Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Če feb 05, 2009 5:40 pm

RSI je napisal/-a:lp. mene pa zanima zakaj še vedno tlačite te xsenone not,če so prepovedani? pa ne me zdej napadat :?



Zato ker z svojo vožnjo premalo ogrožajo druge, še jim morajo svetit v oči.
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če feb 05, 2009 6:25 pm

Zakaj jih pa tovarna tlači not, če so "prepovedani"? --> aja, imajo pranje in regulacijo višine --> aja??? Zakaj pa me potem Tuaregi, BMW-ji X5, X7 in podobni slepijo, če imajo vse to???????? Hmmm??? Odgovor je tu --> vsem se je pokvarila avtomatska regulacija, a neeeee???? ;)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če feb 05, 2009 6:28 pm

Cash je napisal/-a:Zakaj pa me potem Tuaregi, BMW-ji X5, X7 in podobni slepijo, če imajo vse to????????


X7 obstaja?

Cash je napisal/-a:Zakaj jih pa tovarna tlači not, če so "prepovedani"?


če jih tovarna vgradi v avto, potem ta avto ustreza normativom in imajo vse tisto, kar je nujno, da xenon ne "ogroža druge"
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če feb 05, 2009 7:03 pm

Cash je napisal/-a:Zakaj jih pa tovarna tlači not, če so "prepovedani"? --> aja, imajo pranje in regulacijo višine --> aja??? Zakaj pa me potem Tuaregi, BMW-ji X5, X7 in podobni slepijo, če imajo vse to???????? Hmmm??? Odgovor je tu --> vsem se je pokvarila avtomatska regulacija, a neeeee???? ;)



Vsak te bo zaslepil, ko se bo pripeljal čez klanec, pa če je NLP. Kit v 15 let starih fokusih pa te bo slepil od kilometra daleč do vse, dokler se nebo odpeljal mimo tebe.
Razumljivo?

Mene v Actrosu slepi 90% kitovcev in to v megaspace kabini, kjer si še višje od ostalih, potem res ne štima nekaj.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če feb 05, 2009 7:36 pm

Pardon, X6, sem se zatipkal :oops: Hja, priznam, da me je že večina terencev od Mercedesov, do BMW-jev in Tuaregov slepila. Niso šli žez ležečega, temveč so vozili proti meni, par mesecev nazaj pa me je en Mercedesov terenec tako slepil od zadaj v levi špegu, da sem moral glavo odmaknit, dokler ni šel mimo - bilo pa je na viču v LJ, kjer je dvopasovnica - on na levi, jaz na desni in sem ga mel direktno v špeglu.
Sicer ne odobravam parabola-xenon, ker tisto itak slepi, vendar leča-xenon odobravam, če so pravilno nastavljeni, ker je isto, kot na originalih.
 
Uporabniški avatar
jurcek3
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Če nov 01, 2007 9:04 pm

Napisal/-a jurcek3 Če feb 05, 2009 7:55 pm

Cash je napisal/-a:Pardon, X6, sem se zatipkal :oops: Hja, priznam, da me je že večina terencev od Mercedesov, do BMW-jev in Tuaregov slepila. Niso šli žez ležečega, temveč so vozili proti meni, par mesecev nazaj pa me je en Mercedesov terenec tako slepil od zadaj v levi špegu, da sem moral glavo odmaknit, dokler ni šel mimo - bilo pa je na viču v LJ, kjer je dvopasovnica - on na levi, jaz na desni in sem ga mel direktno v špeglu.
Sicer ne odobravam parabola-xenon, ker tisto itak slepi, vendar leča-xenon odobravam, če so pravilno nastavljeni, ker je isto, kot na originalih.


si bos mogu soncne spegle nabaut :)

eh to je zarad tega k so tok visji, k sm jst meu freelanderja mi je folk skos blendu kao da mam dolge luci.
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če feb 05, 2009 7:59 pm

Ja pri terencih je res tak, da ti malo pobliska po očeh, ko pride mimo.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash Če feb 05, 2009 8:04 pm

ma kar je ksenon pač blešči, serijski al pa ne.

phaeton in touareg sta noro bleščala isto 7bmw in stara s klassa...

bognedaj da je imel dolge ukloplene...

tko da nehajte že težit s tem slepenjem ker itak samo nabijate v tri pm.

samo klobasanje
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Če feb 05, 2009 8:28 pm

splash je napisal/-a:ma kar je ksenon pač blešči, serijski al pa ne.

phaeton in touareg sta noro bleščala isto 7bmw in stara s klassa...

bognedaj da je imel dolge ukloplene...

tko da nehajte že težit s tem slepenjem ker itak samo nabijate v tri pm.

samo klobasanje


Orginal xenon v sodobnih avtih ne blešči (seveda če je sistem brezhiben), razen kot so že rekli v SUVijih inp, ker imajo luči više. Tako, da raje ti nehaj klobasat 8)
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Če feb 05, 2009 8:30 pm

Morem priznat, da edin avto, ki me nikol ni nabliskal s xenoni, je bil bmw5 E39. Tud sem dostkrat opazoval, ima za razliko od drugi ful v tla nastavljen snop. Govorim o orginalu. Se pa zgodi dostkrat, da pri orginalih eden izmed žarometov sveti v zrak. To si razlagam kot da je senzor za snop fuč. :lol: In to na novih avtih.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Če feb 05, 2009 8:34 pm

Lumpy_ je napisal/-a:Morem priznat, da edin avto, ki me nikol ni nabliskal s xenoni, je bil bmw5 E39. Tud sem dostkrat opazoval, ima za razliko od drugi ful v tla nastavljen snop. Govorim o orginalu. Se pa zgodi dostkrat, da pri orginalih eden izmed žarometov sveti v zrak. To si razlagam kot da je senzor za snop fuč. :lol: In to na novih avtih.


Ja to tudi sam vidim dostikrat, ali pa se motorček ki dviguje zaslonko pokvari.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če feb 05, 2009 8:35 pm

No in to je moj point! Terenci bleščijo, ker imajo luči višje kot ostali avti, kar bi za posledico pomenilo prepoved tovarniških xenonov v terencih, samo, če tovarna da noter, potem že ne blešči, ker je tovarna dala noter, a ne :bonk Tako da, kar je dovoljeno, ni nujno, da je dobro in kar je nedovoljeno, ni nujno, da je slabo, kot je že povedal Prokarjon ;)
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Napisal/-a splash Če feb 05, 2009 8:37 pm

lizard je napisal/-a:
splash je napisal/-a:ma kar je ksenon pač blešči, serijski al pa ne.

phaeton in touareg sta noro bleščala isto 7bmw in stara s klassa...

bognedaj da je imel dolge ukloplene...

tko da nehajte že težit s tem slepenjem ker itak samo nabijate v tri pm.

samo klobasanje


Orginal xenon v sodobnih avtih ne blešči (seveda če je sistem brezhiben), razen kot so že rekli v SUVijih inp, ker imajo luči više. Tako, da raje ti nehaj klobasat 8)


si jih morda vozil, da veš kako se luči odzivajo z avtomatskim pomikom?

nisi, zato ne ti meni...
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Če feb 05, 2009 8:40 pm

splash je napisal/-a:
lizard je napisal/-a:
splash je napisal/-a:ma kar je ksenon pač blešči, serijski al pa ne.

phaeton in touareg sta noro bleščala isto 7bmw in stara s klassa...

bognedaj da je imel dolge ukloplene...

tko da nehajte že težit s tem slepenjem ker itak samo nabijate v tri pm.

samo klobasanje


Orginal xenon v sodobnih avtih ne blešči (seveda če je sistem brezhiben), razen kot so že rekli v SUVijih inp, ker imajo luči više. Tako, da raje ti nehaj klobasat 8)


si jih morda vozil, da veš kako se luči odzivajo z avtomatskim pomikom?

P.S. Pa lahko mali znižaš ta napadalni ton govora.

nisi, zato ne ti meni...


Kaj pa ti veš kaj sem jaz vozil? Vidim pa jih ko se vozijo nasproti in za mano.

P.S. Pa lahko malo znižaš tale napadalni ton govora.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Če feb 05, 2009 8:44 pm

Cash je napisal/-a:No in to je moj point! Terenci bleščijo, ker imajo luči višje kot ostali avti, kar bi za posledico pomenilo prepoved tovarniških xenonov v terencih, samo, če tovarna da noter, potem že ne blešči, ker je tovarna dala noter, a ne :bonk Tako da, kar je dovoljeno, ni nujno, da je dobro in kar je nedovoljeno, ni nujno, da je slabo, kot je že povedal Prokarjon ;)


Ja to je res, vendar pa xenon žarnice v Porkarjontovem Megani vsekakor precej bolj bleščijo kot tisti v Audiju Q7 denimo. Zato pa po zakonu moraš imeti leče, samodejno nastavitev snopa višine in pranje.
Zadnjič spremenil lizard, dne Če feb 05, 2009 8:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če feb 05, 2009 8:44 pm

No, da še enkrat razčistimo. Kaj xenon se sproti prilagaja cesti al samo ko vžgeš avto?
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Če feb 05, 2009 8:46 pm

Cash je napisal/-a:No, da še enkrat razčistimo. Kaj xenon se sproti prilagaja cesti al samo ko vžgeš avto?


Odvisno. Večina avtov z orginal xenonom im narejeno tako, da ko avto pižgeš se glede na obteženost zadnjega dela xenoni nastavijo. Imajo pa zdaj določei avti višjega razreda tudi opcijo aktivne nastavitve, v tem primeru pa se nastavljajo še med vožnjo, če se ne motim.
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Napisal/-a simimedi Če feb 05, 2009 8:56 pm

Cash je napisal/-a:No, da še enkrat razčistimo. Kaj xenon se sproti prilagaja cesti al samo ko vžgeš avto?


Pri meni se ksenon non stop nastavlja, pri počasnejši vožnji sveti bližje pri hitrejši nekoliko dlje. Isto se nastavlja glede na obtežitev avta. Včasih, ko se ustaviš in zadaj kdo poskoči, da se avto zamaje celo prilagodi višino snopa za trenutek.Ti bom pa povedal, da me prav moti, ker mi sveti tako kratko, včasi pride situacija, ko mi pred mano osvetli samo par metrov naprej, sem omenil na servisu a naje za vse skrbi računalnik. Tisti, ki pa imajo kit notri si pa navadno nastavijo luči na najvišjo pozicijo, da ja najdlje osvetli cesto pa še vse ostale udeležence oslepi. Srečam skoraj vsak dan WV transporterja (star model) s ksenon kitom ki sveti naokrog kot reflektor na nogometnem igrišču.

LP
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če feb 05, 2009 8:59 pm

Cash je napisal/-a:No, da še enkrat razčistimo. Kaj xenon se sproti prilagaja cesti al samo ko vžgeš avto?

sproti se prilagaja...
nevec ce pri starejsih tut ampak pri novejsih se
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če feb 05, 2009 9:04 pm

Aha, torej pri novejših je aktivno, pri starejših pa ne - torej, če imaš recimo avto l.2000 z originalnim xenonom, ga vžgeš, naravna žaromete in greš še po 4 folka. Ko se vsi naložijo, ti sveti xenon gor, saj se nastavi samo, ko ga vžgeš - torej ima to pomankljivost, da moraš avto vgašat in znova vžgat samo zato, ker si šel po frende al kako gre ta reč - o tem mislim, da se še ni pisalo tu gor? (če se je že, se opravičujem, vendar jaz se ne spomnim, pa skozi čekiram temo)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov