Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2858
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe apr 26, 2024 3:31 pm

EURO 7
Sicer ne vem če bo tudi pri nas.
- vozilo mora imeti posebne zavorne ploščice
- pnevmatike ki manj vplivajo na okolje (odpadni celci)
- kontroliralo se bo % kapacitete baterije na električnih vozilih, če bo slaba baterija bo vozilo padlo na tehničnem.

Ok, pnevmatike ti bo lahko pogledal na tehničnem, ampak zavorne ploščice pa bo kako preveril, gume dol snel ?

https://www.youtube.com/watch?v=IJaY6hqYNXY
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a AssKicker Pe apr 26, 2024 3:59 pm

verjetno bo sprememba zavornih sistemov, zato da se bo delal aftermarket po novi direktivi. Načeloma so ploščice že zdej kao EKO, mislim da od letos naprej ni dovoljena uporaba težkih kovin v zavornih ploščicah. Se bodo pa ljudje morali navaditi, da bodo, oziroma v nekaterih primerih že cvilijo. Recimo ferodo imajo že več kot 5 let v prodaji ECO friction serijo, ki ne vsebuje težkih kovin. V kaliforniji je takrat enkrat obstala prodaja vozil, ker niso smeli prodati vozilo z "starimi ploščicami". Torej vsa nova vozila na dvigala, zamenjat ploščice, pa potem v prodajo :)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1077
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a D12J12 Pe apr 26, 2024 7:23 pm

Zaloge bodo proizvajalci lahko pokurili, ker čez noč ne more nihče zahtevati spremembe. Za avtomobile je rok 30 mesecev in za tovorna vozila 42 mesecev. Več kot dovolj časa za spremembe.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a void Pe apr 26, 2024 10:18 pm

Jaz mislim če ne bo usekalo kaj kmalu po tem bruslju, bodo počasi taksirali tudi sranje na wcju.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3289
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a McLaren So apr 27, 2024 12:16 am

Kaj naj bi po tvoje usekalo? Oziroma kaj si zelis da bi usekalo?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a void So apr 27, 2024 8:31 am

Da, mislim da je čas da useka malo, se ti ne zdi?
Mora vsake tolk, da se ta klika malo strezni oz. zamenja, da ne samo sedijo v foteljih in izmišljujejo kako še več dnarja od nas pobrat in nas omejit.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1077
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a D12J12 So apr 27, 2024 9:36 am

Jaz pa podpiram to, 1/3 vse mikroplastike na svetu predstavlja obraba pnevmatik in čas je da se to spremeni. Dobesedno plastiko jemo, pijemo, vdihavamo in če obstaja rešitev zakaj nebi to izboljšali? Na koncu bodo odkrili zmes katera bo držala 10 let, takrat se pa ne bo nihče pritoževal ko bo gume fural celo življensko dobo avtomobila…
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a void So apr 27, 2024 10:12 am

Kaj pa če je to problem potrošništva, ne pa nujno ekologije?
Prvo je treba ukinit potrošništvo in poštimattrajnost izdelkov, pol se pa lahko pogovarjamo dalje.

Dokler se meče stran belo tehniko na 5 let, pa mi govorimo o ekologiji in trajnosti je to smešno. Vedno so te eko fore v korist korporacij in državi, ne pa obični raji.
Tako da, jaz sem proti taki ekologiji.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4171
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a xxl So apr 27, 2024 11:30 am

Res je, ni pa tako enostavno. Če kapitalist začne delat kvalitetno in trajnostno, potem bodo delavci brez dela in sledijo odpuščanja, pa še izdelki se bodo podražili. Tržna ekonomija koliko je dobra, je tudi slaba. Najti ravnovesje, to bo pa izziv.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a sašo5 So apr 27, 2024 4:49 pm

prav ima @void...v bruslju je problem, 350/600 idiotov t.i zelenih spreobrnjenih komunistov in neoliberalcev se gre zelene preobrazbe in j**e 400.000 milijonov ljudi, ki jih s svojimi bolanimi ukrepi spravlja na rob egzistence, ......če ne bo junija spremembe se nam slabo piše....
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a void So apr 27, 2024 4:53 pm

Bilokakšen balans je boljši od tega sedaj, ker ga sploh ni. Prva stvar kaj bi treba uvest je vračljiva embalaža za najbolj pogoste stvari, ki jih kupujemo v trgovini. (hmm, če ni to že bilo v eni državi katero vsi zdej tolk kritizirajo).
Druga stvar je pa določanje cen rezervnih delov, ker to da pralni stroj crkne po dva dni po izteku garanciji in košta rezervni del 300€, novi pralni stroj pa 450€, je višek. Popolnoma ok pralni stroj, ki bi lahko pral leta in leta, roma na deponijo, kjer ga samo vržejo v jamo in to je to. A če bi del koštal 100€, pa bi proizvajalec še zmeraj zaslužil, bi pa lahko delal še leta in leta. Včasih je pralni stroj pregnil, pa so ga zato vrgli stran, zdaj niti ne uspe dobit pikico rje...

No sej zdej majo pametni bruseljčani novo domislico, da ko bo avto star 15 let, ne boš mogu več za njega kupit rezervnih delov. Ker je prestar in ga je treba odpisat. Lahko si ga boš lastil, ampak ga ne boš mogu registirirat ali pa prodat, samo deponija.

Če se vam taka bodočnost zdi normalno, da se neki birokrati vam smejijo in delajo iz vas take stvari, pol smo itak že zdavnaj zgubljeni. Da ne govorim o temu, da se strinjajo z takimi neumnosti samo uni, ki so itak diskonektani od realnosti -> tisti ki imajo polne denarnice, in kupujejo novi avto vsaka 3 leta. Itak da so tisti za take represivne in agresivne metode, da se folku vzame avto - ker pač, jeb*e se njemu, to se mene ne tiče. Ako nimaš dnarja za avto, pač hodi peš. Simple. Samo ne vem kako bo pol kapitalistu folk pršu delat v fabrike.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a DePalmo Po apr 29, 2024 4:49 am

Turbo kapitalizem je problem, ne pa ekologija. OK, je tudi, ampak na čisto drugem nivoju. Vsi samo mislijo da če bomo dobili bolj zelene gume, da bomo rešili svet. Ne, ga ne bomo ker je že poln mikroplastike in tudi majhen del sveta (EU) ne bo tega spremenil, ker nismo sami na planetu. Američani imajo zelo ohlapne zakone kar se tiče ekologije, kitajcem za to pa sploh mar ni.

Kar se pa tiče potrošnje. Težava se začne pri požrešnih kapitalistih , ker kolikor se spomnim smo imeli belo tehniko katera je držala desetletja (stari stroji Gorenje?), danes se pa vidi posledice tega kapitalizma kjer je treba proizvest vse več in več in kjer roba zdrži vse manj. In kar me najbolj pogreje je to, da smo nato mi, potrošniki krivi "da proizvedemo veliko smeti". Ej, smo imeli trajnostno belo tehniko pa so jo ekonomisti zjebali in sedaj sem jaz kriv da mi stroj zdrži max 5 let? Medtem ko so stroji včasih delal tudi po 20! Ali pa kuhinjska tehtnica. V zadnjih dveh letih sem menjal 3, ker enostavno crknejo. Kje je tista stara bela analogna stenska gorenjeva, katera je preprosto delala?? Vsaj avti so napredovali in delajo boljše in dlje.

Nekaj časa nazaj sem tudi zasledil standard lotanja čipov na plošče. Ne spomnim se imen teh standardov, ampak včasih ni bilo standarda in je lot držal leta in leta, odkar je zunaj standard mora zdržat minimalno par let. Kar seveda tudi bo, ni pa to lot kot naprimer 30 let nazaj.

Ter seveda še največja cvetka ki me je zelo pogrela: imamo opuščena letališča polna novih avtov katera ne prodajo niti pod ceno, delajo pa nove. Torej je nekje parkiranih ogromno vozil, novih, svežih iz tovarne ker so napačne barve ali pa ker so jih naredili preveč. Recikliral jih ne bodo, bodo raje pustili da tam segnijejo!

In potem sem jaz kriv za onesnaževanje planeta ker si želim da coca cola iz mcdonald'sa nima okusa po papirju! pišuka me razpizdi tale fake ekonomija!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a void Po apr 29, 2024 7:32 am

Kaj pa vojne in vojaška oprema? To ne onesnažuje? Imajo novi hrvaški rafali kakšne eko standarde? In koliko co2 spusti tak avion v 1 uri letenja?
Kaj pa privat avioni vseh teh veljakov, ki nam rinejo skos te eko takse, davke, omejitve? Ima miljone eksplodiranih topovskih granat v ukrajini kakšen vpliv na okolje?
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1292
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a mišek Po apr 29, 2024 8:39 am

Ne tist ni problem, ko cele rafinerije zazigajo, pa samo zge se skoz, kolk eksplozij je to, ne to pa ni prasnih delcev pa tezkih kovin pa kaj jst vem kaj vse, pri nas so pa problem prasni delci, ko na drva kurimo pozimi, tak nam trobijo kak so problem individualna kurisca....potem nam pametujejo po eni strani, kolk emisij povzroci en cez oceanski let na osebo, se pravi ce se odpoves letalu kolk bolse je to za tvoj ogljicni odtis...po drugi strani, pa drzava daje subvencije, da bi privabili nove letalske linije, zelijo si cim vec linij, povecat stevilo potnikov itd....mislim pa kdo je zdaj tu nor???
Pa neka cvetka je bla zadnc po tv, ko nek uradnik, ces da se zaveda kolk emisij pomeni letalski let, in gre v nemcijo z vlakom....a zdaj ko je sol on z vlakom, pa tisto letalo ne bo letelo? Al je sam pac sam en sedez prazn, leti pa glih tak? In kolk manj onesnazevanja je s tem ce je letalo lazje za tistih 80 kg?
Sej bo zdej kdo reko, ce bi pa vseh tistih ne vem 180 ljudi ko gre gor, tak studiralo in bi vsi sli na vlak, bi pa let ukinli....ja neki je na tem, sam to se ne bo zgodilo, ce oni hocejo met linije. In teh klincev ki se fijakajo sem ter tja je tolk, da to ne bojo ukinili.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3796
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a Blinder Po apr 29, 2024 9:32 am

void je napisal/-a:Kaj pa vojne in vojaška oprema? To ne onesnažuje?

v vojnah so pomembnejše stvari narobe kot onesnaževanje, se ti ne zdi?

void je napisal/-a:Imajo novi hrvaški rafali kakšne eko standarde?

totalno nepomembno, koliko onesnaževanja bodo tista letala ustvarila je pljunec v morje, irilevantno

void je napisal/-a:In koliko co2 spusti tak avion v 1 uri letenja?

Porabo goriva ima okoli 100 L / 100 km. Najvarčnejša potniška letala pa na prevažanega potnika porabijo manj goriva kot nekdo, ki se vozi v avtu sam

void je napisal/-a:Kaj pa privat avioni vseh teh veljakov, ki nam rinejo skos te eko takse, davke, omejitve?

vožnja s tistimi letali je dosti dosti draga, dosti ljudi in firm ima visoke marže tam

void je napisal/-a: Ima miljone eksplodiranih topovskih granat v ukrajini kakšen vpliv na okolje?

dovolj bi bilo, da Putin uzame nazaj na svoje ozemlje ruske enote in bi bilo takoj vsega konec
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a void Po apr 29, 2024 10:22 am

Blinder, ne bom odgovarjau na take mainstream floskule, ker nima smisla. Res ne.

Kaj pa npr. največji human made izpust metana na svetu v obliki sabotaže nordstreama, in noben se ne sekira niti je skuša najti odgovorne za tak okoljski terorizem.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a cc09 Po apr 29, 2024 10:30 am

Je kak bolj konkreten link na karkoli uradnega kot bluzenje nekega random tipa?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1778
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a void Po apr 29, 2024 10:47 am

https://www.reuters.com/world/europe/no ... 022-09-30/

Pa tudi še drugih publikacij je, danska mi se zdi, ki potrdi največji izpust metana ever. Ampak neee, to ni problem, krave so.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3796
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a Blinder Po apr 29, 2024 10:48 am

void je napisal/-a:Blinder, ne bom odgovarjau na take mainstream floskule, ker nima smisla. Res ne.

Kaj pa npr. največji human made izpust metana na svetu v obliki sabotaže nordstreama, in noben se ne sekira niti je skuša najti odgovorne za tak okoljski terorizem.


saj se ve kdo je kriv, Rusija, ker je naredila vojno z Ukrajino
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1077
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Davek na zavorni prah, odpadel delce pnevmatik in ostalo

Napisal/-a D12J12 Po apr 29, 2024 11:11 am

Point vsega tega je, da se očisti okolje tam kjer živi človek. To je to. Vsako pametovanje o beli tehniki in ostalih tehnoloških stvareh so odveč, ker za vsem tem stoji cena artikla. In omenjate industrijo katera ima zanemarljiv vpliv na okolje napram prehranski industriji. Jo lahko ustavimo? Ne. Jo lahko odmaknemo od ljudi? Da. Če jo odmaknemo od ljudi, bo to za nas bolje? Da. Pišete o idealih kateri niso mogoči, mogoče so pa majhne spremembe katere bodo manj onesnažile naše okolje. To je vsa znanost.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov