Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Če apr 22, 2010 11:08 am

ALIEn3001 je napisal/-a:problem je, da je večino rondojev premajhnih glede na število pasov, sploh v BTC.

Rondo z 2 pasovoma ne more biti takšen, da lahko iz svojega uvoza na 2. izvoz pelješ kar naravnost, ker to večina ljudi počne, pa seveda kar misli, da ima prednost, če gre iz notranjega pasu na izvoz.

Tudi jst mislim, da je to eden od vzrokov za kaos v krožiščih. Recimo rondoji na Rudniku imajo 2 pasova, premer pa 10m. Pa to ne gre nikamor. Preden se spraviš na notranji pas, imaš že najbolj oddaljen izvoz pred nosom - kamor pa praktično ne moreš, ker je zunanji pas zabasan. VEČINA slovenski krožišč je primernih le za 1 pas, Tomačevo za 2 pasova, mogoče tudi Žale. Ne pa tako kot zdaj, ne vem kakšni strokovnjaki to načrtujejo.
Glede Tomačevega bomo pa videli, kako bo to delovalo, jaz mislim, da slabše ne more bit. Če bodo dodani desni pasovi izključno za zavijanje na desno brez semaforjev, bi znalo bit kar OK.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Sr okt 20, 2010 10:20 pm

Mene pa zanima kakšna je pravilna vožnja v naslednji situaciji: imamo rondo z dvema pasovoma in vozilo A pelje po notranjem. Ali se lahko vozilo B vključi na zunanji pas, čeprav je pri naslednjem izvozu na tleh narisana puščica za ven? Pri tem je med notranjim in zunanjim pasom skozi celoten rondo prekinjena črta in obe vozili zapuščata rondo šele 2 izvoza naprej.

Ena razlaga je naslednja: ne sme, zato ker če zapušča rondo šele 2 izvoza naprej, se mora vključiti direktno v notranjega, ta pa je zaseden.
Druga pa: lahko, zato ker se lahko naknadno razvrsti na notranjega.

Še tole: v praksi je ta rondo precej majhen in je razvrščanje na notranji pas še pred prvim izvozom težko izvedljivo.

Kaj mislite? (tudi glede utemeljitve?)
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Napisal/-a MateSLO To okt 26, 2010 5:07 pm

Mene pa zanima tole:

Zakaj nekateri ljudje, še posebej tisti zajebani mudeli z BMWji ali pa Mercedezi, mislijo, da imajo zmeraj vse prav oziroma imajo neka izmišljena pravila za vožnjo po krožišču?!

Gre za Velenjsko krožišče, kjer je en mudel, cel hud, pripeljal iz Celja, nato pa je šel proti Šoštanju. Problem je bil v tem, da je tip hotel usekat ravno linijo čez celo krožišče. Torej, hotel je direkt iz notranjega pasa na izvoz, samo podvig mu zaradi mene žal ni uspel ker sem tudi jaz zavijal proti Šoštanju in vse kar bi dosegel bi bilo to, da bi si razbila avta...

Kdo ugane kaj je sledilo? Jp, tip trobi, blenda in nori po avtu tako kot, da sem jaz nekaj narobe naredil, samo dejasnsko se on ne zna vozit po krožnem. :roll: :roll:
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Napisal/-a belkaena To okt 26, 2010 5:24 pm

Boljši avto, slabši voznik.

Drugače pa mene moti pri krožiščih samo to, da ljudje ne dajejo žmigavcev, to je še posebej moteče v BTCju.

Lp.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n To okt 26, 2010 6:54 pm

Mene pa zanima, kako je zdj zjutri glede gužve okoli tomačevskega rondoja oz. kako nasploh je zdj s tem rondojem? Glede na začetna zgražanja (češ, koji i**** se je spomnu takega (semaforiziranega) rondoja) ne slišim nobenih težav več o njem (da bi bili kaki karamboli pa večji zastoji (če odmislim v času, ko so v stožicah tekme in prireditve).
Slika
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To okt 26, 2010 11:10 pm

IcEm4n je napisal/-a:Mene pa zanima, kako je zdj zjutri glede gužve okoli tomačevskega rondoja oz. kako nasploh je zdj s tem rondojem? Glede na začetna zgražanja (češ, koji i**** se je spomnu takega (semaforiziranega) rondoja) ne slišim nobenih težav več o njem (da bi bili kaki karamboli pa večji zastoji (če odmislim v času, ko so v stožicah tekme in prireditve).


Sicer ga ne uporabljam tedensko ampak cca 2x na teden in moram reči, da ni nobene večje panike z gnečo. Kar se pa nesreč tiče pa je že po logiki verjetnost za nastanek le teh ob semaforjih manjša.
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo To okt 26, 2010 11:15 pm

BBoss je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:Mene pa zanima, kako je zdj zjutri glede gužve okoli tomačevskega rondoja oz. kako nasploh je zdj s tem rondojem? Glede na začetna zgražanja (češ, koji i**** se je spomnu takega (semaforiziranega) rondoja) ne slišim nobenih težav več o njem (da bi bili kaki karamboli pa večji zastoji (če odmislim v času, ko so v stožicah tekme in prireditve).


Sicer ga ne uporabljam tedensko ampak cca 2x na teden in moram reči, da ni nobene večje panike z gnečo. Kar se pa nesreč tiče pa je že po logiki verjetnost za nastanek le teh ob semaforjih manjša.


Zadeva s semaforji definitivno uspešno deluje!
Glede nato da se vsak dan peljem po rondoju se spomnim ljudi, ki so imeli toliko povedati čez nov način.
Pomoje zadeve nebi mogli bolje narediti, kot so jo naredili. Kapo pol tistemu, ki je to stvar uspešno izpeljal.
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Napisal/-a maxipin Sr okt 27, 2010 5:08 pm

No glede rondoja, kako pa je z kamijoni oz. tandemi v rondojih?? Velja kakšno drugo pravilo za njih :?: :idea:
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr okt 27, 2010 5:47 pm

Tomačevo se mi zdi super, kolkrat sm ga pač prevozu..

je pa tuki bol mal pohval, same kritike.. :lol:
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Napisal/-a aygo Sr okt 27, 2010 7:19 pm

Pred vstopom na rondo se razvrstiš na pravi pas in ni nobenih težav.
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Če okt 28, 2010 2:11 am

aygo je napisal/-a:Pred vstopom na rondo se razvrstiš na pravi pas in ni nobenih težav.

Pa tudi če se ne razvrstiš in se potem razvrščaš (da nobenega ne izsiljuješ) ni nobenih problemov. Edini problem zna nastati pri izvozu če spregledaš štrleče zadevce in hočeš zamenjati pas :D
 
smuky
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Sr avg 09, 2006 5:19 pm

Napisal/-a smuky Če okt 28, 2010 10:26 am

sam ta popovič je pa čist znorel in same turbo rondoje dela po kopru.pa čeprau meni so turbo rondoji čist zakon.je fajn,ker ni prepletanja z avti znotraj rondoja in je vse skupaj bolj varno.je pa jeba,če zajebeš pas pred vhodom v rondo,ker pol ne moreš in ne smeš menjavat pasou znotraj rondoja in nemoreš naredit še enga kroga ipd, ampak moraš it na tistem izvozu ven.....
Zadnjič spremenil smuky, dne Če okt 28, 2010 3:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Če okt 28, 2010 3:01 pm

smuky je napisal/-a:je pa jeba,če zajebeš pas pred vhodom v rondo,ker pol ne moreš in ne smeš menjavat pasou znotraj rondoja in nemoreš naredit še enga kroga ipd, ampak moraš it na tistem izvozu ven.....

To je tud men najbolj zoprno pri turbotih. Krožišča so mi všeč ravno zato, če pridem v neko mesto, ki ga ne poznam, da lepo 1-2x zaokrožim po notranjem pasu, preberem izvoze in potem lepo na pravega zavijem ven.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Re: rondoji!!

Napisal/-a MateSLO Ne feb 26, 2012 11:05 am

Turbo krožišča so meni najbolj všeč zaradi tega, ker ni več tistega prehajanja med pasovi in za nas Slovence in Slovenke se boljšega ni dalo spomnit + lahko imaš 2 pasova na precej manjšem krožišču in dejansko deluje lepo...
Je pa res, da je malo tečno, ker ne moreš menjavati pasov, kar zna biti malo problem, če si v tujini ... ampak saj lahko pa v naslednjem križišču obrneš in nazaj ;)
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Re:

Napisal/-a splash To feb 28, 2012 12:23 pm

belkaena je napisal/-a:Boljši avto, slabši voznik.


Sorry, ampak, če pa tako razmišljaš, si pa res trapast.
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: rondoji!!

Napisal/-a tiguan So mar 03, 2012 2:15 pm

Kdor se je spomnu te krožne jih naj sam vozi, kot misli večina voznikov se drži zunanjega kroga in ne vozijo po notranjem, mene so tak enkrat zajebal v krožnem, nism mogu it ven zaradi drena šele po dveh krogih sem se uspel urint, k***, je*at ga, pro*lemani krožni zdej pa kr po zunanjem furam in vsak k se z mano pelje mu povem, da vozm kakor mi paše.....tak da se nej ne čudi.

Sem pa zdej proti LJ-Kamniku vidu da večina res fura po zunanjem. :lol:

Kar se pa tiče Tomačevskega krožnega, meni je super, bolj kot prej.
Član od leta 2004
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: rondoji!!

Napisal/-a BBoss Ne mar 04, 2012 8:29 pm

Ja Sonček sej zato je pa tak nered, če vsak tako vozi kot boš zdej sam prakticiral.
 
miko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Če nov 10, 2005 10:21 pm

Re: rondoji!!

Napisal/-a miko To mar 06, 2012 6:20 pm

Mene najbolj moti, da se večina voznikov pred vstopom v krožišče ustavi tako kot bi se morala pred STOP znakom. Posledično takšna vožnja naredi zastoje. O uporabi smernikov pa ni kaj reči. Kdo pa jih sploh še uporablja?
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: rondoji!!

Napisal/-a skopusnik To mar 06, 2012 6:37 pm

Ja, jst pa vidm da jih uporabljajo. Namreč z desnim žmigovcem nakaže da bo zavil v rondo, ob izstopu ga pa itak ne da...
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: rondoji!!

Napisal/-a DePalmo Sr mar 07, 2012 12:55 am

Ljudem se je itak začelo jebat kako se vozi skozi to, če vidiš žmigavec je to že za na koledar, da pa kdo uporablja še notranje pasove (govorim za večpasovna krožna) je pa že cela znanost.

Da ne govorim o nekaterih ljudeh (večinoma predstavnic nežnejšega spola) da včasih niti ne pogledajo če lahko varno zapeljejo v rondo!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 154 gostov