Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
szero
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 03, 2010 1:35 pm

Uvoz iz EU

Napisal/-a szero To avg 03, 2010 1:49 pm

Zanima me nekaj stvari glede uvoza avta iz EU (Italija ali Nemčija). Prvo, če kupuješ sam, torej kateri in kakšni so stroški - prevoz, cestnine, tuneli, kar pač pride da prideš do tja, kaj pa ostali stroški? Koliko je DVM sedaj? Avto ima 74 kW, 1.6, 164 g CO2.

Kaj pa podjetja, ki ponujajo uvoz? Ubistvo ne poznam nobene, mogoče kdo pozna koga?

Upam da ni podobne teme (vsaj ne od letos, ko so spremenjeni davki...).
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 To avg 03, 2010 2:03 pm

glede tunelov cestnin je čisto odvisno kam greš dmv-ja za tvoj avto je 11% na vrednost vozila +še nek davek je zraven cca-10€ jaz sem mev računa za avto 10k€ in sta me oba skupaj prišla 1054€ +homologacija spet odvisno gdo ti jo dela cca 100€ ,če ti uvozi kakšna firma je še okoli 2k€ oz,vsaj za moj avto so hotli toliko.Bolše da najdeš kakšnega ki jih sam uvaža dol.
Poleg tega pa lahko greš zraven in vidiš avto v živo in se potem odločiš.
P.S. rabiš še pa coll table ki so 75€ rumene za 1 teden ali rdeče 150€ za cev mesec :D :D
iz kod si ,če si iz koroške ti lahko dam cifro od tega ki je peljav mene gor is se po telefonu dogovarja . :D :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če avg 05, 2010 2:35 pm

Že par dni prebiram teme o uvozu iz EU, pa še vedno nisem prepričan kaj točno je potrebno plačati ko avto pripelješ v Slovenijo... Predlagam, da z vašo pomočjo sestavimo en kratek seznam kako zadeva teče po aktualni zakonodaji.

1. plačaš avto prodajalcu (brez davka - ali imam prav?)
3. urediš papirje za izvoz (ali kdo ve kaj točno in kakšen strošek je to?)
2. kupiš tablico, da lahko avto pelješ po cesti domov (tedenska 75€, mesečna 150€ - a to velja tudi za druge države - BE, FR, NL,...)
3. prideš v slo na DURSu plačaš davek (kako se reče temu davku (DMV?) in kakšen odstoten - verjetno ni 20%? Ali tudi tukaj obstaja kakšna progresivna lestvica?)
4. poravnaš tudi davek za CO2 (za avto do 120 co2 - dizel, 2% na osnovno ceno)
5. ko imaš potrdila od DURSa, da si poravnal vse davke greš na homologacijo (cca. 100€)
6. ostali stroški za registracijo (zavarovanje, prometna, tablice, dajatev za uporabo cest, tehnični)

Če ima mogoče kdo lestvice obdavčitev, predlagam, da jih tudi nalepi v to temo ali pa posreduje morda kake povezave do teh tabel/lestvic.

Upam, da sem pravilno zložil tole čudo. V Belgiji sem si namreč našel zanimiv avto za ugodno ceno in sem se zelo zagrel za uvoz. Seveda cena je ugodna, vsaj dokler ne vem kakšni so stroški uvoza.

lp
 
maremm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To maj 19, 2009 11:16 pm

Napisal/-a maremm Če avg 05, 2010 10:51 pm

1. Greš do prodajalca in kupiš ( fizična oseba z davkom, pravna brez DDV) On odjavi vozilo ti da račun in prometno dovoljenje ( v de in it iz dveh delov).
2. Dobiš preizkusne tablice v DE enostavno v IT skoraj nemogoče. ( Cena DE okoli 150 eur, odvisno za koliko dolgo jih vzameš).
3. Pripelješ v SLO, kjer greš prvo na homologacijo kjer ti pregledajo in poslikajo vozilo in izdajo potrdilo za DURS, katere euro norme izpolnjuje vozilo in koliko gramov izpustov plinov in trdih delcev ima vozilo.
4. Greš na DURS kjer ti na podlagi potrdila s homologacije določijo stopnjo davka. Za lestvico poglej na DURS. (za kakšno staro vozilo ki ima nad 210g in normo euro2 lahko doseže tudi se mi zdi 40%, ne vem natančno) Preverijo tudi ceno na eurotaxu in če imaš premajhno ceno na računu, ti davek določijo od eurotax osnove.
5.Po nekaj dneh te pokličejo in greš iskat položnice za plačilo davka, plačaš in dobiš potrdilo o plačanem davku in o taksi za razgradnjo.
6.S potrdilom greš spet na homologacijske preglede kjer ti izdajo homologacijo.
7. Ko dobiš homogacijo, greš na tehnični pregled in potem končno z vso papirologijo vozilo normalno registriraš.
Upam da nisem preveč pozabil. :roll:
 
szero
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 03, 2010 1:35 pm

Napisal/-a szero Pe avg 06, 2010 8:12 pm

Hvala za odgovore.

Kaj pomeni MwSt. nicht ausweisbar na mobile.de?

Koliko pridejo te homologacije, potrdila?
 
Uporabniški avatar
[DocX]
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: To jun 22, 2004 5:12 pm

Napisal/-a [DocX] Ne avg 08, 2010 9:20 pm

szero je napisal/-a:Hvala za odgovore.

Kaj pomeni MwSt. nicht ausweisbar na mobile.de?

Koliko pridejo te homologacije, potrdila?


Pomeni, da DDV ni vključen v ceno.
Homologacija pride ca. 90 EUR.

Če kupuješ od fizične osebe moraš skleniti kuporodajno pogodbo, ki jo moraš OBVEZNO overiti, drugače je pri nas neveljavna. Overiš jo lahko pri notarju ali na kakšni upravni enoti. Overitev pri notarju je ca. 25 EUR. Jaz sem imel kar sprintano pogodbo, ki jo dobiš na mobile.de in je šlo skozi brez problema.

Pri nakupu od fizične osebe ni nobenih DDV oz. MwSt. Je le cena, ki jo zahteva prodajalec in to je to. Tudi pri nas ni nobenih naknadnih plačil DDV iz tega naslova.
Ostalo pa so ti že drugi povedali... ;)
 
Kama
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne jan 15, 2006 4:04 pm
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Kama Ne avg 08, 2010 9:59 pm

A si v to prepričan? Nicht ausweisbar pomeni, da MwSt ni izkazljiv-torej ga ne morejo prikazati. Bodisi da ga ne moreš zahtevati nazaj, če odpelješ vozilo iz EU ali pa da sploh ni bil plačan. V slednjem primeru je lahko zraven še carina in DMV (al pa DDV)-primer avto registriran v ameriški bazi v Nemčiji.
 
Uporabniški avatar
[DocX]
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: To jun 22, 2004 5:12 pm

Napisal/-a [DocX] Po avg 09, 2010 8:17 am

Carine sigurno ne boš plačeval, saj ni uvoz iz tretjih držav (države ki niso EU).

Pomeni, da MwSt ni izkazan oz. ni vključen v ceno....
Če nisi siguren je pa najbolj da pokličeš gor in ti bo vse povedal kako in kaj.
Večina dilerjev jih zna angleško, velik jih celo zna hrvaško...
 
szero
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To avg 03, 2010 1:35 pm

Napisal/-a szero Po avg 09, 2010 9:41 am

Se pravi je tista cena, ki je napisana + davek? Kolikšen?
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Po avg 09, 2010 10:37 am

če imaš napisano ceno recimo 15000 eur brutto je to cena ki jo ti plačaš, s tem potem plačaš pri nas samo razgradnjo in dmv na podlagi co2 kot so že napisali, če imaš pri ceni napisano netto je to cena brez davka....se pravi gledaš višji znesek in to je to....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Po avg 09, 2010 12:19 pm

TOYOTA je napisal/-a:če imaš napisano ceno recimo 15000 eur brutto je to cena ki jo ti plačaš, s tem potem plačaš pri nas samo razgradnjo in dmv na podlagi co2 kot so že napisali, če imaš pri ceni napisano netto je to cena brez davka....se pravi gledaš višji znesek in to je to....


Uglavnem, vsak poda malo drugačen odgovor...

Če se ne motim plačaš DMV, ki je vezan na co2/km in izpust trdnih delcev/km (če je večji od 0,005g/km se davčna stopnja poveča za 2%) in to je to. Davka za razgradnjo ni! Ali pač?

Mene pa zanima kako je z neto ceno (kupiš kot s.p. preko b2b mreže). Ali je potrebno nanjo pri uvozu plačat ša kakšen davek, ali samo DMV? Ker če je samo DMV je vse skupaj kar prelepo, da bi bilo res, še posebej če pripelješ avto z nizkim co2.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: Uvoz iz EU

Napisal/-a Scremer Po avg 09, 2010 12:32 pm

szero je napisal/-a:Zanima me nekaj stvari glede uvoza avta iz EU (Italija ali Nemčija). Prvo, če kupuješ sam, torej kateri in kakšni so stroški - prevoz, cestnine, tuneli, kar pač pride da prideš do tja, kaj pa ostali stroški? Koliko je DVM sedaj? Avto ima 74 kW, 1.6, 164 g CO2.

Kaj pa podjetja, ki ponujajo uvoz? Ubistvo ne poznam nobene, mogoče kdo pozna koga?

Upam da ni podobne teme (vsaj ne od letos, ko so spremenjeni davki...).


Lahko ti povem, da je DMV za vozilo po podatkih, ki si jih napisal natanko 6,5% ob predpostavki, da ima avto bencinski EURO4 motor in 164g/km izpusta CO2. Če je motor starejši se ti stopnja davka poveča, če je motor novejši (EURO5 v kar dvomim) pa zmanjša.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Po avg 09, 2010 1:47 pm

Scremer je napisal/-a:
TOYOTA je napisal/-a:če imaš napisano ceno recimo 15000 eur brutto je to cena ki jo ti plačaš, s tem potem plačaš pri nas samo razgradnjo in dmv na podlagi co2 kot so že napisali, če imaš pri ceni napisano netto je to cena brez davka....se pravi gledaš višji znesek in to je to....


Uglavnem, vsak poda malo drugačen odgovor...

Če se ne motim plačaš DMV, ki je vezan na co2/km in izpust trdnih delcev/km (če je večji od 0,005g/km se davčna stopnja poveča za 2%) in to je to. Davka za razgradnjo ni! Ali pač?

Mene pa zanima kako je z neto ceno (kupiš kot s.p. preko b2b mreže). Ali je potrebno nanjo pri uvozu plačat ša kakšen davek, ali samo DMV? Ker če je samo DMV je vse skupaj kar prelepo, da bi bilo res, še posebej če pripelješ avto z nizkim co2.


glede dmvja imaš tukaj lepo razloženo, je res da se zračuna glede na izpust co2ja, ampak to ni vse...http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=307&novica=1260
glede davka , če si sp ga vzameš brez ddvja , ki ga potem plačaš v sloveniji, tako da ta davek ti nikoli ne uide, je pa v nemčiji 19 % pri nas 20 %...kako boš potem naredil z vstopnim in izstopnimi davki, pa sam veš, če imaš sp in si ddv zavezanec...jaz sem razgradnjo plačal po teži avta, ampak je minimalna, je pa možno da se je v tem času spremenilo kaj...lp,a.
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
[DocX]
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: To jun 22, 2004 5:12 pm

Napisal/-a [DocX] Po avg 09, 2010 6:05 pm

szero je napisal/-a:Se pravi je tista cena, ki je napisana + davek? Kolikšen?


V nemčiji je cena, ki je napisana +19% MwSt. MwSt. = DDV

Kaj vse plačaš v SLO pa so že napisali drugi. DMV, takso za razgradnjo, homologacijo, tehnični in registracijo.

Koliko znaša DMV si lahko izračunaš tukaj:
http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/DMV/Izracun_DMV.xls
Davčna osnova je cena brez DDV oz MwSt.

Več pojasnil glede DMV:
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/
 
PeterStegnar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr dec 30, 2009 8:09 pm

Napisal/-a PeterStegnar To avg 10, 2010 7:41 am

szero je napisal/-a:Davčna osnova je cena brez DDV oz MwSt.

Aja? Kako je pa potem z vozili kupljenimi pri fizicnih osebah? Se isto zmanjsa nakupna cena za 20% oz 19%?
 
Uporabniški avatar
[DocX]
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: To jun 22, 2004 5:12 pm

Napisal/-a [DocX] To avg 10, 2010 7:46 am

PeterStegnar je napisal/-a:
szero je napisal/-a:Davčna osnova je cena brez DDV oz MwSt.

Aja? Kako je pa potem z vozili kupljenimi pri fizicnih osebah? Se isto zmanjsa nakupna cena za 20% oz 19%?


Ne, pri nakupu od fizičnih oseb se ne obračunava DDV-ja oz. MwSt. Je le cena, za katero sta se pač zmenila s prodajalcem. Prodajalcu daš denar na roke. Na pogodbo napišeta nižji znesek (da bo davčna osnova za DMV nižja) in to je to. Pri tem seveda ni za preteravat, ker bodo na davčni če je znesek sumljivo nizek vzeli kar ceno po eurotax-u.

DDV oz. MwSt. pa se obračunava pri nakupu od pravnih oseb (firm).
 
PeterStegnar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr dec 30, 2009 8:09 pm

Napisal/-a PeterStegnar To avg 10, 2010 7:59 am

[DocX] je napisal/-a:
PeterStegnar je napisal/-a:
szero je napisal/-a:Davčna osnova je cena brez DDV oz MwSt.

Aja? Kako je pa potem z vozili kupljenimi pri fizicnih osebah? Se isto zmanjsa nakupna cena za 20% oz 19%?


Ne, pri nakupu od fizičnih oseb se ne obračunava DDV-ja oz. MwSt. Je le cena, za katero sta se pač zmenila s prodajalcem. Prodajalcu daš denar na roke. Na pogodbo napišeta nižji znesek (da bo davčna osnova za DMV nižja) in to je to. Pri tem seveda ni za preteravat, ker bodo na davčni če je znesek sumljivo nizek vzeli kar ceno po eurotax-u.

DDV oz. MwSt. pa se obračunava pri nakupu od pravnih oseb (firm).


Ja to stekam. Toda "szero" je reku, da je davcna osnova znesek brez DDVja. Zato me zanima kako je z osnovo pri nakupu pri fizicni osebi, kjer ne placas DDVja ...

Primer:

*kupec je fizicna oseba, ki kupuje avto za 10k€.

-ce ga kupi pri pravni osebi da 10k€, davcna osnova za DMV je 8k€.
-ce ga kupi pri fizicni osebi da 10k€, davcna osnova je ???
Zadnjič spremenil PeterStegnar, dne To avg 10, 2010 9:19 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
[DocX]
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: To jun 22, 2004 5:12 pm

Napisal/-a [DocX] To avg 10, 2010 8:29 am

PeterStegnar je napisal/-a:-ce ga kupi pri pravni osebi da 10k€, davcna osnova za DMV je 8k€.
-ce ga kupi pri fizicni osebi da 10k€, davcnca osnova je ???


Je 10k€.
Zato pa na pogodbo napišeš 8k€ pa si na istem :tomidelej:

BTW, če kupiš pri pravni osebi za 10k€ in je DDV 20% potem je davčna ostnova za DMV
8333€ ;)
 
PeterStegnar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr dec 30, 2009 8:09 pm

Napisal/-a PeterStegnar To avg 10, 2010 8:50 am

[DocX] je napisal/-a:
PeterStegnar je napisal/-a:-ce ga kupi pri pravni osebi da 10k€, davcna osnova za DMV je 8k€.
-ce ga kupi pri fizicni osebi da 10k€, davcnca osnova je ???


Je 10k€.
Zato pa na pogodbo napišeš 8k€ pa si na istem :tomidelej:

BTW, če kupiš pri pravni osebi za 10k€ in je DDV 20% potem je davčna ostnova za DMV
8333€ ;)


Ja seveda, na papir se napise "pravo" ceno, jasno. :) Toda vseeno me je zanimalo, kako je z davcno osnovo.

Hja seveda je tocen izracun 8,333k€*1,2=10k€, toda 8k€ sem napisal zaokrozeno ... ;)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 98 gostov