Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Po dec 27, 2004 11:08 am

Pugi je napisal/-a:...in to se tud teb kle vid na forumu, ko maš nastope v kšni temi take, kot da si sodeloval pri razvoju S linije audijevih vozil, tko kot safran v AMGju...


Ok priznam :oops: Pa drugič me opozor če bom spet pretiraval z nastopi v temi

Pugi je napisal/-a:Dj no, za vse stvari pride čas, ne bodite neučakani...


To maš čist prav ampak sej tko kot tud sam veš ni ravn lahko bit neučakan za tako stvar pr teh letih. Ampak sej kaj nam pa preostane...bomo pač počakal.
Če je ravno, ni zabavno.
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Napisal/-a Mate Po dec 27, 2004 11:08 am

Voith je po mojem mnenju precej dobro napisal :bow

Men se ta zakon ne zdi neumen. Otrok bo lahko sam vozil, sele ko ne bo vec otrok - bo star 18 let. Prej bo pa leto pa pol lahko priloznostno vozil s starsi. Velika vecina vas je mocno proti... pa me zanima, kolk od vas ni vozilo avta pred opravljenim izpitom, dvomim da ste dva :roll: Mislm, da smo vsi vozili avto ze pred opravljenim izpitom in da to, v kolkr je bil zraven npr. fotr al pa mtka ni blo nc narobe. Narobe je blo to, da so tisti, k jim mt pa fotr nista dovolila vozt pac nabavl ficota/jugota/... za 10k in se preganjal po cestah kot po dirkaliscu brez kakrsnih koli izkusenj in znanja cppja.
Tista voznja, k bo na zacetku po eni zakotni cesti s starsi, kasneje po kaksni regionalki in proti koncu tudi ze po mestu, mislm da ucencu ne bo skodovala. Glede odgovornosti: dokler je oseba mladoletna ni odgovorna, ampak je odgovoren njen skrbnik, v tem primeru spremljevalec. Pa bo on sam presodil, a je otrok zrel za voznjo po mesu al po polju.
Omejitev 30 let je pa tako ali tako smiselna. Ce ma par otroka pri 20ih, sta stara 36, ko otrok dopolni 16 let. Ne vidim problema.

Pa poskuste mal premislt, preden napisete proti. Mogoce bo "kulutrua" voznje slabsa takoj na zacetku, bo pa sigurno boljsa malo kasneje, ko bo voznik zacetnik samostojno vozil po prevozenih 5000km, kot sedaj po 1000km.
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po dec 27, 2004 11:14 am

Mate je napisal/-a:Voith je po mojem mnenju precej dobro napisal :bow

Men se ta zakon ne zdi neumen. Otrok bo lahko sam vozil, sele ko ne bo vec otrok - bo star 18 let. Prej bo pa leto pa pol lahko priloznostno vozil s starsi. Velika vecina vas je mocno proti... pa me zanima, kolk od vas ni vozilo avta pred opravljenim izpitom, dvomim da ste dva :roll: Mislm, da smo vsi vozili avto ze pred opravljenim izpitom in da to, v kolkr je bil zraven npr. fotr al pa mtka ni blo nc narobe. Narobe je blo to, da so tisti, k jim mt pa fotr nista dovolila vozt pac nabavl ficota/jugota/... za 10k in se preganjal po cestah kot po dirkaliscu brez kakrsnih koli izkusenj in znanja cppja.
Tista voznja, k bo na zacetku po eni zakotni cesti s starsi, kasneje po kaksni regionalki in proti koncu tudi ze po mestu, mislm da ucencu ne bo skodovala. Glede odgovornosti: dokler je oseba mladoletna ni odgovorna, ampak je odgovoren njen skrbnik, v tem primeru spremljevalec. Pa bo on sam presodil, a je otrok zrel za voznjo po mesu al po polju.
Omejitev 30 let je pa tako ali tako smiselna. Ce ma par otroka pri 20ih, sta stara 36, ko otrok dopolni 16 let. Ne vidim problema.

Pa poskuste mal premislt, preden napisete proti. Mogoce bo "kulutrua" voznje slabsa takoj na zacetku, bo pa sigurno boljsa malo kasneje, ko bo voznik zacetnik samostojno vozil po prevozenih 5000km, kot sedaj po 1000km.


Pri 16tih otrok pri 18tih pa polnoletna zrela oseba ki lahl čist vse in nosi polno odgovornost...... neumen že u štartu. Ko je en dan 18tim še ne odgovarja..... ko je 18 pa nosi vse posledice..... to mi je tok butast da bolj ne more bit.
Eni so še pri 25 tih taki froci da jih uni ko so stari 16 prekašajo......
Suicer pa še enkrat prebetrte moj prvi post...... kok km pa bo takih ko bo mulo vozu? dejte no.... mulo bo prišu s šole pa bo foter reku dej mali sprav se u avtu se grema mal pelat? Ja pa ja......
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Po dec 27, 2004 11:24 am

Demo je napisal/-a:
Pugi je napisal/-a:...in to se tud teb kle vid na forumu, ko maš nastope v kšni temi take, kot da si sodeloval pri razvoju S linije audijevih vozil, tko kot safran v AMGju...


Ok priznam :oops: Pa drugič me opozor če bom spet pretiraval z nastopi v temi

Pugi je napisal/-a:Dj no, za vse stvari pride čas, ne bodite neučakani...


To maš čist prav ampak sej tko kot tud sam veš ni ravn lahko bit neučakan za tako stvar pr teh letih. Ampak sej kaj nam pa preostane...bomo pač počakal.


Veš ni panike, fora je v tem, da se noben ni pameten rodil. Edino prav je, da tu sodeluješ, sprašuješ in se učiš, vendar ponavadi je bolje da na tiste hardcore debate počakaš, dokler sam ne izkusiš. Ti povem, boš marsikje spremenil mnenje.

Tud js sm bil zadnje mesce neučakan, ampak to morš potrpet, ne morš vrele juhe jest an, čeprov dobr diši...

Tkole ti bom reku - če avto koj od začetka do dile tišiš ti ne bo douk delov lepo... Če pa ga počasi uvoziš, pa boš zadovoljen veliko dlje. Isto je z izpitom... Počasi začni, vozi po pravilih, uči se, opazuj, poslušaj nasvete starejših voznikov in hvaležen boš sam sebi, ker ne bo skrivljene poločevine, veščine vožnje pa bodo enake ali še boljše kot sicer...
Slika
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Po dec 27, 2004 11:35 am

Pugi je napisal/-a:
Demo je napisal/-a:
Pugi je napisal/-a:...in to se tud teb kle vid na forumu, ko maš nastope v kšni temi take, kot da si sodeloval pri razvoju S linije audijevih vozil, tko kot safran v AMGju...


Ok priznam :oops: Pa drugič me opozor če bom spet pretiraval z nastopi v temi

Pugi je napisal/-a:Dj no, za vse stvari pride čas, ne bodite neučakani...


To maš čist prav ampak sej tko kot tud sam veš ni ravn lahko bit neučakan za tako stvar pr teh letih. Ampak sej kaj nam pa preostane...bomo pač počakal.


Veš ni panike, fora je v tem, da se noben ni pameten rodil. Edino prav je, da tu sodeluješ, sprašuješ in se učiš, vendar ponavadi je bolje da na tiste hardcore debate počakaš, dokler sam ne izkusiš. Ti povem, boš marsikje spremenil mnenje.

Tud js sm bil zadnje mesce neučakan, ampak to morš potrpet, ne morš vrele juhe jest an, čeprov dobr diši...

Tkole ti bom reku - če avto koj od začetka do dile tišiš ti ne bo douk delov lepo... Če pa ga počasi uvoziš, pa boš zadovoljen veliko dlje. Isto je z izpitom... Počasi začni, vozi po pravilih, uči se, opazuj, poslušaj nasvete starejših voznikov in hvaležen boš sam sebi, ker ne bo skrivljene poločevine, veščine vožnje pa bodo enake ali še boljše kot sicer...


Pugi je danes vzel tableto...priden Pugi :mrgreen: :oops:
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
KMX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1500
Pridružen: Po okt 27, 2003 12:05 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a KMX Po dec 27, 2004 11:43 am

Dejte me sam neki povedat! A je pr 18 letih še potrebno spremstvo? (če je bom znoru)
Styling is not a hobby, it's a lifestyle!
Slika
 
Uporabniški avatar
CST™accim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1305
Pridružen: To mar 12, 2002 10:08 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a CST™accim Po dec 27, 2004 11:47 am

eh...država bo spet pokasirala nekj denarja in to bo to..mislm da neke velike spremembe nebo.. :roll:
men je biu ql prejšnji način 8)
 
Uporabniški avatar
deo
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To maj 20, 2003 6:30 pm

Napisal/-a deo Po dec 27, 2004 12:19 pm

KMX je napisal/-a:Dejte me sam neki povedat! A je pr 18 letih še potrebno spremstvo? (če je bom znoru)


Stvar je takšna: Nič prej kot takrat ko si star 16.5 let lahko prideš v avto šolo in začneš delat izpit, normalno oz. po enakem programu kot če prideš pri 18-tih (oz. pri 17.5), ampak le do točke preizkusa znanja (14. vaja) - internega izpita in zvoziti vsaj 20 ur. S tem preizkusom znanja , če ga opraviš, dobiš dovoljenje za vožnjo s spremljevalcem, amak le če si star že 17 let (prej ne moreš opravljati tega preizkusa). Pri 18-tih letih pa ti prideš ponovno v avto šolo, ampak samo nadaljevat od tiste točke kjer si pri 17-tih končal - torej od preizkusa znanja (14. vaje) do končnega izpita iz vožnje na občini - ko si ga naredil, spremljevalec NI VEČ POTREBEN. Nato, ko si ta izpit naredil pač sledijo tisti dodatni programi o katerih sem že pisal.

LP! Deo
Slika Slika ... seems fetishe !?
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po dec 27, 2004 12:46 pm

deo je napisal/-a:
KMX je napisal/-a:Dejte me sam neki povedat! A je pr 18 letih še potrebno spremstvo? (če je bom znoru)


Stvar je takšna: Nič prej kot takrat ko si star 16.5 let lahko prideš v avto šolo in začneš delat izpit, normalno oz. po enakem programu kot če prideš pri 18-tih (oz. pri 17.5), ampak le do točke preizkusa znanja (14. vaja) - internega izpita in zvoziti vsaj 20 ur. S tem preizkusom znanja , če ga opraviš, dobiš dovoljenje za vožnjo s spremljevalcem, amak le če si star že 17 let (prej ne moreš opravljati tega preizkusa). Pri 18-tih letih pa ti prideš ponovno v avto šolo, ampak samo nadaljevat od tiste točke kjer si pri 17-tih končal - torej od preizkusa znanja (14. vaje) do končnega izpita iz vožnje na občini - ko si ga naredil, spremljevalec NI VEČ POTREBEN. Nato, ko si ta izpit naredil pač sledijo tisti dodatni programi o katerih sem že pisal.

LP! Deo


Denar sveta vladar......... država rabi denar...... jebat ga tko pač je.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
deo
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To maj 20, 2003 6:30 pm

Napisal/-a deo Po dec 27, 2004 1:01 pm

lisko je napisal/-a:
Denar sveta vladar......... država rabi denar...... jebat ga tko pač je.



Od vsega tega bo res imela največ država, katera bo kasirala (mastno - po moje) od teh dodatnih programov.
Avto šole pa bodo od tega imele še najmanj, saj se bodo kandidati v večji meri potem učili samostojno (s spremljevalcem) in ne v avto šoli. BTW z novim zakonom bodo avto šole imele določeno celo najvišjo možno ceno ure vožnje (najnižje ne). Ampak verjemite, današnje cene ure vožnje niso niti najmanj zasoljene, ker je stroškov pri tem delu OGROMNO.
Slika Slika ... seems fetishe !?
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Po dec 27, 2004 1:19 pm

Pa kaj vas vse to tok mot mislte da bo nek setnajstletnik s fotrom al majkom na zicu divjal 100 po ovinkih nebi reku ce pa ze bi pok pok v trafiko po zetone pa na bus.Sicer pa bi se jst vozil z bako a ne z majko samo da vozim ce bo biv zravn mene fotr tok bols a ni tko me bi pa blo zlo sram ce si to zamislm rdeca luc na semaforu poletje vroce odprto okno prede picka v avtu in se ustav zravn mene jst njo gledam ona mene pa mi mt rece mulo usrani na cesto gledat man pa :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: .Nevem kva bi naredu :D .Drgac pa vas pomoje moti da vas bojo taki kot jst prehiteval cez 2 leti s mtko kot sovoznikom :D :D :P sm za in bom za ce bo ta zakon se obstajav cez 2 leti :D



LP VSEM IN SRECNO NOVO LETO :D
 
Uporabniški avatar
krofl
Novinec
 
Prispevkov: 498
Pridružen: Sr avg 04, 2004 9:48 pm
Kraj: Zasavje

Napisal/-a krofl Po dec 27, 2004 1:40 pm

Sam neki...jz sm prebral, da ta zakon začel izvajati 15. augusta 2006, dve leti po sprejetju! a sm narobe prebral?? mnde ne... lahko pa skeniram, če kdo dvomi
SlikaSlika
Bmw 530d and Renault 5 Five
 
Uporabniški avatar
cardynal
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Po maj 31, 2004 11:16 am
Kraj: slovenj gradec

Napisal/-a cardynal Po dec 27, 2004 1:49 pm

accent lover-Drgac pa vas pomoje moti da vas bojo taki kot jst prehiteval cez 2 leti s mtko kot sovoznikom sm za in bom za ce bo ta zakon se obstajav cez 2 leti

eto ti tvojo nezrelost mislis da kot 16letnik si zmozn takoj za prehitevanje al kaj ja pol bo pa rees man nesrec mah dj nehi no ze zdj bluzis kak bos prehitevu se en razlog vec zakaj sm proti !!!
 
Uporabniški avatar
deo
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: To maj 20, 2003 6:30 pm

Napisal/-a deo Po dec 27, 2004 2:00 pm

krofl je napisal/-a:Sam neki...jz sm prebral, da ta zakon začel izvajati 15. augusta 2006, dve leti po sprejetju! a sm narobe prebral?? mnde ne... lahko pa skeniram, če kdo dvomi


Maš prav ;)
Slika Slika ... seems fetishe !?
 
Uporabniški avatar
Spyker
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2297
Pridružen: Po dec 06, 2004 5:34 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Spyker Po dec 27, 2004 2:14 pm

O bed, po vseh teh postih ki sem jih ravnokar prebral sem samo še bolj zmeden. Vse to skup je ena sama velika zmeda, od samga začetka veljave zakona pa do podrobnosti v zakonu in opravljanju izpita po novem programu...mislm da bo treba še neki časa počakat.
Pa mislm da se bom kr lepo ravnal po Pugijevem predlogu :)
Zadnjič spremenil Spyker, dne Po dec 27, 2004 2:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Če je ravno, ni zabavno.
 
Uporabniški avatar
cardynal
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Po maj 31, 2004 11:16 am
Kraj: slovenj gradec

Napisal/-a cardynal Po dec 27, 2004 2:17 pm

pomoje tudi najbolje da počakamo na novo leto
 
Uporabniški avatar
Avalon
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: Ne nov 28, 2004 12:22 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Avalon Po dec 27, 2004 3:41 pm

povzek je napisal/-a:Pomojm da ste usi proti zato, ker vm to ni blo omogočen ko še niste bli 18! Zdej k bote pa gledal mulčke k se furajo z "izpitam", bote pa norel! Pa sej ni fore kok si str de začneš vozt, kšni majo že 10 let izpit, pa ne znajo vozt in vrjetn tut nikol ne bojo znal! Tko da, zakaj pa ne, če zna vozt zarad mene loh tut 10letnik voz!


Ne mi zamert ampak tole je pa sigurno spisal en k še vedno mlek pije iz mamine joške. Res je, da nekdo ki ima 30 let izpit pa se vozi skoz sam po eni cesti, da nima bogatih izkušenj, glede starosti (23 sem) sem jezimo zato ker redko kater 16 letnik bo vozil po pameti, prva šansa ki jo bom imel bo prtisnu gas do konca, zakaj misliš, da nekatere avtohiše posojajo avto na testne vožnje samo tistim ki imajo 3 leta izpit??? Tud njim se ne da vsak teden nov avto uvozit, da ga bo mularija sesula v prvem ovinku. :roll:

accent lover je napisal/-a:Veliko vas je proti in vas cisto razumem ker marsigdo ni sposoben za vozit pri 18 akjsele pr 16,5
Ampak nekdo star 16 let kik komaj caka na avto ga bo vozil na tak ali drugacen nacin zato mislim da je bolje da se vozi s starsi ki so mu vsaj malo v oporo in ob njihovi prisotnosti si nevem kaksnih bedarij nav upo delat.Sicer pa se enkrat povem da je to odlocitev starsev in naj sami presodijo ali je njihov otrok sposoben ali nesposoben za voznjo pr 16 letih ce ni naj pocaka se 2 leti.Bi pa bilo najbolje ce bi na avto solo dali kakega psihijatra ali pedagoga ki bi se ukvarjal s mladoletnim vozniki in naj bi tudi on sodeloval pri odlocitvi.Je pa res da je moznost zvisanja prometnih nesrec amak odvisno od posameznika nekateri so pogumni spizdjo kljuce in v avto karambol in ode tatin avto drugi spet ne zato pravim naj starsi sami presodijo


Imam pa se eno vprasanje:Ali bo lahko mladoletni voznik vozil samo s starsi al tudi s ostalimi osebami in ce ne starsi gdo bo bil odgovoren pri nesreci


LP VSEM IN SRECNO NOVO LETO :D


Kaj bi bil svet lep, če bi vsi mel tako familijo k ti. :lol: Malokater starš, pa lahko govorimo tudi o onih s fakultetno izobrazbo (ki naj bi bili malo bolj pametni) in takih, ki svoje otroke razvajajo do onemoglosti. Dvomim, da se bo sedaj oče ali mati usedla v avto in pelala samo zato ker se teb sprdne pelat nekam za urco ali dve, mogoče ob vikendih, da boš pa ti v trgovino hodu z avtom in je ta oddaljena 500m pa dvomim, da se bo oče obleku, obul itd. sam zato, da ga boš ti pelu (upam da se motim, sam dvomim, da se) Sprijaznit se moreš s tem, da je velik ljudi nastrojenih negativno in sprememb ne prebavljajo preveč dobro. Glede nesreče menim, da boš kriv ti, saj si ti vozil, misliš, da se daj ker si pa voznik z 16 leti pa imaš neka posebna merila??? Dvomim. Če že hočeš met izpit oz. vozt tko zgodaj, sprejemi še odgovornost ki pride s tem.

Moje mišljenje bi blo pa tako.. z 18 izpit pa potem pri 21 tale test varne vožnje itd. Pa če pogrne jovo na novo, ker gledam kako folk vozi posebej mladi pa vsi neki sanjajo hitre in drzne, še ene par takih filmov pride ven pa boji vsi hotl met +300KM pod ritjo. Priznam tud jest sem ga prtisnu, nisem noben angel, sam razsodnost mladine je iz leto v leto slabša v tem je celoten point in kle je država usekala mim tok, da bolj ne bi mogla. Kot so eni rekli počakajmo na leto 2005 pa bomo vidl kaj in kako.
Varno vožnjo vam želi Avalon.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Po dec 27, 2004 3:45 pm

drzava itak sluzi na vsem. ce kups v trgovini cigumi, pok pa je od 100 sit 20 sit od drzave, to se prav ce vsak slovenc kup po ene cigumije na mesc, je to 40mio sit v zep drzave sam na racun enih orbit cigumijev na mesc. pol pa ce bi sli vse potrozne zaceve racunat, fuu bi prsla izjemna stevilka. to da drzava odira je itak tko al tko znano, in bo odirala, kokr se bo le dal na vseh podrocjih.


pr tem zakonu je bistveno narobe sam to, da so ure v avtosolah svinjsko drage.

sam ce bi js ta zakon dolocal, bi dal za obvezno 300 ur, z moznostjo da se za potrebe avtosole uporablja lahko tudi kandidatov oz od njegovga fotra avto, ki mu dajo gor magnetno tablo L. tko bi placeval sam instruktorja na uro, to pa nebi smel bit vec kot 2k, pa stroski fotrovga avta, k bi jih itak fotr kriu. ampak pred tem pa obveznih ene 30 ur v as vozilu, tok da se kandidata navad saj osnov.

ha nasledn let grem za poslanca, VOTE FOR ME :lol: :lol: :twisted:
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Po dec 27, 2004 3:51 pm

cardynal je napisal/-a:accent lover-Drgac pa vas pomoje moti da vas bojo taki kot jst prehiteval cez 2 leti s mtko kot sovoznikom sm za in bom za ce bo ta zakon se obstajav cez 2 leti

eto ti tvojo nezrelost mislis da kot 16letnik si zmozn takoj za prehitevanje al kaj ja pol bo pa rees man nesrec mah dj nehi no ze zdj bluzis kak bos prehitevu se en razlog vec zakaj sm proti !!!


kot prvo jst sm se sam hecu ti pa si takoj navlalil in zacel protestirat s vso mocjo ceprav nism mislil resno.
In kot drugo me sploh ne poznas in zato me prosim ne ocenjuj glede tega ce bom prehiteval ali ne jst vem da ne bom pa tudi ce bi to nebi bila tvoja stvar :evil: :evil:
pa tud to glede nezrelosti ni tvoja stvar kaj pa ves mogoce sm bol zrel od tebe mogoce ne ampak ker me ne poznas mi prizanesi s temi neumnostmi o ocevanju :evil: ;) .Sicer pa tudi ni vasa stvar niti moja ce bo gdo sel delati ispit s 16 ali 18 to je stvar odlocitve posameznika :D


LP VSEM :D
 
Uporabniški avatar
accent lover
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne dec 12, 2004 4:28 pm
Kraj: Ljubljana/Vič

Napisal/-a accent lover Po dec 27, 2004 4:01 pm

Avalon je napisal/-a:
accent lover je napisal/-a:Veliko vas je proti in vas cisto razumem ker marsigdo ni sposoben za vozit pri 18 akjsele pr 16,5
Ampak nekdo star 16 let kik komaj caka na avto ga bo vozil na tak ali drugacen nacin zato mislim da je bolje da se vozi s starsi ki so mu vsaj malo v oporo in ob njihovi prisotnosti si nevem kaksnih bedarij nav upo delat.Sicer pa se enkrat povem da je to odlocitev starsev in naj sami presodijo ali je njihov otrok sposoben ali nesposoben za voznjo pr 16 letih ce ni naj pocaka se 2 leti.Bi pa bilo najbolje ce bi na avto solo dali kakega psihijatra ali pedagoga ki bi se ukvarjal s mladoletnim vozniki in naj bi tudi on sodeloval pri odlocitvi.Je pa res da je moznost zvisanja prometnih nesrec amak odvisno od posameznika nekateri so pogumni spizdjo kljuce in v avto karambol in ode tatin avto drugi spet ne zato pravim naj starsi sami presodijo


Imam pa se eno vprasanje:Ali bo lahko mladoletni voznik vozil samo s starsi al tudi s ostalimi osebami in ce ne starsi gdo bo bil odgovoren pri nesreci


LP VSEM IN SRECNO NOVO LETO :D


Kaj bi bil svet lep, če bi vsi mel tako familijo k ti. :lol: Malokater starš, pa lahko govorimo tudi o onih s fakultetno izobrazbo (ki naj bi bili malo bolj pametni) in takih, ki svoje otroke razvajajo do onemoglosti. Dvomim, da se bo sedaj oče ali mati usedla v avto in pelala samo zato ker se teb sprdne pelat nekam za urco ali dve, mogoče ob vikendih, da boš pa ti v trgovino hodu z avtom in je ta oddaljena 500m pa dvomim, da se bo oče obleku, obul itd. sam zato, da ga boš ti pelu (upam da se motim, sam dvomim, da se) Sprijaznit se moreš s tem, da je velik ljudi nastrojenih negativno in sprememb ne prebavljajo preveč dobro. Glede nesreče menim, da boš kriv ti, saj si ti vozil, misliš, da se daj ker si pa voznik z 16 leti pa imaš neka posebna merila??? Dvomim. Če že hočeš met izpit oz. vozt tko zgodaj, sprejemi še odgovornost ki pride s tem.

Moje mišljenje bi blo pa tako.. z 18 izpit pa potem pri 21 tale test varne vožnje itd. Pa če pogrne jovo na novo, ker gledam kako folk vozi posebej mladi pa vsi neki sanjajo hitre in drzne, še ene par takih filmov pride ven pa boji vsi hotl met +300KM pod ritjo. Priznam tud jest sem ga prtisnu, nisem noben angel, sam razsodnost mladine je iz leto v leto slabša v tem je celoten point in kle je država usekala mim tok, da bolj ne bi mogla. Kot so eni rekli počakajmo na leto 2005 pa bomo vidl kaj in kako.




Hvala res bi bilo lepo :P :P Ja vem da bi se malokatr stars oblacil in obuval prav za to priloznost in tudi moji niso prav nic posebni in tudi tebe prosim da me ne ocenjujs ker jst tebe NE.Ja vozil pa bom tudi teh usranih 500 metrov ampak samo zato da vozim in recem ti ce bi bil na mojem mestu bi razumel.Glede odgovornosti bi jo prevzel 100% tisto pa sm samo tako omenil kajti jasno je da se nabira na voznika.



LP VSEM :D
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 118 gostov