Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a pistON Sr dec 15, 2010 8:27 am

Vedno več avtov se prodaja brez rez. gume. Kaj vi menite o tem?
Za ta "kompresor" (ne poznam zadeve) sem slišal, da sicer zakrpa gumo, da se lahko pripelješ do vulkanizerja, ampak jo tudi uniči s tisto peno, sledi da moraš kupit novo gumo. Je to res?

Samotesnilne gume
Contiseal: link: http://www.siol.net/avtomoto/tehnika/2008/11/preizkus_contiseal_pnevmatike.aspx

Razmišljam, da bi pri takem avtu kupil rez. kolo, ampak to se ti potem valja po prtljažniku... :-?

Da ne bo kdo rekel, naj pač kupim takega z rezervno gumo. Pač kupujem sharan/alhambra... in ta je nima.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a mihaing Sr dec 15, 2010 8:39 am

Imam v avtu tudi sam tak paket, ker rezervna guma pač ni na voljo (BMW =P ).

http://www.mimovrste.com/artikel/342032 ... fety-spair

Zadeva se preizkušeno po 3000km vožnje prav super očisti. Voziš se lahko kolikor hočeš in ne samo do vulkanizerja.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a a4 Sr dec 15, 2010 9:04 am

:bere

fantje, kaj pa pravi zakon ?

a ni tako da mora obvezno bit v avtomobilu rezervno kolo ?

(res smešen zakon, sploh če pomislimo da ne zahteva ključa za šraufanje ampak samo rezervno kolo)
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a roberto-82 Sr dec 15, 2010 9:28 am

ta isti komplet imam sam v avtu ampak ga še nisem uspel preizkusit( hvala bogu) zanima me pa nekaj a je potrebno avto dvignit v zrak ali ne ,ker v mojem avtu ni dvigalke :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a ANJCI Sr dec 15, 2010 9:30 am

pistON je napisal/-a:Vedno več avtov se prodaja brez rez. gume. Kaj vi menite o tem?
Za ta "kompresor" (ne poznam zadeve) sem slišal, da sicer zakrpa gumo, da se lahko pripelješ do vulkanizerja, ampak jo tudi uniči s tisto peno, sledi da moraš kupit novo gumo. Je to res?

Samotesnilne gume
Contiseal: link: http://www.siol.net/avtomoto/tehnika/2008/11/preizkus_contiseal_pnevmatike.aspx

Razmišljam, da bi pri takem avtu kupil rez. kolo, ampak to se ti potem valja po prtljažniku... :-?

Da ne bo kdo rekel, naj pač kupim takega z rezervno gumo. Pač kupujem sharan/alhambra... in ta je nima.


Pri Contisealu ne potrebuješ tekočine in kompresorja, ker se ti itak sama zakrpa ( beri na predelu tekalne površine ). Zadeva kot je Slim je na trenutnem trgu zelo dobra izbira če ne najboljša tako za krpanje kot za čiščenje pnevmatike, pride pa v poštev samo ko si prebodeš pnevmatiko na tekalni površini. V kolikor pnevmatiko poškoduješ na ramenu ali bočnici in si brez rezervnega kolesa ti pomaga samo samonosilna ( EMT, RFT, DSST, ROF, ZPT, SSR ... samonosilne runflat pnevmatike ti omogočajo, da nadaljujuješ z vožnjo do 80 kilometrov in največjo hitrostjo 80 km/h. Samonosilne pnevmatike se lahko namestijo samo na vozila, opremljena s sistemom za nadzor tlaka ) pnevmatika, Michelinov PAX sistem ( vožnja brez pritiska do 200 Km in 80 km / h ) , Toyotin BSR sistem ali stari način kot sta rezerva in v skrajnem primeru vleka ;)


Lp, A
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a Gyga Sr dec 15, 2010 9:39 am

Jaz imam o tem setu za popravilo tako mnenje, da že nekaj časa iščem po bolhi/avtonetu rezervno kolo z dvigalko in ključem.

To je za moje pojme glupost. Upam, da jih kakšen zakon prisili v to, da takšne sete umaknejo iz ponudbe.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
ANJCI
TÜV ekspertinja
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: So jun 18, 2005 5:45 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a ANJCI Sr dec 15, 2010 9:42 am

roberto-82 je napisal/-a:ta isti komplet imam sam v avtu ampak ga še nisem uspel preizkusit( hvala bogu) zanima me pa nekaj a je potrebno avto dvignit v zrak ali ne ,ker v mojem avtu ni dvigalke :D


Evo tukaj imaš vse, kar te zanima ;)

http://www.slime.com/product/122/Smart-Spair-15-Minute-Emergency-Tire-Repair-%28%23SS-PDQ/06%29.html

Lp, A
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a lancia hf Sr dec 15, 2010 9:55 am

Samo informativno, kaj je res imel Peugeot 206cc, prvi serisko te doze namesto rezervne gume :?:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a ma_hi Sr dec 15, 2010 10:04 am

a4 je napisal/-a::bere

fantje, kaj pa pravi zakon ?

a ni tako da mora obvezno bit v avtomobilu rezervno kolo ?

(res smešen zakon, sploh če pomislimo da ne zahteva ključa za šraufanje ampak samo rezervno kolo)


Mislim da ne. Če je proizvajalec predvidel za v avto namesto rezervnega kolesa komplet za flikanje gume, potem je to dovolj, če pa recimo je proizvajalec predvidel rezervno kolo, ti si ga pa vzel ven in sam dodal komplet za flikanje gume, potem to ni dovolj. Naj me kdo popravi če ne drži.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a gecco Sr dec 15, 2010 10:05 am

Gyga je napisal/-a:Jaz imam o tem setu za popravilo tako mnenje, da že nekaj časa iščem po bolhi/avtonetu rezervno kolo z dvigalko in ključem.

To je za moje pojme glupost. Upam, da jih kakšen zakon prisili v to, da takšne sete umaknejo iz ponudbe.


x2
jaz isto že ene pol leta iščem po bolhi/avtonetu/ebayu da bi našel rezervno gumo z orodjem za svojega...tistemu kompresorju prav nič ne zaupam in upam da mi ga ne bo potrebno nikoli uporabiti
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a hribko Sr dec 15, 2010 10:25 am

tu dsam imam v novem avtu sedaj ta komplet namest rezervne gume,in že na sam pogled to deluje bolj tko tko-dvomim da je to zanesljiva zadeva(nisem pa še preizkusil in upam da mi nebo treba)
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a NoFear85 Sr dec 15, 2010 11:04 am

Ne vem zakaj se vsi tresete, noben pa zadeve se ni sprobal. Tehnologija gre naprej in ce to ne bi bilo uporabno, ne bi prodajali. Ce odtrzes kos gume sigurno ne pomaga, tudi ce prebodes bocnico bolj tezko, za tekalno povrsino pa je kul. In tudi gume zaradi tega ni potrebno v smeti vrzt po uporabi. Uporabljeno je bilo na tovornem vozilu (kombi) in zadeva presenetljivo dobro deluje. Je pa res da ni "OBI komplet" ampak kvalitetna zadeva.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a pskoda Sr dec 15, 2010 11:18 am

Jaz imam pri oplu corsi namesto rezervne oz sploh nimam zadaj pripravljene luknje za rezervo, ker je spdaj čez delo zadnji lonec. Na desni strani imam polnilo in kompresor, to je vse ok če se ti recimo v gumo zapiči kakšen vijak, kaj pa če gumo presekaš potem si dobesedno obstal na cesti in moraš poklicat vleko
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a LukL Sr dec 15, 2010 11:26 am

lancia hf je napisal/-a:Samo informativno, kaj je res imel Peugeot 206cc, prvi serisko te doze namesto rezervne gume :?:

mel je, sam če je mel pa prvi pa nea vem, pa to je sam šit tale flikarija, sem nalagal že par avtov ko so to noter šibal pa ni zadihtal....
 
MaRko81
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr sep 08, 2010 5:47 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a MaRko81 Sr dec 15, 2010 11:39 am

pskoda je napisal/-a:Jaz imam pri oplu corsi namesto rezervne oz sploh nimam zadaj pripravljene luknje za rezervo, ker je spdaj čez delo zadnji lonec. Na desni strani imam polnilo in kompresor, to je vse ok če se ti recimo v gumo zapiči kakšen vijak, kaj pa če gumo presekaš potem si dobesedno obstal na cesti in moraš poklicat vleko

Točno tako...delam na pumpi, pa so pršli tujci z novim bmw330d 18col, brez rezerve samo polnilo, guma pa presekana ob 23h....sledilo, ADAC asistenca, vleka + prenočišče za 4 ljudi, čist adijo pamet :!: aja pa še drug dan gume ni meu sploh noben vilkanizer v nm...tko da so šele pozno popoldne šli naprej!!!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a pskoda Sr dec 15, 2010 11:47 am

MaRko81 je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Jaz imam pri oplu corsi namesto rezervne oz sploh nimam zadaj pripravljene luknje za rezervo, ker je spdaj čez delo zadnji lonec. Na desni strani imam polnilo in kompresor, to je vse ok če se ti recimo v gumo zapiči kakšen vijak, kaj pa če gumo presekaš potem si dobesedno obstal na cesti in moraš poklicat vleko

Točno tako...delam na pumpi, pa so pršli tujci z novim bmw330d 18col, brez rezerve samo polnilo, guma pa presekana ob 23h....sledilo, ADAC asistenca, vleka + prenočišče za 4 ljudi, čist adijo pamet :!: aja pa še drug dan gume ni meu sploh noben vilkanizer v nm...tko da so šele pozno popoldne šli naprej!!!


Tega se tudi jaz bojim, da bi bil kje v tujini, pa še dimenzija gume je 225/35R18 ki jo je zelo teško dobit oz jih je treba naročit. To ni nič drugega kot šparanje denarja samo da bi bila izdelava čim cenejša
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a Patrik_A3 Sr dec 15, 2010 12:23 pm

to je ena izmed največji bedarij, kar jih je lahko pri avtu. to sranje sem imel pri touranu. lepo je, ko je samo mala luknica, ko pa presekaš gumo pol pa si lahko jebeš vse po spisku. pri rezervi pa samo uničeno kolo dol pa rezervo gor, pa gasa dalje.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
FoxTer
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Ne feb 10, 2008 11:25 pm
Kraj: kp

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a FoxTer Sr dec 15, 2010 12:45 pm

pskoda je napisal/-a:Tega se tudi jaz bojim, da bi bil kje v tujini, pa še dimenzija gume je 225/35R18 ki jo je zelo teško dobit oz jih je treba naročit. To ni nič drugega kot šparanje denarja samo da bi bila izdelava čim cenejša


V takem primeru je bolje, da vzameš s seboj rezervno gumo. Manj glavobola boš imel vsekakor....
My dream: Ford Mustang Shelby GT500
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a lancia hf Sr dec 15, 2010 1:26 pm

Pa saj je mogoče zadeva uporabna, če predreš pnevmatiko, ampak to verjetno samo sedaj ko je stvar še dokaj nova, kaj pa ko bo avto enkat star 5 ali 8 let, bo zadeva sploh še funkcionirala po tokih letih :?:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: rezervna guma vs. "kompresor" vs. contiseal

Napisal/-a Gyga Sr dec 15, 2010 4:31 pm

FoxTer je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Tega se tudi jaz bojim, da bi bil kje v tujini, pa še dimenzija gume je 225/35R18 ki jo je zelo teško dobit oz jih je treba naročit. To ni nič drugega kot šparanje denarja samo da bi bila izdelava čim cenejša


V takem primeru je bolje, da vzameš s seboj rezervno gumo. Manj glavobola boš imel vsekakor....


+ dvigalko
+ ključ
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 109 gostov