Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Po nov 16, 2015 1:49 pm

še uradno na vw.de o nekaj čez 430 tisoč vozil iz koncerna vw, ki imajo prirejen C02.
15.700 audi
32.000 seat
83.000 škoda
282.00 vw
17.000 gospodarska vozila

uraden seznam(je boljše viden):
https://www.volkswagen-media-services.c ... r_2016.pdf
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Po nov 16, 2015 2:21 pm

Spectre je napisal/-a:
Saj na dinotu ne ve ali je na cesti ali na valjih ;)

Ja pa ve.


Če simulira vožnjo in se vrtijo vsa 4 kolesa ne ve ali je na donotu ali na cesti
Lp
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Po nov 16, 2015 2:44 pm

Pol si ti pametnejši od nekega prof ki se s tem ukvarja in je bil člank na siolu, pa je rekel da je motorni računalnik zaznal da se meritve delajo na podlagi tlakov, na podlagi notranje in zunanje temperature, količine vetra v ventilatorju itd.. ne pa na podlagi kolko gum se vrti :)=(: .

Tut ko so teste za izpuste delal in če so se vsa 4 kolesa vrtela je program zaznal da se meritve izvajaja, a veš to? Pa vedno se takrat izklopi asr kar tudi pove programu... Skratka pravi mojstri so postali na tem področju, kako ne bi če so to približno 10 let delali. So se izpopolnili do potankosti... Ampak teb kej dopovedat je pa tut težko. :roll:

Pri VW edino lahko ugotoviš če greš z vozilom na cesto opravljat meritve pa še to so neki amerikanci pri 3.0 TDI pisal da računalnik takoj zazna ko priklopiš adapter da imajo posebne kode programi in gre avto takoj ob priklopu adapterja v "rezervni" program... Ne vem pa kako je to res al so samo domneve :(
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Po nov 16, 2015 4:23 pm

pskoda je napisal/-a:
Kot info je tisti spisek ena velika buča in lahko ti tudi povem, da moj trivratni leon (kot, da ima veze če je trivratni :roll: ) OSEBNO vprašal človeka, ki se ukvarja s tem in tudi še marsikateri drugi seat, vw, audi, škoda NIMAJO nameščene te programske opreme, ki jo bodo januarja odstranjevali.


Ti sploh ne ločiš dveh stvari, afera NOX in afera porabe(CO2), to sta dve ločeni zadevi. Tvoj(zaenkrat) ni v aferi NOx, je pa danes izšel uradni seznam za afero CO2 in je res važno koga si ti vprašal OSEBNO :D. Lol.
Tvoj je tudi notri:
https://www.volkswagen-media-services.c ... r_2016.pdf

1.stran, zadnji na razpredelnici. Pa piše Leon SC 2.0TDI 184hp... torej točno trivratnik. :)
Res nimaš veze o čem se pogovarjaš, pa še ta video je nek amaterski posnetek, jaz sem poslušal zaslišanje na ameriškem kongresu preko live streama in so točno predstavniki EPE opisal kako je težko ugotovit kdaj se program vklopi in da so prvič ugotovili šele med vožnjo.

Tvoj ne pije 8 litrov niti 5 litrov, pije pa veeeeeliko manj kot 8 litrov. Res škoda besed pa še računalnik ti zihr laže :lol: Sicer pa komu je 8.5 litrov visoka poraba pri teranju 1550kg težkega pasata karavana 2.0TDI z 150km je mal nor in ne ve kaj je visoka poraba. Tvoj je pa težek 1350kg kar je 200 kil manj. Mej štir žakle cementa v prtlažniku pa trugo na strehi pa poroči o porabi, če hočeš met ekvivalentn podatek z pasatom karavanom. Verjamem da tvoj pije tut pod 5 litrov, ampak to je jalova vožnja ne pa normalna vožnja. Povprečna hitrost pa tut ne pove vse, ker važen je način pospeševanja in doseganja potovalne hitrosti, kolikokrat bremzaš itd...
Ne vozim jst goljufivih ja-jc kakršni so seati(razen ko testiram) tako da se ne sekiraj kaj jaz vozim.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Po nov 16, 2015 4:57 pm

Pa še poleg cementa, truge še kamp prikolico zadaj :roll:
Kako pospešuješ, dosegaš hitrost je pri večini zelo podobna, ker veliko drugače ne dopušča promet

Moja "ja-jca" ker zgleda, da ti narediš boljše avtomobile ker toliko testiraš "konkurenco" in me zanima ketere si naredil ti če ni skrivnost mi moj "ja-jc" služi tako kot mora in imam kmalu drugi redni servis in me moj "ja-jc" še ni pustil na cedilu. Hvala bogu, da imam moja "ja-jca", ki delajo BP in ne tvoje pljuvanje po znamkah, ki me ne bi pripeljalo nikamor.

In da dodam moja "ja-jca" trentutno še nimajo popravka programske opreme in tudi naš Slovenski uradni servis jo nima na seznamu popravil
Lp
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Po nov 16, 2015 5:08 pm

pskoda je napisal/-a:Pa še poleg cementa, truge še kamp prikolico zadaj :roll:


Kaj ti spet ni jasno? 1 žakl cementa= 50kg, 4 žakli cementa=200kg. Torej masa tvojega bo potem s pasatom izenačena. 1550kg
Trugo sem pa rekel zato(tudi če je prazna) ker ima tvoj avto veliko manjši zračni koeficient upora kot pasat karavan in če daš trugo na streho Leona SC bosta potem imela približno enak koeficient zračnega upora(pa še mogoče bi še vedno pasat imel večjega, bi moral dodat še zavesice) :)

Za tebe ali ima kombi 2.0TDI ali bi imel polo 2.0 TDI imajo vsi isto porabo. Če je 2.0TDI ni važno v katerem vozilu nad 7 litrov ne sme bit poraba, tudi če ga teraš. Da nisi ti sodeloval pri tistih programih, ker oni so imeli podobno filozofijo? Jaz ko sem imel golfa 7 1.6 TDI in je pil 6 litrov je pa po tvoje mašina pokvarjena tako veliko je pil. :rofl
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Po nov 16, 2015 5:21 pm

Važen, da si se nasmejal :D in želim ti lep večer še naprej, ker zdajle me bo moj "ja-jc" mal zapeljal. Lp
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a sašo5 Po nov 16, 2015 6:09 pm

esem je napisal/-a: Žal se moti, samo sebe smeši.

upaš stavit, da se ne zgodilo nič pretresljivega (denar, ki ga imajo na strani bo seveda šel za neko kazen) oz. točno tako bo kot pravi naš (iz bivše juge) pregovor: "tresla se brda, rodio se miš"
Tukaj na forumu bodo pa "antivagovci" nose vihali =P

Spectre je napisal/-a:Pa dobro še vedno bolje to kot novi audi a4 da ti vzvratno ogledalo prileti v glavo, to pa priznam.

e, pa sedaj vidim od česa si ti prizadet :mrgreen: Ma pusti se ti Audija, ni to za vsakega... =P
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Po nov 16, 2015 8:07 pm

sašo5 je napisal/-a:
Spectre je napisal/-a:Pa dobro še vedno bolje to kot novi audi a4 da ti vzvratno ogledalo prileti v glavo, to pa priznam.

e, pa sedaj vidim od česa si ti prizadet :mrgreen: Ma pusti se ti Audija, ni to za vsakega... =P


Res si nesramen tipično VAG-ovski odnos, me ne bi presenečalo če si kako poslovno vpet znotraj mreže vw, ker tam imate pač tak nivo. Ali pa da jamrate da nimate za sendvič, porsche piesch družina je pa najbogatejša v Avstriji. Zdej po aferi mogoče res ne boste imeli za sendvič.

Enkrat sem čisto informativno vprašal na vw za popust ker je bil moj oče redna vw stranka 20 let, pa sem prejel takšen odgovor od direktorja

Vi kupujete kruh vrjetno vsak dan v isti trgovini, jaz se pa slučajno peljem mimo te trgovine si zaželim kruh in ga bom kupil 3x (prvič zadnjič in nikoli več) po isti ceni kot vi pa čeprav vi kupujete v te trgovini 10 let ali več!

Takega nivoja še nisem doživel v celih 15ih letih in ugotovil da kot kupec vw nisi vreden nič. Takrat so se mi odprle oči, da ne obstaja samo VAG. Sicer pa kaj druga pričakovati od značke ki goljufa skoraj dekado. To je vagovski nivo komunikacije, sicer pa poleg arogance in žaljenja obstaja pri vas še en priljubljen način to je ignoriranje, in tega bom tokrat tudi jaz uporabil.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a sašo5 To nov 17, 2015 12:12 pm

pa kje si ti človek prej bil (prijava na forum namreč 10 dni nazaj) so kake počitnice mogoče?
Spectre je napisal/-a:me ne bi presenečalo če si kako poslovno vpet znotraj mreže vw, ker tam imate pač tak nivo.

čisto nobene zveze nimam z zgoraj omenjenim, razen, da sem v zadnjih več kot dvajsetih letih kupil tam 5 novih avtov, servisiral pa še tudi nekaj službenih.....kje sem pa sedaj "vpet" pa verjemi mi, ne bi rad vedel =P
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre To nov 17, 2015 3:38 pm

Kupil sem si prvič pametni telefon, pa vsakič ko je kej lufta na net skočim. Bom mogu zamenjat nazaj na navadnega, ker mal pretiravam pa še brezvezni se mi zdijo pametni telefoni.

Ah moj fatr je kupil tut kakih 7 novih vw pa drug let je mislu spet novga vzet in starga prodat pa je reku da ne bo več. Kot stranka nisi kej velik vredn, kvaliteta pa tut ni zadnja leta baš na vrhuncu. Za popravilo morš pa najmanj tri tedne čakat ker majo skoz gnečo ali pa se sploh ne javjo. Le zakaj? :)
Pa še afera na afero imajo kar tut ni najbolš.

Dol mate mejo bliz pa če nisi carinik al pa policaj, mate pa avtoprevoznikov dost. Sicer me pa ne zanima samo mislil sem, ko jih tako goreče zagovarjaš kot da si pri njih zaposlen. Na forumu sem opazil da vag fani ste najbolj agresivni od vseh fanov ampak tko je.lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a sašo5 To nov 17, 2015 5:40 pm

VAG fani na forumu, BMW fani pa na cesti; kaj je bolje? :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda To nov 17, 2015 6:07 pm

Skos pišeš kaj je foter kupu (to ni forum kaj je moj oče kupil.si) pa kaj on dela dj se ti mal sprsi, da vidmo kaj si ti kupu novega z svojim denarjem (pa ne žepnino zraven štet) če si sploh polnoveten, ker po pisanju sodeč nisi.

Pa kaj se sploh obremenjuješ z to afero k se te splo h ne tiče k nimaš teh "ja-jc". Boš vse lase zgubu pa tumor v glau fasal
Lp
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre To nov 17, 2015 9:26 pm

Sem videl reklamo za novo Ibizo pa je v reklami prikazan potovalni računalnik kjer piše 1050km do naslednjega tankanja, če sem prav videl. Zelo dobra poraba, kaj nova ibiza ima po novem 55 litrski rezervoar za gorivo ali so se spet kaj ušteli pri porabi, po pomoti seveda. Mogoče so jo pa izboljšali da je realna poraba 3,8 l, pri 200km/h bo imela ravno 5 l porabe. Dobri so.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Influenz Sr nov 18, 2015 7:15 am

Spectre je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
Spectre je napisal/-a:Pa dobro še vedno bolje to kot novi audi a4 da ti vzvratno ogledalo prileti v glavo, to pa priznam.

e, pa sedaj vidim od česa si ti prizadet :mrgreen: Ma pusti se ti Audija, ni to za vsakega... =P


Res si nesramen tipično VAG-ovski odnos, me ne bi presenečalo če si kako poslovno vpet znotraj mreže vw, ker tam imate pač tak nivo. Ali pa da jamrate da nimate za sendvič, porsche piesch družina je pa najbogatejša v Avstriji. Zdej po aferi mogoče res ne boste imeli za sendvič.

Enkrat sem čisto informativno vprašal na vw za popust ker je bil moj oče redna vw stranka 20 let, pa sem prejel takšen odgovor od direktorja

Vi kupujete kruh vrjetno vsak dan v isti trgovini, jaz se pa slučajno peljem mimo te trgovine si zaželim kruh in ga bom kupil 3x (prvič zadnjič in nikoli več) po isti ceni kot vi pa čeprav vi kupujete v te trgovini 10 let ali več!

Takega nivoja še nisem doživel v celih 15ih letih in ugotovil da kot kupec vw nisi vreden nič. Takrat so se mi odprle oči, da ne obstaja samo VAG. Sicer pa kaj druga pričakovati od značke ki goljufa skoraj dekado. To je vagovski nivo komunikacije, sicer pa poleg arogance in žaljenja obstaja pri vas še en priljubljen način to je ignoriranje, in tega bom tokrat tudi jaz uporabil.


Haha, popust se da dobiti, samo pravilno je potrebno vprašati. Jaz kar lepo povem, da mi drug ponuja popust zdaj pa je na njemu ali mi lahko da konkurenčno ponudbo ali pač ne.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Sr nov 18, 2015 8:10 am

Točno je res. Popust se vedno dobi tudi jaz sem ga je pa res, da se zelo razlikujejo od znamke do znamke. Recimo pri oplu sem dobil nekaj čez 6k eur po mojih željah sestavljen avto.
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Firediver Sr nov 18, 2015 8:35 am

Fascinantno se mi zdi, da Slovenci še vedno kupujejo "problematične" VW-je, kot da afere ni bilo (en članek je bil mislim da na siol-u) in da jim ni težko prenašati takega odnosa VW avtohiš do strank, kot ga tukaj opisujete. Je mar to kak podzavestni (prirojen?) kompleks iz časa druge svetovne vojne ali pa še prej, ?

Pri ostalih znamkah pa bognedaj da se stranka/kupec ne počuti kot kralj..no ja, vsaj primerjavi z VW-jem.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr nov 18, 2015 9:41 am

Ovčka efekt. :D To je dejansko tema za kakšnega psihologa.
 
Spectre
 

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Spectre Sr nov 18, 2015 2:41 pm

pskoda je napisal/-a:Skos pišeš kaj je foter kupu (to ni forum kaj je moj oče kupil.si) pa kaj on dela dj se ti mal sprsi, da vidmo kaj si ti kupu novega z svojim denarjem (pa ne žepnino zraven štet) če si sploh polnoveten, ker po pisanju sodeč nisi.

Pa kaj se sploh obremenjuješ z to afero k se te splo h ne tiče k nimaš teh "ja-jc". Boš vse lase zgubu pa tumor v glau fasal

Vidim da niso zbrisal tvojega žaljenja, Sašo me pa tudi v drugih temah omenja, tako da se bom počasi poslovil tudi jaz z tega foruma.

Jaz se ne obremenjujem, ti se, ker napadaš. Sicer sem že včeraj napisal, kaj je važno kak avto vozim in koliko sem star. Jaz sem imel prvo pogodbo v 1.letniku gimnazije davno let nazaj, pri 18ih letih sem si kupil nov avto srednjega razreda sam, koliko novih sem kupil vse skupaj te ne zanima. Sploh ne vem zakaj se zagovarjam, kaj je ta forum zato da bo vsak hvalil kaj vozi in koliko zasluži? Ljudje vozijo avte za 70.000€ pa nimajo pojma o avtomobilizmu... Jaz sem pa samo omenil da vw znamka lojalnosti ne ceni nič, zato sem omenil koliko jih je oče kupil. Če kupiš prvič-zadnjič in nikoli več je za njih isto kot če kupuješ desetletja. To je cel point.

Po pisanju sodeč praviš da nisem polnoleten, ti pa striktno primerjaš neprimerljive stvari in ne obvladaš osnov matematike(množenje 4x50kg). Potem ko nimaš več argumentov pa žališ. Jaz bi se na tvojem mestu zamislil nad tem... jaz sem se zamislil nad tem da nekdo piše, da sem čuden in da nisem normalen, čeprav ravno on generalizira in širi neresnice da vse znamke goljufajo, in ne bom več pisal na forumu. Preprosto.

Mene to ne preseneča da bodo Slovenci še kar naprej kupovali kljub goljufanju, ampak pravi pokazatelj bo prodaja od februarja 2016 naprej. Kdor sam goljufa ali ima nizke standarde poštenja, ga ne moti če še kdo drug goljufa in bo brez težav kupil vw ali znamko ki uporablja goljufije. Ljudi ne motijo niti politiki z kazenskimi ovadbami ali celo obsojeni tako da etika in nivo kulture v Sloveniji nista ravno visoka. Če druga ne, je nivo komuniciranja na forumu ali drugje dober pokazatelj tega.

Enkrat sem informativno spraševal za smarta, pa se je trgovka ki povprečno prodaja vozila v povprečni vrednosti vsaj 40.000€ bolj potrudila kot sem kadarkoli doživel pri vw. Torej ni vedno vse v denarju in kdo kaj kupi in koliko zasluži. Jaz sem enkrat pri eni vw avtohiši kupil novo vozilo pa se niti pisno niso odzvali, ko sem jih glede reklamacije spraševal kaj mi svetujejo. Šele ko sem porabil tono časa in sem pisal na uvoznika sem rešil zadevo. Pa se je šlo za malenkost, to je odnos da ignoriraš stranko? Ultrakapitalizem je večini že dodobra opral možgane in zato smo priča takšnim in drugačnim aferam in dogodkom. Si samo številka brez spoštovanja in odnosa. Izredno pogoste ločitve, terorizem,kriminal.... vse to so posledice tega ampak to ni politični in filozofski forum tako da bom končal.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 106 gostov