Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Pe maj 22, 2009 6:32 pm

Technologic je napisal/-a:Mene zanima če se dobi kam močnejšega od 8000K in če lahko dam na obstoječ ksenon kit al morm kaj menjat?



ja 10000K bi jaz dal na tvojem mestu not, pa čim višje probaj naštelat da boš boljše videl.... :roll: Kaj ti resno s tem?
Ne se hecat. 4300 imajo največjo svetilnost. 8000K nič ne vidiš, pa še drugim kuriš zenice. Poleg tega maš navadne parabole in ti nobena barvna temp. ne pomaga.
Glede pranja....ne še. Vsak prileti na mino.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Pe maj 22, 2009 6:42 pm

Izgleda, da niso imeli fiziko v OŠ ali pa OŠ ni imela njega, pa ne ve ravno kaj je to moč, kaj šele kaj oz. kdo je to Kelvin :D
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Pe maj 22, 2009 6:50 pm

lizard je napisal/-a:ali pa OŠ ni imela njega,


:cry :]


Kelvin se v grobu obrača ob tem, ko eni govorijo o moči in Kelvin enoti skupaj.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Pe maj 22, 2009 7:43 pm

Vsi vemo da sem imel v mislih čimbolj "žareče" al kak naj povem :lol:

10000K je torej naslednja stopnja? Hvala.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Pe maj 22, 2009 9:06 pm

Pa ni bolj žareča no, barva je drugačna in slabše sveti... torej je svetilnost slabša - slabše boš videl... kako ti še naj drugače povemo.

In 10000K bo izgledalo grše, za kar mi je itak vseeno, bolj važno mi je, da če boš mel 10000K boš nekoliko manj slepil ostale udeležence v prometu, vsaj nekaj "nano" pozitivnege v celotni situaciji.


Aja pa upam, da te dobi policija, in da fasaš kazen predno koga zaslepiš in se odpleje v jarek.
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Pe maj 22, 2009 9:36 pm

hvala, tak si mi razložo da bi še moja mama razumela, to sem rabo.

malo off, to povem pol pa dam mir:
Vsi na forumu pišete kolk policija gnjavi itd. Ma ne vrjamem nič. Z ksenonkami se avto vozi vsak dan že leto in pol, neštetokrat nas ustavla policija pa ni blo nič narobe.

Zadnje luči na mondeotu mam zatemnjene da se ne loči žmigavca od rikverc luči, vse žmigavce spredi pa mam čist črne policija me kar dostikrat ustavi lahko rečem pa še en ni rekel nič na to. Nevem ki se vozite na štajerskem škifi nevejo kaj je ksenon :-P
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Pe maj 22, 2009 9:40 pm

Na tvojo srečo pač vsi niso bili dovolj podučeni glede ilegalniega ksenon kita in nevarnosti, ki jo prinaša.

Zmotno je mišljenje, da bi xenon kit dal ven zaradi policajev, kot je tudi zmotno mišljenje, da se pripneš z varnostnim pasom zaradi policajev. Xenon kita, predvsem če nimaš leč, ne uporabljaš zaradi drugih, saj jih zelo motiš! In ker večina ljudi ne razmišlja o drugih ko je v avtu, imamo takšno situacijo kot jo na žalost pač danes imamo.
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Napisal/-a MuRiCi So maj 23, 2009 7:36 am

Technologic je napisal/-a:hvala, tak si mi razložo da bi še moja mama razumela, to sem rabo.

malo off, to povem pol pa dam mir:
Vsi na forumu pišete kolk policija gnjavi itd. Ma ne vrjamem nič. Z ksenonkami se avto vozi vsak dan že leto in pol, neštetokrat nas ustavla policija pa ni blo nič narobe.

Zadnje luči na mondeotu mam zatemnjene da se ne loči žmigavca od rikverc luči, vse žmigavce spredi pa mam čist črne policija me kar dostikrat ustavi lahko rečem pa še en ni rekel nič na to. Nevem ki se vozite na štajerskem škifi nevejo kaj je ksenon :-P


Malo se na Koroško pripelji,pa boš videl kolko se spoznajo :twisted: Boš kr hitr ob tablce,na izrednem tp,pa z kaznijo v žepu..
Slej ko prej se ti bo pa tudi na vašem koncu en policaj vtaknil v xenon,pa ti napisal kazen,pol boš pa jokal okrog,kakšni b..... so policaji itd...
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash So maj 23, 2009 9:11 am

Technologic: ti misliš, da višjo številko, kot jo boš imel, bolje ti bo svetila, kar pa ni res. Ta številka 4300K, 6000K, 8000K itd) je samo barva svetlobe in nič drugega. Če hočeš, veliko svetlobe oz. najboljšo svetilnost, se najbolje obnesejo 4300K, vendar te že sedaj opozarjam, da svetijo belo z rahlo rumenkastim odtenkom.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So maj 23, 2009 9:22 am

Technologic je napisal/-a:malo off, to povem pol pa dam mir:
Vsi na forumu pišete kolk policija gnjavi itd. Ma ne vrjamem nič. Z ksenonkami se avto vozi vsak dan že leto in pol, neštetokrat nas ustavla policija pa ni blo nič narobe.


potem te vljudno vabim, da se malo zapelješ po lj oz. predmestjih ljubljane in boš hitro dobil ali položnico ali pa opozorilo zaradi xenonk.
 
Uporabniški avatar
Jaka156
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: To jan 09, 2007 7:12 pm

Napisal/-a Jaka156 So maj 23, 2009 9:31 am

Danes bom skušal vgraditi xenon kit v mojo Alfo 156. Bomo videli.
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic So maj 23, 2009 9:39 am

Cash je napisal/-a:Technologic: ti misliš, da višjo številko, kot jo boš imel, bolje ti bo svetila, kar pa ni res. Ta številka 4300K, 6000K, 8000K itd) je samo barva svetlobe in nič drugega. Če hočeš, veliko svetlobe oz. najboljšo svetilnost, se najbolje obnesejo 4300K, vendar te že sedaj opozarjam, da svetijo belo z rahlo rumenkastim odtenkom.


Ja sem prebral potem temo pa opazil da se motim. Torej najboljši učinek (ki ga jaz hočem-modro svetlobo in žarečo) imajo 8000K, tako da je ok.

Sicer pa nevem kaj ima pranje žarometov vezo pri ksenonkah, sploh ne vidim povezave.

Kje dobim lahko plastike, da bo zgledalo kot pranje žarometov drugače za bmw serija 3 2001.?
 
Uporabniški avatar
...:::Team:::...
Novinec
 
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr sep 26, 2007 12:47 pm
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Napisal/-a ...:::Team:::... So maj 23, 2009 9:56 am

Technologic je napisal/-a:
Cash je napisal/-a:Technologic: ti misliš, da višjo številko, kot jo boš imel, bolje ti bo svetila, kar pa ni res. Ta številka 4300K, 6000K, 8000K itd) je samo barva svetlobe in nič drugega. Če hočeš, veliko svetlobe oz. najboljšo svetilnost, se najbolje obnesejo 4300K, vendar te že sedaj opozarjam, da svetijo belo z rahlo rumenkastim odtenkom.


Ja sem prebral potem temo pa opazil da se motim. Torej najboljši učinek (ki ga jaz hočem-modro svetlobo in žarečo) imajo 8000K, tako da je ok.

Sicer pa nevem kaj ima pranje žarometov vezo pri ksenonkah, sploh ne vidim povezave.

Kje dobim lahko plastike, da bo zgledalo kot pranje žarometov drugače za bmw serija 3 2001.?
Za BMW moraš kupiti komplet letvico pod lučmi, drugače pa ne bodi i**** pa nabavi vsaj Angel Eyes da ne boš zaslepljeval nasproti vozečih.

Ker mi gre na k**** ko šajnate s totimi parabolami ko reflektor na fuzbalski tekmi. Jaz sploh zvečer rad vklopim dolge luči, ko se kaki nasproti pripelje s fajnim kitom v parabolah
P0rn Industries Inc.

speedfreak za moderatorja!
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic So maj 23, 2009 10:05 am

Ne se jezit no, če pa niti en še ni poblendal. Lepo so nastavljene dol in ne slepijo, jaz pa tud dobro vidim.

Angel eye je v planu ja. Pranje pa samo vizualno.
 
Uporabniški avatar
AudiBoy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1534
Pridružen: So jul 01, 2006 1:17 pm
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a AudiBoy Ne maj 24, 2009 6:48 pm

Torej... za dnevne luci lahko dam bele 4000k+ H7 da bo vredu zame in za voznike nasproti mene?
Imam pa take:
http://ah.pricegrabber.com/product_imag ... height=400

LP
[size=75]Volvo. For life.[/size]
 
Uporabniški avatar
danatory
Novinec
 
Prispevkov: 281
Pridružen: Po jun 16, 2008 1:35 pm

Napisal/-a danatory Ne maj 24, 2009 6:57 pm

Technologic je napisal/-a:
Sicer pa nevem kaj ima pranje žarometov vezo pri ksenonkah, sploh ne vidim povezave.



Ponavad je tako, da se ksenoni štelajo po višini avtomatsko in če je luč umazana, nek senzor gotovo zazna tisto umazanijo na steklu in sveti v tla ali pa v luft :lol: Zato imaš pranje žarometov, da to spucaš dol in se žarometi nastavijo na primerno višino.
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Ne maj 24, 2009 7:01 pm

Aha zaj pa vem vse. Tega moj ziher nima ker so prej ble navadne žarnce, te pa tud nevem da bi se štelale oz. se štelajo ročno.

Samo plastika pride nova z vizualnim pranjem.

hvala lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne maj 24, 2009 9:52 pm

danatory: Zmotno oz. zelo nepravilno razlozeno "kaj ima pranje zarometov vezo pri
xenonskih zarometih".... nobenega senzorja za umazanijo ne obstaja pac pa je povezava
v ALWR-ju (glej spodnjo temo) + razlaga v video prispevku zakaj je dobro, da imas
pranje zarometov torej popolnoma sam moras biti pozoren za pranje... in se to v
kolikor zarometi niso prizgani tudi pranje ne deluje.

Technologic: Dokler ne preletis vseh postov v spodnji temi - prosim, da ne sprasujes
vec, ker si nasmetil to zadnjo stran s svojim zmotnim misljenjem in svojim "prav"...
ustavi se, ker nekoc pa ne bo vec izpustov ampak bo treba denarnico odpret in ne
bodi tako preprican, da se tebi ne more tega zgoditi.

se enkrat :idea:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=55015
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
danatory
Novinec
 
Prispevkov: 281
Pridružen: Po jun 16, 2008 1:35 pm

Napisal/-a danatory Po maj 25, 2009 6:36 am

Ops :oops: hvala za opozorilo
lp
 
Uporabniški avatar
406
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: So jan 27, 2007 10:01 am

Napisal/-a 406 Sr jul 01, 2009 10:03 pm

imam problem!
malo slabsi vid imam in zdaj ponoci je ziva groza..probal se ze razne zarnice samo to ni to..
prelistal sem kar nekaj strani o tem pa me zanima kaj mi svetujete oz ce je pametno da dam notri xenon,neki 4000k al koliko je tista najmanj opazna svetloba,pa žarnico ki je za žaromete brez leče,ter nastaviti svetlobo čim nižje..
imam pa navadno parabolo oz clean steklo (ne rebrasto)...
luči z lečo za moj avto se ne dobi kolikor sem jaz se pozanimal,ce pa je je cena verjetno gromozanska
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Komisar Korozije in 30 gostov