Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a DePalmo Po dec 21, 2015 10:52 pm

Firediver je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Dejansko obstaja tema z pozitivnimi izkušnjami, ampak se je že izgubila :) Uporabni iskalnik ker nekje še mora biti, ni pa niti približno tako obsežna kot o nategatorjih (kar je žalostno).


Mislim, da je ta edina...

viewtopic.php?f=18&t=72426&hilit=pozitivne+izku%C5%A1nje

Ta ja :)
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ModraW Po dec 21, 2015 11:49 pm

še js sm notr v tej temi. Jaz lahko dodam da pri vw določene avtohiše ne odgovarjajo ko jim pisno pošlješ vprašanje glede reklamacije, pa to navadna reklamacija za vrata vozila čeprav si ga tam kupil. Na servisih imajo pa včasih tudi 3 tedne čakalne dobe ali celo več, če imaš pa vpoklic se je pa pametno isti dan naročit ko dobiš pismo, ker boš lahko čakal celo večnost.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a esem Po dec 21, 2015 11:52 pm

Ta "določene" nič ne pomaga! :evil: Povej natančno, kdo je to bil, edino tako boš kakšnemu bodočemu naivnemu kupcu pomagal...
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ModraW To dec 22, 2015 1:01 pm

Slabe izkušnje pri Avtohiši Berus-niso odgovorili na vprašanje oziroma predlagali drugo rešitev. Dvakrat sem jim poslal e pošto v razmiku dveh tednov, ker sem mislim da imajo gnečo. Odgovora nikoli prejel.

Še slabši so pri popravilih pri avtohiši A2S, kjer mislijo da boš za popravilo odmične gredi čakal 3 tedne in še vw tehnične službe ne šmirglajo. Tudi sama popravila niso bogve kaj oziroma površno narejeno. V podrobnosti ne bi.
Dobre izkušnje pri avtohiši Malgaj Trbovlje. Dvakrat tja peljal različna avta in je bilo z njihove strani vse ok, nimam pripomb.
Zadnjič spremenil ModraW, dne To dec 22, 2015 1:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Aesthetics To dec 22, 2015 1:09 pm

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20T%2020V

Avto se je še pred enim tednom prodajal z neko (ne tako majhno) napako na motorju, cena avta je bila ~1400€
Torej, če sklepamo logično. Avto se je (ali pa tudi ne) na hitro popravil in zdaj bi radi dobrega tisočaka več za avto.

Ni sicer obtožba, naj pa bo bodoči kupec pozoren.
Ni prvi tak avto, ki se je pojavil pri AHD-O.
 
lazo23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Po apr 12, 2010 12:43 pm

AUDI A4 1.8 TFSI LETNIK 2008 ŠTEVILO LASTNIKOV

Napisal/-a lazo23 Ne jan 03, 2016 9:21 am

Lep pozdrav na avto.net sem zasledil oglas o omenjenem vozilu prodajalec fizična oseba je rekel, da je 2 lastnik, tako ma napisano tudi v oglasu. Po dejanskem mojem osebnem poizvedovanju sem dobil izpisek da je dejansko 5 lastnik torej bi bil jaz že 6 lastnik. O čem točno se gre je razvidno iz povezave in priloženega izpisa:

(PROSIM ČE NEKDO NAREDI PRINT SCREEN)
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... S-LINE+SLO
Priponke
PODATKI 1.jpg
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a Asterix Ne jan 03, 2016 9:28 am

Sem siguren, da Veljko prodaja še kak avto zraven tega.. sicer pa mu to povej.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
lazo23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Po apr 12, 2010 12:43 pm

AUDI A4 1.8 TFSI LETNIK 2008 ŠTEVILO LASTNIKOV ??

Napisal/-a lazo23 Ne jan 03, 2016 11:25 am

Lep pozdrav na avto.net sem zasledil oglas o omenjenem vozilu prodajalec fizična oseba je rekel, da je 2 lastnik, tako ma napisano tudi v oglasu. Po dejanskem mojem osebnem poizvedovanju sem dobil izpisek da je dejansko 5 lastnik torej bi bil jaz že 6 lastnik. O čem točno se gre je razvidno iz povezave in priloženega izpisa:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... S-LINE+SLO
Priponke
s1.jpg
s2.jpg
PODATKI 1.jpg
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda Ne jan 03, 2016 12:01 pm

Plus, da ni bil tudi 1x vpisan servis se pravi, da tudi kilometri niso realni in so prevrteni nazaj.

Stran od tega avta kolikor se da pa tudi hude probleme mora imeti, da se tako hitro prodaja.
Lp
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a yeo Ne jan 03, 2016 5:23 pm

pskoda je napisal/-a:Plus, da ni bil tudi 1x vpisan servis se pravi, da tudi kilometri niso realni in so prevrteni nazaj.

Stran od tega avta kolikor se da pa tudi hude probleme mora imeti, da se tako hitro prodaja.


v tej bazi bi bili servisi vpisani, če bi se delali na AMZS. če so se na pooblaščencu se vpišejo v Audi bazo..
lastnik je pa tako na prst 3. ker enkrat se je avto prodal, potem ce gledaš datume se je točno po dveh letih menjal lastnik (najvrjetneje odplačal leasing) in sedaj tretji lastnik je ta hendler, ki ga prodaja, kupil pa ga je 11 mesec 2015 ;)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a avto fan1308 Ne jan 03, 2016 6:48 pm

sedaj pa ne piše več da je drugi lastnik saj sploh ne piše kateri je. No kot kaže nekateri še vedno prebirajo forum :D
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda Ne jan 03, 2016 6:53 pm

In točno tisto temo berejo v katero sami vedo, da pašejo
Lp
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pavlich Pe jan 08, 2016 12:36 pm

A je kaj novega glede JTD mobil avtohiše? Sem zasledil nekaj malenkosti o njih (stadnardno za vse preprodajalce vozil), ampak je bilo nekaj let nazaj, pa vmes so menjali lastniki ipd..
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a ModraW To jan 19, 2016 11:03 pm

Pred leti se spomnem da je urednica na rtvslo pri pooblaščeni avtohiši kupila "super" ohranjen avto, ki je bil trikrat rukjen in ga je nek pobalin vozil, rekli so ji pa da ga je imel upokojenec... Potem je sledil članek ampak vrtenje kilometrov je še vedno nacionalni šport.

Je pa zanimiva današnja zgodba rtvslo, ko ti pošljejo posredniki prodaj-nakupov vozil sporočilo da se zanimajo za tvoj avto in da jih pokliči nazaj, potem pa baje kličeš tarifo vroče linije.
Članek in video:
http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/klici ... cun/383803

P.s. na video prispevku je pri smsu vejica tarife eno decimalko preveč levo. 10x razlika.
 
alzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 06, 2013 10:11 pm

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a alzy Sr jan 20, 2016 9:56 pm

Kupujem avto in me zanima še mnenje koga drugega. Zanime me tale avto:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0TX%20Plus

Avto je baje bil karamboliran v stebriček, pri tem so zamenjali sprednji odbijač.
Na avtu so se sprožili airbagi, prav tako naj bi bil za zamenjat zatezni pas.
Koliko bi me prišel takle poseg in zamenjava delov. Avto naj bi bil drugače vredu, je nakup smotern.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a abbe Sr jan 20, 2016 10:16 pm

alzy je napisal/-a:Kupujem avto in me zanima še mnenje koga drugega. Zanime me tale avto:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0TX%20Plus

Avto je baje bil karamboliran v stebriček, pri tem so zamenjali sprednji odbijač.
Na avtu so se sprožili airbagi, prav tako naj bi bil za zamenjat zatezni pas.
Koliko bi me prišel takle poseg in zamenjava delov. Avto naj bi bil drugače vredu, je nakup smotern.

nakup nikakor ni smoteren.
moreš menjat voznikov air bag
armaturno ploščo
zategovalce
računalnik air baga.
pa verejtn je vse skp slabo narejeno
aja
air bag ne skoči kar tako vn
naj ti pokažejo slike karamboliranega vozila..
Ni vse res kar napišem
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a 5cenic Sr jan 20, 2016 10:22 pm

abbe je napisal/-a:aja
air bag ne skoči kar tako vn
naj ti pokažejo slike karamboliranega vozila..

Tole je zelo pomembno.
Primer moj bivši avto, ki sem ga razbil (glej sliko spodaj). Airbagi se niso sprožili, čeprav sem kar precej skrajšal avto:
Slika

In ko smo glih v temi o nategatorjih. Avto sem prodal karamboliran za 500 evrov, kupil ga je starejši gospod, ki naj bi ga popravil za hčerko. Avto je bil po enem mesecu in pol na avtonetu za ceno 1800 evrov in oglaševan kot nekaramboliran in nepoškodovan ter garanžiran...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a pskoda Sr jan 20, 2016 10:43 pm

To je čisto vsakdanje, da kupijo razbit avto na hitro popravijo in prodajo.

To so ljudje, ki te morajo, ampak res morajo nategent drugače niso zdravi
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a DePalmo Sr jan 20, 2016 11:40 pm

abbe je napisal/-a:
alzy je napisal/-a:Kupujem avto in me zanima še mnenje koga drugega. Zanime me tale avto:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0TX%20Plus

Avto je baje bil karamboliran v stebriček, pri tem so zamenjali sprednji odbijač.
Na avtu so se sprožili airbagi, prav tako naj bi bil za zamenjat zatezni pas.
Koliko bi me prišel takle poseg in zamenjava delov. Avto naj bi bil drugače vredu, je nakup smotern.

nakup nikakor ni smoteren.
moreš menjat voznikov air bag
armaturno ploščo
zategovalce
računalnik air baga.
pa verejtn je vse skp slabo narejeno
aja
air bag ne skoči kar tako vn
naj ti pokažejo slike karamboliranega vozila..


V kateri stebriček? A, B ali se govori o tistem ob cesti? A in B sta dovolj stran da se je moralo zato menjat še odbijač, če pa tisti ob cesti, pa nesreča ni bila nedolžna. Če imaš merilec laka, le preveri koliko je bilo štrihano, sumim da precej več kot pa samo sprednji odbijač.
Poleg zgoraj naštetega bi dodal še: lahko da je karoserija zategnjena in optike neboš mogel narediti, zato ti bo pobiralo gume. Tudi če boš naredil optiko, bo lahko podvozje dovolj zategovalo, da boš menjal roke, stabilizatorje (in verjetno še kaj) na pol leta. Sem imel tak avto, ni bilo luštno...
Poleg tega je vprašanje kako je popravljen in glede na to da se s tem ukvarjajo (odkup razbitih in popravilo), bi sklepal da je avto bil kupljen, na hitro popravljen in se ga sedaj prodaja naprej dokler je zaslužek še dovolj velik, zato tudi niso menjali airbagov (kateri niso poceni!). Vprašanje je tudi kako je pobarvan, torej če bo začel rjavet v kratkem ali celo odpadat barva.

Lahko se podaš v nakup, če ti ga dajo za max. 2000€ (oz. manj, jaz še toliko nebi dal), drugače raje išči dalje.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nategatorji !!!!

Napisal/-a abbe Če jan 21, 2016 1:55 pm

jst tazga avta sigurno nebi nikol kupu.
sicer nisem proti nakupo karamboliranega vozila ampak da je ta potem kvalitetno popravljen. kar ta očitno ni če ga tkole napol prodajajo.
sem pa že videl passata ki je mel sprožena oba airbaga pa ni blo na njem škode skoraj nič.
počen odbijač kriiv blatnik,pa odtrgan selen na roki,polomljne nosilec luči. hladilniki in vse ostalo je bilo nepoškodovabno.
ko se je zamenjal selen na roki in notranji volanski končnik šlo na optiko se je dal vse lepo nastavit brez česar koli.
ampak sj pravim treba je vidt slike od razbitga avta
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov