Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
cvetaplot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 29, 2016 3:27 am

zakonito ravnanje policista

Napisal/-a cvetaplot Pe jul 29, 2016 4:45 am

zdravo,sem imela situacijo in ce lahko mi gdo nasvetuje,ce policist prav ravnal...sem bla vinjena in iskala plac da parkiram avto,da bi sla peski domov,ko sem nasla plac,sem ugasnila avto,ga zaklenila in ze mislila otkorakti,ta trenutek policijska marica pripelje iz za vogala in mi rece da sem prefurala intervecijsko pot,nato mi da pihati,napiham 0.60 in mi odvzame voznisko,niti ne upostevali ko sem nju prosila za 15m pravice da se preluftam,zdaj cakam zapisnik,ce gdo ve kaksne pravne postopki obstajajo pritem,hvala
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a nejc1986 Pe jul 29, 2016 5:41 am

Sicer mislim da morajo dopustiti,da mine nekaj casa od ustavitve,do opravljanja preizkusa....

In nevem kaj si mislila s tem da si prevozila int.pot???

Sicer pa... postopek povsem pravilen ali pa z manjsimi odstopanji... bila si pijana za volanom in epilog zgodbe je edini pravilen...
 
cvetaplot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 29, 2016 3:27 am

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a cvetaplot Pe jul 29, 2016 6:13 am

zadeva je taka,da ni so me ustavili,sem parkila avto zato,ker sem spila,dejansko oni mene ze na ceste ko sla ze nekaj metrov ot avta se ustavili s marico,ni bilo nobenik opozorilnih znakov ali se kaj takega ko te hocejo ujet,gkede intervencijski poti,je blo tako da tisto parkirno mesto kej sem dala avto treba iti cez tisti rumene crte,ampak sem samo sla cez nji,ni sem se ustavila na crte
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a uros11 Pe jul 29, 2016 6:27 am

cvetaplot je napisal/-a:zadeva je taka,da ni so me ustavili,sem parkila avto zato,ker sem spila,dejansko oni mene ze na ceste ko sla ze nekaj metrov ot avta se ustavili s marico,ni bilo nobenik opozorilnih znakov ali se kaj takega ko te hocejo ujet,gkede intervencijski poti,je blo tako da tisto parkirno mesto kej sem dala avto treba iti cez tisti rumene crte,ampak sem samo sla cez nji,ni sem se ustavila na crte


Bravo. Ko prideš k sebi, še razumljivo napiši.
 
cvetaplot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 29, 2016 3:27 am

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a cvetaplot Pe jul 29, 2016 6:32 am

hvala
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a ban Pe jul 29, 2016 6:39 am

uros11 je napisal/-a:
cvetaplot je napisal/-a:zadeva je taka,da ni so me ustavili,sem parkila avto zato,ker sem spila,dejansko oni mene ze na ceste ko sla ze nekaj metrov ot avta se ustavili s marico,ni bilo nobenik opozorilnih znakov ali se kaj takega ko te hocejo ujet,gkede intervencijski poti,je blo tako da tisto parkirno mesto kej sem dala avto treba iti cez tisti rumene crte,ampak sem samo sla cez nji,ni sem se ustavila na crte


Bravo. Ko prideš k sebi, še razumljivo napiši.
:mrgreen:
uglavnem, ko pride zadeva na sodišče razloži sodniku, kako je ravnal polist, mogoče se te pa sodnik usmili.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a nejc1986 Pe jul 29, 2016 7:33 am

Tud ce se clovek trudi razbrati pomen napisanega... ne rata☺
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a pskoda Pe jul 29, 2016 8:49 am

Ko sta ti izpisala en papir z tvojimi podatki in če si ga ti podpisala si priznala krivdo. Na licu mesta bi morala zahtevati 15min, če ti jih nočeta dati jima reči naj pokličeta svoje nadrejene
Lp
 
cvetaplot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 29, 2016 3:27 am

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a cvetaplot Pe jul 29, 2016 9:50 am

ja,vem to,ampak s njimi ni velik za pogovarjati,sta grozila mi da bota odpeljaj me,na koncu sta rekla da ni sem lepo se obnasala
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a DePalmo Pe jul 29, 2016 10:27 am

Torej si že pila in bila za volanom, a nato te je zapekla vest in si hotela parkirat in iti peš naprej? Nekaj ne štima, sploh pa ko praviš da sta te videla kako si prevozila intervencijsko pot (a to je kaznivo?? ali si hotela napisat da si zapeljala pred policaja ker jih nisi videla in sta bila na intervencijski poti?), bolj sumim da si ju videla, hotela na hitro parkirat in "biti pridna", takrat sta te pa zagrabila.

Lahko se sklicuješ na nepravilnosti v postopku, koliko boš pa dosegla pa nevem. Bi se mogla že prej zavedat medtem ko si pila, kaj te lahko čaka in to tudi sprejet, ne pa da sedaj iščeš napake v postopku in se hočeš zmazat.

Se pa tudi jaz strinjam, strezni se in piši razumljivo, sem samo prvi prispevek prebral, drugi je... polom.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a Fnatic Pe jul 29, 2016 12:46 pm

Tukaj mi deluje, da voznica piše v še vedno vinjenem stanju. Nesramno ali ne, obupno spisano. Postopek je ali ni bil pravilen, zdaj nimaš kaj dosti manevriranja. Papir si podpisala, pijana si (bila). Sodniku povej kako in kaj vendar te takoj ''potolažim'', da ne bo dosti pomagalo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a RedBaron Pe jul 29, 2016 2:23 pm

Teh 15 min odmora je mišljeno v primeru, da od pitja alkohola ali kajenja ni minilo več kot 10 (ali 15) min... mogoče sta te pa policija opazovala dlje časa in sta videla da je preteklo več časa... ker ponavadi te kar sam vpraša če rabiš ta "odmor"...

Glede na to, da si napihala 0,6, te tudi teh 15 min ne bi rešilo...

Ni mi pa jasno, kako si lahko pila, potem pa iskala parking, da greš peš domov...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a cruiser1 Pe jul 29, 2016 3:52 pm

Sem mnenja, da nepismeni nebi smeli imeti izpita. Ta je bila pa še pijana :roll:
 
cvetaplot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 29, 2016 3:27 am

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a cvetaplot Pe jul 29, 2016 7:55 pm

sem razumela,da ste tukaj vsi moralni policaji in samo cakate enega da mu rit operete ali mogoce ste vsi idiali,lepo se izpisujem s tega foruma,ker takiih pa ne bom poslusala
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a Bucko99 Pe jul 29, 2016 8:29 pm

Tudi jaz bi se ;) med over net al neki tazga, tam bodo bolj sočutni :)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a nejc1986 Pe jul 29, 2016 8:31 pm

Cveta.. ni treba bit moralni policaj,da obsojas voznjo pod vplivom alkohola... in to ne mal nad dovoljeno mejo..

V vseh tvojih objavah ni cutit niti mal zavedanja in obzalovanja kako pizd.rijo bi lhk naredila nekomu, sam zarad lastne neumnosti... ampak sam isces nek izgovor kk bi cim leps prsla cez... do kdaj?do naslednjega pijancevanja?

Do nekaterih stvari je treba pac met nicelno toleranco,in voznja v pijanem stanju,spada med te stvari...

Tko da... iskreno ti zelim,da se ti pri sodniku ne uspe zmazat,da bos dubla ornk kazen in da ti bo to sola vnaprej... ceprav dvomim v to,ampak ok... in da bos to obesala na cimvecji zvon,da bo se kakega drugega specialca mogoce izucil,da tako kot elektrika in voda,tudi alko in volan ne spadata skupaj...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a DePalmo Pe jul 29, 2016 9:11 pm

Ni ne prva in ne zadnja ki je prišla sem gor jokat kako se izognit kazni, kar mi redni obiskovalci vemo, sočutja pa do takih enostavno nimamo! Alkohol in volan NE gresta skupaj, če ti to ne potegne samo, ti bomo pa mi o tem tukaj tumpili.

Se pridružujem željam da ti kazen ne uide! Enostavno je preveč brezbrižnih ljudi ki mislijo da njim se pa že nebo nič naredilo, ampak ponavadi ravno taki znajo narediti veliko sranje.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a čare Pe jul 29, 2016 9:58 pm

Kazen bo fasala tako ali tako.Tud ,če bi se 15 minut luftala bi jo fasala in z 0,6 je mogla bit kar nabasana...Odvzema ne bo bo pa lep minus na računu.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a Fnatic Po avg 01, 2016 7:18 am

Dajte no, ne bit tako nesramni. Saj Cveta je samo pila in vozila. Kaj pa je to takega. In potem malo pojokcala na tem forumu. Zdaj pa samo želi čim nižjo kazen. Pa seveda, ker jo peče vest, raje zbeži od tukaj in govori, da smo moralni policaji. Lahko je samo vesela, da ni storila še kaj hujšega in bo fasala ''samo'' kazen. Jaz bi uveljavil zakon, da vsem še vozniške poberejo. Ne pa debilni izgovori pa jamranje pa ne vem kaj. Sem žal sam videl na lastne oči, kaj naredi alkohol vozniku. Ne, ne mislim raznih reklam, opozarjanj, novic itd...Sem bil udeležen v prometni zaradi enega kretena pijanega. Ampak seveda, njemu nič pa še avto je skoraj cel ostal. Naš pa totalka pa še zje*ani vsi. Tamala zlomljeno nogo in še vrat sfu*an. Zato ne bom NIKOLI toleranten do takih voznikov. Pa tudi, če samo ''preparkirajo'' vozilo.
Ba-dum tssssssss =P
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: zakonito ravnanje policista

Napisal/-a nejc1986 Po avg 01, 2016 8:06 am

Tocn to. Vsi vemo da se pijan ne vozi. Kdor tega ne ve,nima kej met vozniske.

Kdor se kljub temu vozi pijan,namenoma krsi zakon in konc konceu lahko recemo,namenoma zeli nekomu skodit... kot ce bi se okol sprehajo z nabito pistolo,slej ko prej bo pocl....

Jst bi s takimi isto,kot z unimi d.bili k se vozjo namenoma v kontra smer po ac... obtozit za poskus mnozicnega uboja... kazen da se bo treba zapufat,vzet avto in voznisko in za nekej cajta v zapor... par folku bi se to zgodil,pol bi biu pa mir...

Folk se ne zaveda,da se avto spremeni v morilsko orozje v trenutku, ko ga upravlja oseba pod vplivom alko.ali/ drog...

Ne pa tko k zdj,k je to nek nacionalni sport in smo tok tolerantni do tega,da pijancu prej recemo "ne it tle k je policija,pa te bodo dobil", kukr d bi sami poklical polcijo,pa povedal tle pa tle,se bo tocno ta pijan vozu,s tem pa tem avtomobilom...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov