Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ddejc Pe jul 25, 2014 12:02 am

No jaz imam pa z KRAŠNA dobre izkušnje. Kupoval se je megane v TPV-ju katerim ne zaupam in sem ga s testno vožnjo peljal na pregled v Škocjan. Odkrito so pokazali servisno zgodovino, pregledali vozilo in mehanik je na mojo prošnjo podal tudi svoje neuradno mnenje o vozilu.

Avto je bil kupljen, dela BP, za celo storitev pa so zaračunali 15€. Jaz se pri njih nisem počutil nategnjenega.
 
derby
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jul 02, 2014 10:19 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a derby Pe jul 25, 2014 8:33 am

Oglas je spremenil takoj ko smo odsli. V linku lahko vidite da pise 1.lastnica

Ko ga je Martin vprasal kako je napisal 1. Lastnica v oglas ce sploh ni res je ostal brez besed.


Zame je 1. Lastnik tisti ki avto kupi na gotovino in je se je on prvi zapelal na cesto ali je imel avto na lizing pa pride isto.

Imela avto na lizing kar pomeni da se nihce pred mano ni vsedel v avto in pelal po cesti.

To da je bil pokrov motorja menjan pa ne morem vedeti a je res rjavel ali je bil avto zaleten. Masina lepa, kot nova. Oprana?
Vsi Clioti imajo plasticne blatnike in se pac z napravo ne da preveriti ali je bil avto zaleten.

pa lep dan se naprej
 
derby
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jul 02, 2014 10:19 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a derby Pe jul 25, 2014 8:39 am

Pa se to
Oce mu je rekel da ce lahko nastela pokrov ker je nizji od blatnikov je rekel da ne bo slo.
Pred tem je rekel da je pokrov original.


Vse zakljucite sami.
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ddejc Pe jul 25, 2014 8:52 am

derby je napisal/-a: Vsi Clioti imajo plasticne blatnike in se pac z napravo ne da preveriti ali je bil avto zaleten.


Zmeriš vezno in krake ;)
 
pados
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: So okt 21, 2006 6:48 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pados Pe jul 25, 2014 10:12 am

adis je napisal/-a:
pados je napisal/-a:LAVRA KRANJ, nategator 1A klase. Pred cca mesecem in pol mi je prodal Scenika 1.9 dci letnik 2005 za 3.690€. Avto po njegovih besedah odličen za svoja leta, garažiran, vzdrževan. Avto zares izgleda tako kot treba, preizkusil sem vse mogoče pa je bilo vse ok.
Čez en teden se je pa začelo. Najprej desni sprednji nosilec in levi končnik, nosilec motorja, alternator, električna ogledala ne delajo (samo zaprejo se), menjal sem še jermena, ker na servisu ni bilo nobenega podatka o posegu, zamenjali so tudi jermenico ki pride ven iz motorja. Potrebno bo še zamenjati zavore spredaj in zadaj, gume in verjetno še kakšno grelno svečko. Od mene je vzel v račun Megana 1.5 dci 2005 bele barve, za katerega je napisal, da je garažiran, nikoli zaleten, vzdrževan. Na njem bo zelo kmalu šla sklopka, jermene bo za zamenjati, olje, klima mislim da tudi pušča je bil plin zamenjan ampak čez zimo nekam gre, včasih pa računalnik javi CARD NO DETECT, kar pomeni, da je naračunalniku neka napaka ( cena na renoju 1000€ pri dobremu električarju pa 500€) PAZITE!!!
Lep pozdrav


sodeč po tvojih besedah si tudi ti "nategun 1a klase"...

prodal ti je odličen avto katerega si moral servisirati pa kaj pol? ravno tako si ti njemu prodal avto z napako in le-te si tudi sam napisal ;)

Samo komentiraš a glave ne uporabljaš. Vse to kar sem napisal sem povedal prodajalcu, le da on sedaj prodaja odličen in garažiran avto !!
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Grega_ Pe jul 25, 2014 11:52 am

Derby če ti kupiš avto na leasing in ga odplačaš si po papirjih drugi lastnik in ne prvi. Nato pa npr. prodaš avto in kupec ga vzame na laesing in po odplačilu je potem on po papirjih 4. lastnik, realno pa drugi.
Tudi mi imamo dobre izkušnje z AC Krašna, je fotr rabljenega Megana tam kupil in avto lepo dela, redno servisiran, fotr je bil lepo sprejet in tudi komunikacija je dobro potekala, nobenemu ni bilo nič odveč pri Krašni.
V bistvu če je ta Clio tako OK kot praviš, razen teh lastništev (2 sta 100% leasing, prvi "lastnik" verjetno samo zaradi enodnevne registracije, drugi je tale gospa ki je po papirjih tretja saj je verjetno vzela leasing za nakup, tako da je lahko ona bila res prvi lastnik in je avto vozila od začetka), in kot kaže ste izpustili dober avto iz rok....čeprav pleha je pa res dosti na izbiro.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a uros11 Pe jul 25, 2014 12:03 pm

Leasing hiša je realno, logično in pravno prvi lastnik.
Leasingojemalec je najemnik vozila in njegov prvi uporabnik.
Pri zadnjem obroku postane drugi lastnik, ostane pa še vedno prvi uporabnik. Logično, realno in pravo.
Ko avto proda, je kupec tretji lastnik.



Da ne govorimo o tem, da je proizvajalec prvi lastnik, vendar to ne šteje v tržnih krogih.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a bucko_99 Pe jul 25, 2014 12:44 pm

lahko je sto variant glede lastništva in včasih so lahko 4 lastniki pa bo avto bolje ohranjen kot pa da je avto v rokah prvega lastnika ki dela z njim kot svinja z bučo. Res pa je da kupci večinoma gledajo da je lastnikov čim manj.
Samo če sta dvakrat avtohiši lastnik je že vprašanje, lahko je druga avtohiša imela vozilo kot testno, nadometno ali karkoli že, nato ga je pa prodala.
Prodajalci in nekateri forumeraši se ne zavedajo da ima kupec vedno prav. In bolje je napisati 3. lastnik in razložiti situacijo, da je realno npr 2. lastnik kot pa pisati 1. lastnik in potem kupca šok ali pa iz principa ne kupi vozilo(čeprav je lahko super ohranjeno), ker ima občutek da mu je prodajalec lagal(pravno gledano mu tudi je).
Pa upam da se ne bo še tri dni vleklo po forumu tega primera, ker to se je že velikokrat debatiralo.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a matejxx Pe jul 25, 2014 1:09 pm

Vsi gledajo tudi koliko lastnikov je imel nek avto. In ne mi pisati, da bi kdo od vas npr. če bi imel izbiro med dvema idealističnima avtoma za isto isto ceno in enako ohranjena z različnim številom lastnikov, izbral tistega z več lastniki. Nihče nebi tega naredil. Število lastnikov ima velik pomen pri nakupi, ker boš avto z manjšim številom lastnikov precej hitreje prodal.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ojnica Pe jul 25, 2014 1:32 pm

a ste vi :noro kupujete rabljen avto, zakaj ne kupte novga pa boste prvi lastniki in če mate srečo bo vse orginal :roll:
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a LaMike Pe jul 25, 2014 3:32 pm

Derby, ne zagovarjam prodajalca, ga ne poznam, niti avtomobila ne poznam. Ampak čisto možen scenarij... Gospa je avto vzela na leasing z ostankom vrednosti. Leasing hiša, 1 lastnik. Ko je odplačala obroke, ji je ostal nek ostanek vrednosti, ki ga na ni mogla odplačati z gotovino, zato je vzela drugi leasing, tokrat brez ostanka. Recimo pri AH Vis, 2. lastnik. Ko je avto odplačala, je dobila dovoljenje, da avto prepiše nase. 3 lastnik. ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Jerry007 Pe jul 25, 2014 3:48 pm

ojnica je napisal/-a:a ste vi :noro kupujete rabljen avto, zakaj ne kupte novga pa boste prvi lastniki in če mate srečo bo vse orginal :roll:

Ti si pa biblijo pojedu :roll:
 
MrGas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jul 25, 2014 9:25 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a MrGas Pe jul 25, 2014 9:35 pm

Če kdo tega kombija gleda:

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=8677361

Tip laže "kokr pes teče".
Pravi, da je 1.lastnik, kar sploh ni res. Avto je pred 3tedni kupil v okolici Tržiča za 9.500€, zdej pa razlaga, da je 1.lastnik.
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a gaszajla So jul 26, 2014 7:42 am

Jaz sem kupil avto in vidim na mnz ,da sem peti al šesti lastnik.avto je neverjetno ohranjen,še v original barvi vse v pikico vzdrževano.star pa 15 let.in zdaj močno dvomim,da je treba kupovat od 1. Lastnika.tud notranjost je brez enega samega znaka starosti.videl pa sem mlajše avte vse zamaščene znotraj ,potrgan sedež itd.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a LeQuack So jul 26, 2014 9:14 am

Saj noben ne govori da je nateg to, da ima avto več lastnikov. Nateg je to, da se kupca zavede in se mu ne pove resnice o številu lastnikov.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Blinder So jul 26, 2014 9:21 am

MrGas je napisal/-a:Če kdo tega kombija gleda:

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=8677361

Tip laže "kokr pes teče".
Pravi, da je 1.lastnik, kar sploh ni res. Avto je pred 3tedni kupil v okolici Tržiča za 9.500€, zdej pa razlaga, da je 1.lastnik.


in še gre še dodatno spodaj napisat, da je lastnica mateja :D
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
MrGas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jul 25, 2014 9:25 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a MrGas So jul 26, 2014 9:32 am

Blinder je napisal/-a:
MrGas je napisal/-a:Če kdo tega kombija gleda:

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=8677361

Tip laže "kokr pes teče".
Pravi, da je 1.lastnik, kar sploh ni res. Avto je pred 3tedni kupil v okolici Tržiča za 9.500€, zdej pa razlaga, da je 1.lastnik.


in še gre še dodatno spodaj napisat, da je lastnica mateja :D




Ja, res se samo smeješ, ko ti take podatke navaja. Najprej reče, da ima avto od novega, ko ga pa vprašaš zakaj ga prodaja, pa reče, da zato, ker potrebuje avtomatika :)).... "po tem takem je rabil celih 7let, da je ugotovil, da mu ne odgovarja ročni menjalnik :lol:
 
derby
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jul 02, 2014 10:19 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a derby So jul 26, 2014 1:11 pm

LeQuack BRAVO!!
 
mc_vladi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jul 22, 2014 7:47 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a mc_vladi Po jul 28, 2014 8:02 am

Dober dan..avto hisa hvalec saval maribor..nategator..klical sem za audia a4 avant in prodajalec mi je zagotovil da je avto kot pise na oglasu..dva dni zapored sem klical in mu lepo reku da sem z obale in da ne bom hodu zastonj gor..ja 100% mi je odgovoril da je vse kot pise..in jaz si vzamem fraj dan in moja noseca punca tudi..prideva v maribor in glej ga zlomka oprema ni kot pise kilometri ne stimajo avto odspodaj cel razbit in kot pika na i se motor ni bil tapravi not..skratka totalna neresnost
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Blinder Po jul 28, 2014 9:05 am

Haha dobro so te nategnili, KP-MB
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 115 gostov