Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
MapleLeaf
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: Ne mar 14, 2004 10:11 pm
Kraj: Vancouver B.C.

Napisal/-a MapleLeaf Če apr 07, 2005 6:30 pm

Voith je napisal/-a:kje spis da te ne ukradejo?

a si ze kdaj slisu za rek: reality beats fiction by far?

res lepo od lastnikov da niso vrtel stevca nazaj. pa ne basej da mas 50kkm pr uni 19ki, k ti neverjamem pa ce mi narises. ja znamo vsi zvrtet nazaj stevce, sam cenm pa js osebno tiste ki tega ne pocnejo.


pa se eno stvar ti lahko povem, velika razlika je kje so bli kilometri nabrani. raj mam 270kkm kot 80kkm ce so bli prvi nabrani skos po autobahnu recimo 400km/dan drugi pa po centru mesta.

sploh pa zakaj ne kupis te celice?


ce si pogledal oglas potem si vido zakaj je tolko kilometrov, ce seveda znas brat in zakaj ne kupim drugega avta!
Pol pa ti raje kupi avto ko ma270km jaz bom pa vedno iskal avte ki imajo manj prevozenih.Pa prosim ne govori cesar ne ves, in ne siri krivih informacij!

Aja pa se to, ce ti sodis ljudi po sebi in mislis da vsi sucemo nazaj stevce pol ma IQ kot povprecna januarska temperatura, kar pa vedno bolj verjamem
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Napisal/-a robertos_664 Če apr 07, 2005 8:49 pm

pusti voitha je malo čuden včasih :D

jaz tudi delam cca 5.000km na leto, žena pa ima na 6let starem matizu 23.000 prevoženih km, kar verjetno pri prodaji avta nihče ne bo verjel.tast ima na 11 let stari nexii 38.000km itd. pač smo doma v mestu, službe imamo 3km stran od hiše, avto gre enkrat na teden na 40km turo pa enkrat na leto na morje in to je to :D

lp robi
 
mahi82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Sr nov 10, 2004 10:57 pm

Napisal/-a mahi82 Če apr 07, 2005 8:57 pm

no sej glih to pravim ... da je mal verjetno da mu bo folk verjel da ima samo tolk km ... mogoce ga tut zarad tega ne more prodat :))
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Če apr 07, 2005 9:08 pm

Eh jaz imam v službi en kup sodelavcev ki pridejo do nje peš - avti pa jim praktično stojijo, zapeljejo se v kino, mogoče kako pijačko v mestu, pa poleti na morje - tako da ni popolnoma nič čudnega zakaj imajo eni tako nizke kilometre. Evo en primer; sodelavka ima Fiat Mareo 7 let staro - 19.000 km ;) -Se je treba pozanimat okoli lastnika, kje živi kaj dela, pa avto dobro pregledat če je vzdrževan in that`s it ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
MapleLeaf
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: Ne mar 14, 2004 10:11 pm
Kraj: Vancouver B.C.

Napisal/-a MapleLeaf Če apr 07, 2005 9:32 pm

ja evo tocno tak, mi smo tudi doma v mestu pa vecinoma pes hodimo, razen med vikendi ko gremo ven, ampak enim se ne da dopovedati, ce so oni bogu za hrbtom doma da drugi nismo in ne uporabljamo avta toliko kot drugi!Pri meni je pac tak da nisem bil doma
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Pe apr 08, 2005 1:02 am

ja sam nikakor ne pomen to, da je tist avto k ma dejansko 19.000km in je str10 let tud boljsi kot tist ki je redno vzdrzevan str 10 let in ma 150.000.

vse je odvisn od tega kako je lastnik skrbel za avto, na kaksne relacije, in kako je bil vozen.
pa tud veliki avtomobili so narejeni za dolge relacije, in ce so bili tako tud vozeni, je za njih 200.000km keks.

velik razlike je ce se avto vozi po mestu na relacije 10km, kjer se komi ogreje, al pa se to ne, al pa ce se avto vzge in pol vozi recimo 50-100km v eno smer in pol se nazaj al pa kj tazga. obrabljenost motorja je v vecini primerov hujsa pri tistih ki se vozijo redko, na zelo kratke relacije, kot pri tistih ki se vozijo pogosto na dolge relacije.

hocem pa povedat ze cel cajt, da se dejanska obrabljenost vozila vidi po sedezu, volanu, saltkeblu, tackah, motorju, podvozju, prenosih, zavorah. ne pa po tem kok kilometrov ma na stevcu.(kar je itak v pol primerov laz)

ze prej sm omenu da smo mel pugija 99l ,ki je delu cca 6let dnevno vsaj 250km, in je bil razen sedeza in volana ohranjen sigurno bol k vsak 90 letnik z 50.000km.



huje kot ce se avto vozi je, ce avto stoji.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe apr 08, 2005 7:36 am

Tistega Subaru SVX bi prec kupil, če bi imel denar - strojček za popizdit z vso to opremo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Pe apr 08, 2005 8:01 am

Jst sem vedno avto prodal (no, 2x) še preden je do oglasnika prišel... Pa ni bil nobeden nekaj ekstra, v prvem primeru je šlo res za zelo lepo ohranjeno zastavo 128, ki je bila po enem letu gonjenja od mene takoj ko sem izpit dobil sicer kar oreng razterana, še zmeraj za zastavo v zelo dobrem stanju. Za to sem imel kupca dva meseca prej, predn sem ga hotel prodat. Druga je bila pa devetnajstka, ki je isto šla takoj, kljub temu da je bila kar oreng zje*** in se je to vidlo oz. slišalo... Podvozje je ropotalo, obtolčena je bila na treh koncih, sklopka na koncu, pa sem samo omenil enemu sosedu da ga prodajam, je bil že čez en teden njegov bratranec na vratih... In se še sedaj veselo vozi in je zadovoljen...

Tako da uberite nenavadne načine, dajte oglas na lokalni radio ali časopis. Obstajajo ljudje, ki jim je ful ogromna prednost, če lahko avto kupijo od soseda (iz istega kraja, ne nujno fizično soseda)... In taki bodo požrli tudi kakšno malenksot narobe, ali pa previsko ceno...

Lp mrcina
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 132 gostov