Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe avg 17, 2012 1:05 pm

thunderbolt je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:Je pa res da sta ta dva trenutno za ta denar max opremljena meni osebno bolj atraktivna kot kak oskubljen avto višjega razreda :)

Daleč od tega, da bi bili oskubljeni - si upam trditi, da imajo mnogi več opreme od kie ali forda za isti denar (sploh zadnji):
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6177940&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3940963&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6121012&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6241163&show=1


Niso slabi. Peugeot in Opel sta OK, Citroen in Renault pa sta že svoje dala skozi (ker sta menda že od 2008 oz 2009 naprodaj skoraj identična in me tud drugače ko sem si ju ogledoval nisto ravno navdušila)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe avg 17, 2012 2:21 pm

Kaj ima kdo izkušnje oz pozna koga ki ima Peugeot 508 SW (140KM diesla po možnosti)? Izkušnje, mnenja oz zgodbe (pozitivne ali negativne) dobrodošle :)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Cefizelj Pe avg 17, 2012 3:10 pm

Nisem še vozil 508SW, sem pa vozil C5 Tourerja z tem motorjem in se mi je zdel super. Pač motor pristoji teži avta in pa po moje tudi namenu. Glede vzdržljivosti pa tudi nisem slišal nič posebnega. Ima ga službena C5 v firmi kjer sem pred časom delal in ni bilo čisto nobenih problemov z avtom, pa so se servisi delal na 30-35k km (veliko tujine). Bi pa sam mogoče pogledal C5 zaradi hidravlike, čeprav mi je subjektivno Peugeot lepši.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 17, 2012 4:06 pm

thunderbolt je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:Je pa res da sta ta dva trenutno za ta denar max opremljena meni osebno bolj atraktivna kot kak oskubljen avto višjega razreda :)

Daleč od tega, da bi bili oskubljeni - si upam trditi, da imajo mnogi več opreme od kie ali forda za isti denar (sploh zadnji):
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6177940&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3940963&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6121012&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6241163&show=1



Kaj pa imajo več od forda ali kie? Razen centimetrov seveda
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a thunderbolt Pe avg 17, 2012 8:29 pm

Glede peugeota lahko kontaktiraš uporabnika Tommaazza, ki si že nekaj časa lasti SW-ja, sicer 1,6 thp, ampak bo znal povedat kaj več o njem.
viewtopic.php?f=18&t=89255&start=20
viewtopic.php?f=18&t=88319&p=1485248#p1485248
(pa še malo pobrskaj). Je relativno nov avto, hkrati pa mislim, da so v tem času odpravili že vse porodne težave. Nizozemci so čisto nori nanje in jih menda prodajajo skoraj kot vroče žemljice.

Maniaxxx - res je, nisem šel direktno primerjat opreme (bilo je bolj na pamet). Kakšen kos opreme se razlikuje - nekje je, drugje ne (panoramska streha, navigacija,...), spet je odvisno, kaj ti pomeni več. Z večjim avtom pa načeloma dobiš že tudi večji motor (tako po kilovatih kot po prostornini, kar pri dizlih je pomembno), ki je, kot je ugotovil že mirkos, vsaj v fordu potreben obilnega doplačila. Osebno imam raje malo močnejši motor, ki ga hitro začneš cenit, kot pa kak drug "fancy" kos opreme, ki nima v bistvu nobene druge vrednosti kot to, da lahko rečeš, da ga imaš (npr. kakšen senzor za nenamerno spremembo pasu). Sam vem, da bi se za tak denar odločal o avtomobilih razreda višje, kot pa se mirkos, saj se da dobit zelo spodobne primerke.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 17, 2012 9:37 pm

thunderbolt je napisal/-a:Glede peugeota lahko kontaktiraš uporabnika Tommaazza, ki si že nekaj časa lasti SW-ja, sicer 1,6 thp, ampak bo znal povedat kaj več o njem.
viewtopic.php?f=18&t=89255&start=20
viewtopic.php?f=18&t=88319&p=1485248#p1485248
(pa še malo pobrskaj). Je relativno nov avto, hkrati pa mislim, da so v tem času odpravili že vse porodne težave. Nizozemci so čisto nori nanje in jih menda prodajajo skoraj kot vroče žemljice.

Maniaxxx - res je, nisem šel direktno primerjat opreme (bilo je bolj na pamet). Kakšen kos opreme se razlikuje - nekje je, drugje ne (panoramska streha, navigacija,...), spet je odvisno, kaj ti pomeni več. Z večjim avtom pa načeloma dobiš že tudi večji motor (tako po kilovatih kot po prostornini, kar pri dizlih je pomembno), ki je, kot je ugotovil že mirkos, vsaj v fordu potreben obilnega doplačila. Osebno imam raje malo močnejši motor, ki ga hitro začneš cenit, kot pa kak drug "fancy" kos opreme, ki nima v bistvu nobene druge vrednosti kot to, da lahko rečeš, da ga imaš (npr. kakšen senzor za nenamerno spremembo pasu). Sam vem, da bi se za tak denar odločal o avtomobilih razreda višje, kot pa se mirkos, saj se da dobit zelo spodobne primerke.


Kar se motorja tiče se s tabo popolnoma strinjam, sam bi raje izbral naprimer focusa 2.0 tdci z manj opreme kot 1.6 tdci z več opreme, ampak po vožnjah z 1.6 tdci in glede na to da si lastim 1.8 tdci starejši model in če malo gledamo na cene goriv in gostoto prometa ter kazni, dejasnko več kot 1.6 tdci ne rabiš, če nisi res non stop na AC kje po tujini
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a thunderbolt Pe avg 17, 2012 10:35 pm

Kar se tiče fordovih motorjev, res pojma nimam, ampak če vzamem za primer renojev 1,5 dci in novi 1,6 dci je tako, da je 1,5 dci povsem dovolj za vsakdanjo vožnjo. Tistih 20 konjev več pri močnejšem pride prav pri kakšnih prehitevanjih in pospeševanjih, ki so suverenejša in tako skoraj povsem brezskrbna. Da se razumemo - tu ne gre za to, da bi imel močnejši motor zato, da bi z njim podiral hitrostne rekorde, ampak je vsakodnevna vožnja s takim motorjem prijetnejša in ko rabiš nekaj več moči, jo imaš pri roki oz. nogi. Tudi poraba pri taki vožnji ne bi smela biti bistveno višja (če sploh).
Nisem še nikjer prebral ali slišal, da bi kdo rekel, da je kupil premočen motor, medtem ko obratno večkrat kdo pojamra.
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mihajlo So avg 18, 2012 6:24 am

O "premočnih" motorjih vedo veliko povedati predvsem tisti, ki nimajo denarja za avto s tako motorizacijo in vzdrževanje.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi So avg 18, 2012 6:35 am

Tukaj se velja vprašati tudi to, ali je smiselno plačevati nekaj kar ne rabiš skoraj nikoli in hkrati za to vedno plačuješ višjo cestnino in zavarovanje, pa verjetno tudi servis. Seveda bi bilo lepo imeti cee'da ali focusa z 2,0-litrskim dizlom in vsaj 140 ali pa še raje 180 KM, a kaj ko takšno moč težko izrabiš na slovenskih in hkrati tako rekoč vseh evropskih cestah - še takrat, ko te morda pot zanese na katero izmed redkih nemških avtocest brez omejitev, je tam toliko gneče, da je vse skupaj zopet brez smisla. Odločitev za bogatejšo opremo v smislu udobja (recimo raje samodejna dvopodročna klimatska naprava kot pa ročna) se mi zdi zato veliko boljša od pretiravanja z močjo. V udobju uživaš na vsakem kilometru, v veliki moči pa skoraj nikoli, razen, če spadaš med tiste, ki jih še vedno ni ujel policijski radar ali pa te slednje podzavestno tako močno navdušuje. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
evolva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr jun 09, 2004 11:42 am
Kraj: Lesce

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a evolva So avg 18, 2012 8:57 am

mihajlo je napisal/-a:O "premočnih" motorjih vedo veliko povedati predvsem tisti, ki nimajo denarja za avto s tako motorizacijo in vzdrževanje.



In zaradi njih se vozimo 100km/h v koloni po prehitevalnem pasu, ko pa grem mimo vsakega 160km/h po levi, me pa prijavijo da vozim skoz po levi in me policaj išče po avtocesti, na koncu mi pa napiše 20€ kazni. :roll:

Nimaš večjega motorja zaradi končnih hitrosti, imaš ga zaradi pospeška 40 -> 130 in udobja.
Rollin´ on chrome
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a thunderbolt So avg 18, 2012 9:33 am

evolva je napisal/-a:Nimaš večjega motorja zaradi končnih hitrosti, imaš ga zaradi pospeška 40 -> 130 in udobja.

Točno to. Tu ni govora o strojih s 130kW +. Ne vem, a spadam v grupo popolnih divjakov, če pravim, da je v primeru, ko daš toliko denarja za avto, dobro vzeti motor v razponu od 100 do 120 kW? In še glede argumenta glede visokih stroškov - če ti ni težko dat 23 čukov za avto (plus 18 colske gume), potem ti tudi ne bi smel biti problem na leto dati okrog 200€ več, kolikor te pride preskok iz razreda do 100kW na tistega nad 100kW. Večja skrb v tem primeru naj ti bo letni padec vrednosti avta za približno 3000€ ali 10-15% vrednosti (če vzamemo avto za 23 čukov). Sicer pa vsakemu svoje.
O tistih, ki pa kupijo mrcino z zadnjimi drobtinami kruha in potem tankajo na pumpi po 10€ pa mislim, da ne gre izgubljati besed.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So avg 18, 2012 11:21 am

Stvar pri meni je taka. Najraje bi imel avto moči nekje 140KM. (kot npr. 2.0 tdi fokus), Saj Ceed ima na papirju tud napisano dobrih 128KM, kar je tudi zadovoljivo načeloma, a me čudi "samo" 260Nm navora. Je pa res da jaz tudi na avtocesti ne vozim ponavadi več kot 130-140 oz res redko grem preko te hitrosti. Je pa res, kot ste že prej ugotovili večja poanta močnejših motorjev, da bolj "potegnejo" in tudi lažje zadržuejo višjo hitrost oz jih ni potrebno "preganjati" in s tem dvigovat porabo v višave kot npr mi šibkejši motorih. Saj načeloma bi tudi bil pripravljen dat več denarja za močnejši motor, a razlika ca. 2500€ pri fordu npr. le ti tako majhna. (23000 polno opremljen 1.6 in ca. 25.500 polno opremljen 2.0 tdi - lahko pa pač vzameš močnejši motor in manj opreme) :) Najtežje je itak najt dober kompromis med opremo in motorjem, sploh če je npr. kot pri enih proizvajalcih oprema odvisna od moči motorja, kar se mi zdi neumno (no, ok, razen če hoče kdo na kakega 1.5l dat gor 19 colke) :) Eni bolj tendirajo k enem, drugi k drugemu in prav je tako. Ceed npr ima ogromno opreme in soliden motor za isto ceno dobiš npr. 1.6 fokusa z malenkost manj opreme, ampak še vedno dost OK. Al pa kot rečeno kakega Peugeot 508 SW Active oprema v akciji (po mošnosti še z kako dodatno opremo, čeprav sem gledal včeraj malo po avtonetu in uradnem ceniku in na začudenje ugotovil, da 140HDI sploh ne prodajajo več :? Samo 112KM in 164KM...Eno mi je premalo za tako velik avto, eno pa preveč, pa tud cena je pri 164KM bistveno višja. Zelo mi je bil všeč, in tud dosti ljudi in testov ga je hvalilo, Volvo V60 karavan....a kaj ko so ti kar precej dragi :(
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a dottore So avg 18, 2012 4:01 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:Tukaj se velja vprašati tudi to, ali je smiselno plačevati nekaj kar ne rabiš skoraj nikoli in hkrati za to vedno plačuješ višjo cestnino in zavarovanje, pa verjetno tudi servis. Seveda bi bilo lepo imeti cee'da ali focusa z 2,0-litrskim dizlom in vsaj 140 ali pa še raje 180 KM, a kaj ko takšno moč težko izrabiš na slovenskih in hkrati tako rekoč vseh evropskih cestah - še takrat, ko te morda pot zanese na katero izmed redkih nemških avtocest brez omejitev, je tam toliko gneče, da je vse skupaj zopet brez smisla. Odločitev za bogatejšo opremo v smislu udobja (recimo raje samodejna dvopodročna klimatska naprava kot pa ročna) se mi zdi zato veliko boljša od pretiravanja z močjo. V udobju uživaš na vsakem kilometru, v veliki moči pa skoraj nikoli, razen, če spadaš med tiste, ki jih še vedno ni ujel policijski radar ali pa te slednje podzavestno tako močno navdušuje. :D

Kako moči ne potrebuješ skoraj nikoli? Potrebuješ jo vsak dan.
Zakaj na slo. cestah ne moreš izrabiti 140 KM?
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Ne avg 19, 2012 9:01 am

Seveda jih lahko. Moja poanta je zgolj v tem, da se mi zdi bolj pomembna oprema v smislu udobja kot pa motor z visoko močjo. Je pa jasno, motor mora biti prožen, da lahko dobro pospešuješ. V smislu visoke moči in visoke hitrosti pa kot rečeno ne vidim velike poante. Na cestah so konstantni zastoji in kamioni. Veliko časa preživim na AC. Iz LJ proti MB in obratno je vedno gneča in polno kamionov, pa še cel kup radarjev. Nekoliko bolje je v smeri LJ - KP - če seveda odšteješ poletni čas in praznike, kjer si zopet obsojen na premikanje v smislu polža. V mestu je pa itak prometni režim takšen, da je še 60 KM več kot dovolj. Prav zato se mi zdi v danem primeru, kjer nekdo izbira med cee'dom in focusom, boljša odločitev za 1,6-litrski kot pa 2,0-litrski motor. Nenazadnje gre za družinsko izbiro avtomobila z omejenimi financami, kjer je pomembna tudi nadaljnja prodaja rabljenega avtomobila. Izguba vrednosti pa je pri večjem motorju skoraj gotovo višja.
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Po avg 20, 2012 12:45 pm

Tako, pa da vam vseh zdaj ponudim konkretno primerjavo avtomobilov med katerimi se odločamo (čeprav zgleda da je Peugeot 508 SW odlična izbira, bi žal, glede na to da zgleda več ne prodajajo 140KM diesla, bila ta opcija malo predraga oz bi presegla dovoljen budget - da ne bi potem bil jaz takšen, kot je nekdo od vas napisal si lahko privoščil tankat za 10€, no čeprav se dostkrat zgodi tudi da tankam 20-30€ :) )

OK, opcije:

1. KIA CEED SW 1.6 CRDI (128KM pri 4000 U/min; 260Nm navora pri 1900-2750 U/min; max. hitrost 195km/h, teža: 1409kg; velikost prtljažnika: 528l oz. 1642l ; mešana poraba po katalogu: 4,3l, 7. let garacije oz 150.000km) oprema MAXX (glavne stvari serijske opreme):
- alarm
- HILL assist
- bluetooth
- dvopodročna klima
- tempomat in omejevalnik
- Led dnevne luči spredaj in LED luči zadaj
- el. pomični, zložljivi in ogrevali stranski ogledali z LED smerniki in osvetlitvijo okolice avtomobila + osvetljene kljuke avtomobila
- sistem za samodejno parkiranje
- senzor za dež, samozatemnitveno ogledalo, sistem proti zmrzovanju brislacev
- Lane departure warning system (porit nenamerni menjavi voznega pasu)
- el. parkirna zavora
- pemtni ključ za vstop in gumb za zagon motorja
- ogrevana in el nastavljiva sprednja sedeža z ledveno podporo
- ogrevan volan
- Flex steer (nastavitev trdote volana)
- pomična in nastavljiva pomična konzola + dodatni zračniki zadaj
- navigacija (7" touchscreen + kamera za vzratno vožnjo
- ksenonski žarometi
- TFT-LCD Supervision merilniki
-
DODATNA OPREMA: 18" (225/40) namesto serijskih 225/45/17

Cena: ca. 23.000€ (čeprav še ni uradnih cen; ob upoštevanju da bi bil SW 900€ dražji kot 5-vratni)


2. FORD FOCUS karavan 1.6 TDCi (115KM pri 3600 U/min; 270Nm pri 1750-2500 U/min; naj. hitrost: 193km/h; teža: 1368kg; prtljažnik: 476 - 1516l; poraba: 4,2l, garancija: 2 leti) oprema TITANIUM:
Oprema (serijska):
- LED zadnje luči
- Hill assist
- zagon motorja brez ključa
- senzor za dež in samozatemnitveno notranje ogledalo
- dvopodročna avt. klima
- bluetooth
- tempomat in omjevalnik hitrosti
- sistem nadzora tlaka v pnevmatikah

Dodatna oprema:
- sistem za odklepanje vozila brez ključa
- xenon + LED dnevne luči
- 235/40/18 namesto serijskih 215/55/16
- el. poklopljiva zunanja ogledala in dodatno zatemnjena stekla
- aktivna pomoč pri parkiranju
- navigacija Sony
- 2 leti oz 100.000km podaljšano jamstvo

Cena: ca. 23.500€ (2.0 tdci z 140KM pride nekje 1800€ dražje)

Tako to so uradne številke in primerjava dobljene oprema za ta denar. Zdaj pa se bo potrebno počasi odločit, no v bistvu je še čas preden pride ven Ceed SW, a vseeno. Kolikor sem uspel prebrat naj bi Ford imel vrhunsko podvozje in vodljivost. Za Kijo bomo še videli kako bo ko pride, a mislim da bo občutek pri vožnji podoben 5v. Lepa normalno vožnja vrjetno brez kakšnih superlativov. Motorja sta po karakteristikah nekje tu tu, varčna in za normalno vožnjo vsekakor primerna, nista pa za kakšne športne podvige. Opremeljen je zgleda bolje Ceed in tudi daljšo garancijo ima (so pa pri Kii dragi servisu, ne vem kako je s tem priFordu, a predvidevam da so manjši stroški kot ca 300€, dobra stvar je da se je interval za Ceed-a zgleda pomaknil iz 1 na 2 leti, ker jaz pač ne vem kolko km na leto (ca. 15.000) )
Vse v vsemu dokaj izenačeno vse zgleda...malenkosti so res tiste ki bojo odlačale, res malenkosti...Tako da komentarji, mnenje in glas za katerega od teh dveh bo dobrodošla pomoč pri končni izbiri :)
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a J.McLane Po avg 20, 2012 1:15 pm

15.000 km letno? Torej povprečno v avtu na dan narediš 40 km + kakšen izlet. In zakaj zaboga ti je ta oprema tako pomembna, v hiši/stanovanju imaš že vso to "dodatno" opremo? Ok če ja, osebno se mi zdi v avto neko opremo tlačit, če v avtu preživiš manj kot 1 uro dnevno, bedarija in izguba denarja, sploh navigacija, avdio sistem in podobna tehnika ki bo v prihodnosti praktično zastonj zraven vsakega avta, tvoja pa po 3 letih zastarela in neuporabna.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Po avg 20, 2012 1:40 pm

J.McLane je napisal/-a:15.000 km letno? Torej povprečno v avtu na dan narediš 40 km + kakšen izlet. In zakaj zaboga ti je ta oprema tako pomembna, v hiši/stanovanju imaš že vso to "dodatno" opremo? Ok če ja, osebno se mi zdi v avto neko opremo tlačit, če v avtu preživiš manj kot 1 uro dnevno, bedarija in izguba denarja, sploh navigacija, avdio sistem in podobna tehnika ki bo v prihodnosti praktično zastonj zraven vsakega avta, tvoja pa po 3 letih zastarela in neuporabna.


Saj ne rečem....ene stvari so bolj potrebne (xenon, avto klima, tempomat, bluetooth) kot druge (LDWS, pametni ključ, navigacija). Ene so lahko lahko dost praktične (Hill hold, samodejno parkiranje, sistem tlaka v gumah), druga pa za "šminko" (18", LED diode, Supervision merilniki...) :) Se strinjam da bi lahko nekatere od teh stvari izpustil, ampak kot si reko, kar je dans moderno je čez par let j***a...in če že zdaj kupiš "jajco" kaj bo pol to čez nekaj let... :) Glede navigacije: načeloma je niti ne rabim tolko (saj imam GPS tud na telefonu), ampak mi ustreza imet v avtu zaslon, ki popestri armaturko, s katere lahko upravljam kakšne funkcije avtomobila (al pa tak kot sedaj v zdajšnjem Ceedu pogledam ko kje čakam kako serijo, se pogovarjam preko BT in gledam JPG slike in to po možnosti z touchscreenom - pač šminka vem, ki niti malo ni poceni... :) )

p.s.: glede doma, mam več ali manj vse porihtano, tak ni ni potrebno nobenih nadgradenj oz investicij...no sicer se nebi branil kakšne 160m2 hiše z veliko parcelo in bazenom... :)
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a J.McLane Po avg 20, 2012 1:45 pm

Vsak ima svoje želje in preference, moram pa pokomentirati, da bi jaz osebno najtežje preživel brez pametnega ključa (ključ ves čas v žepu), pa na začetku tega nikoli nebi dal na vrh seznama.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi To avg 21, 2012 11:04 am

Z razkošjem v smislu opreme ni nič narobe, če si ga lahko seveda privoščiš. Sta pa po tej plati focus in cee'd zelo izenačena - vključno s ceno. Moj predlog je zato, da se isti dan zapelješ z enim in drugim po isti poti in se nato odločiš. Vsekakor bi bilo dobro, če se dogovoriš za test točno takšnega avtomobila kot ga nameravaš kupiti. Zraven vzemi še kakšnega družinskega člana, le takšna odločitev bo verjetno najboljša. Pa še z LCD navigacijskimi zasloni se malce igračkaj, če ti slednje res tako veliko pomeni. Verjetno so razlike med operacijskimi sistemi v smislu priročnosti vse prej kot minimalne. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
andrejus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Če mar 17, 2011 2:00 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a andrejus To avg 21, 2012 2:12 pm

J.McLane je napisal/-a:Vsak ima svoje želje in preference, moram pa pokomentirati, da bi jaz osebno najtežje preživel brez pametnega ključa (ključ ves čas v žepu), pa na začetku tega nikoli nebi dal na vrh seznama.


Da res je. In prav je tako!

Tako na pamet se mi zdijo cene še kar visoke. A res tisti xenon in navigacija toliko doprinesejo k ceni?
Jaz osebno bi izbral Forda z 115 km, ne vem če 140 KM odtehta 1800 doplačila. Avtomobil je nov, novo podvozje pa še lepo zgleda meni osebno. Zagotovo bo imel večjo vrednost pri prodaji in že tukaj si pridobil kak €. Kako je kaj z garancijo pri Fordu?

Drugače pa za 23.000€ si lahko kupiš precej boljši avtomobil: Pežo 508, Mazda, Laguna,. Superb bal bla bla. Skoraj vsa ta oprema je serijsko v teh avtomobilih. Vse novo in vse za razred boljše od teh dveh. Če lahko preživiš brez xenona, senzorjev tlaka in navigacije se ti lahko odpre čisto nov svet udobja v vožnjii. Xenon je res pomemben, samo avto višjega razreda je precej bolj udobenin varen kot Focus ali Ceed.

Edit: Na enem linku zgoraj je Laguna 150 KM karavan za 21.690€, Ti pa gledaš Ceeda in Focusa za 23.000. LOL
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 92 gostov