Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty So okt 23, 2004 5:59 pm

Sprejeto.

Ha, ha. Malo zajeba...

LP

Nasty
 
Marc25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne okt 31, 2004 10:42 am

Slikanje na autobahnu

Napisal/-a Marc25 Ne okt 31, 2004 10:53 am

Pozdravljeni - sem nov na tem forumu, zanima me pa sledeče: pred tednom sem bil v Kölnu, in predvsem nazaj grede sem vozil neprestano 180-215 km/h, pri čemer so me 1x zagotovo slikali pri 140 km/h (ob omejitvi 100), in menda še 1x pri okoli 180 km/h (kjer pa je bila tudi omejitev ene 120)?!
Vprašanje, na katerega ne najdem nikjer odgovora je, kako je sedaj s temi slikami: ali sedaj, ko smo v EU, pridejo te slike v Slovenijo, in naj bi blo potrebno kazni plačati (ker je bil služben avto, naj bi torej fotke prišle na podjetje?!), ali slike zavržejo?!

Drugače pa je situacija taka, kot ste že sami ugotovili: tretji pas je načeloma brez omejitve, vendar kaj ko malodrugače kot vsake 2km sledijo omejitve (največkrat na 120 km/h), stalno pospeševanje na 200 in zaviranje na 120 pa je tudi muka, tko da v mojem primeru sem ga stalno tišal na 200, sedaj pa v strahu pričakujem posledice?! :?

Mare
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Slikanje na autobahnu

Napisal/-a MacTron So dec 01, 2007 5:18 pm

ceprav je tema obledela... 3leta je prislo do iniciative zakaj se zavzemajo za 130km/h
torej tudi odstranjene omejitve z 120km/h na nekaterih deli AC.. in hkrati tudi nad 200 itd

celi statuti o tem.. potem razprave, varstvo okolja, podpisi...
http://www.stoppt-tempo-130.de/index.php?page=10gruende

in glede na st. podpisov bodo to tudi prej ali slej dosegli
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
blind3k
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Ne avg 19, 2007 11:27 pm
Kraj: Ljutomer,Koper

Napisal/-a blind3k So dec 01, 2007 6:44 pm

kot je napisal PureTNT, je tisto zgoraj peticija proti omejitvam, saj je tudi v 10točkah lepo napisano.

Nevem kako bi se pri njih obneslo, če bi vsi managerji ipd. morali voziti 130km/h ves čas po AC. Terminsko bi bilo veliko težje kot sedaj. tudi statistika kaže, da se v teh območjih neomejene hitrosti ne zgodi največ nesreč, ampak ravno tam kjer je preveč teh znakov.
 
Uporabniški avatar
seeman66
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Sr okt 05, 2005 10:16 pm

Napisal/-a seeman66 So dec 01, 2007 8:25 pm

Kolikor vem so članice EU podpisale sporazum o prometnih prekrških, ki so storjeni v tujini in ti sledijo v matično državo, kjer potem dobiš obvestilo oz. kazen.

lp
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Po dec 03, 2007 2:19 pm

PureTNT je napisal/-a:Minimum za pošiljanje kazni je načeloma 70 EUR. Prav tako morajo države še vedno podpisati dvostranski sporazum. Me pa čudi, da se stvar pri nas še ni prijela, kajti denar od kazni obdrži tvoja matična država.
Tudi če je to res, verjetno velja v obe smeri. Torej tudi recimo če tujec naredi prekršek pri nas, po tem načelu plača kazen v svoji državi in ne tukaj.

Stroški z začetkom postopka pa so tudi v državi, kjer je bil prekršek storjen. Zbiranje in pošiljanje dokazov... vse to stane (konkretni stroški in delovne ure, pa tudi te v končni fazi stanejo in bremenijo javni proračun). Če tudi plačilo kazni potem pride v "naš" proračun, se sicer državi "splača" s tem ubadati, sicer pa ima samo stroške, pokasira pa tuja država...

Evo to je bilo moje ugibanje (če je res tako, kot je opisal PureTNT), če ima pa kdo kak link, kako je dejansko s tem, pa se priporočam....

Aja po katerem zakonu pa bi tujec plačal za prekršek? Hočem reči - če je v tuji državi peljal v rdečo in je tam kazen 100 EUR, v njegovi državi pa 200 EUR - katero kazen mu bodo naložili?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo Po dec 03, 2007 4:16 pm

Cesta je narejena (bolj ali manj) za INTELIGENTNA BITJA. Mi (ja tut jst pa ti tut) se pa obnašamo kot na divjem zahodu kavboji; Kdor hitreje potegne...
To čefursko (čefur je oznaka za stanje duha, ne narodnost) mentaliteto bo potrebno korenito spremeniti, najprej začnimo pri lastnem pragu. Tudi tako opevana Švabarija in ostala Evropa je zlo poden. Najlepše (po mojih izkušnjah) vozijo tam Downunder. Tam ni nobenga padalca, ki dokazuje na cesti +200KM, manjših moči itak nimajo; WRX STi jih je malo morje. Če je omejitev 35mph, potem ni niti pomisleka da bi peljal 40mph. Tabla je zakon, tudi če je "neumno" postavljena. Ker so mnenja da je tako PRAV! Zaradi mentalitete zadeva deluje. In še všeč mi je bila. Komot bi se navadu.
 
Uporabniški avatar
sundaydriver
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: So sep 23, 2006 12:32 pm

Napisal/-a sundaydriver Po dec 03, 2007 11:35 pm

Pa se preseli tja :).
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik To dec 04, 2007 8:53 am

sundaydriver je napisal/-a:Pa se preseli tja :).


Imam boljšo idejo. Dejmo tiste ki kršijo zakone preselit. Pomojem bo takoj manj gužve na cestah. Tudi sam bi se rad malo bolj varno počutil na cesti.

@cordo: Na to tematiko je bilo že kar nekaj postov, izlitih žolčev in popokanih živcev. Dejstvo je, da smo postali zahojena družba, kjer vsak gleda samo na svojo rit in kjer se vse furstracije dneva (odnosno tedna) sproščajo na cestah. Žal smo slovenčki res ena žalost od naroda, vedno nam je nekdo drug kriv, samo mi smo popolni.

Lp
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
5cho
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po nov 15, 2004 3:08 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a 5cho To dec 04, 2007 10:54 am

Kritik je napisal/-a:
sundaydriver je napisal/-a:Pa se preseli tja :).


Imam boljšo idejo. Dejmo tiste ki kršijo zakone preselit. Pomojem bo takoj manj gužve na cestah. Tudi sam bi se rad malo bolj varno počutil na cesti.

@cordo: Na to tematiko je bilo že kar nekaj postov, izlitih žolčev in popokanih živcev. Dejstvo je, da smo postali zahojena družba, kjer vsak gleda samo na svojo rit in kjer se vse furstracije dneva (odnosno tedna) sproščajo na cestah. Žal smo slovenčki res ena žalost od naroda, vedno nam je nekdo drug kriv, samo mi smo popolni.

Lp


podpis :clapclap :clapclap :clapclap
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Sr dec 05, 2007 12:23 pm

Kritik je napisal/-a:Žal smo slovenčki res ena žalost od naroda, vedno nam je nekdo drug kriv, samo mi smo popolni.


S tem se ne bi čisto strinajal, da iščemo vedno krivca drugod. Kot nacija (ne kot posamezniki) smo do samega sebe izredno kritični oziroma celo preveč in nase vlečemo tudi krivdo, ki je ni oziroma ni vedno naša.

Verjetno je to prirojeno zaradi naše majhnosti in to, da smo bili vedno podložni nekim velikim gospodarjem (Avstroogrska, Juga in zdaj EU). In v tej nesrečno frustrirajoči majhnosti pa se iščejo rešitve tako ali drugače in največkrat je to, da vidimo druge narode kot veliko boljše kot smo sami.

Pa je res trava dugod bolj zelena kot pri nas in a so res drugi toliko boljši od nas, da bi se morali brezpogojno zgledovati po njih? So pa niso in lepi primeri so opisani tudi v tej debati o nemškem načinu vožnje in njihovih AC.

Kaj hočem povedati - tudi v Sloveniji smo v nekaterih primerih lahko vzor drugim državam samo mi sami (niti mediji, niti politika) tega ne vidimo oziroma nočemo(jo) videti. Zakaj? Zato ker to, da prepričaš ljudstvo, da je ničvredno in slabo je ena od odločilnih zadev kako ga lahko držiš na kratki vrvici.

Upam, da se bomo enkrat lahko zavedali, da nismo slabši od drugih in da tako kot imamo svoje slabosti imamo tudi prednosti in da bomo enkrat le lahko prestopili prag svoje majhnosti oziroma začeli gledati zadeve brez tega nepotrebnega bremena.

Do takrat pa nas bodo verjetno še naprej namensko strašili kako smo grozni in zanič in nas bodo kaznovali na vse možne načine od recimo visokih prometnih kazni, izmišljenih ekoloških dajatev, neživljenskih omejitev in nam prali možgane kakšne ničle smo brez naše preljube države in skupnosti in kako nas bo recimo ptičja gripa vse pomorila, če ne bomo nakupili kilo Tamifluja na osebo.

Čas je da se zavedamo napak, ki jih RES imamo in jih poskusimo odpraviti in čas je da zravnamo hrbtenici in si nehamo srati po glavi kakšni luzerji smo. Ne nismo oziroma nič bolj kot nekateri drugi in bodimo ponosni da smo to kar smo - državljani Slovenije.
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty Sr dec 05, 2007 12:31 pm

Še moj prispevek k omejitvam na nemških autobahnih: " Nemški prometni minister Wolfgang Tiefensee je dejal, da v bližnji prihodnosti Nemčija ne bo uvedla splošne omejitve hitrosti na avtocestah".

BBoss: saj ne mislimo slovenci sami, da smo slabši od drugih. Ampak drugi mislijo, da so boljši od nas.
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Sr dec 05, 2007 2:57 pm

@BBoss: nisva se dobro razumela...moj post je letel na tiste situacije, ki se nam pripetijo po neumnosti, ki se sicer nebi, če bi malo pred tem vsaj malo pomislili kaj se lahko zgodi... leti to predvsem na cestno kulturo. Sej si že nekaj časa tu... spomni se naslovov: Dobil so me na radar, kaj zdaj?..... Pijanega ustavili, kaj sedaj,.....
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Sr dec 05, 2007 4:03 pm

cordo je napisal/-a:Cesta je narejena (bolj ali manj) za INTELIGENTNA BITJA. Mi (ja tut jst pa ti tut) se pa obnašamo kot na divjem zahodu kavboji; Kdor hitreje potegne...
To čefursko (čefur je oznaka za stanje duha, ne narodnost) mentaliteto bo potrebno korenito spremeniti, najprej začnimo pri lastnem pragu. Tudi tako opevana Švabarija in ostala Evropa je zlo poden. Najlepše (po mojih izkušnjah) vozijo tam Downunder. Tam ni nobenga padalca, ki dokazuje na cesti +200KM, manjših moči itak nimajo; WRX STi jih je malo morje. Če je omejitev 35mph, potem ni niti pomisleka da bi peljal 40mph. Tabla je zakon, tudi če je "neumno" postavljena. Ker so mnenja da je tako PRAV! Zaradi mentalitete zadeva deluje. In še všeč mi je bila. Komot bi se navadu.


Čefur si ti.

če sam ne premoreš avta, ki pri 110kmh nebi imel alzheimerjeve bolezni in artirtisa, ne sodi pol drugih. Poden so ljudje kot si sam, mentaliteta nima veze s hitrostjo pač pa se navezuje na obnašanje na cesti. prav to nas pobija v sloveniji, ne pa hitrost. kr rinete vsi nekam in pol je čudn da se nesreče dogajajo jebemtiš.

pri meni je 180kmh normalna cruising hitrost in tko se tut vozm vsak dan, pa to ne pomen, da ogrožam druge na cesti. Vozim z glavo in za razliko od 98.7% vseh voznikov v sloveniji, VEM KAKO DELUJE PROMETNA ZADRGA!!!! :evil:

da ne govorim o naletnih kolonah na avtocesti, ki se dogajajo zato ker je na kontra pasu nekdo pošlajsal ograjo in podobne stvari. bolj balkansko od najskrajnejših južnjakov.
Zadnjič spremenil Voith, dne Sr dec 05, 2007 4:12 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Sr dec 05, 2007 4:08 pm

Kritik je napisal/-a:@BBoss: nisva se dobro razumela...moj post je letel na tiste situacije, ki se nam pripetijo po neumnosti, ki se sicer nebi, če bi malo pred tem vsaj malo pomislili kaj se lahko zgodi... leti to predvsem na cestno kulturo. Sej si že nekaj časa tu... spomni se naslovov: Dobil so me na radar, kaj zdaj?..... Pijanega ustavili, kaj sedaj,.....


Aha... malo me je zbodlo, ko si rekel, da smo ena žalost od naroda jaz pa vseeno mislim, da nismo - po moje nismo ne biseri niti ne luzerji

Če govorimo o posameznikih potem je marsikaj možno ,ampak če govorimo o naciji kot celoti pa je druga pesem. ;)
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Sr dec 05, 2007 4:22 pm

PureTNT je napisal/-a:Sicer bi na tem mestu normalno pripomnil nekaj o biserih in svinjah, ampak se mi dozdeva, da ti je to že jasno.


ne stekam tocno kako to mislis. torej on mece bisere svinjam ali jaz? :D

mja ucas me totalno razpizdi ksn tak post kot tist na katerega sm replayal..
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Sr dec 05, 2007 4:38 pm

Voith je napisal/-a:pri meni je 180kmh normalna cruising hitrost in tko se tut vozm vsak dan, pa to ne pomen, da ogrožam druge na cesti. Vozim z glavo in za razliko od 98.7% vseh voznikov v sloveniji, VEM KAKO DELUJE PROMETNA ZADRGA!!!! :evil:


Da te slišimo, Voith, pa brez pomoči strička Googla - koliko metrov pri 180 km/h prevoziš, preden sploh uspeš reagirati in kolikšna je povprečna zavorna pot?
 
Uporabniški avatar
Somebody_new
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe sep 07, 2007 11:21 am

Napisal/-a Somebody_new Sr dec 05, 2007 4:50 pm

glede italije:

to je sicer malo offtopic ampak eni tu nekaj omenjate italijo kak je tam vse za++bano itd. Jaz se zelo pogosto vozim v italijo, na dvopasovni ac imajo omejitev 130, na tropasovni 150 ob lepem vremenu! na dvopasovnici se ponavadi vozim 150-160 km/h, do zdaj še nisem imel nobenih problemov, za ritjo se mi noben ne vozi ker se vsi večinoma peljejo počasneje, policijo z radarji sem do zdaj opazil samo tam kjer veljajo posebne omejitve (pred cestninami)! na tropasovnicah se tudi vozim 150-160 km/h ker je to za mne ena normalna hitrost! tam se pa najde dosti hitrejših voznikov, blinka mi noben ne pa tudi če se peljem 140 po tretjem pasu, edino kaj se zgodi je da mi kakšen slovenec v italiji blinka in se mi čisto za ritjo pelje, pa tudi hrvati se najdejo! avtoceste imajo v redu edino kar je da imajo na določenih odsekih preostre ovinke, na enih razcepih je izvoz z te ac na drugo ac z prehitevalnega pasa, cestninske postaje mi niso všeč...

pa še nekaj glede nemčije: a ni bilo nekaj časa tako urejeno, da je bila na dvopasovnicah omejitev 130, na tropasovnicah pa je ni bilo?
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Sr dec 05, 2007 5:41 pm

adamovc je napisal/-a:
Voith je napisal/-a:pri meni je 180kmh normalna cruising hitrost in tko se tut vozm vsak dan, pa to ne pomen, da ogrožam druge na cesti. Vozim z glavo in za razliko od 98.7% vseh voznikov v sloveniji, VEM KAKO DELUJE PROMETNA ZADRGA!!!! :evil:


Da te slišimo, Voith, pa brez pomoči strička Googla - koliko metrov pri 180 km/h prevoziš, preden sploh uspeš reagirati in kolikšna je povprečna zavorna pot?


js sm prometni tehnik drgac po poklicu ;)

nevem pa zakaj bi se tu pogovarjali o povprecni zavorni poti. specificna zavorna pot mojega korita je 46m od 100kmh do 0kmh kar mislm da je kr solidno in zadosti za potovalno hitrost 180.

zavorne poti so pomembne po mestih ker tam skacejo stvari na cesto, na avtocesti skacejo na cesto pa samo imbecili in te se da pa delno do pretezno predvideti in se pac mimo njih peljes 120.

blo bi pa skrajno lepo ce bi se vedelo da se po levem pasu lahko vozi tudi 300 in bi ljudje dejansko uporabljali vzvratna ogledala se za kaj druzga kot za sminkanje in ogledovanje samega sebe.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Sr dec 05, 2007 5:45 pm

pure tnt: good point.

tut men se je ze dogajal da sm skor zaspal ko sm se neki igral s cmmanjso porabo in sm se odlocil da se bom cel mesec vozil 120 po ac. kr kinkat zacnes ce si zmatran in ce je noc recimo.

to se mi pri 200+ ni se nikoli dogajalo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov