Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Sr feb 17, 2016 2:50 pm

Torej, vedel sem do zdaj, da je visok HTHS boljši, toda zmedlo me je in ni mi bilo jasno zakaj torej nekatere avtomobilistične tovarne priporočajo nizek HTHS, samo izključno zaradi manjše porabe goriva, je pa s tem zaščita motorja nekoliko slabša. Katera olja pa imajo označeno stopnjo HTHS?
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a 215709 To mar 29, 2016 7:34 pm

Pozdravljeni

zanima me če je kdo že nakupoval iz spletne trgovine www.bvgume.si , ter če je pripravljen deliti izkušnje .

imajo nekako zelo privlačne cene olj in gum - skoraj predobro da bi bilo res.


če je kakšen poznavalec - od kje jim tem vsem `veledobaviteljem` vsa ta olja pa vsi neke različne cene - imajo isto poreklla ali so kkšne bolj cigu migu.

lep pozdrav
Slika
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a fare To mar 29, 2016 8:50 pm

Mazda2 je napisal/-a:Torej, vedel sem do zdaj, da je visok HTHS boljši, toda zmedlo me je in ni mi bilo jasno zakaj torej nekatere avtomobilistične tovarne priporočajo nizek HTHS, samo izključno zaradi manjše porabe goriva, je pa s tem zaščita motorja nekoliko slabša. Katera jolja pa imajo označeno stopnjo HTHS?
Motul ima. Eden redkih.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a esem To mar 29, 2016 10:43 pm

@ 215709
Boš moral bit bolj natančen. Pogledal sem to olje (Motul 8100 X-clean PLUS 5W30 1L) in je več kot tretjino dražje kot na enem poceni spletnem mestu (8,90)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sašo5 Sr mar 30, 2016 10:47 am

itak da je v neki xx trgovini večina olj dražjih kot na nekem spletnem mestu......in če hočete poceni olja, ta se trenutno najceneje prodajajo v Brežica (BV Maziva in še par drugi imen) ko že omenjaš Motula 8100 x clen 5-40 (v Punta ga točim) dobim za 7€ Castrola za Audija 5-30 504-507 LL3 prodajajo za 7.5€
215709 je napisal/-a:
zanima me če je kdo že nakupoval iz spletne trgovine http://www.bvgume.si , ter če je pripravljen deliti izkušnje .

imajo nekako zelo privlačne cene olj in gum - skoraj predobro da bi bilo res.

to je to kar pišem zgoraj......sem par 100m stran od njih doma in sem preverjal zadevo (bežno poznam tudi direktorja) da bi bilo kaj narobe ne verjamem, ker preveč masovno prodajajo na veliko in malo (par šleperjev dnevno se obrne)...jaz sem 3x do sedaj kupil pri njih, kot sem napisal, Motula in Castrola....
 
AlenBV
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr mar 30, 2016 9:27 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a AlenBV Sr mar 30, 2016 11:04 am

215709 je napisal/-a:Pozdravljeni

zanima me če je kdo že nakupoval iz spletne trgovine http://www.bvgume.si , ter če je pripravljen deliti izkušnje .

imajo nekako zelo privlačne cene olj in gum - skoraj predobro da bi bilo res.


če je kakšen poznavalec - od kje jim tem vsem `veledobaviteljem` vsa ta olja pa vsi neke različne cene - imajo isto poreklla ali so kkšne bolj cigu migu.

lep pozdrav


Pozdravljen,

bom ti kar jaz iz prve roke odgovoril, glede na to da sem skrbnik spletne trgovine.

Olja so iz preverjenih distibucijskih kanalov, na njih so vsi elementi s katerimi se preveri pristnost motornega olja.

Povezava do nagradne igre za brezplačnih 5 litrov olja po izbiri.
http://www.bvgume.si/nagradna-igra

Spodaj primer za Castrol in njihovo olje Edge 0W30 FST.

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a pskoda Sr mar 30, 2016 11:16 am

Lahko slikate še spodnjo stran kantice :?:
Lp
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a 215709 Če mar 31, 2016 1:50 am

@saso hvala za odgovor

@alen

Preverjeni distribucijski kanali
Ta odgovor dobivam ... Vec ali manj podoben skoraj od vseh podobnih trgovin katerih sem spraseval v zadnjem obdobju potem pa vprasam kater so to distribucijski kanali ? dobim seveda negativen odgovor pac poslovna skrivnost - vredu
Ce ne druzga me zanima poreklo teh kanalov da vsaj vidim v katero smer gre kompas?
Kako potem preverjate te kanale? Imate dokazano sledljivost al kaj drugega..
Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a hippo Če mar 31, 2016 6:37 am

Dovolj je da eden v verigi dobi ponaredek z ustrezno urejeno dokumentacijo pa je zadeva passe in gre naprej v prodajo preko "kanalov" kot original. In glede tega ne moreš nič narediti. Tako da pač verjameš da bo olje "tapravo".
Konkretno: jaz dobivam olja od "znanega slovenskega dobavitelja". Dostikrat pa najdem na kantici kakšno nalepko in sem zasledil dva "kanala" od večih. Eno je hrvaško podjetje, drugo pa madžarsko. Kdo dokazuje da so oni dobili pravo olje je pa drugo vprašanje...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sašo5 Če mar 31, 2016 8:09 am

največ ponaredkov je Castrola, zato tudi na pooblaščenem servisu na pogled in vonj je olje drugačno kot to kupljeno preko neta, baje Castro daje notri neko barvilo, leta nazaj je bila to oznaka "profesionall" na nalepki, venda r se je potem tudi na oljih z neta pojavil ta "profesionall" zato so šli na to dodajanje barvila, vendar točno za določene kupce.......kot pravim, preveč masovno se to prodaja, ker če bi bilo kaj narobe bi nastal "vik in krik" nekaj podobnega kot če kakšna črpalka prodaja slabo gorivo in avti začnejo masovno "kihat" se ve, da tukaj nekaj ne štima....nekako tako jaz gledam na to.....pa tudi samim firmam je v interesu, da razkrinkajo goljufe, npr. če se kdo spomni velikega skladišča ponaredkov v Rusiji lani.....
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a P2008 Če mar 31, 2016 8:14 am

@AlenBV

Imate mogoče v ponudbi tudi Castrol 5w20...na spletni strani ga namreč ne najdem...

Hvala
 
AlenBV
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr mar 30, 2016 9:27 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a AlenBV Pe apr 01, 2016 8:49 am

pskoda je napisal/-a:Lahko slikate še spodnjo stran kantice :?:


Pozdravljen.

Slika

215709 je napisal/-a:
Preverjeni distribucijski kanali
Ta odgovor dobivam ... Vec ali manj podoben skoraj od vseh podobnih trgovin katerih sem spraseval v zadnjem obdobju potem pa vprasam kater so to distribucijski kanali ? dobim seveda negativen odgovor pac poslovna skrivnost - vredu
Ce ne druzga me zanima poreklo teh kanalov da vsaj vidim v katero smer gre kompas?
Kako potem preverjate te kanale? Imate dokazano sledljivost al kaj drugega..


Distibucijski kanali so večinoma iz Nemčije iz Avstrije kar se tiče Castrola in Arala...

P2008 je napisal/-a:@AlenBV

Imate mogoče v ponudbi tudi Castrol 5w20...na spletni strani ga namreč ne najdem...

Hvala


Pozdravljen. 5w20 nimamo v ponudbi. Kako to da uporabljate glih to olje? Gre za Ford?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a pskoda Pe apr 01, 2016 1:44 pm

Tole olje je bilo kupljeno pri Porshe Slovenija za +30eur 1liter in baje olja, ki nimajo oznako PE ločeno oz kot se vidi na sliki 1 črka na eni polovici 2 na drugi polovici flaše diši po ponaredku.
Če je to 100% res ne vem
Priponke
20160401_144004.jpg
Lp
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a svetilnik Pe apr 01, 2016 2:05 pm

AlenBV je napisal/-a:
P2008 je napisal/-a:@AlenBV
Imate mogoče v ponudbi tudi Castrol 5w20...na spletni strani ga namreč ne najdem...

Hvala
Pozdravljen. 5w20 nimamo v ponudbi. Kako to da uporabljate glih to olje? Gre za Ford?


To olje uporabljajo fordovi ecoboost motori.
 
drejc87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr maj 14, 2008 11:10 am

Renault Laguna - katero olje

Napisal/-a drejc87 Pe apr 01, 2016 8:23 pm

Pozdravljeni,

zanima me katero olje priporočate za Laguno letnik 2006, bencinar 1.6 16V...na servisu so v začetku dajali v avto ELF 5W40 SXR EVOLUTION, kasneje pa ELF 10W40 COMPETITION.

Sedaj pa me zanima katerega priporočate bolj (več vožnje bo po mestu - če kaj pomaga podatek).

Ali priporočate katero drugo znamko?

Hvala in lp!
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Renault Laguna - katero olje

Napisal/-a primozek68 Pe apr 01, 2016 8:34 pm

Vseen klinc je.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Renault Laguna - katero olje

Napisal/-a sašo5 So apr 02, 2016 9:15 am

drejc87 je napisal/-a:Pozdravljeni,
zanima me katero olje priporočate za Laguno letnik 2006, bencinar 1.6 16V...na servisu so v začetku dajali v avto ELF 5W40 SXR EVOLUTION,

ta je pravi in pravkar imaš v Šparu akcijo 15.90€ za 4 litre....
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Ne maj 01, 2016 2:53 pm

Jaz sem v zadnje v mojo bencinsko Mazdo vlil kar Power Oil 10W-40, API SL, ACEA A3. Cena je res ugodna, nekaj 10 centov pod 20 eur za 5 litrov..
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a firebird Po maj 02, 2016 11:44 am

pskoda je napisal/-a:Tole olje je bilo kupljeno pri Porshe Slovenija za +30eur 1liter in baje olja, ki nimajo oznako PE ločeno oz kot se vidi na sliki 1 črka na eni polovici 2 na drugi polovici flaše diši po ponaredku.
Če je to 100% res ne vem


Titi,ki plača za liter tega olja 30€,potrebuje še kakšen drug redni servis v okviru zdravstvenega zavarovanja. (cena je drugače okoli 9.5€)
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 Po maj 02, 2016 1:42 pm

Še veliko takih je, od moje sorodnice fant je na pooblaščenem servisu za Passata starejšega letnika, sicer ne vem ali bencinar ali dizel tudi plačal za olje čez 130 eur se mi zdi, nisem pa prepričan ali je bila še menjava za to ceno ali samo olje, on je rekel, da je dal za olje toliko denarja. Rekel je tudi, da pri olju ne smeš šparat, ko sm mu omenil določene trgovine z avtodeli, ali pa spletno stran motornaolja.com, in ceno tam za podobno olje. Veliko jih še zdaj misli, da imajo v delavnicah >>original<< olje, ostala enaka cenejša olja so pa ponaredki, oz. slabše kakovosti po njihovem mnenju. V redu, potem naj pa plačujejo take cene, saj ni moj denar.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 124 gostov