Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

hyundai servisiranje

Napisal/-a ajatola Če jul 24, 2014 8:49 pm

Imam vse sorte avtov in gledam knjige programirano vzdrževanje in kako za boga je predpisano na korejskih jajcih,da se menjajo svečke na bencinarju na 40 tisoč ali na 4 leta.Gledam knjigo od alfe,kjer je jasno napisano za svečke samo kilometri ne glede na leta.Po domače povedano ima alfa prvo menjavo svečk na 100 tisoč kilometrov.Gledam tudi od bmw ,isto.Ampak hyundai ima svečke zgleda ,ki se postarajo.Pa ni to olje.Miislim haloooooooo.
Zakaj na korejska j***a dajejo tako slabe svečke.Če bi dali znamko bosna ,jih ne bi treba menjat po 4 letih,če nimaš kilometrov.
A se komu sanja kako nas nategujejo poceni avti,ki so na koncu draźji od bemflnov.Pa še viziš se kot v kurniku.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: hyundai servisiranje

Napisal/-a NoF3ar Če jul 24, 2014 8:59 pm

Ena svečka je 5-10€! Če nimas vsako leto 5-10€ za nastran dat, da boš čez 4 leta kupil svece za 20-40€ potem prodaj avto :lol: Tako pač je, še vedno lahko voziš svečke (po 4 letih) dokler ne bodo izdihnile.....

Sploh veš da lahko imaš razadi slabih svečk do 25% večjo porabo?
Kaj se zgodi če se zlomi ?
Kako vpliva nepravilni vzig na sam motor?

Me pa veseli, da si eden tistih, ki si kupil Hyundai ali kia itd in si opazil da 7 letna garancija, pregrešno dragi servisi, ogromna poraba, voznja kot v "kurniku" pač spada polek teh znamk =P
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: hyundai servisiranje

Napisal/-a ajatola Če jul 24, 2014 9:13 pm

Matr pa svečke se ne menjajo po letih.če ni kilometrov.saj ni to olje.gre se za princip.zakaj na alfi 166 svečke na 100 tisoč pa ne glede na leta.mimogrede sem voznik z 40 letnimi izkušnjami in tudi duplo prevožene svečke mi niso delale težav nikoli.jaz mislim,da je to nategatorstvo.gre se za časovno omejitev.pa kako se če svečka znucat ,ko mašina ne laufa haloooooo

-------------------------------------------------------------------

Nisem kupil kurnika ampak je od snahe.jaz se vozim z bmw 530 D avtomatik in niti slučajno ni vzdrževanje tok drago kot pr kurniku.pa še vsi zijajo v lep avto.
samo sem hotel povedati,da ne bi kupil polizdelkov kot je golf,opel kaj šele hyundai .jau majko mila.za vse te avte je zame najboljša alfa 166 turbo b.Pa zloglasno mašino ima kot hud strup ampak vzdrževanje ni ne vem kako drago,ko pogledam tele mini avtočke.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: hyundai servisiranje

Napisal/-a esem Če jul 24, 2014 10:15 pm

3.5 - nedovoljeno je pisanje ali citiranje večih post-ov zaporedoma (zato se uporablja funkcijski gumb "uredi" ali pa z novim forumom funkcija "citiraj" - desni spodnji del prispevka). V kolikor se stvar kljub opozorilu nadaljuje, se uporabnika onemogoči.


Drži se tega (sem združil)

Si pomislil na to, da če kdo v 4 letih ne naredi 40 000 km, ima verjetno precej kratkih voženj (in mrzlih vžigov) in to tudi vpliva na svečke. Se pač zavarujejo...
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: hyundai servisiranje

Napisal/-a ajatola Če jul 24, 2014 10:22 pm

Prav,da si združil.nekaj ti je za delat.pa kak je to forum..ma ne mislim več pisat tukaj.adijo.
Pa še nekaj.V dveh letih vozniških izkušenj ,ki jih eni naredite,učite pameti šoferje z skoraj pol stoletja prakse.Ni normalno to.
A pri bmw so pa blesavi zgleda ,ki imajo menjavo svečk na 100 tisoč ,ne glede na leta .
Sedaj vidim,da ni vredno sploh govorit,res ne.
Zadnjič spremenil ajatola, dne Če jul 24, 2014 10:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: hyundai servisiranje

Napisal/-a Scorp84 Če jul 24, 2014 10:28 pm

Svecke pa res ni problem menjati? Sam nebi na avtu cakal 100.000 km, ker so res poceni oz. minimalen poseg, ki se sam zamenjas, tako kot olje. Sam menjam svecke na dve leti, ze zaradi obcutka in tudi nekaj zaradi porabe, ki je skoraj ni. Ampak opazis pri hitrejsem vzigu in lepse delovanje ob mrzlem motorju. Ze na colnu, ki se sam poleti uporablja, je ze opazna razlika, ce mu svecko menjam na dve leti.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: hyundai servisiranje

Napisal/-a ajatola Če jul 24, 2014 10:36 pm

Ma dejte o svečkah,če avto stoji v garaži.še na maseratiju jih ne menjavajo tako zlahka.Na alfi stari 15 let je interval 100 tisoč kilometrov.Pa niso iz dreka narjene,da se morajo menjat na 20 tisoč.Sedaj vidim zakaj oderuške firme služijo .Naivnost uporabnikov pač.Imam kosilnico ,ki laufa tri ure na leto in ima svečko staro 7 let,pa še vedno opali od prve vedno.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: hyundai servisiranje

Napisal/-a _furby_ Če jul 24, 2014 10:53 pm

Ha ha. Kira dilema je zdej to :lol:
Menjaj svecke kot jih menjas na svojem velecenjenem 530d in bo :mrgreen:

no pa se en bolj konstruktiven sestavek ... na servisu so pozabli nam menjat svecke kot je predpisano. Po 6ih letih in 75.000km so pocrkale. Tako da al menjaj al jih pa sfuraj dokler delajo.
turbo inside
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 97 gostov