v tej bazi ni. V kolikor je podatek o moči motorja točen, zavarovanja preko Hi3.si ne bo možno skleniti, saj ga ni v bazi."

Moje vprašanje:

Avto s 55 kW se torej da zavarovati prek njih, zanima me le kako bi stvar šla čez pri registraciji? V teoriji (in prometni) ima avto 53 kW in bi bil zavarovan znotraj ranga 55 kW...kako bi pa bilo v praksi? Bi na šaltru ugotovili razliko?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: vprašanje - zavarovanje in kW

Napisal/-a odprti clio Pe avg 02, 2013 9:26 am

Načeloma ne boš imel težav, ker:
1. je v istem razredu (50 do 60 kW),
2. boš zavarovaln močnejšo in ne šibkejšo različivo, da bi neupravičeno privarčeval.

Očitno pa ta postopek le ni tako hiter in preprost..? Koliko boš pa plačal, če ni skrivnost?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: vprašanje - zavarovanje in kW

Napisal/-a MasTTer Po avg 12, 2013 12:26 pm

Ni delnih kasko kritj, torej za mene to ne pride v poštev tako kot tudi ne za večino ljudi.

WIZ tudi nima delnih kritij, samo polni kasko, tudi ne pride v poštev.

G24 pa da astronomsko ceno ;)

Drugače se pa da zavarovati, če je na polici malce več kilovatov. Se pa da danes gleda že vsaki kilovat in določene zavarovalnice nimajo več tabel po 10kilovatov (recimo 50-60KW ena cena itd.).
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov