Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
masaker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po sep 28, 2015 2:51 pm

Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a masaker Po sep 28, 2015 3:29 pm

Pozdravljeni,
kopujem avto tam do ene 7-8k €, dopadejo od nekdaj se mi Alfe, oz. samo model 159, vse ostalo je iz vidika dizajna mimo...pač tako je moj pogled 8)
Ko sem popvrašal malo ljudi, prav vsi so rekli da pač rade crkujejo, pa navite mašine, pa italjan pa itd :? Nihče si pa ni kdaj lastil Alfe...tako da...preveč teže na njihove ocene ne dam..
Saj vsak avto lahko crkne, pa naj bo WW , Audi al pa Peđo...samo vseeno me zanima kašno mnenje iz prve roke...
Pa mogoče nasvet, kaj je bolje kupit...Dražje znamke= starejši avto, Cenejše znamke= Mlajši avto...Vizualno mi je pač Alfa top, odspodaj je še par potencialnih avtomobilov...Vsi dizli, letnik 08...edino Pugi je mlajši...
Recimo, gledal sem vse živo....
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM l.2008/7900€

Peugeot 308 1.6, l2012/6500€

Volvo V50 1,6, l2008/7200€

Mazda6,l2008/8300€

Za kakršn koli nasvet, bi bil hvaležen...nasploh kaj bi bilo bolje kupit od zgoraj naštetih...
Če se pe kdo na Alfe spozna, pa tolk bolje..
hvala

lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a RedBaron Po sep 28, 2015 3:40 pm

Od teh avtov, bi jaz vzel mazdo, ker je edina SLO, pa ni diler.... Kar sicer ne pomeni, da je avto OK, ampak oni od dilerjev, ziher nimajo realnih km.

Alfa je na zadnjem mestu, pa ne ker bi bil avto slab, amapk ker mi je ta rjava notranjost za bruhat
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a xxl Po sep 28, 2015 4:16 pm

Ja,Alfe so sekret od sekreta,zato jih jaz vozim od leta 1998,trenutno 4. po vrsti in razmišljam o peti.
Veselo branje http://forum.alfa-klub.com/ ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
masaker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po sep 28, 2015 2:51 pm

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a masaker Po sep 28, 2015 5:36 pm

Se mi je zdelo, da ne more biti tako hudo...
Se pravi dilerji....
A ni bolje, da vzameš avto iz avtohiše?? 50% na zavarovanje, 1 leto garancije, financiranje...itd...
samo razmišljam...
Nisem menjal veliko avtov...oz sem kupil do zdaj samo enega privat in ta še šel rakom žvižgat(exgflol) 8)
Uporablja alfa ketno al jermen?
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a Reaper85 Po sep 28, 2015 8:45 pm

Pri tej Alfi res bodejo v oči kilometri, pod 200k vprašanje če jih ima. To je še za 2012 letnik malo.
Seveda je možno, za avto SLO porekla in 1./2. lastnika, ampak takega avta ne boš dobil pri preprodajalcu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a xxl Po sep 28, 2015 11:18 pm

No,s rabljenimi Alfami nimam izkušenj,ampak,rabljeno je vedno loterija,Večina je iz uvoza s magičnimi 120 000 km,120 KM je zagotovo uvožena,ker se pri nas nove niso prodajale.Dizli so gnani s jermenom in jih najdeš v Oplu,SAAB,Cadillac,Suzuki in še kje se bi našlo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a grega983 To sep 29, 2015 6:23 am

Pa zakaj vsi rinete k dilerjem po primerke brez znane servisne zgodovine ?

Tisti 1,9 je ovira v prometu, je pa trpežen. Jz osebno bi se ognil bež notranjosti iz blaga, ker vzdrževanje čistoče v tem ... :cry:
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1941
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a Polo78 To sep 29, 2015 1:23 pm

masaker je napisal/-a:Ko sem popvrašal malo ljudi, prav vsi so rekli da pač rade crkujejo, pa navite mašine, pa italjan pa itd :? Nihče si pa ni kdaj lastil Alfe...tako da...preveč teže na njihove ocene ne dam..


Hja klasika, tako je tipično mišljenje avtomobilskih kvazi poznavalcev v dolini Šentflorjanski. Večina jih je miselno ostala nekje sredi 80-tih let prejšnjega stoletja, zato pa imajo nemci svojevrsten in nesmrten status nad-avtomobila. :roll: :roll: :roll:

Glede Alf ne bom razlagal, je tu gor kar nekaj boljših poznavalcev, glede Mazde 6 pa če je z avtom vse ok in da ima znano zgodovino, je to zelo dober nakup. Edino treba je vedet, da je CD140 še starejši 2.0 dizel, ki nima verige, se pravi se je potrebno pozanimat, če je bil narejen veliki servis. Če ni bil, računaj na strošek cca. 750+ eur na pooblaščencu. Če te zanima še kaj več, je tule malo daljši komentar: viewtopic.php?f=18&t=95567&start=20
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a nebivedu To sep 29, 2015 1:46 pm

Vsak avto je slab, če ga lastnik ne servisira. Tudi pregovorno zanesljiv subaru crkne, če ga ne boš servisiral.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a Reaper85 Pe okt 02, 2015 4:48 pm

grega983 je napisal/-a:Pa zakaj vsi rinete k dilerjem po primerke brez znane servisne zgodovine ?

Sam sem dobil zraven dva listka (niti ni blo firme gor napisano, samo katere avtomobile servisirajo, najbrž kak s.p.) za zadnji dve leti (star samo 4,5 leta, tako da prvi dve leti itak samo olje), pa sem vedel vse kaj in kdaj je bilo že menjano.
Potem sem dal vse skupaj še 400€, da sem vse porihtal. Naslednji mesec zimske gume, spomladi še veliki servis, pa furaš BP nadaljnjih 5 let.

Res, včasih ni potrebe da kompliciraš s servisno zgodovino, itak sem moral praktično vse kar je bilo že menjano, še enkrat menjat. Seveda je pa bolje če najdeš en dober primerek s servisno knjigo. Ampak da ti bo kdo prodal avto, ki je bil polno servisiran ravno prejšnji mesec je pa tudi utopija, enih 500-1000€ že skoraj moraš pričakovat v roku pol leta po nakupu, še vedno precej ceneje kot nov avto.
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Ali res alfe tako slabe??

Napisal/-a atek Če okt 08, 2015 6:21 pm

Tudi jaz sem že imel alfo 159 1,9 jtd. Tudi beige notranjost je imela... Minilo je tri leta, že pogledujem po Giulietti, lepi spomini. Diesel motorji boljši od nemških dieselnov (zdaj vozim nemca). Ne bo ti žal, samo pravo najdi.
Lp
Lp atek
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 104 gostov