Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mistervegas
Uporabnik
 
Prispevkov: 863
Pridružen: Sr sep 15, 2004 12:45 am
Kraj: Ptuj, okolica

Napisal/-a mistervegas Če okt 21, 2004 11:14 pm

je zelo enostavno razlozit,
tam kot so omejitve se lahko tolko pelas kot dovoljeno, +ca. 10-15% pa ti nic nebo.
Tak kot ni omejitve pa lahko vozis kolko gre. V primeru nesrece lahko edino dobis delno kriv ce ti oni dokazejo da se ta prometna nebi zgodla ce bo vozil priporocenih 130kmh.

nevem kak bi ti tocno razlozo in sche schumnikov nimam :oops:
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1923
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko Če okt 21, 2004 11:21 pm

130 je priporočljiva hitrost, se pravi da tok priporočajo, lohk greš pa več!!!
nemčija avtoceste nima omejene z hitrostjo ( greš kukr češ hitr) ampak to so samo odseki, saj imaš drugače skos kake dodatne omejitve zaradi tega ali onega.Teh se pa moraš držati, ko omejitev preneha spet pedal to the metal do naslednje omejitve!
Baje pa so omejitve zelo pogoste in nimaš skor niker neomejene hitrosti!

če se motim me popravite!
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Če okt 21, 2004 11:23 pm

Ja ne vem kaj imajo. Ampak gor je folk strgan :noro Na cisto levem pasu nimas kaj iskati pod 200. Ma Nemcija je zakon. Edino kar sem zasledil so bile table cez avtocesto in recimo omejitev 120, kar pa je pametno upostevat. Namrec za tistim je prisla kombinacija levega in desnega ovinka in to se po klancu navzdol. Po 100m je pa spet sledila tabla daj do ploha. :DDD
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Če okt 21, 2004 11:28 pm

Gricko je napisal/-a:če se motim me popravite!


Se motis je pa res da sem bil gor pred 3 leti in se je lahko kaj spremenilo, ker to tisanje mi je res ostalo v spominu z eno staro bemwlo 325, ne pa ne spustit. Ampak na koncu sem jaz odnehal namrec do doma sem imel se 600km. Pa on ni bil edini. Ja ja namesto na morje, izlet po Deutsche Autobahne :mrgreen:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
ITA_car_fan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 571
Pridružen: Po jul 05, 2004 8:40 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a ITA_car_fan Če okt 21, 2004 11:30 pm

a si blont???

pa valjda so postavl znake kje in kolko se morš pelat.. :lol:
deadly getaways TM
Slika
 
Uporabniški avatar
don CONSIGLIO
Don med moderatorji
 
Prispevkov: 2232
Pridružen: Ne mar 28, 2004 11:52 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a don CONSIGLIO Če okt 21, 2004 11:39 pm

Dejanskih omejitev v splošnem ni. Sem pa bil sam precej presenečen, ko sem videl kako to funkcionira:

- v normalnih razmerah vozijo večinoma 160-170 ali več

- na teh avtocestah pa so praktično vsake 2 km (beri: zelo zelo pogosto) elektronske table za opozorila in omejitve

- večinoma je tam gor znak no limits in takrat vozijo vsi normalno (pardon,... tako kot piše zgoraj :D ), če pride pa do kakršne koli spremembe pogojev na cesti (beri: zmanjšana vidljivost, mokra cesta, nesreča,...) pa se izpiše omejitev 120 ali manj in takrat vsi v trenutku zmanjšajo hitrost na predpisano!

VSI!!!

- ko pa omejitev preneha se hitrost VSEH občutno dvigne do "normalnega

- Stvar neverjetno učinkovito deluje!

Sicer pa ti bo že po nekaj kilometrih vse popolnoma jasno :wink: Pa srečno pot.

LP,
don CONSIGLIO
Slika
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Pe okt 22, 2004 6:23 am

tam kje je tabla za omejitev so tud ponavadi cez cesto eni kvazi mostovi potegnjeni, pod njimi pa radarji za vsak pas posebej. vprasanje je edino, kdaj so vklopljeni, s cemer pa se ne bi gral pretirano, ker et lahko se vedno na drugem koncu drzave ustavijo

je pa poseben filing ponoci na odseku brez limita s polno nabasano 15 let staro raketo 220 letet 8)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
mulc_2000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če jun 12, 2003 7:05 am
Kraj: nekje na primorskem

Napisal/-a mulc_2000 Pe okt 22, 2004 6:37 am

So pa tudi table, ki piše 120 in katero uro to velja, ponavadi je od 6h zjutro do 7h zvecer... vsaj predlani so ble...
Kultura na avtocestah pa je nenormalno boljsa kot pri nas...
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Pe okt 22, 2004 6:41 am

važno je da so "magično" mejo 250km/h premestili na 280km/h ( to kake pol leta po tem ko je ven prisel rs6 :twisted: ).njihova država se zaveda da je včasih treba malo pohitet :EE , da se kam pride. sploh se ne sekirajte ...sam gas :wink:
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Pe okt 22, 2004 7:02 am

menjekul je napisal/-a:važno je da so "magično" mejo 250km/h premestili na 280km/h ( to kake pol leta po tem ko je ven prisel rs6 :twisted: ).njihova država se zaveda da je včasih treba malo pohitet :EE , da se kam pride. sploh se ne sekirajte ...sam gas :wink:


to ni bila drzavna direktiva, ampak prostovoljna omejitev proizvajalcev (oz. je se vedno)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Pe okt 22, 2004 7:13 am

nima veze :P

uglavnem. nisem še spoznal človeka, ki bi bil ustavljen na nemških avtocestah zaradi prehitre vožnje. vi poznate koga?
 
Uporabniški avatar
Loopz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 738
Pridružen: To feb 24, 2004 3:47 pm

Napisal/-a Loopz Pe okt 22, 2004 8:34 am

menjekul je napisal/-a:nima veze :P

uglavnem. nisem še spoznal človeka, ki bi bil ustavljen na nemških avtocestah zaradi prehitre vožnje. vi poznate koga?


bojda tujce ustavljajo silno redko, razen če res grobo pretiravajo s hitrostjo :) ...

sicer pa ta njihov sistem deluje večidel zaradi mentalitete in kulture nemškega naroda...pametno urejeni predpisi, dobre ceste, odlična signalizacija, označbe na cestišču in strogo profesionalna policija so samo smetana na vrhu torte...vse se začne pri posameznem vozniku...
GTI
ITR
E30
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Pe okt 22, 2004 9:02 am

Loopz je napisal/-a:
menjekul je napisal/-a:nima veze :P

uglavnem. nisem še spoznal človeka, ki bi bil ustavljen na nemških avtocestah zaradi prehitre vožnje. vi poznate koga?


bojda tujce ustavljajo silno redko, razen če res grobo pretiravajo s hitrostjo :) ...

sicer pa ta njihov sistem deluje večidel zaradi mentalitete in kulture nemškega naroda...pametno urejeni predpisi, dobre ceste, odlična signalizacija, označbe na cestišču in strogo profesionalna policija so samo smetana na vrhu torte...vse se začne pri posameznem vozniku...


Kolikokrat si pa bil v nemčiji ? :roll:

Tujce še raje ustavljajo kot domače, še na parkingih jih maltretirajo... (osebne izkušnje)

Pretiravenje z hitrostjo? Imaš dele ceste kjer ni omejitev, imš dele kjer so omejitve, tam te ustavijo če greš 5 km/h preveč po lepem vremenu...

Mentaliteta? vožnja brez varnostne razdalje (5m pri 160+) se ti zdi OK?

kultura? blendanje in tišanje v nulo se ti zdi OK ?

Pametni predpisi da se sme vozit 300+ se ti zdi OK ?

Dobre ceste? se ti zdi da so autobahni iz 2 svetovne vojne brez odstavnega pasa OK ?

Označbe... haha

Profesionalna policija? če te gre zajebavat ker si tujecc? ... mogoče še ne veš ampak za njih še vedno obstaja meja med Avstrijo in Nemčijo in ustavljajo balkance...

Posamezni vozniki ? nevem no morda 50 let nazaj, sedaj samo da vidijo tujo tablico ni šans da te spustijo če si na neprednostni...

Moje izkušnje z Nemčijo so zelo slabe in me ne bo nihče prepričal da je tam lepo...
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Pe okt 22, 2004 9:10 am

ceste v dojčlandso vsekakor slabe.
s tipi ki peljejo preblizu nimam problemov...enostavno začnem ustavljat. pa če je na sred avtoceste pa naj bo. saj ne naredim to na hitro..počas z občutkom da pride na 100, če še ni priden pa še mal bolj upočasnim. lahko si zaradi mene bog ne blendaj, se ti bom umaknil ob prvi priložnosti. (no to je bilo do zdaj dvakrat izvedeno v slo -lj. rezultat...ni blo več teženja :P ). kaj te briga sam da je žur :P
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic Pe okt 22, 2004 9:40 am

To "šolanje" tistih, ki blendajo tudi sam prakticiram, ker me najbolj razpizdi, ko prehitevam več tovornjakov, ki vozijo en za drugim, pa mi en zadaj celi čas blenda, da se mu naj umaknem, ker je 120 za njega prepočasi. Itak se vedno umaknem, takoj ko je možno, ampak med tovornjake se pa ne mislim umikat.

Drugače pa sem bil pred kakima dvema mesecema v Nemčiji s ta novim traficom, takim s sedeži. Nalepke 100 ni imel, čeprav bi jo menda moral imet. Vozil sem 130 do 140 v hudem dežju 110 do 120, pa nisem imel nobenih težav. Tudi takih ki bi šli več kot kakih 180 je bilo bolj malo, omejitve pa so res kar naprej 120 zaradi ovinkov, gneče, slabega vremena.....in se jih precej držijo.

A kdo ve, če bi jaz moral s kombijem 100 vozit, al kak majo to v tujini? Vem da zdaj malo pozno sprašujem, pa vseeno, s tem si nisem nikoli bil na jasnem, sploh za tujino.

Na enem Nemškem kanalu sem gledal večkrat oddaje o njihovi policiji in mobilnih radarjih (tudi posnerke so kazali). Enkrat so lovili enega Audija S8, ki ga je ob rahlem sneženju žgal 240. In so ga seveda dobili. O tujcih je pa bil primer enega francoza z nekim meganom in prikolico, ki ga je peljal 130 po avtocesti in se je potem zgovarjal, da v franciji lahko s prikolico 130 voziš po avtocesti. Pa je vseeno dobil kazen in policaj mu je na umazano zadnjo stranico prikolice s prstom narisal krog in noter številko 80. Dobili pa so tudi enega Slovenca, ki ga je s scenikom gnal 160 mimo omejitve 120 in je tudi dobil kazen (se ne spomnim več koliko, nekje okoli 150 eur).
 
Uporabniški avatar
audi-fan
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Po mar 24, 2003 2:34 pm

Napisal/-a audi-fan Pe okt 22, 2004 9:59 am

Nemci so pred dvemi ali tremi ukinili omejitev za lahka dostavna vozila, vendar zaradi enormnega števila nesreč po ukinitvi omejitev teče močna debata o tem da bodo omejitev uvedli nazaj. Drugod po Evropi pa mislim, da obstajajo omejitve za lahka dostavna vozila (MB Vito, R Trafic VW Transporter itd...).
 
Uporabniški avatar
Loopz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 738
Pridružen: To feb 24, 2004 3:47 pm

Napisal/-a Loopz Pe okt 22, 2004 11:17 am

Pero je napisal/-a:
Loopz je napisal/-a:
menjekul je napisal/-a:nima veze :P

uglavnem. nisem še spoznal človeka, ki bi bil ustavljen na nemških avtocestah zaradi prehitre vožnje. vi poznate koga?


bojda tujce ustavljajo silno redko, razen če res grobo pretiravajo s hitrostjo :) ...

sicer pa ta njihov sistem deluje večidel zaradi mentalitete in kulture nemškega naroda...pametno urejeni predpisi, dobre ceste, odlična signalizacija, označbe na cestišču in strogo profesionalna policija so samo smetana na vrhu torte...vse se začne pri posameznem vozniku...


Kolikokrat si pa bil v nemčiji ? :roll:

Tujce še raje ustavljajo kot domače, še na parkingih jih maltretirajo... (osebne izkušnje)

Pretiravenje z hitrostjo? Imaš dele ceste kjer ni omejitev, imš dele kjer so omejitve, tam te ustavijo če greš 5 km/h preveč po lepem vremenu...

Mentaliteta? vožnja brez varnostne razdalje (5m pri 160+) se ti zdi OK?

kultura? blendanje in tišanje v nulo se ti zdi OK ?

Pametni predpisi da se sme vozit 300+ se ti zdi OK ?

Dobre ceste? se ti zdi da so autobahni iz 2 svetovne vojne brez odstavnega pasa OK ?

Označbe... haha

Profesionalna policija? če te gre zajebavat ker si tujecc? ... mogoče še ne veš ampak za njih še vedno obstaja meja med Avstrijo in Nemčijo in ustavljajo balkance...

Posamezni vozniki ? nevem no morda 50 let nazaj, sedaj samo da vidijo tujo tablico ni šans da te spustijo če si na neprednostni...

Moje izkušnje z Nemčijo so zelo slabe in me ne bo nihče prepričal da je tam lepo...


heh...a ti beseda relativno kej pomeni?...a si bil kdaj v italiji?... franciji? ...turčiji?...egiptu?...srbiji?...na kitajskem?...

...pa je čist dost mal čez zahodno mejo pokukat, pa it proti jugu, pa boš videl, kaj je to prometni kaos pa arogatna in vsemogočna policija, ki te res j**e v glavo...od tam naprej je pa samo še slabše...če hočeš ločit promet, moraš postavit fizične ovire, ker bele črte in signalizacija folku ne pomenita nič...kjer folk zapelje z avtom na tramvaj progo al pa pločnik, če drugje ne gre...kjer več veljaš, močnejšo ko maš hupo...kjer ma sleherni avto, ko ga vidiš, rajse, vdrtine, al pa je že totalno sfakan...kjer pešec velja manj kot štor ob cesti...in kjer ti bo nekdo konec koncev, če se boš preveč usajal, spucal metek v glavo...


sori, če se ti zdi nemčija prometno slabo urejena, potem si pa res precej občutljiv fant, ali pa ne voziš prav pogosto :roll: ...
GTI
ITR
E30
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Pe okt 22, 2004 11:28 am

Je pa čisto ena resnica... Povprečna debelina asfalta oz. njihovega svtovno znanega Autobahna je 70 cm... Pri nas... 15 cm... Tak je to... Pa še nekaj imajo... Etiko!! To pa slovenci nimamo... V Nemčiji vsak novopečen voznik z avtošolo vozi polovico učnih ur po Avtobahnu in tudi do 200 kilometrov na uro... Sedaj pa še nekaj... Bilo je 14 dni nazaj na Discovery chanel... V odaji Extreme buildings... Vse o Autobahnu in delovanju le tega... Skupaj padeš kako imajo to porihtano...
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Pe okt 22, 2004 12:59 pm

xandrej:
a ti res verjameš da je 70 cm... :roll:

si se kdaj peljal ko obnavljajo ceste (kar je zelo pogosto) pa videl meter globoke luknje za asvalt....

Loopz:

na Kitajskem in turčiji pa res še nisem bil, je pa moj ispit verjetno starejši od marsikaterega uporabnika tega foruma in tudi malo večje število km...

a veš zakaj se reče VARNOSTNA razdalja... zaradi varnosi, pa tišanje po bahnu to sigurno ni!.

Pa če te niso dobili, ne drugim govorit da ne ustvljajo zaradi prevelike hitrosti. Še kako ustavljajo...

mene pač nemška kultura vožnje ne impresionira. In tudi marsikaj drugega ne.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov