Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
izidorm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po dec 15, 2014 1:49 pm

Tankanje v avstriji

Napisal/-a izidorm Po dec 15, 2014 2:07 pm

Pozdravljeni.
V soboto sem prvič tankal na bencinskem servisu v Avstriji in plačal kar na avtomatu z bančno kartico. Tankal sem za 20 evrov. Kasneje sem ugotovil, da je bila na tem bencinskem servisu narejena avtorizacija mojega bančnega računa v višini 100 evrov. Na vašem forumu sem bral, da nekateri avtomati preverijo stanje računa in s tem naredijo predavtorizacijo in zaradi tega je bila vidna na mojem računu avtorizacija v višini 100 evrov.
Zanima me, če dobim to razliko 80 evrov nakazanih nazaj na moj račun ali moram ponovno tankat na tej bencinski črpalki in izkoristiti to razliko?

Lp
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a J.McLane Po dec 15, 2014 2:18 pm

Seveda dobiš nazaj ... če seveda ne gre kaj narobe.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Po dec 15, 2014 2:22 pm

Ponavadi vzamejo 130 evrov, pa jih potem vrnejo v roku 5 delovnih dni. Zato jaz raje z gotovino plačujem na teh bencinskih servisih.
Old subarus never die, they just get faster!
 
izidorm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po dec 15, 2014 1:49 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a izidorm Po dec 15, 2014 2:24 pm

Hvala za odgovor.Zakaj sploh pride do te predavtorizacije?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a pskoda Po dec 15, 2014 2:27 pm

Če imaš dovolj evrov
Lp
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a darkside Po dec 15, 2014 2:54 pm

In če ni dovolj eur? Potem plačat ne moreš ali samo predavtorizacija ne gre skozi?
 
steel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To jul 02, 2013 5:59 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a steel Po dec 15, 2014 10:29 pm

Bil v podobni situaciji, ko sem tankal v Švici. Brez skrbi denar boš dobil v roku nekaj dni nazaj na TRR.
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a c.o.b. Po dec 15, 2014 10:35 pm

načeloma to najbrž deluje podobno kot pri najemu avta, kjer se ob najemu s kreditne kartice rezervira (predavtorizira) znesek v višini najema in odbitne franšize, po končanem postopku (najemu oz. tankanju) pa se od tega zneska obračuna strošek tankanja, ostalo pa se sprosti takoj oz.se ne računa, samo odvisno od banke kdaj ta pridržana sredstva vrne v razpoložljiv obtok na računu. dejansko pa si ves ta čas brez tega denarja.

Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a Ivan36 To dec 16, 2014 12:10 am

Isto ima Hofer samo le 80€ ti vzamejo pri vsakem tankanju. Piše v navodilih tam prilimanih.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a tristan01 To dec 16, 2014 6:54 am

izidorm je napisal/-a:Pozdravljeni.
V soboto sem prvič tankal na bencinskem servisu v Avstriji in plačal kar na avtomatu z bančno kartico. Tankal sem za 20 evrov. Kasneje sem ugotovil, da je bila na tem bencinskem servisu narejena avtorizacija mojega bančnega računa v višini 100 evrov. Na vašem forumu sem bral, da nekateri avtomati preverijo stanje računa in s tem naredijo predavtorizacijo in zaradi tega je bila vidna na mojem računu avtorizacija v višini 100 evrov.
Zanima me, če dobim to razliko 80 evrov nakazanih nazaj na moj račun ali moram ponovno tankat na tej bencinski črpalki in izkoristiti to razliko?

Lp


Tak sistem plačevanja uporabljajo vsi avtomatski sistemi plačevanja goriva, priporačjo pa avtorizacijo kartice tudi na vseh bencinskih servisih kadar je v igri tovorno vozilo.

Avtorizacija ni odtegljaj denarja s tvoje kartice ampak rezervacija sredstev za plačilo. Ker tankaš na avtomatu, kjer druge vrste plačila niso možne, prav tako ni osebja ki bi lahko pomagalo. Zato je avtorizacija kartice v max višini točenja nujna. Predstavljaj si situacijo, da imaš na TRR 10 EUR, tankaš pa za 50. Bencinski servis bi bil v primeru avtomatske bencinske črpalke oškodovan za 40 EUR.

Kdaj se sredstva sprostijo je odvisno od banke in za koliko časa se avtorizacija naredi. V primeru BS je avtorizacija kratkoročna in banka razliko med avtorizirano in plačano vrednostjo sprosti v nekaj delovnih dneh. Zna pa biti nerodno, če imaš na TRR le manjšo količino denarja, potem pa ti pade še avtorizacija, saj se lahko zgodi da dokler banka denarja ne sprosti ne moreš dvigniti gotovine, ki jo imaš, saj leži rezervirana.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a ~toMmy~ To dec 16, 2014 8:54 am

A nima Maxen to bolj elegantno rešeno? Če se prav spomnim, vneseš maksimalni znesek sam in pač več od tega ti ne pusti točit.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a .com To dec 16, 2014 9:27 am

Ivan36 je napisal/-a:Isto ima Hofer samo le 80€ ti vzamejo pri vsakem tankanju. Piše v navodilih tam prilimanih.

ja.. pusti ti pa max 75€ ... lahko bi dvignili limit vsaj na 100...
nimamo vsi clio-tov z 40l tanki... :?
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a Scorp84 To dec 16, 2014 9:41 am

Pa vstavis se enkrat kartico, pa naprej tocis. Vsaj jaz tko pocnem.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu To dec 16, 2014 9:45 am

.com je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:Isto ima Hofer samo le 80€ ti vzamejo pri vsakem tankanju. Piše v navodilih tam prilimanih.

ja.. pusti ti pa max 75€ ... lahko bi dvignili limit vsaj na 100...
nimamo vsi clio-tov z 40l tanki... :?


Tudi če imaš 60 litrov tanka boš še vedno polnega tankal v avstriji, ker je cena 1.15 evra za liter.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a .com To dec 16, 2014 7:36 pm

nebivedu je napisal/-a:
.com je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:Isto ima Hofer samo le 80€ ti vzamejo pri vsakem tankanju. Piše v navodilih tam prilimanih.

ja.. pusti ti pa max 75€ ... lahko bi dvignili limit vsaj na 100...
nimamo vsi clio-tov z 40l tanki... :?


Tudi če imaš 60 litrov tanka boš še vedno polnega tankal v avstriji, ker je cena 1.15 evra za liter.


hja ne bom, ker sem iz LJ ;)
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a c.o.b. To dec 16, 2014 8:01 pm

.com je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:Isto ima Hofer samo le 80€ ti vzamejo pri vsakem tankanju. Piše v navodilih tam prilimanih.

ja.. pusti ti pa max 75€ ... lahko bi dvignili limit vsaj na 100...
nimamo vsi clio-tov z 40l tanki... :?


clioti majo lahko tudi 55l tank :D
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu To dec 16, 2014 8:26 pm

.com je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:
.com je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:Isto ima Hofer samo le 80€ ti vzamejo pri vsakem tankanju. Piše v navodilih tam prilimanih.

ja.. pusti ti pa max 75€ ... lahko bi dvignili limit vsaj na 100...
nimamo vsi clio-tov z 40l tanki... :?


Tudi če imaš 60 litrov tanka boš še vedno polnega tankal v avstriji, ker je cena 1.15 evra za liter.


hja ne bom, ker sem iz LJ ;)


Jaz tudi, pa že kako leto in pol nisem tankal v Sloveniji. Je predrag bencin pri nas, pa hrana je v Avstriji tudi cenejša, da o cunjah in čevljih ne govorimo, sploh na kakih razprodajah, ko oni tudi tiste boljše modele prodajajo po nižji ceni, ne tako kot pri nas, ko boljše zadeve spravijo s polic, dokler ni konec razprodaj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a Energetik81 Sr dec 17, 2014 8:52 am

Ker vožnja do Avstrije je pa zastonj, a ne. :|
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a nebivedu Sr dec 17, 2014 9:10 am

Energetik81 je napisal/-a:Ker vožnja do Avstrije je pa zastonj, a ne. :|


Vseeno kljub vožnji pride ceneje iz več razlogov.
1.) bencin je boljši in kvalitetnejši, zato avto manj porabi ter motor dela veliko lepše ter bolj tiho
2.) cena goriva je v povprečju 20 centov nižja kot pri nas in pri 110 litrih kot jih sam tankam je to že dost velika razlika(50 litrov v tank in 3 kante po 20 litrov za ostale avtomobile
3.) hrana in ostale stvari so bolj kvalitetne in cenejše kot pri nas (kjer ti same ponaredjke prodajajo)

Poleg tega jaz to jemljem kot izlet, pa si gremo še kaj pogledat, se kje ustavimo ob kakem potoku,...


Prejšnjo nedeljo je bila razlika 31 centov na liter bencina. Ker vedno tankam okoli 110 litrov, sem prišparal celih 34 evrov. Vožnje je pa 160km, kar je nekje 12 do 13 litrov goriva (torej 15 evrov).


Sej te noben ne sili, da bi tudi ti moral to početi, vendar če bi se pol slovenije vozilo gor tankat, bi morali naši že malo razmišljat o temu, da gredo s ceno pod avstrijsko, da bo sploh še kdo tankal tukaj. Pa če bi spet veliko ljudi hodilo gor kupovat hrano in cunje, bi morali spet razmišljat tukaj da imajo problem in cene spustiti.
Itak smo kot država samo še preprodajalci, ki služimo na "nagrebenih" provizijah pri prodaji, industrije nimamo in vsi bi samo prodajal z velikim zaslužkom (zakaj morajo biti provizije 900% ????).


Lahko ti pa na realnem primeru pokažem
Razprodaja v gigasportu v avstriji
merrel zimski čevlji - 39 evrov (znižani iz 139 evrov)

razprodaja v sloveniji
merrel zimski čevlji 146 evrov (znižani iz 172 evrov)

gre pa za tale čevelj, kjer lahko v avstriji dobiš 4 pare za ceno enega pri nas. (kupila sva si z ženo vsak svoje takele čevlje za zimo za 78 evrov skupaj)
Slika

Ali pa otroški čevlji. Adidasovi gojzarčki s torsen podplatom številka 27 so pri nas (če jih že dobiš) 80 evrov, v adidas outlet v celovcu pa 23 evrov. isti čevlji. Otroci pa rastejo in jim je treba vsake 2 meseca kupit druge čevlje. Pa obleke tudi prerastejo v mesecu dveh. In gor je vse ceneje, pa bolj kvalitetno.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tankanje v avstriji

Napisal/-a INFINITI Sr dec 17, 2014 10:17 am

Nebivedu ima popolnoma prav - če kupuješ takole zadeve se definitivno splača. Sam kaj ko je naša mentaliteta tukaj - čim bližje tem boljše. Vsi bi radi hofer pa lidl za vogalom - zato se pa tako množijo - vedo da smo lene lokalno omejene riti.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 5 gostov