Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
matej_
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Sr mar 05, 2008 7:57 pm
Kraj: velenje

Novi Seat Leon

Napisal/-a matej_ Pe avg 09, 2013 9:36 am

Zdravo!
Nekako sem se zagrel za novega seat leona 1.6TDI 105km. Glede na to da delam letno 40.000-45.000km in je cirka 85% AC bi vzel ta motor.
Nekako Leon Style 1.6TDI 105KM CR DPF brez START-STOP sistema, z LED paketom (sprednje in zadnje luči), dodatno zatemnjena stekla, tempomat, pot. računalnik, usnen volan in prestavna ročica,...

Sedaj me zanima, pros and cons?

Ima že kdo izkušnje z novim leonom? Kolko crkujejo te LED luči?
Kaj lahko priporočate in kaj ne priporočate?

Ali se bolj splača avto na leasing ali na kredit? (zaradi vrtca etc.), lastnik avta bo žena, vozu ga bom pa v 99% jaz. (imam sam Tourana)

Hvala za odgovore!

lp matej
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a chan Pe avg 09, 2013 12:25 pm

Novi Leon je z eno besedo - odličen! Primerjalno s svojim "žlahtnikom", novim Golfom, mu dejansko nič drastičnega ne manjka in je ob primerljivi opremi seveda tudi cenejši.

Pri novi generaciji hvalim, da so se, napram prejšnji, konkretno potrudili z izborom kvalitetnejših notranjih materialov, s precej natančnimi stiki ter odlično VW ergonomijo. Primerjalno z Golfom (ter tudi Octavio) ima zgolj manjši osrednji zaslon avdio (navigacijskega) sistema. Ponaša se tudi z boljšo prostornostjo (na zadnji klopi, kjer pa je za odtenek bolj utesnjeno, kot v novem Golfu). Vozne lastnosti ene boljših v tem razredu, skupaj z odličnim volanom (manjko večvodilne zadnje preme pri šibkejših različicah pa ne opazi velika večina voznikov ;-)). Zmotilo me je, da sprednja varnostna pasova nista bila nastavljiva po višini ter za odtenek premajhna zunanja ogledala.

105 konjski TDI je dovoljšen, največji minus pripisujem pomanjkanju 6 stopenjskega menjalnika, ki ga ni moč dobiti v tej verziji (zgolj 7 stopenjski DSG). Poraba na testu s tem motorjem se je gibala med 5.5 do 6.5 l/100 km. Vsaj na AC bi bila poraba s 6 stopenjskim menjalnikom verjetno še nižja.

Glede LED žarometov ter njihovi trajnosti je še težko govoriti, saj je model dokaj svež. Pri opremi ne pozabi na tehnični paket (senzor za dež, luči), morebiti tudi na Design paket.

Zaradi izračuna plačila vrtca se načeloma splača vzeti leasing, saj nisi lastnik vozila. Ampak videti je potrebno, kaj se v danem primeru bolj splača oziroma, koliko pri vsaki opciji preplačaš. Ne pozabi, da je potrebno pri leasingu obvezen kasko za čas trajanja leasinga. Pri izračunu vrtca pa se upošteva uradna cena vozila po Eurotaxu (v obdobju ko vložiš vlogo pri CSD do izdaje odločbe), štejejo pa se vozila, ki so dražja od (mislim, da okrog) 8.060 €.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a .com Pe avg 09, 2013 12:53 pm

lepše ti nebi mogel opisati kot chan...

definitivno je boljši oz. smotrnejši nakup od golfa, ker dobiš za manj denarja več avta in opreme...
razlika med omenjenima modeloma seveda ostaja, vendar ni vredna več tisoč eur doplačila...

moj predlog je, da ne vzameš najšvohnejšega motorja, ampak neko srednjo ''žalost''
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a Marek_ Pe avg 09, 2013 2:35 pm

MY2013 ima veliko napak, obvezno MY2014, sicer pa ne vem kako je s tem TDIjem, ampak s TSIji je še več problemov kot jih je bilo s prejšnjo generacijo. Glede tega, da delaš veliko km bi na tvojem mestu pogledal za bolj zanesljivimi azijci, nova Mazda 3 bo kmalu na trgu...
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a MBtouran Pe avg 09, 2013 3:02 pm

Marek_ je napisal/-a:MY2013 ima veliko napak, obvezno MY2014, sicer pa ne vem kako je s tem TDIjem, ampak s TSIji je še več problemov kot jih je bilo s prejšnjo generacijo. Glede tega, da delaš veliko km bi na tvojem mestu pogledal za bolj zanesljivimi azijci, nova Mazda 3 bo kmalu na trgu...


Kaksen link o diskusijah o teh napakah ki jih omenjas? Lahko kaj vec oz bolj natancno o napakah tsi motorjev ipd?
 
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a nevermind Pe avg 09, 2013 5:58 pm

Jaz pa mislim, da ne potrebuje 6. prestavo, ker na ac pri 130 km/h ima motor nekje 2300 vrtljajev/minuto.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a MBtouran Pe avg 09, 2013 8:24 pm



Hvala!

Ne razumem kako dajo v prodajo motor ki ruzi ipd. Prvi testi tudi z golfom gti 7 so tudi pisali o ruzenju, celo o mestu montaze turbota je nekaj dilem ipd. Katastrofa
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a yashica So avg 10, 2013 3:01 am

"Rasseln" je očitno zaščitni znak tsi motorjev. Ko že misliš, da ne bo več ropotanja s strani ala bicikl ketne pride na vrsto obtočni ventil turbine... očitno se pojavlja pandemija s strani 1.2 motorja :roll: Na ostale cvetke, ki se pojavljajo bo potrebno še počakati :DDD
Pri vagu bodo moral očitno poostrit kontrolo kakovosti motorjev na prav vsak primerek, ker dosedanji vsak 20-seti očitno ne zadostuje :evil:

Najbolje bi bilo, da prenehajo z razvojem teh wc turbobencinskih mlinčkov in agregate začnejo kupovat pri recimo Renaultu, Fordu... :mrgreen:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
matej_
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Sr mar 05, 2008 7:57 pm
Kraj: velenje

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a matej_ So avg 10, 2013 7:09 am

chan in ostali najlepša hvala.

Ženi sem svojga Tourana posodil, pa pride domov pa reče, veš kaj ti si boš mogu pa nov avto kupit :lol: sem reku dober pa bom :D

Glede na to, da bo benz vse dražji pa dražje vse skupaj, rabim za svoje kilometre nekaj, da znižam stroške na minimum. Se pravim gume max 205/55r16 (zdej mam 215/50r17spredaj in 235/45r17zadaj), rad bi da pije čimmanj, praganjal ga ne bom po avtocesti (razen občasno) na šiht se vozim sam se pravi ne rabim vlkega avta, rabim pa isofix ker vseeno bom kdaj pa kdaj peljal otroka kam. čimmanjši motor zaradi plačila cestnine, poceni avto zaradi zavarovanja, avto bo itaq full kasko ker sem preveč na cesti.

Mam dober in poceni pooblaščen servis za VW, tk da mi bo kr škoda zamenjat servis(nimajo Seat servisa).

Kaj hočem od opreme;
- gume max 205/55r16 (zimske so lahko 195/5xr15)
- tempomat in potovalni računalnik
- avtomatska klima
- Bi-xenon ali v tem primeru LED -( BREZ TEGA NE KUPIM NOVEGA AVTA SPLJOH :) )
- prestavna ročica in multifunkcijski volan v usnju

načeloma ostalih zadev ne potrebujem. v touranu jih pol ne uporabljam, gumb za naštimat klimo sem pa po dooooolge času zdej med vročinskih valom malo zavrtel na višjo temperaturo, drugače je celo leto pri miru.

Avto bom šel gledat in tudi želim ga sprobat kk pa kaj gre, sploh ta 1.6tdi

Hvala še enkrat
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a MBtouran So avg 10, 2013 10:25 am

Poglej se za Renault Capturjem. Zanimiv avto za solidno ceno
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a ~toMmy~ So avg 10, 2013 10:45 am

Nimaš kaj zgrešit, edina nekoliko moteča stvar meni osebno je bila na dotik "poceni" plastika na vratih (kar pri Octavii in Golfu nisem zaznal), ko sem izstopal iz avta, ampak nič kritičnega. Sam motor me je pozitivno presenetil, res pa da nisem z njim bil na avtocesti. Menjalnik (5 prestav) se mi je zdel na navadnih cestah prej prednost, kot slabost, ker dolge prestave meni osebno pomenijo bolj "user friendly" odločno pospeševanje npr. v 2. v mestu in v 3. pri prehitevanjih, pač ni cukanja (2.) in šaltanja (3.>4.), ko ga malo bolj pritisneš.

Glede 6. prestave pa:

nevermind je napisal/-a:Jaz pa mislim, da ne potrebuje 6. prestavo, ker na ac pri 130 km/h ima motor nekje 2300 vrtljajev/minuto.


Gre pa pri 1.6 TDI te generacije verjetno za najbolj varčne in zmogljive (glede na konje) motorje v tem rangu. V primerjavi s prejšnjo generacijo Leona 1.9 TDI 105KM ima novi 0,7s boljši pospešek do 100 km/h, 5 km/h višjo končno, cca. liter nižjo porabo in pa seveda vistveno večjih razpon max. navora in konjev.

MBtouran je napisal/-a:Poglej se za Renault Capturjem. Zanimiv avto za solidno ceno


:?: :?: :?:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a .com So avg 10, 2013 10:57 am

Hahaha... captur ja... ta avto je pa velik zgresen in grd...
pa ce nekdo isce nek avto, se mu lahko kot alternativo ponudi vsaj enakovreden, ce ne ze boljsi avto/model...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a MBtouran So avg 10, 2013 11:09 am

.com je napisal/-a:Hahaha... captur ja... ta avto je pa velik zgresen in grd...
pa ce nekdo isce nek avto, se mu lahko kot alternativo ponudi vsaj enakovreden, ce ne ze boljsi avto/model...


Ce je tebi grd se ne pomeni da je ostalim. Zakaj bi ze moral ponujat drazje alternative? Nisem trgovec.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a ~toMmy~ So avg 10, 2013 11:14 am

Brez zamere, ampak bolj zgrešene alternative skoraj ne bi mogel ponudit. Za 40-45k km letno večinoma po avtocesti, ti predlagaš malega "šminkerskega SUV-a" baziranega na Cliotu. Totalna brca v temo. Capturja sem vozil, pa niti ni pretirano napačen, ampak to je bolj babji avto za skakanje po mestu, ne pa za nabiranje kilometrov na AC.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a MBtouran So avg 10, 2013 11:29 am

~toMmy~ je napisal/-a:Brez zamere, ampak bolj zgrešene alternative skoraj ne bi mogel ponudit. Za 40-45k km letno večinoma po avtocesti, ti predlagaš malega "šminkerskega SUV-a" baziranega na Cliotu. Totalna brca v temo. Capturja sem vozil, pa niti ni pretirano napačen, ampak to je bolj babji avto za skakanje po mestu, ne pa za nabiranje kilometrov na AC.


tudi 1.6 tdi ni ravno biser za 50k na leto po AC. Pa mu noben ni priporocal 2.0tdi.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a ~toMmy~ So avg 10, 2013 11:42 am

MBtouran je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Brez zamere, ampak bolj zgrešene alternative skoraj ne bi mogel ponudit. Za 40-45k km letno večinoma po avtocesti, ti predlagaš malega "šminkerskega SUV-a" baziranega na Cliotu. Totalna brca v temo. Capturja sem vozil, pa niti ni pretirano napačen, ampak to je bolj babji avto za skakanje po mestu, ne pa za nabiranje kilometrov na AC.


tudi 1.6 tdi ni ravno biser za 50k na leto po AC. Pa mu noben ni priporocal 2.0tdi.


Kaj mu pa manjka za neko zmerno hitrost?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a EX-B So avg 10, 2013 11:48 am

Zadnjic sem sel peljat testnega 1.6TDI Leoncka in razen cez masino, nimam kaj rect, SUPER avto! Ampak resno, vzami vecjega TDIja.. Sam vozim Cordobo z 1.9 SDI-jem (1.1 tone, 64KM) in ti lahko recem samo, da je 1.6TDI 77kw v novem Leonu (in Octavii, ki sem jo tudi vozil s tem motorjem nedolgo nazaj) resnicno eno skropucalo od masine. Skoraj nisem verjel kolegu ki je rekel da ropota tako kot moj SDI, pa je res, da sploh ne omenjam anemicnosti.. Tistih dodatnih 100 kil kolikor jih ima Leon proti moji Cordobi res ni toliko vec, ima pa 40KM vec, gre pa lih eno skoraj neopazno malenkost bolj kot moj.. Verjetno je kriv menjalnik, ki ima veliko daljse prestave kot moj. Jaz sem bil zelo zelo razocaran, pa sem navajen SDIja! Na tvojem mestu bi vzel 150 konjski 2.0 TDI, ki se pelje veliko veliko veliko bolje.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a ~toMmy~ So avg 10, 2013 12:00 pm

Pa ne moreš ga primerjat z SDI-jim... :roll: SDI vleče v nizkih obratih kot traktor, lahko v tretji v klane speljuješ brez gasa pa take fore, ampak pozneje se pa nikamor, ampak res nikamor ne premakne, ta novi 1.6 TDI se pa čisto lepo zvrti in tudi premakne, ampak ne če ga voziš kot predpotopnega navadnega dizla... :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Novi Seat Leon

Napisal/-a MBtouran So avg 10, 2013 12:11 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Brez zamere, ampak bolj zgrešene alternative skoraj ne bi mogel ponudit. Za 40-45k km letno večinoma po avtocesti, ti predlagaš malega "šminkerskega SUV-a" baziranega na Cliotu. Totalna brca v temo. Capturja sem vozil, pa niti ni pretirano napačen, ampak to je bolj babji avto za skakanje po mestu, ne pa za nabiranje kilometrov na AC.


tudi 1.6 tdi ni ravno biser za 50k na leto po AC. Pa mu noben ni priporocal 2.0tdi.


Kaj mu pa manjka za neko zmerno hitrost?


za kaj zmernega tudi kateremu drugemu avtu ne manjka nic pa se ji pljuva. Sam bi pri teh km letno gledal za 2.0tdi ce gledamo vag grupo
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 131 gostov