Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
s_mande
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Sr nov 24, 2004 11:17 am
Kraj: Koroska

Napisal/-a s_mande Ne dec 26, 2004 9:43 pm

Ne motis se!!! Sem danes kontaktiral instruktorja pa mi je vse lepo razlotil!Nevem pa kako je a bo potrebo opravlajti izpit varne voznje...Upam da nebo potrebno,saj to pomeni dodatne stroske!
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Ne dec 26, 2004 9:57 pm

Veliko vas je proti in vas cisto razumem ker marsigdo ni sposoben za vozit pri 18 akjsele pr 16,5
Ampak nekdo star 16 let kik komaj caka na avto ga bo vozil na tak ali drugacen nacin zato mislim da je bolje da se vozi s starsi ki so mu vsaj malo v oporo in ob njihovi prisotnosti si nevem kaksnih bedarij nav upo delat.Sicer pa se enkrat povem da je to odlocitev starsev in naj sami presodijo ali je njihov otrok sposoben ali nesposoben za voznjo pr 16 letih ce ni naj pocaka se 2 leti.Bi pa bilo najbolje ce bi na avto solo dali kakega psihijatra ali pedagoga ki bi se ukvarjal s mladoletnim vozniki in naj bi tudi on sodeloval pri odlocitvi.Je pa res da je moznost zvisanja prometnih nesrec amak odvisno od posameznika nekateri so pogumni spizdjo kljuce in v avto karambol in ode tatin avto drugi spet ne zato pravim naj starsi sami presodijo


Imam pa se eno vprasanje:Ali bo lahko mladoletni voznik vozil samo s starsi al tudi s ostalimi osebami in ce ne starsi gdo bo bil odgovoren pri nesreci


LP VSEM IN SRECNO NOVO LETO :D
 
Uporabniški avatar
cardynal
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Po maj 31, 2004 11:16 am
Kraj: slovenj gradec

Napisal/-a cardynal Ne dec 26, 2004 10:11 pm

[quote="accent lover"]Veliko vas je proti in vas cisto razumem ker marsigdo ni sposoben za vozit pri 18 akjsele pr 16,5
Ampak nekdo star 16 let kik komaj caka na avto ga bo vozil na tak ali drugacen nacin zato mislim da je bolje da se vozi s starsi ki so mu vsaj malo v oporo in ob njihovi prisotnosti si nevem kaksnih bedarij nav upo delat.Sicer pa se enkrat povem da je to odlocitev starsev in naj sami presodijo ali je njihov otrok sposoben ali nesposoben za voznjo pr 16 letih ce ni naj pocaka se 2 leti.Bi pa bilo najbolje ce bi na avto solo dali kakega psihijatra ali pedagoga ki bi se ukvarjal s mladoletnim vozniki in naj bi tudi on sodeloval pri odlocitvi.Je pa res da je moznost zvisanja prometnih nesrec amak odvisno od posameznika nekateri so pogumni spizdjo kljuce in v avto karambol in ode tatin avto drugi spet ne zato pravim naj starsi sami presodijo


Imam pa se eno vprasanje:Ali bo lahko mladoletni voznik vozil samo s starsi al tudi s ostalimi osebami in ce ne starsi gdo bo bil odgovoren pri nesreci


glej saj si je usak izmed nas zelel vozit avto pri 16tih pa smo mogli ravno tako potrpeti da smo dopolnili 18 let brez izjeme nevem zakaj zdj nebi mogli. lahko bos vozil z usakim ko bo star usaj 30 let in imel 7 let voznisko dovoljene nebo smel biti v postopku ali imeti kazenske točke tako.Pri nesreci bo odgovoren sopotnik ne pa ti kot voznik verjetnoi se bodo tebi stele samo kazenske točke kajti kot mladoletno osebo se mi zdi da te ne smejo kaznovati in se ne odgovarjas za nic
 
Uporabniški avatar
cardynal
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Po maj 31, 2004 11:16 am
Kraj: slovenj gradec

Napisal/-a cardynal Ne dec 26, 2004 10:14 pm

juter bom tud jz kontaktiral enga kolega ko je instruktor pa da vidmo kak je z tem ce delas izpit pred novim letom pa da mi bo mal bol tto use skup razlozo pol pa jutr napisem
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Ne dec 26, 2004 10:23 pm

Hvala ker si mi razlozu :) Ok vem da ste vsi cakal ampak ce je ze prisel ta zakon ga niti ti niti jst nemorva spremenit je kar je in jst sm za, ti spet ne 100 ljudi 100 cudi.Ce bo ta zakon cez 2 leti bom definitivno sekl delat ispit pr 16 sam da bo zdravje pa sreca.Ti pac nisi za to in ti tega nebi delal kot marsigdo drug vendar ne razumem zakaj saj ce bodo vozili s starsi ja manj moznoszi za napao kot pri nekom s 18 ki je sam ker 4 oci vidijo bolje kot 2 :D


LP VSEM IN SRECNO NOVO LETO :D
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Ne dec 26, 2004 10:25 pm

Bom jst tut ju3 enga instruktorja mal povprasu :)
Drgac pa... kokr je men znano se ta nacin (zacetek ucenja voznje z 16,5 leti) v drugih drzavah dobr obnese. Ne wem zakaj se nebi pol tut pr ns.

Nism pa drgac niti za, niti proti, ker vem da ce bi biu str 16 let, bi si zlo želu da bi to začel veljat.
pa tut...tko kt je ze ksn pred mano povedu... En fotr, k bo hotu da njegov sine dobr voz, se bo usedu z njim u auto, in ga probu cimbols naucit. Enmu k mu bo pa useen pa se mu ne bo dal z tem ukvarjat, pa sigurn tega ne bo podpru...

lp
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Ne dec 26, 2004 10:27 pm

W|zz je napisal/-a:Bom jst tut ju3 enga instruktorja mal povprasu :)
Drgac pa... kokr je men znano se ta nacin (zacetek ucenja voznje z 16,5 leti) v drugih drzavah dobr obnese. Ne wem zakaj se nebi pol tut pr ns.

Nism pa drgac niti za, niti proti, ker vem da ce bi biu str 16 let, bi si zlo želu da bi to začel veljat.
pa tut...tko kt je ze ksn pred mano povedu... En fotr, k bo hotu da njegov sine dobr voz, se bo usedu z njim u auto, in ga probu cimbols naucit. Enmu k mu bo pa useen pa se mu ne bo dal z tem ukvarjat, pa sigurn tega ne bo podpru...

lp



Se strinjam s tabo ampak kaj mislis kako je men pr 14 pa bi mogu cakat 4 leta do ispita .Zato sta mi 2 leti bols kot 4 .Nevem no ta nacin se v ameriki dobro obnese :D

LP VSEM :D
 
Uporabniški avatar
Furious_G
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Po maj 24, 2004 8:47 pm
Kraj: Železniki

Napisal/-a Furious_G Ne dec 26, 2004 11:22 pm

cardynal je napisal/-a:juter bom tud jz kontaktiral enga kolega ko je instruktor pa da vidmo kak je z tem ce delas izpit pred novim letom pa da mi bo mal bol tto use skup razlozo pol pa jutr napisem

bi blo fino to ja! tnx!
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Ne dec 26, 2004 11:24 pm

Furious_G je napisal/-a:
cardynal je napisal/-a:sam kak je pol z tem a mores ti po novem zakonu ce gres pri18 normalno delat useeno pri 21 se narediti une ostale bedarije al kak je z tem verjetno da ja ker moj brt bo marca 18 in ka je zdj se splača zdj it vozit al kako

ja jst srčno upam da ne bo tko an! k sm glih na 11ih urah! pomoje da bi moglo za nas ostat enako, ker smo začel prej furat, preden je prišel novi zakon v veljavo... a se motim?


Moja tamala voz zdaj...zdej v decembru je bla 18 in izpitno bo mela drugo leto! Dela pa po starem programu!
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Ne dec 26, 2004 11:33 pm

Slide je napisal/-a:
Furious_G je napisal/-a:
cardynal je napisal/-a:sam kak je pol z tem a mores ti po novem zakonu ce gres pri18 normalno delat useeno pri 21 se narediti une ostale bedarije al kak je z tem verjetno da ja ker moj brt bo marca 18 in ka je zdj se splača zdj it vozit al kako

ja jst srčno upam da ne bo tko an! k sm glih na 11ih urah! pomoje da bi moglo za nas ostat enako, ker smo začel prej furat, preden je prišel novi zakon v veljavo... a se motim?


Moja tamala voz zdaj...zdej v decembru je bla 18 in izpitno bo mela drugo leto! Dela pa po starem programu!

Kot je napisal Slide uni k so začel vozt pred novim letom jih nov zakon ne zajame! Moja tamala ma 8 ur pa bo v tastarem programu nasledn let!
 
Uporabniški avatar
deo
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To maj 20, 2003 6:30 pm

Napisal/-a deo Po dec 27, 2004 12:34 am

nejc7610 je napisal/-a:kakšna je razlika med voznikom začetnikom pa pravim voznikom? :oops:
lp


Eto, jaz sem inštruktor. Da vam malo razložim vse skupaj.

Po starem (in po novem tudi) je največja razlika v tem, da se vozniku začetniku ko doseže ali preseže 7 kazenskih točk izpit odvzame, t.i. (staremu) vozniku pa, ko jih doseže ali preseže 18.

Seveda pa še bo po novem imel t.i. voznik začetnik dodatne obveznosti.
Torej prvo kot prvo, je voznik začetnik tisti, ki je že naredil praktični izpit na občini! To je bilo in še bo tako. Ampak sedaj mora vsak, ki je opravil izpit, v roku enega leta (oz. dveh let, če ima ustrezna zdravniška potrdila,da lahko izostane) ko je opravil izpit, opraviti še program dodatnega usposabljanja v skupnem trajanju dvanajst ur. Program vsebuje:
– vožnjo odličnosti,
– vadbo varne vožnje,
– skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa.

!!! POZOR! Vse skupaj je sicer sprejeto ampak še se ne bo takoj po 1.1.2005 začelo izvajati, saj še ni pogojev da se bi vse skupaj začelo izvajati, torej bo tekel t.i. prehodni rok (je nedoločen) do dejanskega začetka izvajanja. Enako velja za t.i. voznike s spremljevalcem, kjer je prehodni rok do dejanskega izvajanja že določen. To je dve leti.

LP! Deo
Slika Slika ... seems fetishe !?
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Po dec 27, 2004 12:42 am

No evo o tem drugem delu sm govoru pa me noben ni "je** 5%" :D :D
http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20041225_2050414.php?Nr24=1i7
So se pač mal zmotil... :)
16letniki, sočustvujem z vami... Ostali, preložte živciranje za 2 let :P
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Po dec 27, 2004 1:53 am

Serđo™ je napisal/-a:lol, jst mam izpit, tko da i don't give a f00k :lol:


haha,tku :D :lol: indeed :P mene tud bk,anj nrdijo kar čjo,jst mam izpit ;)

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Po dec 27, 2004 2:39 am

200% za

mularija si itak pr 16 najbol zeli vozt avto(nej majo veselje), in so tud najbol odprti za ucenje voznje(dokazano) to, da se s starimi voz je tud odlicno, ker itak vsi k smo ze kdaj vozil avto iz sovoznikovga zica vemo da se da zlo ucinkovito prestrezat z sopotnikovega placa marsikej, sploh pa ce je za volanom tvoj lasten podmladek, ki ce te ne uposteva ga skloftas pa na bus posljes.

tud da dobijo izpit za samostojno voznjo sele pr 21 je hvale vredno. 4 leta pa pol pridobivanja znanja, pod nadzorom, je sigurn bols kot pa to k je dans. nardi izpit pol mu oci kup pa registrira vr6 2.8 pol pa pok v ograjo. res lepo da je bla ograja ne? kva ce bi biu en od ns k tlele pisemo med ograjo pa vrjko?

kako za boga vam ne potegne da visanje kazni, miljon radarjev pa patrulj ne pripomore k vecji varnosti na cesti. k vecji varnosti bo pripomogl samo to, da se na cesto ne spusti voznikov ki nimajo ze pred samostojno udelezbo 500+ ur izkusenj na njej.

tud meja 7let/30 let se mi zdi totalno na mestu.
pac 95%+ ljudi k ma 7 let in vec izpit, je zihr nardila saj neki kilometrov in so tud najmanj rizicna skupina na cestah, to je statisticno dokazan.

cela fora tega zakona je pa spet da zbolsa statistiko smrtnih in tezko poskodovanih zrtev prometa.

ce samo en mn na let umre zarad tega zakona, se ga 200% splaca uvest.

na kva sploh mislte tisti k niste za to me zanima?

z izkusenimi in kulturnimi vozniki na cesto to begin with, pa se bomo mel leps. men se sladko j**e, ce se po ac vozi folk 250, pa ce ne uporabla zmigavcev takrat ko jih ni treba pa ce povozi dvojno polno crto, pa vse tak, sam ce to dela tko da nobenga ne ogroza, in ce to dela na "varni nacin" upostevajoc vse mozne zaplete, ne pa tko k eni k dobijo v roke izpit pol pa let`s play russian roulette....

sploh pa to v nekaterih drzavah kjer majo velik bl varn promet ze laufa desetletja, in ni kr iz trte izvit. rezultati so znani.

hvalabogu da ta nov zakon saj eno pozitivno stvar prnasa.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po dec 27, 2004 6:12 am

Kaj je zaj s tisto foro da kao lahk počakaš do 18tega leta? Rečmo da je en zdej star 16..... ampak ne želi it delat izpita..... pa ga gre delat pri 18tih. Pol lahk sam fura okol kot voznik začetnik?

To kdo ne želi delat izpita pri 16tih..... so pa vsi moji kolegi.Smo se menl pa so vsi rekl: eh k*** če bo foter poleg al pa mat bom tko lahk sam u šolo fural al pa na kako nedeljsko kosilo..... mi tko nič ne korist.Pa se celo delno strinjam z njimi.
Ne da jim nič ne koristi..... ampak verjetn ne bo vsak dan al pa vsak teden se pojavla možnost da bi pa lahko mali mulo fural..... kok pa je takih voženj ? prosim no....
Bo pač mulo nardil kao izpit pri 16tih...... in do 18tega leta nardil celih 100km.... e dejte no.... :roll: Pol pa bo lih tko kot moja kolegica..... ko je dejansk naučena vožnje na pamet..... u avtošoli so ji pač povedal da se menjuje nekje pri 2000 RPM.... in dokler sedi u avtu ki ma obratomer še zna.... kak pride u en avto ko nima obratomera........ je tema.

Poleg tega če niste skapirali iz vsega tega ( vsaj men je tko potegnil) Hoče država samo molzit že itak zmolžen narod...... mislim zakaj in novi zakon za izpit pri 16tih in pa krepko višje kazni? Ker oboje skupi potegne ogromno denarja a ne? Keri foter bo pa skoz gledu na števec če mulo pele 50 namest 58? ali pa na AC namest 130 150? In pa takih "lukenj" je še ogromno....

Sploh pa me zanima kdo bo sploh hotu furat poleg fotra al pa majke.... oki eni že.... ampak jaz osebno vem da NIKOL ne bi fural poleg matere (fotra še mogoč) poleg matere pa ni šans.... prideš u križišče pa more bit vse po njeno (kokrat sem že skor kreš nardil ker me je sprovocirala u nulo) pred sabo pa nisem vidu enga ki je zabremzu....

Mogoč se bo obneslo mogoč ne..... ampak vemo proti čemu gremo.... današnja mladina je vse bolj razvajena..... mu neki rečeš je slabe volje..... al pa trma po svoje ker si misli da ma tko al tko vse prav...... in pol rata neskoncentriran na vožnjo.... en ki bo pa poleg sedel pa tko al tko nič ne bo mogel nardit sam gledu bo lahk pa se držu česa prej ko bo poknilo......
Kr neki je vse skupi.....
Sicer pa sej pravim.... čas bo pokazu svoje.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Po dec 27, 2004 9:40 am

Js bi sam prašal, zdj ko bodo že 17 letne punčke za volanom, če jo recimo izsiliš, a je to pol izsilstvo??? A je kaka večja kazen??

Al pa če ona tebe izsili in se ti strinjaš?
Slika
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee Po dec 27, 2004 9:45 am

Pugi je napisal/-a:Js bi sam prašal, zdj ko bodo že 17 letne punčke za volanom, če jo recimo izsiliš, a je to pol izsilstvo??? A je kaka večja kazen??

Al pa če ona tebe izsili in se ti strinjaš?


ne to ni izsilstvo,to se bo štel kot posilstvo in pedofilija ;)

če bi pa ona mene posilila z izsiljevanjem se pa nebi upiru ;)

matr pr 16-ih komi s planičk ven stopš, pol pa že v avto :?
Slika
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Po dec 27, 2004 10:17 am

killah bee je napisal/-a:...matr pr 16-ih komi s planičk ven stopš, pol pa že v avto :?


No no, postav se v našo kožo torej kožo 16 letnika pa me zanima če boš potem tud take izjave dajal ;)
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Po dec 27, 2004 10:24 am

Demo je napisal/-a:
killah bee je napisal/-a:...matr pr 16-ih komi s planičk ven stopš, pol pa že v avto :?


No no, postav se v našo kožo torej kožo 16 letnika pa me zanima če boš potem tud take izjave dajal ;)


1. mi je koža premejhna
2. sem takrat še fuzbal s teniško žogco igral po hodniku v šoli
3. sem takrat preizkušal prve korake v spolnosti
4. sem takrat imel v povprečju 460SIT v denarnici
5. sem dobil prvi mobitel
6. nisem vedel kaj je to diferencial (sj še zdj navem :D)
7. ne bluzi neumnosti - pri 16 so lih tista leta, ko mislš da si najbl pametn in to se tud teb kle vid na forumu, ko maš nastope v kšni temi take, kot da si sodeloval pri razvoju S linije audijevih vozil, tko kot safran v AMGju...

Dj no, za vse stvari pride čas, ne bodite neučakani...
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Po dec 27, 2004 10:28 am

sam ste pa čist iz teme vn zašli....pa še dans k je ta dž uzun,sm slabe vole jst bom sam brisat začel.....

a bo red al ga nav
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 135 gostov