Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sašo5 Pe maj 20, 2016 8:07 pm

mevden je napisal/-a:Glejte, velika nemska firma pac ne more imeti v parku renoje, mazde, pezoje itd. Nerabim govoriti zakaj.

a to pa ni za kupit :?: (malo nad budgetom, ampak vredno vsakega centa) http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20R-LINE...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a tristan01 Pe maj 20, 2016 9:30 pm

Passata če že izbereš naj bo vsaj Comfortline, ker dobiš ergoactive sedeže, ki so res razkošni tudi za višerasle, poleg nastavljive dolžine sedalnega dela, lahko nastavljaš še naklon sedalnega dela, dobiš električno ledveno oporo, ki se pomika tudi po višini.

Slaba stran tega vozila pa so serijske "posodobitve". Mojega so vpoklicali zarad posodobitev motorne elektronike, preverjanja snopa kablov v sredinski konzoli. Obenem so nadgradili še programsko opremo multimedije, saj naj bi se lahko zgodilo da zmrzne. Pri meni je zmrznila po posodobitvi in sem moral voziti brez navigacije in možnosti izbire radijske postaje do Podgorice v Črni Gori. VW asistenca pa ne prizna okvare saj je vozilo vozno. Mimogrede infotainment se je sam od sebe zbudil ko sem prispel na cilj :?

Poleg tega je po mnenju vodje servisa na Bravničarjevi povsem normalno, da motor v prostem teku deluje med 750 in 1200 vrtljaji, kot pač piha veter. Vrtljaji niso bili odvisni od temperature motorja ali česa podobnega - napaka se je deloma stabilizirala po nadgraditvi motorne elektronike, ni pa povsem izginila. :cry:

Pod črto, bi za izbrani proračun raje izbral Astro z lepim paketom opreme, pa čeprav na račun nekaj manj prostora.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Peuggeott
Novinec
 
Prispevkov: 100
Pridružen: So jun 06, 2015 10:50 am

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a Peuggeott Pe maj 20, 2016 9:44 pm

Edit mod
Predhodnega posta se NE citira. Osnove komunikacije!


Moj sodelavec je svojegga Volkswagn Golfa 7,dvakrat peljal na posodobitev,prvi menjava odmiččna gred,drugi posodobitev motornee elektronike.Mogoče motorji pogrešajo dodatne programe za korekcijo izpuhov in so zmedeni z obrati. :) To po vseh standardih serijski vpoklici ne posodobitve,samo lepše se sliši če rečejo posodobitev.V Avstraliji vlada za vsakega avto proizvajalca vodi število vpoklicev in je to strogo ločeno.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a tristan01 Pe maj 20, 2016 10:03 pm

Edit mod
Predhodnega posta se NE citira. Osnove komunikacije!



Kakorkoli že, dobil sem lepo vabilo, naj se zglasim na servisu zaradi posodobitev... Če mene vprašaš se kaj takega nebi smelo zgoditi. Še posebej tole z nihanjem vrtljajev. Konec koncev pri vožnji skozi mesto, se je motor pri vsakem semaforju vrtel drugače... Da niti ne omenjam kako prijetno je na zasneženi ali poledeneli cesti speljevat s 1200 vrtljaji...

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Pe maj 20, 2016 10:18 pm

Pri mojem 1.6 TDI so se obrati v prostem teku spreminjal s temperaturo motorja in zunanjo temperaturo. Če je bil motor hladen ali pa je bil zunaj minus je imel tudi okoli 1100 obratov, če je bilo zunaj toplo ali je bil motor segret so pa bili vedno okoli 600, razen če je bila vklopljena klima ali pa se je delala regeneracija so narasli na npr. 800-1000. Moderni avti so nafilani z elektroniko in verjetno ni nič več standardarno, še obrati ne.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a pskoda Ne maj 22, 2016 5:25 pm

Jaz pa nimam takih izkušenj z 2.0tdi. Ko je motor mrzel so res obrati malo povišani cca 900-1000rpm, ko je pa segret pa cca 700rpm pa nima veze kakšna temperatura je zunaj. Važno je samo ali je motor mrzel ali ne
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Ne maj 22, 2016 6:10 pm

Pr men(1.6tdi) je pozim tut pr toplem olju oz. motorju imel okol 1000 obratov. Kaj je prav al ni bo pa majstr tattoo povedu. Če ma tristan napako bo zihr tih. :)
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a Polo78 Po maj 23, 2016 12:29 pm

Tudi Astra oz. Opli nasploh niso imuni na te "posodobitve", pravzaprav je to pri njih dokaj pogost pojav. Pri Passatu, ki velja za tipičen poslovni avto pa si fiaska z navigacijo enostavno ne bi smeli dovolit. Še manj pa to, da je za njih nihanje vrtljajev normalno. Še enkrat več opažam, da se v zadnjih 15 letih ni prav nič spremenilo, ko sem imel tedaj pri Polu podobne težave s famoznim 1.4 16V motorjem... :roll: Ampak sam sem našel zdravilo za te in ostale napake, ampak od tu dalje ne bom več pisal in smetil teme... =P
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a pskoda Po maj 23, 2016 1:28 pm

Polo78 je napisal/-a:Tudi Astra oz. Opli nasploh niso imuni na te "posodobitve", pravzaprav je to pri njih dokaj pogost pojav


Tudi golf 7 in ostali modeli ima vsaj 2 posodobitve (za 2 jaz vem, da so 100%) če ne več od kar je prišel v prodajo. Serviserji se teh posodobitev izogibajo oz jih ne nalagajo, ker se bojijo, da se bo posodobitev ustavila oz se ne bo dokočala kar se lahko zgodi ni pa nujno in potem motor ne bo več vžgal.

Pri oplu in ostalih mislim, da ni bistvene razlike in posodobijo program, ko avto začne yebat prej pa ne
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a tomzzi Po maj 23, 2016 2:43 pm

Jasno, da tudi Opel ni izjema glede tega.
Imam pa jaz drugačne izkušnje glede posodobitev kot nekateri pišete.
Meni so na pooblaščencu takoj ko je bila kakšna posodobitev le to opravili. Seveda ob rednem servisu. Če je bil recimo "vpoklic".
Preventiva kot so sami rekli.

Edit:

bi pa sam osebno itak vzel novo Astro za tak denar. Pasata je škoda gledat v tem rangu.
S tem, da je Astra polno naložena z najmočnejšim dizlom. Ni kaj za razmišljat.
Edin če ti oprema ne pomeni velik.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a uros11 Po maj 23, 2016 6:05 pm

Šel sem pogledati novo astro. Lep avto, cena naj bi se za bencinarja začela pri 15700. Motilo me je, da je za to ceno premočan motor, pa še komaj je prišel ven. Isto megan. Dvomim, da je opel boljši kot ostali in brez porodnih napak. Drugače pa kot rečeno lep, sedežev pa nisem poskusil.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a pskoda Po maj 23, 2016 6:39 pm

Saj ni noben rekel, da je boljša od ostalih, ampak da je boljša od prejšnega modela kar tudi je.
Jaz niti enega novega modela ne poznam, da bi bil brez napak tako, da tudi astra ne bo izjema. Vprašanje je samo kakšne bodo te napake
Lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a tristan01 Sr maj 25, 2016 9:56 am

sova501 je napisal/-a:Pr men(1.6tdi) je pozim tut pr toplem olju oz. motorju imel okol 1000 obratov. Kaj je prav al ni bo pa majstr tattoo povedu. Če ma tristan napako bo zihr tih. :)


Glede na izkušnje (krepko preko 500.000km) in lastništvo oz. uprabo kar nekaj dizlov različnih znamk, tako nihanje obratov ni običajno, pa naj bo to dobri stari 1.6D iz Golfa prve generacije ali pa Passatov 2.0TDI zadnje generacije. Naj povem še to, da se je nihanje vrtljajev pojavljajlo neodvisno od ogretosti motorja. Sem imel primer, ko sem prevozil 300+km in je pri semaforju motor nihal ravno tako kot takrat, ko je stal celo zimsko noč na drvorišču. Skoraj nobene razlike v nihanju vrtljajev.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Sr maj 25, 2016 9:59 am

Men so rekl na servisu tko kot teb, da je to normalno in se nisem potem več obremenjeval, ker je tako bila garancija. Če bi bilo kaj narobe bi se s časom tako pokazalo da bi kaj crknilo in bi na njihove stroške mogl menjat. Tko da če se lahk voziš se ne sekiraj garancijo tako imaš.
Golf 2 ni imel električnega grelca kabine, dpf filtra za regeneracijo... kar lahko tudi po moje vpliva na višje obrate. Že če vklopiš notranje kroženje zraka se povečajo v prostem teku za 200, ob vklopu klime poleti tudi. Sicer pa brez veze da pametujem, ker nisem mehanik, če pa kaj crkne je pa tako garancija.
Zadnjič spremenil sova501, dne Sr maj 25, 2016 10:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a radar Sr maj 25, 2016 10:08 am

@tristan, kaj če bi ti vprašal še na kakšen drug vw servis?

Sam imam 2.0 tdi v b7 in lahko povem, da se obrati malo dvignejo samo med regeneracijo, drugače so na cca. 800 obratih, ni nobenega nihanja.

Dej za vsak slučaj pokliči na VW - Avtohiša Mihalič.

lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Sr maj 25, 2016 10:25 am

Po moje mu ne nihajo obrati v smislu da stoji na semaforju in mu šibajo od 800 na 1200 ampak da se pritožuje da nihajo obrati v smislu da so enkrat visoki drugič nižji. Sicer pa če je vw servis rekel da je ok je izguba časa hodit drgam, ker 90% bodo oni rekli enako. Sem dal že to skoz. Če bo pa kaj crknal pa naj, saj je 6 let motor v garanciji in bodo oni plačal, mogoče še več kot če bi prvotno popravl če je slučajn kaj narobe...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a pskoda Sr maj 25, 2016 11:34 am

Pri mojemu 2.0 tdi 100% obrati NE nihajo. Sem bil danes bolj pozoren in tudi prej nisem opazil, da bi nihali nihali. Obrati so nekje cca 700-800rpm čeprav je delala klima sploh danes ko je vroče. Važno je samo ali je mašina mrzla ali ne
Za tem stojim 100%. Vam so serviserji rekli, da je ok ko bo pa garancija potekla bo pa hudo narobe.
To ni nič novega pri uradnem serviserju. Dokler se avto premika in je v garanciji je vse ok in normalno
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Sr maj 25, 2016 11:41 am

Če ima napako bo sigurno nekaj crknal prej ko v 6 letih, če ne bo nič v tej dobi crknal bo imel servis prav. Je pa res da večkrat tut za napako rečejo da je normalno da te odpravijo in da garancija poteče da te potem lahko olupijo ponovno.
Za tega so tut govoril v komentarjih da ni nič narobe ko mu brni dsg ko prestavi http://youtu.be/1OqaTBZx6Fw

ko bo zamlel vse skup, tudi ne bo nič narobe ker bodo oni plačal. Tko da škoda kreganja s serviserji, če je 6 let garancije. :)
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a yeo Sr maj 25, 2016 2:32 pm

6 let garancije? Kk eni nasedate..
Jaz sem papir za jamstvo že zdavnaj vrgel v smeti.. garancije je dve leti, takrat te zakon ščiti in ti morajo vse urediti oz avto menjati.. tukaj ti pomaga zakon.. pri jamstvu je pa en kup pogojev, sami se odločijo ali jamstvo to krije ali ne, nimajo rokov za odpravo napake, itd.. servise pri vw moraš delat na 15tisoč km, če točiš longlife olje ti jamstvo ne velja...ipd.. jamstvo preplačaš, če ti pa priznajo napako v jamstvu je pa njihova dobra volja..
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nova Astra ali novi Passat

Napisal/-a sova501 Sr maj 25, 2016 5:52 pm

yeo je napisal/-a:6 let garancije? Kk eni nasedate..
Prav imaš in to vedno znova.
Do 2 let starosti vozila vem da morejo praktično vse menjat 100% na njihove stroške zaradi zakona, kako je pa potem me pa zanima. Jaz sem mislil da če oglašujejo 2 leti garancije + 4 lete jamstva(skupno 6 let) in ti npr. crkne motor ko je avto star 3 lete, da ti dajo nov motor in adijo. Kako je z garancijo/jamstvom pri vw(to niti ni off topic pri nakupu novega), recimo da Tristanu crkne računalnik motorja ko bo avto star 3 leta, avto pa je redno servisiran na pooblaščenem in ima jamstvo 6 let. Bo popravilo 100% kril VW al samo kulanco 50% ali kako je z njihovim jamstvom. Ve kdo iz prve roke kot potrošnik ne kot prodajalec novih. :)
Vem da ko je stric peljal avto na drugi redni servis in je bil star 1,5 let je rekel da mu je že sprejemnik reku, da ko bo star 2 leti ni več garancije ampak samo še jamstvo in da jamstvo ne krije vseh stvari. Kako je pa v praksi me pa res zanima če ima kdo izkušnje?
Kokr vem so pri vw v cenik novih(MPC) že obračunal dodatnih 565€ za 2 leti dodatnega jamstva(iz 4 na 6 let) in bi za ta denar pričakoval da je to neke vrste garancija. Pri Škodi je pa to za doplačat, ker tam je 2 leti garancije+2 leti jamstvo, in se doplača za 4 letno jamstvo še 565€.
Jaz pri prejšnjem modelu golfa nisem imel kakšnih večjih težav, za manjše napake so me pa odpravili da je to "normalno" in nisem kompliciral in popravil na svoje stroške pri popoldancu, če je pa kakšna draga stvar za popravit te pa zanima kako je s tem...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 96 gostov