Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
loveJDM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne apr 24, 2016 1:07 pm

Suzuki Baleno 1.6 4wd

Napisal/-a loveJDM Ne apr 24, 2016 1:15 pm

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup omenjenega suzukija,pa me zanima mnenje glede avtomobila.
Ali je avto nasplošno ok ali se kvari?Je ugoden in ima 4x4,to je to kar me je pritegnilo za nakup,ne bi pa rad kupil nekaj takega,da bom vsaki drugi teden pri mehaniku.Zanima me za modele do letnika 99.

Upam,da bo nekdo ki si ga je lastil lahko povedal kaj več...

Morda kak drug predlog za kak 4x4 majhen avto?
 
Uporabniški avatar
GT500
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: To feb 01, 2005 8:53 pm

Re: Suzuki Baleno 1.6 4wd

Napisal/-a GT500 Ne apr 24, 2016 4:05 pm

zdravo,

sicer nisem imel ravno takega s tem motorjem in 4x4 ampak 1.3 86 KM....in kar se tiče motorja je bilo brez pripomb. Avto je delal kot urca. Sem pa imel probleme s podvozjem, ki je bilo precej rjasto....predvsem imajo probleme s sprednjim in zadnjim mostom, pri meni sta tudi oba fedra zadaj počila. Pred nakupom predvsem preveri to kar sem ti prej napisal. Skratka, kar se tiče splošnega vtisa o avtu pa mi je ok.
 
loveJDM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne apr 24, 2016 1:07 pm

Re: Suzuki Baleno 1.6 4wd

Napisal/-a loveJDM Ne apr 24, 2016 5:29 pm

Hvala,bom preveril!Kaj pa v primeru če je malo rjav?Se da porihtat ali naj ne kupujem?
 
XTR
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: Če feb 27, 2003 7:54 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Suzuki Baleno 1.6 4wd

Napisal/-a XTR Ne apr 24, 2016 7:59 pm

Jaz imam letnik 98. Naredil sem z njim v treh letih samo 5kkm, tako da glede okvar ne morem kaj dosti reči. Vem pa, da je imel že pri prvem lastniku menjan sprednji most ker je prerjavel. Problematične so bile še visko sklopke, kar pa spet ni zanemarljiv strošek. Morda se dobijo že kakšne kopije, to ne bi vedel, vem pa, da so pri mojem plačali za popravilo okrog 600€. Avto ima vsega skupaj prevoženih 100kkm, rja pa ga že malo načenja, nič čudnega glede na starost. Še mnenje glede porabe, da ne boš presenečen, 10l/100km je čisto običajno pri 1.6 motorju. Sicer lahko z enim vijakom pod motorjem odklopiš zadnji pogon čez poletje pa vseeno ne boš kaj dosti prišparal. Za v sneg je bomba, dokaj lahek avto, čeprav je karavan. Za po terenu pa ni, nima reduktorja pa nizek je. Če te še kaj zanima pa kar povej.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Suzuki Baleno 1.6 4wd

Napisal/-a nebivedu Ne apr 24, 2016 8:29 pm

Visko se da obnovit, pride veliko ceneje.

Namesto balenota raje vzami imprezo. Večja izbira, kvalitetnejši motorji, malo manj rjavijo subaruji kot suzukiji, pa bolj boš zadovoljen.

Baleno ima manjelanik prečno in je v menjalniku samo izhod za zadnji pogon, impreza ima pa vzdolžno menjalnik in veliko manj problemov povezanih s tem. Pa od 1.6 impreze boš menjalnik zelo težko uničil, od balenota pa kr dost hitro, sploh če misliš imeti avto za noret pozimi po snegu.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Suzuki Baleno 1.6 4wd

Napisal/-a ojnica Pe apr 29, 2016 11:22 pm

Impreza je stroj oz. traktor, ki mu noben osebni avto ne bo kos, je doma. Neuničljiv, če dobiš mehansko ohranjeno imprezo takoj ponjo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: emozul, Google [Bot] in 102 gostov