Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a blackey Po feb 15, 2016 9:07 pm

Ponavadi se vzdržim pa prezrem...ampak danes se ne morem. Take bolane izjave mi obračajo želodec. Upam da ne dobiš kdaj v familijo kakšnega "celjana" ker bogi tisti, pa bo lahko čisto ok človek. Razmišljanje na ravni zlate ribice.

se opravičujem za off.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 5cenic Po feb 15, 2016 9:31 pm

Verjetno je bolj mišljeno, da so prodajalci avtomobilov tam nateguni in ne na splošno Celjani kot Celjani - recimo na Bežigrajski v Celju imaš par primerkov, kjer se lahko prepričaš kaj je prejšni uporabnik mislil povedati. In je res, da velikokrat slišiš rek, da se naprej od Trojan avtov ne kupuje, je pa tudi res, da so nategatorji prav povsod in ne samo od Trojan naprej.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a DePalmo Po feb 15, 2016 10:09 pm

Nategatorji so povsod po Sloveniji, jih je pa največ na štajerskem koncu, pa če se s tem sprijaznite ali ne.
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a blackey To feb 16, 2016 12:20 am

Se strinjam, je v teh koncih v povprečju več takih švercerjev, ampak ne more človek posploševat, kot da ni niti en avto od tam za kupit, kot da so vsi nateguni. Men je to bolano...tak način razmišlanja in izražanja.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a esem To feb 16, 2016 12:23 am

Ni bolano niti nenormalno. Če nekdo nima časa/možnosti preverjanja vsakega celjskega trgovca, je tako posploševanje nujno, če ne želi kupit mačka v žaklju.
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a blackey To feb 16, 2016 12:31 am

On je govoril na splošno...da čez trojane ni nobenga avta za kupit. Torej tut od nekoga, ki fizično prodaja. Ne kot trgovina. In ne mi rečit da je tako posploševanje nujno. Če si nesposoben oz. se ti ne da preverit, se boš lahko tut pri prodajalcu v Ljubljani ali Kopru nategnu. Ni tu regija kriva. Si bolj previden, to se strinjam, ni pa zdej to pravilo da recimo avta sploh nebi šel pogledat, če je v tvojem okvirju nakupa. Seveda govorimo o normalnih avtih, ki so potencialni, ne jemat primere iz znanih celjskih švercerjev, ki vsi vemo da je škoda časa v samem štartu.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 5cenic To feb 16, 2016 1:48 am

Osebno poznam/slišal za vsaj 5 "fizičnih" prodajalcev iz štajerske,ki prodajo v letno več avtomobilov kot kakšna manjša avtohiša.
Vsi avti uvoženi z prevrtenimi kilometri ali popravljeni po karambolu.
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nitro1 To feb 16, 2016 6:00 am

blackey je napisal/-a:Ponavadi se vzdržim pa prezrem...ampak danes se ne morem. Take bolane izjave mi obračajo želodec. Upam da ne dobiš kdaj v familijo kakšnega "celjana" ker bogi tisti, pa bo lahko čisto ok človek. Razmišljanje na ravni zlate ribice.

se opravičujem za off.

Se ti opravičujem če se v mojem postu vidiš,ampak to je žalostna resnica.Pa sploh nisem govoril za avtohiše oz. za prodajalce za "ograjo",ampak predvsem za fizične osebe.
Tudi sam sem se pri zadnjem avtu tako nasankal ko sem naivno verjel "poštenemu celjanu" :evil:
Ko sem ga kupil je imel avto po števcu(takrat) 239.000km,letnik pa 98.....no ,v resnici jih je blo nekaj čez 400k.
Za avto je oglaševal da je odlično ohranjen,zraven mi pa požre skoraj več olja kot bencina :roll:
lahko bi še našteval,ampak se mi po pravici povedano ne da,ker sem vsakič ko se vanj vsedem bolj žalosten..
In kot je rekel predhodnik pred menoj,pa tudi s kolegom sva ravno o tem včeraj govorila....od Trojan naprej kupovat rabljen avto....pod nobenim pogojem !!!
Pa brez zamere,samo resnica včasih boli,na žalost :?
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a primozek68 To feb 16, 2016 10:21 am

No to glede Trojan drži pri meni. Na Trojane po krofe, čez pa ne. Vsakič, ko sem kupoval, so mi zatrjevali, da imajo taprav del, ali pa da je avto ''ko novi''. In vsakič sem se džabe vozil. Napačen blatnik, avto kot drvarnica, enkrat še vžgal ni, ga je hotel gazda kar s traktorjem vlačit gor pa dol. Ali pa proda pred nosom, kljub temu, da si prišel na drug konc Slovenije.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a dzuro.na.izi To feb 16, 2016 10:30 am

nitro1 je napisal/-a:Ko sem ga kupil je imel avto po števcu(takrat) 239.000km,letnik pa 98.....no ,v resnici jih je blo nekaj čez 400k.
Za avto je oglaševal da je odlično ohranjen,zraven mi pa požre skoraj več olja kot bencina :roll:


Težko je verjet da bi bil avto letnik 1998 pri 239k km v odličnem stanju! Si mogu bit pa res optimist da si to verjel.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a kseb To feb 16, 2016 11:37 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Težko je verjet da bi bil avto letnik 1998 pri 239k km v odličnem stanju! Si mogu bit pa res optimist da si to verjel.


Kolega je imel Scenica letnik 1999, prevoženih dobrih 300 kkm, klima, redni sevisi. Avto je delal ko urca. Prodal ga je za 600 EUR. Kupec - preprodajalec je zbil prevožene km za 100 kkm in ga prodal dalje....

Do lani sem vozil Golfa 3, letnik 1995. Star avto, ampak delal je bp. Niti enkrat me ni pustil na cesti. Prodal sem ga za 300 EUR.

Obstajajo tudi dobri avti za malo denarja, z veliko km, samo so pa redki.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a dzuro.na.izi To feb 16, 2016 11:45 am

kseb je napisal/-a:
dzuro.na.izi je napisal/-a:Težko je verjet da bi bil avto letnik 1998 pri 239k km v odličnem stanju! Si mogu bit pa res optimist da si to verjel.


Obstajajo tudi dobri avti za malo denarja, z veliko km, samo so pa redki.


Tako kot si rekel...redki so!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4355
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Firediver To feb 16, 2016 11:48 am

..da se najde tak avto naprodaj (pa še z malo km glede na letnik), je v večini primerov "zaslužna" višja sila...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a blackey To feb 16, 2016 12:37 pm

Vsekakor naj vsak kupi avto od tam kjer mu je všeč in misli da je ok. Še vedno bom pa mnenja da vse v isti koš ni za metat, in žalit...tam še krave nebi kupu. To mi je primitivno do konca. Nekateri niste zastopli poante kaj hočem povedat :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4355
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Firediver To feb 16, 2016 12:59 pm

Mene me je naučilo, da če že rabljeno vozilo, vzemi v bližnji okolici. Itak mi meni na koncu bolj pomeni primerna cena za stanje vozila kot pa, da mora biti vozilo točno tak model s točno takim motorjem in tako opremo.

No, če je vzhodno od Trojan velika gostota goljufov, ima posploševanje veliko osnove. Primitivizem gor ali pa dol.
Mene je poskušal nategniti Gorenjec (fizična oseba) v Kranju, pa sem 3 leta prej ravno v Kranju kupil dober primerek rabljenega vozila od fizične osebe. Preprosto živce in čas moraš imeti, da najdeš kaj dobrega.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda To feb 16, 2016 1:15 pm

Večina dobrih avtomobilov so prej prodani predno je oglas na intrnetu, če pa je že oglas ima tudi ceno, ki je kar konkretna
Tisti, ki prodaja avto točno ve kakšen je avto in dober avto ne bo poceni.

Tisti, ki misli, da je od dilerja kupil dober in poceni avto ga je preprodajalec tako nategnil, da ga bo čutil dokler se ne bo znebil avta
Lp
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nitro1 To feb 16, 2016 2:52 pm

blackey je napisal/-a:Vsekakor naj vsak kupi avto od tam kjer mu je všeč in misli da je ok. Še vedno bom pa mnenja da vse v isti koš ni za metat, in žalit...tam še krave nebi kupu. To mi je primitivno do konca. Nekateri niste zastopli poante kaj hočem povedat :)


Ne rečem da so vsi v "vašem koncu slabi....tisto glede krave sem mislil bolj v narekovajih,vendar sem malo nerodno napisal oops
Povem sam tisto (kar se tiče rabljene plehnate robe) kar so mi rekli kolegi,no pa tudi sam sem to občutil =P
Ravno zato pa sedaj gledam za avtomobili v svoji bližnji okolici ter od kakega poznanega,ker vsaj vem kaj bom dobil.
Zaradi majhne plače ,ter kreditne nesposobnosti,pa sem primoran gledat za starimi avti za malo denarja.
p.s. ne biti sedaj tako užaljen če ste štojerci na slabem glasu zaradi nekaterih preprodajalcev,vem da niste vsi slabi.....isto kot za nas gorenjce pravijo da smo škrti,ampak to men kratko malo dol visi ;) :mrgreen:
bolj se sekiraš,težje živiš......in prej boš siv :-P
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a blackey To feb 16, 2016 7:20 pm

Ma ne jemljem si k srcu takšnih stvari...samo pač povem, da se mi to ne zdi ok. Ker način kako poveš določeno stvar, je velikega pomena :)
 
snezeni_moz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe feb 12, 2016 12:45 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a snezeni_moz To feb 16, 2016 7:30 pm

Jaz imam prijatelja, ki ima sodelavca ki se v prostem času ukvarja s preprodajajo vozil na črno in baje služi s tem ogromen denar. Naj bi bila popularna finta z nekim pooblastilom, da ga lastnik vozila napiše in potem prodajajo v njegovem imenu in se tako izognejo davkom. Vedno najdejo neke luknje in na žalost ni veliko poštenih v tem poslu. Najbolj je pa žalostno da so požrešni in skoraj nič ne popravijo če je kaj narobe(ali pa zelo slabo), potem mu pa ni dovolj 200€, ampak hočejo 1300€ dobička pri 3000€ vrednem vozilu, vozilo pa ima pogosto skrite napake. Ko prideš gledat pa spustijo 100€ in rečejo če več spustim sem v izgubi, če mu pa kaj rečeš za več da ti spusti ceno je pa takoj užaljen. Ko pa oni kupujejo in si izmišljajo zgodbice in zelo zbijajo ceno jih pa ne moti.
Človeška požrešnost nima mej ampak denar nikoli ni in nikoli ne bo osrečeval. Posebej pa ne umazan denar kot je pri nategatorjih. Vsak ki je normalen ima slabo vest če nekoga nategne pa zakoni gor ali dol.

Me pa moti tudi to, da ko sem rabljenega 3 lete nazaj prodajal sem bil prvi lastnik, vozilo redno servisirano s potrjeno knjigo, garažirano, okoli 70,000 km jih je imel prevoženih, star je bil 6 let, brez 1 napake, pa sem dobil samo 400€ več kot so prodajali preprodajalci tiste zjahane jajce z zbitimi kilometri isti letnik kot moj. Pa še to sem ga 4 mesece moral prodajati in 3/4 kupcev na ogledu je bilo nategatorjev. Običajni kupci premalo cenijo realne kilometre, da je vozilo lepo ohranjeno in raje kupijo kaj uvoženega da se blešči, ali pa raje kupijo leto dni mlajšega, s skritimi napakami, z zbitimi kilometri za 400€ ceneje od preprodajalca.
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a nitro1 Sr feb 17, 2016 6:34 am

Ravno včeraj sem govoril z enim ki se precej zastopi na zakone in je dejal da je danes zbijanje kilometrov kaznjivo.
Se pravi , recimo da v avtohiši ali pri fizični osebi kupiš avto in ga daš na preverjenje in da ti ugotovijo da je prodajalec prevrtel kilometre nazaj,mu pošlješ tržnega inšpektorja,ta pa mu nabije precej veliko kazen oz. veliko večjo od vrednosti prodanega avta.
Tko da, to si je dobro zapomnit :!:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov