Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a brett Ne maj 08, 2016 6:20 am

He,he...pol teme o porabi ;)

Peugeot 308 mi notri vizualno ne ustreza, še posebej majhen volan in oblika armaturke.
Sem pa dal na konfigurator novo astro (karavan) in me pride z večino meni potrebnih bonbončkov pod 20 jurjev. Podobno je tudi z novim meganom (navaden, ker karavana še ni): 19.120€. Torej oboji občutno cenejša kot VW koncern. Pa kak popust bi se najbrž še dobil. Malo me edino pri obeh odbija to, da imam iz prve roke slabe izkušnje, in sicer:
- oče ima merivo zadnje generacije (bencinar turbinc)): pije olje, poraba preko 7L ob dokaj umirjeni vožnji, težave s katalizatorjem (software nastavitve-lučke na armaturi)
- v službi imamo v voznem parku megane karavan prejšnje generacije (bencinarji atmosf.). Obupna lega na cesti (zadek poplesuje, ko pijana krava), luščenje plastike in oznak na plastiki na armaturi, sedeži za ubijanje hrbtenice, brisalci in šobe za v kanto, odstopanja vratnih oblog, radio je eno samo šumenje, težave z menjalnikom. Vozili sta stari 4 leta. Res, da ju uporablja več ljudi, a imamo v voznem parku tudi clia druge generacije, pa octavio prve generacije in sta veliko boljša...v vseh pogledih

2.0TDI mi je predrag, glede na moj stil vožnje (in posledično porabe), saj je nabavna cena toliko višja, cestnina (ccm) in zavarovanje (kw). V prvem postu nisem zapisal, da mi je budget max 20 jurjev. Še raje pa tam med 18-19€. Vem, da za tak denar po vsej verjetnosti ne bi dobil opisanega golfa iz prvega posta, niti octavie...razen če mi dajo cca 15% popust...
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a radar Ne maj 08, 2016 8:25 am

Pozdravljen.

Sam sem testiral oba - tako octavio kot golfa, in moj glas gre brez oklevanja golfu. Kako je s problematiko motorjev, si pa tako ali tako že seznanjen.

Glede novega megana - vse tvoje dvome reši test vozila. Takoj boš videl ali ti ustreza ali ne.
Probaj se dogovoriti za daljšo turo, kjer boš testiral tudi sedeže. Vsaj oblikovno je zelo napredoval, testiral ga žal še nisem.

lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sova501 Ne maj 08, 2016 9:31 am

Jaz sem tudi ta teden kupoval avto in sem se odločal med astro, meganom, mazdo in golfom 7, izbral sem slednjega čeprav so vsi dobri.
Če hočeš vw poceni kupit utipkaj v google vw vozila na zalogi(ne vem zakaj so ta link odstranil iz strani vw.si) in tam imaš vozila od 1.500 do 2.500 popusta plus dodaten popust na financiranje... iz zaloge se vw zlo splača kupit, ker ceno po ceniku imajo golfi višjo kot druga vozila istega razreda.
1.4 tsi karavan bi po moje znal met porabo med 5,5-8 litri. Odvisno od načina vožnje, če se boš vozil normalno po omejitvah več kot 6,2 ne bo imel, če ga boš šparal bo med 5,5-5,7, če boš divjal pa 7,5-8.
http://cc.porscheinformatik.com/nova-vozila-volkswagen
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a maniaxxx Ne maj 08, 2016 4:36 pm

Ti sova res nisi normalen, golf karavan 1.4 tsi bo pri neki normalni povprečni vožnji pil okoli 7, za manj ga moraš res šparat, za več pa se ni treba kaj posebaj truditi. Verjemi da če bi bencinarji pili tako malo kot ti pišeš bi veliko več ljudi vozilo bencinarje, z mano na čelu.

Evo ravno za praznike sem imel relacijo Krakow Celje z vožnjo po Poljski 150 na tempomatu, čez Češko okoli 130 140 in z vožnjo po Olomucu in Brnu, potem cijazenje in prehitevanja do Dunaja, gužva čez Dunaj potem vožnja okoli omejitve do Graza in naprej ( z občasnimi izpadi tudi prek 200kmh)...poraba v Ce po BC 4.8, to je realnih 5 litrov. Pokaž mi bencinarja ki bi tu pil manj kot 7. Aja avto je golf VI 2.0 TDI 81kw, torej s 5 prestavami.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
autofrik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: To mar 22, 2016 7:56 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a autofrik Ne maj 08, 2016 5:02 pm

Ti pa si dobr, imaš manjšo porabo s tem zastarelim motorjem 2.0 TDIjem kot jaz z novejšim 1.6 TDIjem clean dieslom.
Kaj gledaš BC, izračunaj pot in litre, pri VW marsikdaj ni realno po BC pri starejših pa sploh ne.
Če ti je BC kazal 5.3 l, si imel realno okoli 6 l. Kakšnih 5 l s petimi prestavami in 2.0 motorjem, da ne govorimo kako težji je golf 6 kot golf 7...

Tudi jaz gledam za ženo karavana in mi je poleg Golfa 7 zanimiv še Pasat karavan in Toyota Auris, ker se lahko zadaj peljejo odrasli v Golfu pa le otroci.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a maniaxxx Ne maj 08, 2016 6:00 pm

Sej vedno računam na roke in razlika je kvečjemu dva deci...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a uros11 Ne maj 08, 2016 6:38 pm

Sem poskusil 1.6 110 ta teden in je bistveno slabši od 2.0 110. Me ne bi presenetilo, če bi bila poraba tam tam, ker itak nikamor ne gre, mrzel pa ima ubijalski zvok, slabši kot traktor in to 2016. Še 2007 ni tako glasen kot ta.
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a legendarac Ne maj 08, 2016 6:39 pm

maniaxxx je napisal/-a:Sej vedno računam na roke in razlika je kvečjemu dva deci...



Pri meni je tudi razlika + 2dcl kot kaže BC. Moja odločitev bi bila Golf :vrum , sploh pa če si s sedanjim zadovoljen :tomidelej:.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a limas Ne maj 08, 2016 7:25 pm

Ne pričakujte od škodinih modelov kakšne spodobne zvočne izolacije. In ravno zvočna izolacija igra pomembno vlogo pri spočitosti po daljši vožnji.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a wildbliw Ne maj 08, 2016 8:17 pm

Ko je v temi vprašanje o modelu avta, se tukaj začnete pogovarjati o tipu motorja pri tem ko sta oba avta iz istega koncerna, torej isti motorji. Vprašanje je Golf ali Octavia. Sem se pred kratkim vozil s Škodo Rapid in se mi zdi izredno tih avto. Pa od škode sedeži so med kvalitetnejšimi.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a nejc1 Ne maj 08, 2016 8:30 pm

Ta 2.0 tdi 81kw model je znan kot zelo varčen motor, na avtocesti verjetno pri vseh hitrostih varčnejši od 1.6 tdi (no mogoče pri kakih 100km/h je še 1.6 v majhni prednosti)...
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sova501 Ne maj 08, 2016 8:51 pm

Malenkost bolj je res glasen 1.6 TDI ko je hladen(tak pločevinast zvok ima), ampak ko se segreje ta zvok izgine in ima dobr zvok in se skoraj ne opazi da je dizel. Meni se je zdelo da mu je najbolj pasala vožnja med 2400-3400 rpm.
VW ima boljšo zvočno izoliranost kot škoda, že po tesnilih ko se vrata odprejo se vidi da so pri VW bolj široka in debelejša, notranjost je pa tudi bolj prijetna pri VW kjer trde plastike(tako kot je pri Škodi) ne boš našel. Sedeži so se mi pri VW zdeli tudi bolj udobni in zdelo se mi je da imajo debelejšo peno. To so malenkosti, tu malo, tam malo in to na koncu naredi za odtenek boljši in bolj udoben avto.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a wildbliw Po maj 09, 2016 7:31 am

sova501 je napisal/-a:VW ima boljšo zvočno izoliranost kot škoda, že po tesnilih ko se vrata odprejo se vidi da so pri VW bolj široka in debelejša, ...


Ja, prav to sem opazil, da imajo Škode v primerjavi s VW neverjetno tanka in lahka vrata. Pri odpiranju všečno, pri kakšnem trku pa verjetno ne. Vožnja z Rapidom je bila po mestu in zato ne vem, kako je pri višjih hitrostih, kjer je VW kar presenetljivo tih. Pa Octavia je za razred boljši avto od Rapida.

sova501 je napisal/-a:..., notranjost je pa tudi bolj prijetna pri VW kjer trde plastike(tako kot je pri Škodi) ne boš našel.


Trde plastike so pri nižje cenovnih modelih, tako pri Škodi, kot pri VW. Tudi Octavia nima več trde plastike, če prav vem. Zdi se mi pa nesmisel tista pena na vratih, sploh pa, če na sprednjih je, na zadnjih pa ne?!?

sova501 je napisal/-a:Sedeži so se mi pri VW zdeli tudi bolj udobni in zdelo se mi je da imajo debelejšo peno. To so malenkosti, tu malo, tam malo in to na koncu naredi za odtenek boljši in bolj udoben avto.


Kakor za koga. Škodini sedeži se mi zdijo udobnejši, ker so trši in imajo pravo ergonomijo. Prav tako pa so pri VW zelo udobni sedeži, nimam nekih resnih pripomb.

Menim, da sta obe znamki kar na enakovrednem nivoju glede kvalitete, je pa eden malo boljši tu, drugi malo boljši tam.
 
Marcos
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne jan 30, 2005 12:49 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a Marcos Po maj 09, 2016 7:43 am

maniaxxx je napisal/-a:golf karavan 1.4 tsi bo pri neki normalni povprečni vožnji pil okoli 7, za manj ga moraš res šparat, za več pa se ni treba kaj posebaj truditi.


Odvisno kakšen stil vožnje imaš. Če malo znižaš hitrost še ni nujno šparanje, ampak samo drugačen način vožnje, optimalno prestavljanje po mestih, itd. Mislim, da prideš na cca 6 litrov čisto realno z omenjenim motorjem sploh na dolgo relacijo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sašo5 Po maj 09, 2016 8:18 am

sova501 je napisal/-a:Dizel se splača:
če ni prevelika razlika v nakupni ceni v primerjavi z bencinarjem,

tu se popolnoma strinjam ....ko sem 2008 kupil A4 je bila nastavljena cena popolnoma enaka (2.0 143 tdi/1.8 161 tfsi)29.250€) zato se je tudi teh bencincev prodalo "kot je prstov na eni roki" ......recimo 2001(model B6) pa je bila ogromna razlika 1.8T naspam takrat 1.9 131 tdi
- sedaj se vidi, da bencinci počasi kr dohajajo cene dizla.....
sova501 je napisal/-a: Pri divjanju pa verjamem da je 1,5-2 litra razlike.
90% ljudi tanka 95 oktanca, ker je itak isto.

pri divjanju verjemi, da je razlika (1.2 110 / 1.6 110) 10+ / 7 :arrow: torej dobre 3 litre....ko se kubatura veča, j se veča tudi razlika lahko pridemo tudi 13/8
.....to odebeljeno si pa itak mim pihnil, da se kr kadi.... :lol:
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sova501 Po maj 09, 2016 8:44 am

Ljubitelji dizlov se ne zavedajo 1 stvari, da vsaka nova generacija turbibencinarjev zmanjšuje razliko v porabi v primerjavi z dizli. Ob vožnji po omejitvah so TB čisto na nivoju porabe dizlov, pri divjanju so pa razlike, vendar vedno manjše in max do 2 litra. Govorim za motorje do 150konjev, to kar velika večina kupuje.

Primer:
Golf 7 1.6TDI
Golf 7 1.2 TSI
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

362Diesel
min 3,59 povprecje 5,33 max 8,56
159Benzin
min 4,71 povprecje 6,23 max 8,44

9dcl naj bi po spritmonitorju bilo ralike.
S tem da bi dodal kot bivši lastnik g7 1.6TDI da 3,60 porabe z 1.6 TDI razen po klancu dol ali za vožnjo tovornjaka v zavetrju ni možn doseči. V realnem prometu brez da ne bi koga oviral nikakor ne. Z 1.2TSI sem pa na testu s klimo brez težav dosegel 4.6, z 1.6 TDI če sem vozil kot po jajcih je padla na 4.3, pa še takrat bog ne daj da bi se delala regeneracija. Naj še omenim da ko primerjam porabo, ki sem jo imel z 1.6 tdi in porabo strica g7 1.2 tsi imava razlike točno 7 dcl. Če se splača in kdaj se splača za 7dcl manj porabe dat cca 2500€ več za nov avto plus dražji cestni sklad, zavarovanje pa si naj izračuna vsak sam.

Saso isto je ker z 100okt malo več prevoziš ampak je cena dražja tak da si na konc na istem. Po podatkih ministrstva za finance 90% ljudi v Sloveniji tanka 95 oktanskega pa nimajo težav. Sej ne vozijo rayli da bi rabl 100. :) jaz sam čakam da se bodo prodajalci goriv začel držat nove uredbe zakona. Naj na avtocesti dvignejo cene 100 okt, v notranjosti pa naj za 10% zmanjšajo cene 100, pa sem prepričan da bi vsak 100 tankal in zmanjšal porabo za cirka 2%, kar bo še pripomoglo k popularnosti bolj čistih bencinarjev.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a nejc1 Po maj 09, 2016 9:32 am

Potem je ta nov 1.6 tdi pač slab oz. požrešen motor za svoje kubike in moč, če z jajcanjem na relacijo ne moreš priti pod 4.3...
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sova501 Po maj 09, 2016 9:45 am

Lahko da novejši tdi-ji pijejo malo več zaradi manjših izpustov plinov. "Starejši" tdiji kateri so bili vpoklicani zaradi dieselgata(1.6, 2.0) poročajo lastniki da imajo večjo porabo.
Ko smo imeli 1.9 tdi se nas je s passatom pet dedov vsak dan peljalo 40km v eno smer pa več kot 6,7 ni bilo porabe. Z novim 1.6tdi bi bla zelo težka taka poraba ob takih pogojih.
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a 5rG Po maj 16, 2016 8:48 am

Jaz imam 2 leti starega Golf VII variant, 1.4TSI (140PS, sedaj je 150PS), DSG menjalnik.

Avto je super, nekaj porodnih težav so odpravili v okviru garancije. Če se lahko stegneš vzami 150PS, saj gre res dobro - polno naložen avto po jadranski magistrali z lahkoto prehiti tovornjak.

Poraba je pozimi (195/65 R15 :roll: ) 6-6.5, poleti (225/45 R17) pa 7-7.5, vozi se pa kratke razdalje, 15km v eno smer, delamo letno 15.000km. Relacije z letnimi gumami 6, s tem da grem na avtocesti tempomat 150km/h.

Sem tudi gledal Octavio vendar ženi ni bila všeč. Mene je razočarala predvsem s ceno, saj enako opremljena tudi približno enako stane. Sem mislil, da bi morala biti vsaj 10% cenejša. Imam pa 2 majhna otroka (6, 2) in bi prav prišel kak cm več zadaj, saj mi z nogami dosežeta sprednje sedeže, ki so posledično vedno umazani. Priporočam doplačilo za ergoactive sedeže, ki so oblazinjeni z usnjem (lažje čiščenje).

DSG je bomba (vem da za 20k€ ne bo šlo), razmisli pa o panoramski strehi - meni je zelo žal da je nisem vzel!

In še kar se tiče 1.6TDI:
Tega primerjajte z 1.2TSI - glede na razliko v ceni se (če ne delaš 30.000km letno) bolj splača vzet TSI!
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nakup novega: VW golf variant - Škoda octavia

Napisal/-a sova501 Po maj 16, 2016 3:35 pm

5rG zlo dober opis, opisi od lastnikov so mi še najbolj všeč. Zanimivo kako se poznajo ožje gume in neuporaba klime pozimi pri bencinarju, tudi do 1,5 litra manj porabe. Jaz sem vozil testnega dsg in res gladko prestavlja, pa še 7 prestav ima. Če bi imel toliko za doplačat bi bila to prva stvar ki bi jo dokupil. Sicer pa baje kmalu pride v ponudbo nov vw 10 stopenjski avtomatski menjalnik, konkurenca ima ponekod že 9 stopenjskega(Jeep, MB).
Se pa strinjam, da pri vw se praktično za podoben denar kot pri Škodi dobi več, saj je malenkost višji nivo pri vsem.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov