Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Nina.bl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To okt 05, 2010 8:51 pm

Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a Nina.bl So jan 01, 2011 3:21 pm

Torej, gre se za avto, kupila sem ga v četrtek, kupoprodajno podpisala, zavarovalna polica je se na njega(do ponedeljka).
Sedaj ugotavljam take napakice, ki jih prej nisem mogla in očitno me je prodajalec lepo zasral..Prodajalec je fizična oseba.

Namreč, to je II.lastnik, in sem našla v avtu pogodbo ko je I.lastnik prodal avto II.lastniku in piše tam, da ima avto 195k km.V avtu na števcu jih imam 150k km, torej jih je moral ta II.lastnik, ki mi je avto prodal, prevrtet kilometre.
Poleg tega ne deluje vredu ozvočenje (samo do glasnosti 10 od 40, potem samo šumi),pritlažnik - vrata ne stojijo zgoraj ko jih odpreš, oz. prtlažnik sploh noče bit sam odprt,ampak je treba vrata držat, hi-fi ozvočenje (wooferji) ima polomljene čipe in potrgane kable in je neuporabno, čeprav je blo rečeno da deluje (ker sem ga striktno vprašala če hi-fi deluje), je pa res da radija nisem preverjala ob nakupu in dajala radij ful naglas ker se mi je zdelo da lahko zaupam take malenkosti, prtlažnik mi je pa na hitrco odprl prodajalec, tako da nisem videla da vrata dejansko ne delujejo, rečeno je bilo da so servisi redni in zapisani v servisni knjigi, ki je v avtu (nisem je šla pogledat dokler nisem avto pripeljala domov, i****, ker sem se preveč ukvarjala z drugimi stvarmi pri avtu in verjela na besedo, ker mi je knjigo kazal, a nisem gledala kaj noter piše - avto nima nobenih servisov zabeleženih), tak da je glede tega avta en kup izmišljotin..

Cena avta je bila res da samo 600€ in sem pripravljena kljub tem stvarem avto obdržati, vendar bi rada del kupnine nazaj (da popravim te stvari z zvočniki,hi-fijem in prtlažnikom), pa me zanima, če lahko to zahtevam, ter za kolikšen znesek naj znižam kupnino? Sem sama kriva, ker nisem res VSE preverjala, ampak mislim da še vedno lahko dobim nekaj € nazaj zaradi kilometrine(ker to lahko dokažem,da je prodajalec vedel, ostalo ne morem) in mi bo že to v zadoščenje, ker se mi zdi nefer, da je prodajalec določene stvari priredil in si izmislil.Avto z večjo kilometrino se mi zdi je takoj precej manj vreden.

Kako se naj tega lotim? Ali ga naj pokličem in mu postavim pogoj (torej vračilo določenega zneska - realno postavljenega) in ga postavim pred dejstvo, da si je stvari zmišljeval?

Prosim za čimhitrejše odgovore,lp
Zadnjič spremenil Nina.bl, dne So jan 01, 2011 3:38 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a fantom So jan 01, 2011 3:34 pm

a si avto kupila od fizične ali od pravne osebe? načeloma imaš 8 dni da lahko avto vrneš oz. pokliči in se z njim pomeni. drzgače pa obstaja tudi zveza za zaščito potrošnikov. obrni se na njih in ti bodo svetovali kako in kaj.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a MBtouran So jan 01, 2011 3:50 pm

Očitno š evedno obstajajo ludje ki si pustijo pokazat avto, namesto da bi si avto sami ogledali v detajl.
 
Nina.bl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To okt 05, 2010 8:51 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a Nina.bl So jan 01, 2011 3:52 pm

Ja,žal, sem priznala da je krivda moja, a me zanima če se vseeno da kaj nardit?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a MBtouran So jan 01, 2011 3:58 pm

Nina.bl je napisal/-a:Ja,žal, sem priznala da je krivda moja, a me zanima če se vseeno da kaj nardit?



Absolutno pojdi do prodajalca in mu predoči te tvoje ugotovitve in mu ponudi prej opisano rešitev. V nasprotnem primeru malo "zagrozi" z drugačno (pravno) rešitvijo. Očitaš mu pa lahko le zbijanje kilometrov če imaš trdne dokaze.
 
Uporabniški avatar
BS-speed
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: To feb 12, 2008 5:35 pm
Kraj: Sevnica

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a BS-speed So jan 01, 2011 4:00 pm

Nič ne morš, čim prej pozab, pa poprav kar je napak na avtomobilu.
Lp, Boštjan
 
Nina.bl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To okt 05, 2010 8:51 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a Nina.bl So jan 01, 2011 4:05 pm

Dovolj trden dokaz je, da je mel avto na pogodbi sklenjeni pol leta nazaj 195k km,zdaj pa 150k km.
Za koliko pa naj želim vračilo?
Ponudila mu bom ali vračilo nekaj € ali vrnem avto.
Avto v tem primeru imam vso pravico vrnit kajne?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a MBtouran So jan 01, 2011 4:08 pm

Nina.bl je napisal/-a:Dovolj trden dokaz je, da je mel avto na pogodbi sklenjeni pol leta nazaj 195k km,zdaj pa 150k km.
Za koliko pa naj želim vračilo?


To je tako daj dam. Prvo sploh preiskusi reakcijo
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a esem So jan 01, 2011 4:14 pm

Nina.bl je napisal/-a:Torej, gre se za avto, kupila sem ga v četrtek, kupoprodajno podpisala, zavarovalna polica je se na njega(do ponedeljka)....


To natančneje opiši. Na to se morda lahko opreš (da mu ne vrneš zav. police in on ne more uveljavljat popusta pri naslednjem avtu), ko ga boš terjala za delno vračilo kupnine.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a čare So jan 01, 2011 4:18 pm

V končni fazi tebe boli za kilometre,tebi je vžno da muzika špila??Muziko prodajajo v Big Bangu!!Če ti avto drugače odgovarja mu zasikaj za neko vračilo,sam kaj naj ti pa vrne od 600€ ??
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a primozek68 So jan 01, 2011 4:23 pm

Očitno ne moreš sama avta kupit, tako, kot si ga čare ne more sam potegnt, tako, da seštej ena in ena....

Mislm, pa da ti od 600€ res ne more neki vrnt. Sicer pa, razen kilometrov, maš ostalo porihtano v enem dopoldnevu, za kusur. Kontaktiraj čareta...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
...:::Team:::...
Novinec
 
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr sep 26, 2007 12:47 pm
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a ...:::Team:::... So jan 01, 2011 4:25 pm

hahaha in ti dejansko pričakuješ nov avto za 600€? idi v salon pa kupi novega, to je pa res življensko pomembno če ne dela radio ja, pa da so amortizerji na prtljažniku zanič, mislim od kod se vam jemlje, sej to ne moreš verjet..... glede kilometrov pa.....ja 150k km jih je imel verjetno kakih 10-15 let nazaj
P0rn Industries Inc.

speedfreak za moderatorja!
 
drdamian
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne dec 04, 2005 6:05 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a drdamian So jan 01, 2011 4:36 pm

pomoje je bolje pozabiti vse skupaj oziroma vzeti kot dobro ucno uro za naslednji nakup. Ker 600€ pa res ni nek zivljenjski prihranek zaradi katerega bi bila tvoja eksistenca pod vprasajem.... ce pa ze ne mores zaradi principa popustiti, potem poklici tipa in mu povej o kilometerini in pocakaj na odgovor. Ceprav kaj osebno pricakujes? Da ti povrne 10% t.j. 60€???... pomoje skoda zivcev....
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a hippo So jan 01, 2011 4:38 pm

A nam lahko zaupaš kaj si to kupila za en avto (tip, motor, letnik)?
Težko je rečt koliko naj ti sploh vrne, sej so vse te napake vredne skoraj tolk kot cel avto.
No, prvo pej kaj imaš, potem pa ti povemo ali se ti bolj splača avto vračat ali pa raje popravit in imeti lepo novo leto.
 
Nina.bl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To okt 05, 2010 8:51 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a Nina.bl So jan 01, 2011 6:15 pm

esem: - zavarovanja še nimam svojega urejenega ker sem šla v četrtek zvečer po avtek,tak da mam pa kupoprodajno pogodbo, zavarovanje pa dokler si ga ne zrihtam velja njegovo (najkasneje do torka sva zmenjna da porihtam).Kaj si mislil s tem kar si napisal glede police? Se ne razumem najbolj v to.S čim ga lahko držim?

Poanta je v tem, da je to moj prvi avtek in se mi je vse skup zamerlo zaradi tega nategovanja, ko sm samo odkrivala kaj vse ne drži kot je blo rečeno, samo za to se gre, ker sem si šparala dnar za vse skup(reg.+zav.+avto) precej dolgo in da me pol kdo takle zajebava pa si zmišljuje se mi zdi pa mimo, bog ne daj da začne še kaj druga se kvarit mi.

Probala bom dobit nazaj ca.80-100€, bomo vidli če se bo dalo normalno in pošteno zmenit..meni se zdi 500€ primerna cena za avto s tako kilometrino (predvidevam da nekje 200k km), srednjo ohranjenostjo in neko osnovno opremo, malo obtolčen in 13 let star... bom poročala,upam da bo šlo zlepa pa da porihtam.
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a h4ck So jan 01, 2011 6:23 pm

Eni ste pa biseri, takrat ko si kupoval avto bi to vse pregledala in ne samo verjela, sicer pa avto za 600€ nemore bit v tip top stanju ? al kaj si pričakovala nov avto?? Eni ste pa pravi, popravi kar je za popravit in vozi, menda ja neboš čez kak tedn,2,3 ko se bo/če se bo kaj pokvarilo tudi bivsiga lastnika klicala, da se je avto pokvaril in da se hoces se 100€ ? :lol:
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a hippo So jan 01, 2011 6:29 pm

Pri 13 let starem avtu predvidevam da nižjega ranga pač drugega ne moreš pričakovat. Mislim, lahko da bi vse dalalo tako kot bi moralo, ampak že čez 2 tedna lahko vse skupaj crkne. To je pač riziko, sploh pa pri tem denarju. Tako je pač v življenju, prvi al pa deseti avto. :jao:
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a Blinder So jan 01, 2011 6:34 pm

Jaz pa ji dam prav, da se pritožuje. Tip se ji je lagal.
Drugače akustika druge roke je itak riskantna zadeva. za vrata od prtljažnika je verjetno kriv amortizer :?: sicer pa nič kritičnega. Sploh če uporabljaš prtljažnik enx na teden. Prevoženi kilometri pa so taki kot so. Lahko bo avto z 300k km delal boljše kot en z 150k.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a h4ck So jan 01, 2011 6:42 pm

Blinder je napisal/-a:Jaz pa ji dam prav, da se pritožuje. Tip se ji je lagal.
Drugače akustika druge roke je itak riskantna zadeva. za vrata od prtljažnika je verjetno kriv amortizer :?: sicer pa nič kritičnega. Sploh če uporabljaš prtljažnik enx na teden. Prevoženi kilometri pa so taki kot so. Lahko bo avto z 300k km delal boljše kot en z 150k.


Ja ce bi to vse skup preverila, bi lahko ceno zbila in se nebi mela kaj pritozevati, če bi sploh kaj zbila, sicer pa kaj se pričakuje od avta za taki € ?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Avto kupljen - nateg?

Napisal/-a MBtouran So jan 01, 2011 6:46 pm

h4ck je napisal/-a:
Blinder je napisal/-a:Jaz pa ji dam prav, da se pritožuje. Tip se ji je lagal.
Drugače akustika druge roke je itak riskantna zadeva. za vrata od prtljažnika je verjetno kriv amortizer :?: sicer pa nič kritičnega. Sploh če uporabljaš prtljažnik enx na teden. Prevoženi kilometri pa so taki kot so. Lahko bo avto z 300k km delal boljše kot en z 150k.


Ja ce bi to vse skup preverila, bi lahko ceno zbila in se nebi mela kaj pritozevati, če bi sploh kaj zbila, sicer pa kaj se pričakuje od avta za taki € ?


Hecna logika nekaterih češ da saj je samo 600€ potem je lahko tako pol pokvarjenega.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 106 gostov