Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Če avg 23, 2012 6:31 am

Pa saj boste človeka s takšnimi predlogi povsem zbegali. On si izbere favorita v obliki focusa in cee'da, vi mu pa ponujate še falango večjih avtomobilov. Nenazadnje bi lahko izbiral še med starimi. Za 22 ali 23K eur dobiš nekaj let star "stroj" s poplavo opreme in prostora, kjer se ti zmeša od veselja in verjetno čez nekaj časa še stroškov. 8)
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a tristan01 Če avg 23, 2012 7:51 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:Pa saj boste človeka s takšnimi predlogi povsem zbegali. On si izbere favorita v obliki focusa in cee'da, vi mu pa ponujate še falango večjih avtomobilov. Nenazadnje bi lahko izbiral še med starimi. Za 22 ali 23K eur dobiš nekaj let star "stroj" s poplavo opreme in prostora, kjer se ti zmeša od veselja in verjetno čez nekaj časa še stroškov. 8)


Za tole izjavo si zaslužiš en velik +. Odlično in duhovito povzeto bistvo.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
andrejus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Če mar 17, 2011 2:00 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a andrejus Če avg 23, 2012 8:25 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:Pa saj boste človeka s takšnimi predlogi povsem zbegali. On si izbere favorita v obliki focusa in cee'da, vi mu pa ponujate še falango večjih avtomobilov. Nenazadnje bi lahko izbiral še med starimi. Za 22 ali 23K eur dobiš nekaj let star "stroj" s poplavo opreme in prostora, kjer se ti zmeša od veselja in verjetno čez nekaj časa še stroškov. 8)


Človek je sam izbral Focusa in Kio za 23.000€.
Okej če je to izhodiščna cena in bo šel potem dol za 5-8.000€ pol je kul in naj izbere Focusa.
Moje mnenje glede katero vozilo naj izbere sem napisal.

Ne morem pa ob taki potratosti in iracionalnosti ne napisat da naj za 21.690€ vzame Laguno z 150 KM NOVO!!!.
Tisti, ki si izbere Focusa ali KIO za tak denar in ne pogleda za plajado ostalih boljših avtomobilov je res kekec. A misliš, da bodo stroški pri Focusu nižji od Lagune? LOL

Focusa in KIO, itd kupuješ za 15-16 k€ ne pa za 23. Kot en moj prijatelj , ki je za 18 k€ kupil Pežoja 308 karavana 1.6 bencin, namesto takrat še obstoječega 407 dizel za 19.500. LOL in še enkrat LOL.

Drugače pa denar je njegov in naj počne z njim kar hoče.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a J.McLane Če avg 23, 2012 9:27 am

Poceni (ljudski) osnoven avto napolnjen z opremo:
- večja izguba vrednosti, kot rabljenega nihče ne bo znal ceniti opreme, ki si jo ti drago plačal
- nižje osnovno zavarovanje (1.6 dizel), kasko enako visoko zaradi cene.
- možnost dobiti rabljene ali poceni rezervne dele ob poparvilu
- nižja poraba goriva (manjši avto)
- Kljub 18" platiščem bo to še zmeraj ljudski voz, ki ne bo bistevno odstopal (osebno ne razumem zakaj na vsak način 18" ampak ok)

Avto višjega razreda z osnovno ceno ampak primerljivo opremo.
- mogoče manjši upad vrednosti, čeprav ne nujno
- več prostora (ni nujno plus, sploh če ne rabiš prostora)
- če močnejši motor potem višje osnovno zavarovanje, če ne je hitro prešvoh za težo vozila
- več težav pri iskanju rabljenih/poceni rezervnih delov
- višja poraba - velikost, teža

Jaz bi pogledal še:
Audi A1 sportback (če velikost ni problem)
Citroen DS4
Mazda 3

Mi pa pri izboru bolj diši Focus, pa ne zato ker bi bila Kia slaba
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a ban Če avg 23, 2012 10:04 am

andrejus je napisal/-a:
Drugače pa denar je njegov in naj počne z njim kar hoče.


Ej to si pa dober pogruntal
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če avg 23, 2012 1:05 pm

Kot rečeno že nekajkrat...23.000€ za Fokusa ali Kio je ooooogromno denarja...to vem tudi sam... Ampak recimo da je v moji situaciji velikost obeh čist zadovoljiva in da ni takšne potrebe po še večjem avtu (čeprav je tudi res da prostora nikoli ni "preveč" ) :)
Bom pa malo pokomentiran ostale izbire avtov srednjega razrdea:

1. Renault Laguna: mam kr dost izkušenj z njim, je soliden avto za kr dobro ceno, ampak to je tudi to. Čeprav ima motor 150KM, me je kr nekako razočaral, saj jih nisem čutil. Poleg tega mi je obdelava in materiali manj všeč kot pri Kii al Fokusu. In še avto je od leta 2008 skoraj identičen in kolko razumem se počasi poslavlja ta generacija Laguna.
2. Ford Mondeo: motor in vodljivost dobra (kot pri večini fordov), notranjost zastarale (skoraj nespremenjena od leta 2008). Tudi model v odhajanju. Zudi optično mi ni ravno neki presežen (razen mogoče s kakšnimi dodatnimi spojleri) :)
3. Škoda Octavia / Superb: Oba odlična avtomobila, a ju tudi čaka pokoj, saj pridejo posodobljeni modeli. Superb v paketu family kar ugoden (140KM), a kaj ko mi sede samo karavan, ki že ima skoraj preveč prostora in ga tudi ne dobiš pod 24.000 + kakšna dodatna oprema.
4. Mazda 6: zunanjost mi je superin tudi prostora je kr obilno, a kaj ko se mi je notranjosti in obdelava nasploh zdela kar fejst out.of-date, a isto kot za Laguno, Forda in Škodo kot tudi za Mazdo se vidi da so "dozoreli" modeli in da se poslavljajo. Kljub temu da gre tudi ta model počasi v pokoj nimajo nekih velikih akcij in solidno opremljen diesel pride težko pot 23.000.
5. Peugeot 508: Zanimiv in všeče primerek...še treba it pogledat... :) V vseh testih in izkušnjah nekako boljši od francoskih bratov C5 in Laguna...je tudi razumljivo, saj je novejši.
6. Opel Insignia karavan ali 5v: Zunaj všečen, znotraj manj...kvaliteta izdelave in materialov bi lahko bil bolje, saj so vsi 3 ki sem jih vozil in so bili testni oz relativno novi že imeli neke napake in čričke. Tudi diesla z velikimo popusti (solidno opremljenega) težko dobiš po 24.000€. Po mojem je 130KM premalo za njegovo težo, 160KM je ravno prav...a je to tudi treba krepko doplačat.
7. VW Passat karavan: Vrjetno odličen avto, a 140KM diesel in kot dodatek npr xenon in tempomat...težko pod 24.000€


Vem da je še vrjetno veliko modelov ki bi jih lahko probal, a se jih trenutno ne spomnim. tako da vidite nekaj sem že dal skozi... Pač je dilema: karavan iz nižjega srednjega razreda (ful opremljena in z dobro prostornostjo) ali srednji razred (5v ali karavan) - manj opremljen a z malo več prostora.
Je pa že J.McLane lepo opisal prednosti in slabosti enih in drugih.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Pe avg 24, 2012 1:01 pm

Pa morda še eden pomislek glede velikosti ob preskoku iz cee'd/focus v razred višje. Velik avto rabi večjo garažo, večina današnjih garaž (blokovskih in tistih v starejših hišah) pa je tako velikih, da lahko udobno parkiraš in izstopiš iz avta le če imaš nekdanjega fička. Podobna zgodba je v mestu - vse kar meri okoli 4,7 metra in več, je že zelo štorasto. OK - to je morda bolj ženski kot tipično moški pogled, a vseeno. Ni ga čez udobje.
Daljši je hkrati dražji v smislu servisiranja - vsaj večinoma. =P
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a tristan01 Pe avg 24, 2012 1:30 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:Pa morda še eden pomislek glede velikosti ob preskoku iz cee'd/focus v razred višje. Velik avto rabi večjo garažo, večina današnjih garaž (blokovskih in tistih v starejših hišah) pa je tako velikih, da lahko udobno parkiraš in izstopiš iz avta le če imaš nekdanjega fička. Podobna zgodba je v mestu - vse kar meri okoli 4,7 metra in več, je že zelo štorasto. OK - to je morda bolj ženski kot tipično moški pogled, a vseeno. Ni ga čez udobje.
Daljši je hkrati dražji v smislu servisiranja - vsaj večinoma. =P


Vernika, povsem realen pogled. Ni samo ženski. Če je avtomobil prevelik za parkirno mesto ga še tako spreten voznik ne more parkirati. Res da imate ženske z velikostjo (vsaj pri avtomobilih) pregovorno težave... ampak tudi moški ne moremo narediti čudežev. Drži pa tudi dejstvo, da današnji avtomobili razreda Golf/Focus/Megane, skoraj dosegajo mere razred večjih vozil izpred desetletja, parkirna mesta in garaže pa so še vedno skoraj istih mer kot v času fičkov. Potem je dilema precej velika - vedno tlačiti prevelikega v premalo luknjo, ali pa nabaviti manjšega. Pojavi pa se še vprašanje racionalnosti - človek ugotovi da mu že Cee'd/Fokus zadoščata... Zakaj potem siliti še višje in voziti še več centimetrov, ki so namen samim sebi izkoristiš pa jih ne.

Glede denarja... Vsak ga je zaslužil sam (vsaj naj bi ga) in če se avtorju teme zdi smotrno kupiti avtomobil kjer je oprema/cena dvakratnik vstopnega modela... Zakaj pa ne. Večina bi nas verjetno izbrala drugače ampak to soditi namesto avtorja teme pač ne gre.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe avg 24, 2012 7:43 pm

tristan01 je napisal/-a:Glede denarja... Vsak ga je zaslužil sam (vsaj naj bi ga) in če se avtorju teme zdi smotrno kupiti avtomobil kjer je oprema/cena dvakratnik vstopnega modela... Zakaj pa ne. Večina bi nas verjetno izbrala drugače ampak to soditi namesto avtorja teme pač ne gre.


tristan01 veš da do sedaj ko sem prebral tvoj post se sploh nisem zavzel, da bom skoraj res plačal 2x ceno osnovega avtomobila.... hmmm...to pa res ni kr tak...to kot da bi kupo BMW-ja za 35.000€ in ga pol z najmočnejših dizlom "nabil" z ceno na 70.000€ :shock: Vredno razmisleka vsekakor...

glede denarja pa tako, avto bo nekje 60% na denar in 40% leasing, ker se ravno toliko gotovine ne morem privoščit, ne bo me pa da vsota spravla na "kant"...upam vsaj...saj je v današnjih časih vse mogoče :)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne avg 26, 2012 10:52 am

Malo off-topic pa vseeno. Prijatelj se je odločil tudi menjat počasi avto, pa bi kupil kakšnega rabljenega do 15-16.000€. Poslal mi je linke od tistih ko so mu bili zanimivi. Pa me še vaše mnenje zanima. Eventualno kakšne izkušnje z omenjenimi prodajalci (bodisi pozitivne ali negativne) ali pa izkušnje z dotičnimi avti:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6319929&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6382297&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6381417&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6337715&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6334994&show=1

Hvala za pomoč ! ;)
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Ne avg 26, 2012 12:16 pm

Prvi mi je s pripisom garancija na kilometre najbolj všeč - pa s čim lahko trgovec z rabljenimi avtomobili garantira število prevoženih kilometrov? A z lastno ritjo, bančno garancijo ali s... Za povrh imajo takšni junaki večinoma na dvorišču avtomobile iz uvoza - to je res eno samo striženje ovčk. Zaradi takšnih se potem ljudje raje odločijo za nakup novega, saj si kupci težko pomagajo z našim pravnim sistemom. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Sjee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: So jan 07, 2012 9:46 pm
Kraj: Trojane

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Sjee Ne avg 26, 2012 12:49 pm

Jaz ti predlagam Peugeota 508, za prijatelja pa Mazdo 6.
lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a esem Ne avg 26, 2012 12:59 pm

Sjee je napisal/-a:Jaz ti predlagam Peugeota 508, za prijatelja pa Mazdo 6.
lp

Od 1A Avta ne kupim niti sekret papirja, kaj šele Mazdo! Ta Mazda je bila verjetno last trgovskega potnika in stavim, da ima v resnici vsaj 2x toliko km, če ne še več.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne avg 26, 2012 2:04 pm

Ja saj sem ravno par dni nazaj gledal tukaj po forumih, da 1A Avto ravno ni neki zaupanja vreden prodajalec...no, saj na žalost jih je itak zeeeelo malo :( Kaj predlagate, da je bolje kupit od nekoga ki ima s.p. in uvaža manjšo količino avtomobilov ali nekoga ki to dela masovno? In ali je res da so npr Audi-ji ali BMW-ji uvoženi iz Nemčije načeloma boljši in bolje ohranjeni kot tisti iz NIzozemske, Belgije in Francije, kjer so vozniki manj obremenjeni oz jih manj zanima vzdrževanje avtov in skrb zanj...govorim na splošno, ker izjeme so itak vedno ;(

Aja, pa še enga mi je kolega poslal maloprej:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6289982&show=1 (Nima pa 110.000km, ampak 127.000km se je prodajalec že po telefonu opravičil za lapsus, saj ima 4 Audi A4 na prodaj trenutno in je zamešal...zdaj pa ne vem ali je njegovo "poštenje" dobra ali slaba stvar...je pa, ko se je prijatelj peljal mimo, res videl 4 Audi A4 karavane)

Zame pa bi kaj takega tud prišlo v poštev:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6172894&show=1
Zadnjič spremenil mirkos, dne Ne avg 26, 2012 2:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Sjee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: So jan 07, 2012 9:46 pm
Kraj: Trojane

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Sjee Ne avg 26, 2012 2:04 pm

Se opravičujem, mišljena je bila mazda iz drugega oglasa, torej iz novega mesta. Če pa nujno rabi karavana pa naj pogleda drugje, ker mislim da je bilo o 1a pa že res veliko povedanega..
lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a esem Ne avg 26, 2012 3:02 pm

Opravičujem se bolj jaz, ob 1A Mazdi sem videl rdeče pred očmi in pozabil, da je še ena Mazda v linkih.

Mirkos
Dat za Ceeda enako kot za skoraj ful opremljenega 508 ? Tu ni nobene racionalnosti, še posebno, ker boš jemal na lizing. V teh časih, ki bodo še slabši in bodo trajali, je bolje imeti finančno rezervo kot nov (precenjen oz s preveč opreme) avto. Kaj bolje - nujno je! Če pa razmišljaš, da bo avto rezerva - koliko boš dobil zanj, če je vstopni 2x cenejši, ljudje pa denarja v glavnem ne bodo imeli, še posebno ne za ful opremljenega Ceeda (taki bodo prej vzeli kaj drugega)? Polovico čez dve leti in stran vrženih +10 k € ? Ni računice ne tako ne drugače. Vrhu tega je 508 vsaj 2x boljši avto - za praktično isto ceno - če te velikost ne moti. Si ga sploh sprobal (160 KM)? Najprej oba sprobaj v podobnih pogojih, nato nadaljuj s to jaro kačo.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne avg 26, 2012 3:15 pm

esem je napisal/-a:Opravičujem se bolj jaz, ob 1A Mazdi sem videl rdeče pred očmi in pozabil, da je še ena Mazda v linkih.

Mirkos
Dat za Ceeda enako kot za skoraj ful opremljenega 508 ? Tu ni nobene racionalnosti, še posebno, ker boš jemal na lizing. V teh časih, ki bodo še slabši in bodo trajali, je bolje imeti finančno rezervo kot nov (precenjen oz s preveč opreme) avto. Kaj bolje - nujno je! Če pa razmišljaš, da bo avto rezerva - koliko boš dobil zanj, če je vstopni 2x cenejši, ljudje pa denarja v glavnem ne bodo imeli, še posebno ne za ful opremljenega Ceeda (taki bodo prej vzeli kaj drugega)? Polovico čez dve leti in stran vrženih +10 k € ? Ni računice ne tako ne drugače. Vrhu tega je 508 vsaj 2x boljši avto - za praktično isto ceno - če te velikost ne moti. Si ga sploh sprobal (160 KM)? Najprej oba sprobaj v podobnih pogojih, nato nadaljuj s to jaro kačo.


Saj zato ravno čakam, da pride ven Ceed SW, pa da naredim direkt primerjavo, po možnosti ob istih pogojih in isti ruti, enega za drugim, da maš res dejansko primerjavo. Peugeota še nisem sprobal....mi pa je avto všečen in ne deluje nič kaj cenena, ravno nasprotno. Sicer sem jaz imel v mislih bolj 140KM diesel, a ne vem zakaj jih več ne prodajajo?! :huh:
Saj če dejansko razmišljam je res v teh hudih časih, sploh smiselno kupit čisto nov avto...ker ti v 2-3 letih cena tako pade da je joj...potemtakem je skoraj najboljše kupit 3-4 leta starega, ker je večji del kar bo izgubil, že izgubil in nadaljne izgube niso več tako drastične...ali se motim?

Morda pa bi moral bolj za takimi npr. gledat http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6289982&show=1

Pač moraš ga res orng prečekirat in pač imeti v mislim da bo v začetku potrebno vložit v avto da bo potem OK (pač ob predpostavki, da je avto generalno OK, brez nekih večjih napak, ker itak te hoče vsak prodajalec dandanes skoraj okrog prinest, tako ali drugače - ne čisto vsi, da ne bom delal komu krivice :) ). Pa mislim da tak 3,5 leta stari Audi, če bi bil drugače OK, lahko naredi še veliko KM, cena pa v naprej tudi menda ne bo fuuul padla...kaj mislite? Pa raje vložiš 7000€ v kaj druga....al pa jih prišparaš za še težje čase, ki se nam zgleda obetajo... :?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Ne avg 26, 2012 3:51 pm

Tezko ti ostali svetujemo koliko naj das za avto, ker ne poznamo tvojega financnega stanja. Nekako se najbolj "splaca" avto star 2-3 leta, ce je v garanciji toliko bolje, je pa res da nikoli ne ves kako se je z avtom delalo, pri novem ni teh dvomov, razen dirk po pristaniscu :)

Osebno vec nebi novega avta v nulo opremil razen ce ga bi imel dokler nebi razpadel, drugace se ne izplaca.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Ne avg 26, 2012 4:05 pm

MBtouran je napisal/-a:Tezko ti ostali svetujemo koliko naj das za avto, ker ne poznamo tvojega financnega stanja. Nekako se najbolj "splaca" avto star 2-3 leta, ce je v garanciji toliko bolje, je pa res da nikoli ne ves kako se je z avtom delalo, pri novem ni teh dvomov, razen dirk po pristaniscu :)

Osebno vec nebi novega avta v nulo opremil razen ce ga bi imel dokler nebi razpadel, drugace se ne izplaca.



Tu se pa strinjam s tabo, največ zgubiš pri dodatni opremi, ker ko prodajaš rabljenega vsi primerjajo tvojo ceno z najcenejšim na netu, pa čeprav ma tvoj 2x več opreme.

Zato so najbolj racionalne ( kolikor je lahko pri avtu kaj racionalnega ) nekako osnovne opreme z nekaj dodatki ki jih res želiš ali srednje opreme, več je brezveze, vsaj finančno gledano, drugo je pa da imaš točno kar si želiš.

@Mirkos, raje kot rabljenega audija za 16 17k sumnjivega porekla vzameš novega focusa 1.6 tdci za približno tak denar, ki pač ne bo imel vse opreme ki si jo želiš, bo pa za razliko od audija nov.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a esem Ne avg 26, 2012 4:39 pm

Iz ene skrajnosti v drugo
Podhranjenega in precenjenega Audija z xx km (lahko so blizu, lahko +2x) za 17? Potem je bolje dosti močnejšega novega 508 s precej več opreme ali pa npr tega, ki ima tudi več opreme http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6369038&show=1 za 10 - isti letnik, podobno km.

Potem še par alternativ

Ford Mondeo
http://www.avto.net/ad.asp?id=6372233
http://www.avto.net/ad.asp?id=6108231
http://www.avto.net/ad.asp?id=6257669

Citroen C5
http://www.avto.net/ad.asp?id=6156890

To so linki na prvo roko, samo informativni, vmes je gotovo kak nategator. Samo zaradi cene in "širine" ponudbe kvalitetnih avtov za pol denarja enako opremljenega Ceeda, ki je več kot razred nižje (in pri katerem si zaradi garancije 7 let vezan na drage pooblaščene servise, zaradi višje cene pa tudi na drag kasko (pri pol nižji ceni lahko reskiraš tudi brez kaska, če se kaj zgodi, lahko še vedno kupiš enakega, pa bo boljši kot nov Ceed - 2 za isti denar)).

Tega je ogromno za solidno majhen denar, ti pa bi novega, mogoče celo slabše opremljenega Ceeda za 2x več denarja?
Če bi ga vozil po Polju, bi še razumel, sicer pa racionalnosti, ki je in bo v teh časih res nujna, ni nobene. Razmisli ;)

Vsekakor pa pojdi zdaj in ne šele, ko boš že kupoval, sprobat 508, C5, Audija, Mondeota in seveda Ceeda, Fikusa ter Golfa. Da dobiš vsaj približen občutek za razlike med njimi in da imaš čas dobro premislit ter morda še kaj sprobat. Ne se zaletet z odločitvijo.

Zase vem, da bi na tvojem mestu kupil ali novega 508 z vso opremo (s tvojega linka) ali za polovico cene Ceeda 2x boljšega rabljenega Mondeota ali C5.

Pojdi jih sprobat, bomo kasneje nadaljevali, dovolj je teoretiziranja. Dobi občutke o razlikah in počutju, to je bolj pomembno od opreme.

PS
Iskal sem tudi 508, pa ni nobenega rabljenega, čeprav jih je na cesti precej. Le zakaj? Kaže, da so vsi zelo zadovoljni.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 19 gostov