Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a ~toMmy~ Sr dec 17, 2014 10:58 am

Jaz si res ne želim naših nesposobnih voznikov še čez mejo množično prenašat, bi pa to blagodejno vplivalo na navite cene pri nas. Gorivo imajo pa namen tudi naši namen "normalizirat", ker so končno skapirali, da ga tako več prodajo. V sami kvaliteti pa ne pogruntam neke razlike, mogoče je edino nemški Shell V-Power bil malo bolj blagodejen za motor, nižja poraba je pa predvsem v glavah...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a .com Sr dec 17, 2014 11:23 am

Zanimivo...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Sr dec 17, 2014 1:49 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Jaz si res ne želim naših nesposobnih voznikov še čez mejo množično prenašat, bi pa to blagodejno vplivalo na navite cene pri nas. Gorivo imajo pa namen tudi naši namen "normalizirat", ker so končno skapirali, da ga tako več prodajo. V sami kvaliteti pa ne pogruntam neke razlike, mogoče je edino nemški Shell V-Power bil malo bolj blagodejen za motor, nižja poraba je pa predvsem v glavah...


Če bi imeli namen gorivo "normalizirat", bi morala biti cena 1 evro za liter.

Nižja poraba sigurno je, to lahko dokažem. S slovensko gnojnico od bencina sem imel povprečno porabo med 9 in 9,5 litrov, sedaj imam porabo med 8,5 in 9 litrov na 100km prevoženih, pa se vsak teden peljem čez Ljubelj v avstrijo. Tankam pa vedno na eni in isti pumpi že leto in pol.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a For Če dec 18, 2014 1:25 am

nebivedu je napisal/-a:Nižja poraba sigurno je, to lahko dokažem. S slovensko gnojnico od bencina sem imel povprečno porabo med 9 in 9,5 litrov, sedaj imam porabo med 8,5 in 9 litrov na 100km prevoženih, pa se vsak teden peljem čez Ljubelj v avstrijo. Tankam pa vedno na eni in isti pumpi že leto in pol.

Tole lahko definitivno potrdim. Sem mislil da ne more biti neke razlike, ampak JE.

Več kot en mesec sem vozil z austrijskim gorivom, in sem prav opazil razliko v porabi.

Ampak ...nekaj drugega sem hotel povedat...

Novi 308 z 1.6 THP motorjem vozim. Po mesecu vožnje z austrijskim bencinom, sem potem tankal našega. Parkrat sem že opazil čudno klenkanje zjutraj ko je mrzel ... slišalo se je kot dizel, ampak šele tam nekje pri 1700-1800 obrati. Pri nižjih in višjih obratih se ni slišal.
Potem pa (ko se ogreje) kmalu neha ta zvok ... :?: sumim bencin, ker edina sprememba je bila ta, da je nekaj časa užival v austrijskem bencinu ....in mogoče to da je par tisoč km od prvega servisa (če so mojstri kaj zajebali)

Tudi pri porabi se pozna ...to sem prepričan. Enako vozim, iste relacije ....

Glede na to kaj poslušamo zadnji teden kaj prevozniki goriva počnejo, in kako goljufajo sem prepričan da imamo slabše gorivo kot v Bosni ....
Za poslušat, če že niste ...
http://4d.rtvslo.si/arhiv/vroci-mikrofon/174309858
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a ~toMmy~ Če dec 18, 2014 1:44 am

Jaz pri turbodizlu enostavno ne zaznam opazne razlike (pol litra ali pa celo liter) v porabi na račun goriva, pa naj bo slovensko, nemško, avstrijsko, špansko, poljsko, latvijsko, francosko, moldavsko, romunsko, bosansko, črnogorsko, ...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a J.McLane Če dec 18, 2014 7:06 am

Imam občutek da je kvaliteta dizla predvsem pomembna za življensko dobo motorja in ostale "šare", pri porabi in zmogljivosti pa ne bo razlike. Pri bencinu je zadeva drugačna, ampak mi je vseeno čudno, da bi bila razlika tako velika, da bi se to opazilo, sploh če v obeh priemrih tankaš 95 oktanca. Jaz sem že tankal na Hoferju v Beljaku, pa poraba ni nič kaj odstopala, niti nisem zaznal kake razlike v delovanju motorja.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a ~toMmy~ Če dec 18, 2014 8:36 am

Teoretično se strinjam s tabo, v praksi je pa tudi ogromno sodobnih dizlov vajenih bolj "eksotičnega" goriva, pa delajo po nekaj 100k km brez posebnih težav...

Kakorkoli že, po moje se je v zadnjih letih kvaliteta goriva v Sloveniji dvignila na nek soliden nivo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Če dec 18, 2014 9:26 am

J.McLane je napisal/-a:Imam občutek da je kvaliteta dizla predvsem pomembna za življensko dobo motorja in ostale "šare", pri porabi in zmogljivosti pa ne bo razlike. Pri bencinu je zadeva drugačna, ampak mi je vseeno čudno, da bi bila razlika tako velika, da bi se to opazilo, sploh če v obeh priemrih tankaš 95 oktanca. Jaz sem že tankal na Hoferju v Beljaku, pa poraba ni nič kaj odstopala, niti nisem zaznal kake razlike v delovanju motorja.


Bencin na pumpah tipa jet, hofer, red in podobnimi "biseri" je lahko tudi slabši kot pri nas, da lahko potem po tako nizki ceni prodajajo. Pumpe kot so shell, eni, bp imajo pa malo bolj kvalitetno gorivo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Če dec 18, 2014 9:31 am

For je napisal/-a:Po mesecu vožnje z austrijskim bencinom, sem potem tankal našega. Parkrat sem že opazil čudno klenkanje zjutraj ko je mrzel ... slišalo se je kot dizel, ampak šele tam nekje pri 1700-1800 obrati. Pri nižjih in višjih obratih se ni slišal.
Potem pa (ko se ogreje) kmalu neha ta zvok ... :?: sumim bencin, ker edina sprememba je bila ta, da je nekaj časa užival v austrijskem bencinu ....in mogoče to da je par tisoč km od prvega servisa (če so mojstri kaj zajebali)


Po enem letu tankanja v avstriji sem šel tankat pri nas na avtocesti, ker sem imel čisto prazen tank. Od celja do mb se je na avtocesti še dalo normalno voziti, ko pa sem prišel v mesto od križišča do križišča, pa je avto cukal in se zaganjal v obrate. Ko sem prišel na cilj, sem potem odklopil akumulator in čez neke 4 ure, ko sem šel nazaj, sem ga priklopil. Takrat so se potem zadeve malo zreducirale (ker se je računalnik reštartal in se začel učiti na novo), ampak cukal je občasno še vedno, zaganjal v obrate pa se ni več. Po ponovnem tankanju v avstriji so težave čudežno izginile.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a dask Če dec 18, 2014 2:21 pm

Dobr da je moj navajen na slabši slovenski bencin. In dobi avstrijskega in nemškega samo občasno in se tako nima časa razvadit :twisted:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a yashica Če dec 18, 2014 3:13 pm

Pri OMV-ju pravijo, da gorivo maxxmotion 100, prihaja izključno iz dunajske rafinerije Schwechat in tudi bioetanol, naj bi dodajali gorivu že v sami rafineriji. Drugače povedano, razlik pri tem gorivu ne bi smelo biti... ali pač?

Omenjam ga iz razloga, ker uporabljam samo tega.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a For Če dec 18, 2014 3:16 pm

nebivedu je napisal/-a:
For je napisal/-a:Po mesecu vožnje z austrijskim bencinom, sem potem tankal našega. Parkrat sem že opazil čudno klenkanje zjutraj ko je mrzel ... slišalo se je kot dizel, ampak šele tam nekje pri 1700-1800 obrati. Pri nižjih in višjih obratih se ni slišal.
Potem pa (ko se ogreje) kmalu neha ta zvok ... :?: sumim bencin, ker edina sprememba je bila ta, da je nekaj časa užival v austrijskem bencinu ....in mogoče to da je par tisoč km od prvega servisa (če so mojstri kaj zajebali)


Po enem letu tankanja v avstriji sem šel tankat pri nas na avtocesti, ker sem imel čisto prazen tank. Od celja do mb se je na avtocesti še dalo normalno voziti, ko pa sem prišel v mesto od križišča do križišča, pa je avto cukal in se zaganjal v obrate. Ko sem prišel na cilj, sem potem odklopil akumulator in čez neke 4 ure, ko sem šel nazaj, sem ga priklopil. Takrat so se potem zadeve malo zreducirale (ker se je računalnik reštartal in se začel učiti na novo), ampak cukal je občasno še vedno, zaganjal v obrate pa se ni več. Po ponovnem tankanju v avstriji so težave čudežno izginile.

Očitno je res nekaj na tem :?
Ne vem a sem spregledal ...kateri motor, letnik, znamka?
Žena gre jutri še zadnjič v austrijo ....ne vem, a je pametno da bi spet gor tankala, glede na to da bom mogu spet našega tankat... :?

Ne vem a bi bilo pametno prešaltat na stotko? Z prejšnjim avtom sem bil dosleden in skoz tankal 100 oktanskega.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a sašo5 Če dec 18, 2014 8:37 pm

For je napisal/-a: Z prejšnjim avtom sem bil dosleden in skoz tankal 100 oktanskega.

in zakaj ne tankaš 100 v tega :shock: Jaz še v kosilnico točim "stotko"

Sicer pa za primerjavo: danes bil v tako v Avstriji kot Italiji: nafta v A 0,96€ v ITA 1.386 (nedolgo nazaj še 1,7) v HR 1,18 (bencin 95 class TIFON 1,24 (vse preračunano v € tečaj 7,57)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a INFINITI Če dec 18, 2014 11:15 pm

Tukaj se lepo vidijo cene goriv po Evropi. Lepo je tudi razdelano kakšne so kje trošarine in DDV, ki določajo končno ceno.
https://www.energy.eu/fuelprices/

-Hrvaška je tudi fajn sploh zame, ki grem večkrat tja tako, da lahko na letni ravni kar prišparam, če tankam polno čez mejo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a darkside Če dec 18, 2014 11:22 pm

Če gledam tale zadnji link je liter v avstriji za 2 centa cenejši? razen če dobite brez davka :)
tako da ne vem če se toliko splača razen če sem kaj spregledal? ok, meni iz bližine hrvaške meje se res ne splača gor vozit, ampak po videnem tukaj pa ne vem če se splača toliko gor vozit.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Pe dec 19, 2014 7:20 am

yashica je napisal/-a:Pri OMV-ju pravijo, da gorivo maxxmotion 100, prihaja izključno iz dunajske rafinerije Schwechat in tudi bioetanol, naj bi dodajali gorivu že v sami rafineriji. Drugače povedano, razlik pri tem gorivu ne bi smelo biti... ali pač?

Omenjam ga iz razloga, ker uporabljam samo tega.


Kolega ki vozi bencin iz kopra na pumpe pravi, da vozi na OMV, petrol in agip iz istih rezervarjev, tako da je tole bolj ko ne natega.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Pe dec 19, 2014 7:21 am

darkside je napisal/-a:Če gledam tale zadnji link je liter v avstriji za 2 centa cenejši? razen če dobite brez davka :)
tako da ne vem če se toliko splača razen če sem kaj spregledal? ok, meni iz bližine hrvaške meje se res ne splača gor vozit, ampak po videnem tukaj pa ne vem če se splača toliko gor vozit.



Včeraj je bil na pumpi ENI 99 centov liter bencina, tako da so tele cene malo čudne.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a yashica Pe dec 19, 2014 11:03 am

nebivedu je napisal/-a:Kolega ki vozi bencin iz kopra na pumpe pravi, da vozi na OMV, petrol in agip iz istih rezervarjev, tako da je tole bolj ko ne natega.


Sem pred časom klical na OMV in so mi rekli, da 100 oktansko gorivo prihaja iz avstrijskih skladišč in, da ga pri nas sploh ne skladiščijo.
Komu sedaj verjeti?! Prevozniku, ki gorivo razvaža ali slovenskemu predstavniku naftne družbe, ki ima v lasti rafinerije, lastno proizvodnjo in to presneto sodobno.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Pe dec 19, 2014 11:08 am

En direktor že lahko misli, od kje dobiva bencin, ampak delavec, ki pa to razvaža, pa najbrž ve kaj vozi naokoli.
Old subarus never die, they just get faster!
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a peroRS Pe dec 19, 2014 11:49 am

Avstrija 1.182€
Slovenija 1.286€

Pri 100litrih dizla (tudi če cel prtljažnik naložim s kanticami) je to razlike 10,4€. Najbližje do Avstrije imam pa 170km v eno smer. Kle sploh ni računice, tudi če cel dan hodim po trgovinah :roll: Kar se tiče kvalitete hrane.... 100% zaupam samo v tisto kar pridelam sam doma, v trgovinah je vse isto sranje drugo pakovanje, pa naj bo to Nemčija, Francija, Avstrija, Slovenija, Italija..... :roll:

Hrvaška 1.163€
Slovenija 1.286€

Pri 100litrih dizla je to 12,3€. Do najbližje pumpe na hrvaškem imam 27km v eno smer. To bi mogoče še šlo (če upoštevam, da grem do prjatelce na kofe na pol poti, pa je glih sproti :mrgreen: ). Ampak kaj ko bi potem za nazaj bolj tiščal, ker so lepi ovinki tko da bi šlo teh 12€ pa še kak € več bi pokuril :twisted:
Po drugi strani lahko teh 12€ prišparam na tank, če vozim 130, namesto 160 po avtocesti.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 113 gostov