Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1379
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 19, 2015 7:56 am

Živjo!

Spomladi se bo naročil avto, ki bo vsak dan na relaciji Ljubljana - Velenje - Ljubljana plus nekaj izletov in smo blizu kilometrini 60 000 na leto. Ker je sedaj obdobje, ko imava z dekletom največ časa, sva se testnih voženj lotila že sedaj. Avto bo vozila ona, glavni kriteriji pri nakupu pa so: poraba cca. 5 l, zanesljivost, normalna cena servisov, tiha in udobna vožnja. Dekle ima željo še po kakem asistentu, ksenonu.

Gledal sem malo garancije (npr. Ford, Toyota), kjer gre za 5 let in neomejeno število kilometrov - to pomeni, da bi bil najin avto pri 300 000 km še vedno v garanciji - druga stvar pa je, a bi se mi to splačalo in ali bi čisto preveč denarja zmetal na rednih servisih?

Čisto zgornji budžet je 28.000€, s tem da seveda raje manj. Preizkusila sva mazdo6, ki se nama je zdela (pre)glasna, novi auris je bil kar OK. Greva še na testne vožnje z avensisom, P308, MB razred B, focus, čakava še na frišno astro, megane pride bolj pozno, ampak ker bosta oba popolnoma nova, bi se ju bilo mogoče bolj pametno izognit? Avtomobil razreda golf mora biti karavan, avtomobili ranga passat pa so lahko tudi limuzine (to navadno pomeni od 1000-1500 nižjo ceno v štartu). Zdi se mi, da je, kar se tiče vetrne izolacije, moj golf V nad marsikaterim avtom, ki je zunaj čisto na novo, kar mi ni čisto jasno, kako je to mogoče. Gledava torej avtomobile razreda golf in passat, čeprav slednjih dveh še nisva šla gledat, ker sem rekel, da jih ne maram. Vendar bolj kot gledam cene, konfiguracije, bolj ugotavljam, da tile VW niso niti tako dragi, ne slabi (če je res vse OK z avtom).

Po drugi strani me pa bega tudi to, ali bi sploh dal za avto toliko denarja, ki bo čez 5 let in še nekaj vreden popolnoma nič. Ali ni mogoče bolje nabavit nekaj za 14 000€ s 130k km in to zvozit do konca? Načeloma razmišljam pa tako, da nad 14 000€ nikakor ne bi odštel za rabljen avto.

Zmeda v moji glavi je res kar precejšnja - če bi šlo za družinski avto, s katerim bi se letno delalo 20k km, ne bi imel pol toliko nejasnosti. S tem razlogom se obračam na vas, po kak pameten nasvet, predlog.

Hvala!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3796
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a Blinder Sr avg 19, 2015 8:26 am

Če je popolnoma nov model ni tako kritično, ker ga boš itak imel v garanciji. Bo pa igralo vlogo ob prodaji avta (primerjaj cene rabljenih vozil istega letnika z razliko da je en nov model, drug pa star). Če boš potencilano nametal na novega 500€ več za popravila in po drugi strani dobil zanj ob prodaji 2k€ več...
Porabo imajo vsi podobno, sploh pa boš težko vedel natančno koliko ti kateri porabi.
Nič čudnega če 2 generaciji star VW ima boljšo izolacijo kot japonci :ppppp
Tvoj avto čez 5+ let bo še vedno krneki denarja vreden. In ko ga boš prodal mu bodo dilerčki zbili kilometre in prodajali dalje za še višjo ceno.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a ban Sr avg 19, 2015 9:25 am

Če že gledaš za novega, potem ti predlagam golfa karavana za okoli 20 k€, ali pa oktavijo karavan, ki pa zna biti celo dražja od golfa. Passat je pa čisto druga (boljša) zgodba, za njega boš pa res moral dat ves buđet :D
npr kaj takega
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... T%20Comf...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a Gosic Sr avg 19, 2015 9:32 am

Pri nakupu novega, če se bosta s punco seveda za to odločila, ti predlagam Hyundai i40. Avto je res udoben, ima vse zgoraj našteto ter 5-letno neomejeno garancijo. V kratkem pride tudi FL, ki bo ponujal še nekaj dodatih bombončkov.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20Busss...

Še slika prihajajočega FL:

Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4344
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a Firediver Sr avg 19, 2015 10:00 am

Če imaš tolikšno letno povprečje se mi zdi, da je zanesljivost vozila na prvem mestu in da je garancija z neomejenimi kilometri zelo dobra izbira. Sicer je dobro razčistiti kaj točno krije in kaj se smatra kot potrošno blago, se bo pa čisto vse tovarniške napake zelo hitro odkrilo in s čim manj mutenja na servisu tudi rešilo. Je pa res, da bo vozilo vsaj 3x letno na pooblaščenem servisu glede na intervale (20.000km ali manj) odvisno kaj ta kilometersko "neomejena" garancija še dodatno pogojuje.

Ozirajoč se na letno povprečje km bi na drugo mesto postavil udobje in opremljenost, kar pomeni, da rajši malce manjši avto z opremo kot pa vstopni večji model brez nje.

Glede dileme rabljeno vozilo (za zgonit) ali novo...spet odvisno od tega kakšno zanesljivost potrebuješ. Si lahko (časovno) privoščiš eventuelne okvare zaradi izrabljenosti delov in ostalih okvar? Saj vem, tudi novi avtomobili niso imuni na okvare..

Vsekakor pa..moje mnenje: za toliko km na leto bi jaz že razmišljal na selitev bližje - ker je strošek transporta v času in denarju (v kolikor je zasebne narave, ne v službene namene) zelo velik. Pa tudi za avtomobil po 5 letih in 300.000 prevoženih kilometrov ne boš dobil bogastva (če ga boš pošteno prodajal).

Še ena možnost: Predvidevam, da sta s punco na začetku skupne poti in v tem obdobju ni denarja v izobilju (no, najbrž je, če nameravata toliko denarja nameniti za avto..). Ampak mogoče res ni napačna ideja, da se poišče kaj rabljenega (ne prestarega in ne preveč iztrošenega), recimo max 5 let starega (cena nekje na polovici nabavne novega) in da se to uporablja naslednje 2-3, lahko tudi 5 let..Res je, ni novo, ampak mogoče za razmislit kot opcija. Pri meni je delovalo, pa še "štalco" sem si poštimal vmes na svoje stroške.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1379
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 19, 2015 10:07 am

Gosic, hyundaiji nama v notranjosti niso všeč, v Kiin salon je pa sploh spravit nisem mogel :D

Ban, če računam za golfa na dober popust, bi gledal take z mpc cca. 25k €. Tak golf mi je naravnost grozen za pogledat in sedet noter. Ne glede na vse, bi vseeno rad prej izčrpal druge variante in se šele potem lotil VAG grupe.

Mogoče kdo ve, koliko se gibljejo popusti za novega passata? Kolega je pri prejšnjem dobil 10%? Pri VW in tudi pri ostalih me matra predvsem to ali bi na AC bila poraba ugodnejša z motorjem okoli 150 konji ali s takim od 110-120.

Blinder, garancija gor ali dol, če moraš stalno viset na servisu zaradi kakih šlamparij na avtu. To je pa še toliko bolj zoprno, ker kakor se da razbratii iz izkušenj lastnikov, je normalnih servisov zeloooo malo. Kot pravim, ostaja dilema ali rabljen avto za polovičen znesek novega in se ga zvozi do konca ali pa nov za tam 20 - 22 (golfov razred). Jaz sem sicer skorajda prepričan, da tudi če bo šlo za golfa, ga s 300k km ne bo nobeden kupil. Pa se mi zdi, da bi tudi takega passata težko prodal.

Sigurno vas je tule na forumu kar nekaj vozačev - kako ste vi stvari rešili (tisti, ki nimate službenih avtov)?

EDIT: Firedriver: s štalco ni težav, omenjen budžet pa je max, da ne bi bilo treba it na kredo. Želja je udoben, zanesljiv avto z malo porabo, ampak se popolnoma zavedam, da je to jama brez dna in neke kompromise bo treba naredit, ker nisva človeka, ki bi vse metala v avto. Selitev bi pa pomenila, da bi se oba vozila, težava bi nastala pri čuvanju otrok, ipd.
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a mjack Sr avg 19, 2015 10:29 am

Na hitro sem vrgel eno oko na avto.net in sem tole našel:

Z vsemi se boš oz bo vozila več kot udobno, vsak ima še polno "bonbončkov", edino s porabo nevem koliko bi se lahko približala 5L, te bolj strmijo proti 6L, vsaj po mojem mnenju...

Ford Mondeo
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 04%20VRATA

Škoda Superb
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... -%20spre...

Peugeot 508
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... i%20Allure

Opel Insignia
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... I%20Cosm...

Citroen c5
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 60%20BVM...

Renault Grand Scenic
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... y%20Bose...

Lp
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a ecoblue Sr avg 19, 2015 11:42 am

Kakšen bmw active tourer serije 2, posebej če je/bo otrok.
Pri BMW imajo za serijo 1 in 2 akcijo z lepimi popusti plus zastonj prvo leto registracija, zavarovanje, vinjeta...
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a bishop Sr avg 19, 2015 11:55 am

ecoblue je napisal/-a:Kakšen bmw active tourer serije 2, posebej če je/bo otrok.
Pri BMW imajo za serijo 1 in 2 akcijo z lepimi popusti plus zastonj prvo leto registracija, zavarovanje, vinjeta...

Bmw active tourer je cca. 40k€.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a mjack Sr avg 19, 2015 11:56 am

ecoblue je napisal/-a:Kakšen bmw active tourer serije 2, posebej če je/bo otrok.
Pri BMW imajo za serijo 1 in 2 akcijo z lepimi popusti plus zastonj prvo leto registracija, zavarovanje, vinjeta...



Z bmw 1 bi ti delu 60k letno?
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a a_sist Sr avg 19, 2015 11:59 am

Men bi bilo škoda mojega novega avta, da bi za službene namene klepal 60k km na leto in mu s tem zbijal ceno. Kupil bi si enga megana 1.5 dci za 5k in ga zgonu do konca. Ampak to sem jaz ;)
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a pskoda Sr avg 19, 2015 12:01 pm

mjack je napisal/-a:
ecoblue je napisal/-a:Kakšen bmw active tourer serije 2, posebej če je/bo otrok.
Pri BMW imajo za serijo 1 in 2 akcijo z lepimi popusti plus zastonj prvo leto registracija, zavarovanje, vinjeta...



Z bmw 1 bi ti delu 60k letno?



Zakaj pa ne. Po 4 letih zbije kilometre nazaj in fino proda
Lp
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a mjack Sr avg 19, 2015 12:08 pm

pskoda je napisal/-a:
mjack je napisal/-a:
ecoblue je napisal/-a:Kakšen bmw active tourer serije 2, posebej če je/bo otrok.
Pri BMW imajo za serijo 1 in 2 akcijo z lepimi popusti plus zastonj prvo leto registracija, zavarovanje, vinjeta...



Z bmw 1 bi ti delu 60k letno?



Zakaj pa ne. Po 4 letih zbije kilometre nazaj in fino proda


Vsak ima svoje razmišljanje, sam vem, da bi se za ta dnar veliko rajši peljal v nekoliko bolj udobnem avtomobilu, kukr v enki..60k letno ni lih malo...
 
ecoblue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne avg 09, 2015 12:16 am

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a ecoblue Sr avg 19, 2015 12:21 pm

Moj predlog je bil BMW 2 ACTIVE TOURER. Če sem enko omenil v popustu pa ne pomeni da sem jo predlagal. Enka je zelo majhna za družino.
Kakih 40k za tourerja? Lahk bi poguglal če ne poznate cen, kot da buče troste. Cene po ceniku brez popusta se zacnejo nekje od 26k naprej za dizla... pa še servisi do 100k so vključeni v ceno.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a dask Sr avg 19, 2015 1:41 pm

Jaz dam glas za Superba. Trenutno imam Octavio RS TDI, delam nekje 45.000 letno, od tega ca. 1/2 avtoceste in se obnese odlično. Sem pa testiral novega Superba in novo Octavio Scout in Superb je za tako vožnjo definitivno še veliko boljši. Tudi Scout je dober, sploh 184 konjsi, ampak tam je pa cenovno že precej čez 30.000.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a Renault VG Sr avg 19, 2015 1:55 pm

Kaj pa Kakšen Renault Talisman, le za ceno nisem prepričan ampak kakšen dizel 130 bi moral biti pod 28k€ ?
Ali pa kakšen Citroen C5 ? http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=5394969&show=1&avto=Citroen%20C5%20Busines%20EXCLUSIVE%20HDi%20160%20BVM...

Kar se pa avtomobilov, ki so na novo na trgu in njihovo nezanesljivostjo je pa bilo pri nas tako, glede zanesljivosti ni bilo problemov, kasneje so le izboljšali materiale in dodali USB/AUX priključek, ki ga pri nas ni bilo.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1379
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 19, 2015 2:40 pm

A_sist: tudi jaz se nagibam v to smer, ampak moja se s tem ne strinja.

Škoda ne pride v poštev, ker so Škodini trgovci cepljeni proti popustom - financiranje naju pa ne zanima.

Ima mogoče kdo informacijo, kdaj v salone pride nova astra (karavan)?

Delam različne izračune in je še najbolj racionalno vzeti rabljen voz, druga varianta pa je, da se kupi novo vozilo in se ga zvozi. Menjavanje na 140k km (z argumentom, da pa še nekaj dobiš za avto) je pa popolnoma neracionalno.

Ali so deli podvozja in ostale komponente, ki so bolj podvržene obrabam na avtomobilih passatovega razreda kaj bolj kvalitetni kot razred nižje (zdržijo več)?
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a Dizzy Sr avg 19, 2015 2:58 pm

kolikor vem, je osnovni novi Renault Espace nekje 32.000€, sicer malo čez buđet, vem. sem gledal zadnjič, da ima že osnovni vrh glave opreme. in ko sem ga imel za vozit, sem rekel, da je idealni avto za nekoga, ki dela ogromno kilometrov, ker za po mestu ni ravno, na avtocesti je pa bomba ... prava admiralska ladja. :)

drugače se pa že skoraj ponavljam ... :p Avensisa si že omenil, da sta gledala, če sem jaz z 10 let starim bencinarjem Avensisom tolkel po 35.000 - 45.000 km letno, mislim, da bo nova Avensis z lahkoto opravila s 60.000 km, plus da je še bolj udoben, vsaj kolikor sem sam imel stika, je res ladja za na AC. Auris novi je tudi super, ampak ne vem, kako je glede udobnosti, se mi zdi, da v tem primeru bi bilo bolje vzeti Avensisa.

bi pa dodal v izbor Hondo Civic Tourer 1.6 dtec - mašina je menda fenomenalna, pije izredno malo in zaenkrat ni nekih hudih problemov bilo zaznanih. udoben je avto zelo, prostoren (sam imam "navadno hatchback" in je neverjetno prostorna).
od Honde bi dodal še Accorda, pa ne vem, če se novega še dobi, je pa menda tudi super zadeva. pri moji imajo eno starejšo v floti službenih vozil in so vsi zelo veseli, ko jo dobijo za službeno pot. 2.2 dtec.

mogoče bi dodal še Passata, ne vem pa kako so cenovno, se bojim, da izven buđeta. je pa po moje ista korelacija med Golfom in Passatom, kot med Avensis - Auris ... boljše večji. ne vem, jaz bi osebno najbolj gledal na udobje (ne na udobje kot opremo ampak kot na samo udobnost vožnje - vsak dan 170 km je dosti in če je vozna pozicija udobna, so ti kilometri potem mačji kašelj ...)

govora je bilo o Astri, jaz bi dodal Insignio. ;)

eventuelno mi kot dolgoprogaška ladja pade na pamet še Renault Laguna, ostalo pa se mi zdi, da je izven buđeta ...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a Renault VG Sr avg 19, 2015 3:10 pm

Dizzy je napisal/-a:eventuelno mi kot dolgoprogaška ladja pade na pamet še Renault Laguna, ostalo pa se mi zdi, da je izven buđeta ...

Laguno zna biti kar problem dobit, ne vem če jo sploh še delajo ker prihaja Talisman.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: avto za 60 000 km/leto

Napisal/-a honeybee Sr avg 19, 2015 3:18 pm

Novi Espace je res zelo lep in odličen za nekoga, ki dela veliko kilometrov. Sam jih ne delam veliko in si ga zelo želim ampak po drugi strani je brezveze za kratke relacije.

Sem pa imel ravno včeraj priložnost v njem sedet (vozil še nisem) in sem kar trgovcu rekel, da bi svojega čisto novega (kupljenega pri njih) menjal kar za Espaca.

lp
darkside
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: thunderbolt in 20 gostov