Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a MBtouran Pe jul 03, 2015 8:45 pm

Kdor je spremljal izkusnjo s pooblascenim servisom clana For-a, je videl da pooblascen servis ni vedno garancija za strokovno opravljeno delo.

Ker je tudi pred mojimi vrati prvi redni servis sem poslal nekaj emailov na pooblascene servise, v katerih sem spraseval kaks o olje uporabljajo za moje vozilo.
Na moje zacudenje sem dobil le en odgovor in bil negativno presenecen, da se uporablja motorno olje gradacije 5w30, ceprav je v navodilih prvo priporocilo olje gradacije 0w30, ce to olje ni dobavljivo pa se lahko uporabi olne 5w30.
Zanima me kako lahko pooblascen servis uporablja olje, ki je v nasprotju s priporocili proizvajalca, hkrati nam ga pa zaracuna v zlatu????
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Mazda2 So jul 04, 2015 2:54 pm

Saj za mojega je tudi priporočen Mazda Dexelia Ultra SAE 5W-30, API SL, ACEA A5/B5, ali Mazda Dexelia 10W-40 SAE 10W-40, API SL/CF, A3/B3, pa so 2 leti zapored točili Castrol Magnatec C3 5W-40 SAE 5W-30, API SN/CF, ACEA A3/B3/B4/C3. No 2X sem pa potem sam tega Castrola kupil in prinesel s sabo.
 
enstot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe jun 05, 2015 9:20 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a enstot So jul 04, 2015 6:13 pm

Prvo in drugo olje sploh nista v isti ligi (A5/B5 - A3/B3) in istem viskoznostnem razredu. In če ti lahko motor prebavi oba olja, potem nimaš nobenih problemov. Vlivaš lahko vsak šmorn, pa bo vedno dobro delovalo. Sicer je to tipično za đaponezerje, da se v njih lahko vliva karkoli, pa je v okviru tovarniških normativov. Ker pač prodajajo avtomobile po celem svetu.
 
GE312
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 28, 2015 6:02 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a GE312 So jul 04, 2015 8:22 pm

Moj kolega je izučen avtomehanik in je delal na pooblaščencu prakso in ko je končal šolo je delal še dve leti, dokler ni dobil normalnega mal bol plačanga šihta. Rekel je da se na teh pooblaščenib servisih dogaja svašta od olja do rezervnih delov. Še števce so baje vrtel, olje so pa točl ž kvaliteto. Sej mehaniki nimajo besede kero olje se bo nabavl, šefi majo. Pa še terajo jih, pol pa napake delajo ko so živčni.
Kje pa piše da ko boš svoje olje prnesu da ga bo res tvojga notr natoču.
Js sm svoj prejšn avto vedn k temu kolegu foru pa mi je vse zrihtu trikrat cenej kot na pooblaščencu, pa točn sem vedu kaj je blo notri dano.

Eni mislijo da če več plačajo da je bolš naret, pa ni tak ker pooblaščencim so baje najbolj dobičkonosni servisi in več ko pršparajo pri materialu več dobička imajo. :)
Tisti dve leti v garanciji tak vsak nov avto zdrži tut če ga ne bi nič servisiru, pol te pa lupit začnejo ko se kaj pokvari.


Je pa tut treba pazit pri kakih s.p. avtomehanikih, ker eni so še dražji kot pooblaščenci.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Mazda2 Ne jul 05, 2015 9:29 pm

Ja, jaz vem, da meni so vlili to olje v avto, ker sem bil zraven.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a emozul Ne jul 05, 2015 10:48 pm

Jaz, pa lahko rečem, da pooblaščenci sploh ne vejo kaj prodajajo.
Sem kupil nov avto, ter niso vedeli ali ima verigo ali jermen.
Jaz res ne vem kam to pelje, ali imajo samo študente za prodajalce?
Da ne govorim o serviserjih, skratka pri svojem pooblaščencu (Vrtač Kranj, sem razočaran)!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a ~toMmy~ Po jul 06, 2015 12:17 am

Dokler bo večina slepo verjela ploblaščencem, ne bo nič bolje. Itak pa kak mehanik dela kot trgovec, trgovka kot čistilka, mesar v špediciji, medicinska sestra kelnari, ... se moraš resno potrudit, da najdeš nekoga, ki ga njegov trenutni "foh" sploh zanima, kaj šele da bi ga obvladal...

Ne razumem, zakaj se pooblaščenci sploh toliko blamirajo z neuveljavljanjem garancij, a ni to itak v domeni proizvajalca?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
enstot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe jun 05, 2015 9:20 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a enstot Po jul 06, 2015 5:24 am

Mazda2 je napisal/-a:Ja, jaz vem, da meni so vlili to olje v avto, ker sem bil zraven.

Hotel sem reči, da imaš po tovarniških navodilih velik razpon kvalitete olj, ki jih lahko vlivaš v motor. In glede na to so ti vlivali povsem primerno olje.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a emozul Po jul 06, 2015 7:48 am

~toMmy~ je napisal/-a:Dokler bo večina slepo verjela ploblaščencem, ne bo nič bolje. Itak pa kak mehanik dela kot trgovec, trgovka kot čistilka, mesar v špediciji, medicinska sestra kelnari, ... se moraš resno potrudit, da najdeš nekoga, ki ga njegov trenutni "foh" sploh zanima, kaj šele da bi ga obvladal...

Ne razumem, zakaj se pooblaščenci sploh toliko blamirajo z neuveljavljanjem garancij, a ni to itak v domeni proizvajalca?


Se popolnoma strijnjam, vendar, če neko delo opravljajo, bi jih moglo vsaj zanimat kaj prodajajo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a pskoda Po jul 06, 2015 10:57 am

MBtouran je napisal/-a:Kdor je spremljal izkusnjo s pooblascenim servisom clana For-a, je videl da pooblascen servis ni vedno garancija za strokovno opravljeno delo.

Ker je tudi pred mojimi vrati prvi redni servis sem poslal nekaj emailov na pooblascene servise, v katerih sem spraseval kaks o olje uporabljajo za moje vozilo.
Na moje zacudenje sem dobil le en odgovor in bil negativno presenecen, da se uporablja motorno olje gradacije 5w30, ceprav je v navodilih prvo priporocilo olje gradacije 0w30, ce to olje ni dobavljivo pa se lahko uporabi olne 5w30.
Zanima me kako lahko pooblascen servis uporablja olje, ki je v nasprotju s priporocili proizvajalca, hkrati nam ga pa zaracuna v zlatu????


Olje 0w30 je primeren bolj za mrzla podnebja oz tam kjer so mrzle zime recimo Rusija. Pri nas je čisto dober 5w30 in ne bo nič narobe z njim če bo seveda ena kvalitetna znamka
Lp
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Mazda2 Po jul 06, 2015 12:20 pm

enstot je napisal/-a:
Mazda2 je napisal/-a:Ja, jaz vem, da meni so vlili to olje v avto, ker sem bil zraven.

Hotel sem reči, da imaš po tovarniških navodilih velik razpon kvalitete olj, ki jih lahko vlivaš v motor. In glede na to so ti vlivali povsem primerno olje.

To sem odgovoril uporabniku GE312
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a MBtouran Po jul 06, 2015 1:27 pm

pskoda je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Kdor je spremljal izkusnjo s pooblascenim servisom clana For-a, je videl da pooblascen servis ni vedno garancija za strokovno opravljeno delo.

Ker je tudi pred mojimi vrati prvi redni servis sem poslal nekaj emailov na pooblascene servise, v katerih sem spraseval kaks o olje uporabljajo za moje vozilo.
Na moje zacudenje sem dobil le en odgovor in bil negativno presenecen, da se uporablja motorno olje gradacije 5w30, ceprav je v navodilih prvo priporocilo olje gradacije 0w30, ce to olje ni dobavljivo pa se lahko uporabi olne 5w30.
Zanima me kako lahko pooblascen servis uporablja olje, ki je v nasprotju s priporocili proizvajalca, hkrati nam ga pa zaracuna v zlatu????


Olje 0w30 je primeren bolj za mrzla podnebja oz tam kjer so mrzle zime recimo Rusija. Pri nas je čisto dober 5w30 in ne bo nič narobe z njim če bo seveda ena kvalitetna znamka


Ce se kot prva opcija priporoca 0w30ne glede na podnebje, pricakujem da pooblascenc uporabi taksno olje. 5w30 se lahko uporabi ce ni na voljo 0w30 (navodila).
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 06, 2015 7:25 pm

povejte kje kupujete olje, je Potokar avtodeli dokaj ugoden za nakup olja ?

pa še to: ja očitno moraš zraven stat ko ti vliva olje notr , samo križem gledajo ?

ali vsi ki dostavite olje, zraven čakate da zamenja olje ? madona si moraš še dopust vzet
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Cefizelj Po jul 06, 2015 7:37 pm

Jaz načeloma pri spletnih ponudnikih. Mimovrste je mnogokrat najcenejši, potem imaš pa še veliko raznih spletnih strani specializiranih za olja. No pa Elfa se dobi tudi v Leclercu dokaj ugodno.

Sem pa tudi že sam mel pomisleke, če res vlijejo moje olje potem dejansko noter ampak....recimo temu zaenkrat paranoja in grem na zaupanje. Če pa lahko zraven stojiš - povsod verjetno ne, že zaradi pravil delovnega mesta, ki so načeloma samo za zaposlene. Bi se pa verjetno dalo dogovorit.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a For Po jul 06, 2015 11:40 pm

Ne vem no .....meni je to tko odveč, da ne morem povedat.

Se spomnim pred leti ...sem eneparkrat bil zraven v delavnici. Potem pa sigurno 10 let ne ....to se mi res zdi trapasto. Olje nikoli nisem prinesel sabo.

Ampak...glede na to kar se dogaja, bo treba spet stat zraven, žal :( :?

Res bedno, da ne moreš več nobenemu zaupat ...kam smo prišli :(
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a For So jan 23, 2016 1:46 am

Kateri pooblaščeni servis?
Vprašanje za miljon evrov :-D

Jaz ga še nisem našel, pa sem jih že kar nekaj dal skozi ... :roll:
Na hitro in na kratko moje izkušnje

Prijazni so, osladni tudi, mogoče tudi pošteni in korektni, ampak to ni tisto kar zna popraviti in vzdrževati avto po priporočilih in navodilih proizvajalca.

Na enem dajo napačno olje, preveč olja, na drugem naročim kar nekaj stvari za pregledat,naredit in dobim račun kjer piše "delo" in znesek :roll: na tretjem tudi povejo da prinesem (spet) napačno olje (že že hočem svoje), študenti menjajo olje in seveda spet preveč nalije, poka v podvozju...nimajo pojma kaj je. Na četrtem se naročim za menjavo olja in da pogledajo kaj poka. Celih deset sekund je porabil da je pregledal podvozje, enako toliko časa je čakal da se steče olje iz motorja. Seveda so spet dali preveč olja kljub temu da sem mu rekel koliko naj da ....da bom že dolil če bo premalo.
Glede pokanja na slepo menjajo stabilizatorje čeprav se skoraj da strinjajo z mano da se sliši zadaj desno. Čez nekaj časa spet grem misleči da sem SAM ugotovil kaj poka. Vzamejo avto in privijačijo tisto kar sem jim pokazal. Pred tem sem tudi sam šel doma na kanal in par tistih vijakov pritegnil.
Tudi pri sosedu mehaniku sem poskusil rešiti pokanje. Tudi on je našel ene dva kosa plastike ki niso bila dobro privita in sta mahadrala preveč. Pregledava komplet podvozje, nič ne najdeva ....spet poka.

Zakaj pišem kaj sem sam in z sosedom naredil? Zato ker bi že oni na servisu mogli preveriti vse te vijake in jih privijačit. Bi saj vedel da so nekaj poskusili...

Še z drugim avtom dam popravit streho. Po praznikih pridem prevzet avto, najdem ga od zunaj z centimetrom ledu gor. Po poravilu najbrž opran in potem tri dni od zunaj na minusu.
Normalno bi bilo pustit avto v delavnici da stranka lahko pogleda kako je narejeno. Pa še so bili toliko osladni (ali sarkastični) da so me vprašali če je dobro popravljeno. :roll: Kako naj vidim če ima centimeter ledu gor?!

Da ne bo pomote govorim o dveh novih avtomobilih (2015)

Tako da ....... se priporočam za info če je kakšen strokovan Peugeot servis. Tudi če je 150 km stran bom šel poskusit.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a radar So jan 23, 2016 9:11 am

Pozdravljen For,

Ne vem, če si že obiskal Rodex v Radomljah, če ga nisi poskusi še tam.

Če bi pa imel Citroena, pa obvezno Jerovšek Grosuplje.

Verjamem, da ti tale nesposobnost servisov para živce. Najbolj žalostno bi pa bilo, da bi ti takoj po preteku garancije čudežno našli napako...

Velik sreče.

lp
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a svetilnik So jan 23, 2016 10:01 am

Olje bom menjal najverjetneje na AMDju, kjer bol bil lahko prisoten, saj moram vliti specifično olje 5w-20, filter olja bom pa kupil original na fordu, tako da bo videti vse ok... ostale servisne zadeve pa bom uredil pri pooblaščenem ford serviserju zaradi garancije.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a DePalmo So jan 23, 2016 11:45 am

@For: Imaš ZS.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a P2008 So jan 23, 2016 12:34 pm

radar je napisal/-a:Pozdravljen For,

Ne vem, če si že obiskal Rodex v Radomljah, če ga nisi poskusi še tam.

Če bi pa imel Citroena, pa obvezno Jerovšek Grosuplje.

Verjamem, da ti tale nesposobnost servisov para živce. Najbolj žalostno bi pa bilo, da bi ti takoj po preteku garancije čudežno našli napako...

Velik sreče.

lp


So tudi že tam nalili preveč olja...tako, da je bilo potrebno iti nazaj...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov