Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Sr avg 30, 2006 12:52 pm

Ni res, jaz imam parabole original Xenon, pranje ter avtomatsko uravnavanje višine luči sproti... Se pravi če speljem luči avtomatsko se znižajo potem se zvišajo, vglavnem vseskozi naravnava višino luči. Je pa žarnica D2r za lečaste xenonke pa D2S... Načeloma ima D2R žarnica še eno senčko gor... Drugače pa je enaka.
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Sr avg 30, 2006 1:10 pm

no eno vprašanje...če imaš serijsko projektorke (torej H1 leče)...kako za vraga ti bo dokazal da xenon ni serijsko noter?

npr. pri mojem avtu ko živ kristus ne ve kaj je serijsko?
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Sr avg 30, 2006 1:43 pm

Težko ugotoviš pri teh lučeh. Pri navadnih je veliko lažje - pa še to ne pri vseh.

Sicer pa vsi občudujejo ta nenapisani zakon - se je že mogoče komu zgodilo, da ga je policaj vprašal če ima original xenon ali ne?
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo Sr avg 30, 2006 2:13 pm

Glede tega ma polcaj najmanj pr tem, nevem kaj ti bodo rekl na tehničnm(verjetno da ne boš opravu). Naj povejo svoje izkušnje uni k so šli čez tehničnega z doadtno vgrajenimi xenonkami...
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown Sr avg 30, 2006 2:28 pm

@Slide: Hvala za info. Prej tega niti vedel nisem. Pa v kabini ni nobenega 'stikala' za to pa sem mislil da tega enostavno ni. :oops:
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Če avg 31, 2006 3:44 pm

kljukec je napisal/-a:mene pa neki druzga zanima
original xenon lampe majo vse leče- če dam pa jst kit notri bo pa brez leč?
torej je to ubistvu sam velik močnejša žarnica, brez leče?
lp


če se ne motim imajo tudi tanove lagune pred faceliftom xenon brez leč... ;)
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
b.m.w.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To okt 26, 2004 8:34 am

Napisal/-a b.m.w. Če avg 31, 2006 3:52 pm

Luči (mišljeno je žarometi in žarnice), ki smejo biti vgrajene na vozilo, morajo biti predhodno homologirane, predno so prodane končnemu uporabniku oziroma dane v promet. Če pa kdo nima homologiranih ksenonskih luči, jih tudi na LPP ne more homologirati. (Slovenija zaenkrat še nima dodeljene homologacijske oznake in tudi ne more podeljevati homologacij).
ENI RES NIMAJO POJMA!!!!! (e1-NEMČIJA, KJE PA JE SLOVENIJA??? e-kaj???)
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Če avg 31, 2006 6:40 pm

Slide je napisal/-a:
kljukec je napisal/-a:mene pa neki druzga zanima
original xenon lampe majo vse leče- če dam pa jst kit notri bo pa brez leč?
torej je to ubistvu sam velik močnejša žarnica, brez leče?
lp


če se ne motim imajo tudi tanove lagune pred faceliftom xenon brez leč... ;)

Res je. Pa tudi starejša E klasa in C klasa pred faceliftom. Pa še bi katerega našli...
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
sasosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr jan 25, 2006 12:12 pm

Napisal/-a sasosa Ne nov 12, 2006 12:51 pm

Tukaj sem prebral marsikaj, pa bi vseeno vprašal za nasvet.
Imam novi Nissan Pathfinder in me zanima kaj vse bi potreboval za montažo xenona, ali se sploh splača investirat v to, ali bi vse delalo normalno, kakšne žarnice so trenutno notri nisem gledal. Iz tega foruma sklepam, da bi bila najboljša(najlepša) svetilnost med 5000K in 6000K, na koncu me pa tudi zanima cena kompleta in montaže.

Ker vidim, da sta vsaj dva dobra poznavalca xenonov, bi prosil za nasvet.

Lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne nov 12, 2006 1:03 pm

sasosa je napisal/-a:Tukaj sem prebral marsikaj, pa bi vseeno vprašal za nasvet.
Imam novi Nissan Pathfinder in me zanima kaj vse bi potreboval za montažo xenona, ali se sploh splača investirat v to, ali bi vse delalo normalno, kakšne žarnice so trenutno notri nisem gledal. Iz tega foruma sklepam, da bi bila najboljša(najlepša) svetilnost med 5000K in 6000K, na koncu me pa tudi zanima cena kompleta in montaže.

Ker vidim, da sta vsaj dva dobra poznavalca xenonov, bi prosil za nasvet.

Lp


to mas verjetno H4 zarnce not? 60/55w ...nc lazjega pac kupis kit H4 xenon (sedaj
ce hoces sam zmontirat bos malo rabil ce pa bos dal kaksnemu strokovnjaku pa nic
lazjega...) naj te ne skrbi da bos navadno parabolo kej skuru ...namvrec xenon je
precej hladnjsi od navadnih zarnic... in tudi poraba je 35W

svetilnost 5000K je bela z zelo malim odtenkom modre ...6000K je pa ze bolj modra
vendar ne spet tako kot 7000 - 8000K
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
PozerQ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: So nov 22, 2003 8:02 pm
Kraj: Borovnica

Napisal/-a PozerQ Ne nov 12, 2006 2:31 pm

MacTron je napisal/-a:
sasosa je napisal/-a:Tukaj sem prebral marsikaj, pa bi vseeno vprašal za nasvet.
Imam novi Nissan Pathfinder in me zanima kaj vse bi potreboval za montažo xenona, ali se sploh splača investirat v to, ali bi vse delalo normalno, kakšne žarnice so trenutno notri nisem gledal. Iz tega foruma sklepam, da bi bila najboljša(najlepša) svetilnost med 5000K in 6000K, na koncu me pa tudi zanima cena kompleta in montaže.

Ker vidim, da sta vsaj dva dobra poznavalca xenonov, bi prosil za nasvet.

Lp


to mas verjetno H4 zarnce not? 60/55w ...nc lazjega pac kupis kit H4 xenon (sedaj
ce hoces sam zmontirat bos malo rabil ce pa bos dal kaksnemu strokovnjaku pa nic
lazjega...) naj te ne skrbi da bos navadno parabolo kej skuru ...namvrec xenon je
precej hladnjsi od navadnih zarnic... in tudi poraba je 35W

svetilnost 5000K je bela z zelo malim odtenkom modre ...6000K je pa ze bolj modra
vendar ne spet tako kot 7000 - 8000K


poraba je že 35w sam tok je pa večji ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Ne nov 12, 2006 2:49 pm

Pa gledat moraš, da vzameš žarnice D2R, če imaš navadne, stare parabole brez unga pleha(plehnate kapce) noter, D2S pa so za leče in parabole, katere imajo noter uno plehnato kapco, ma men se zdi, da ima Pathfinder navadne parabole z plehnato kapco (D2S)
No, razlika je v tem, da imajo xenon D2R žarnice še en majhen pleščeh vgrajen noter, da ne slepi nasproti vozečih, ker parabola tega nima in xenon žarnica D2S tega pleščka nima, ker je za leče, leče pa imajo noter že vgrajen ta plešček.
Zadnjič spremenil Cash, dne Po nov 13, 2006 7:43 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo Ne nov 12, 2006 3:09 pm

Zakj so pa pol žarnce iste za luči s parabolo al pa lečo,če so za xenonke drugačne?
EDIT: halogenske žarnce
Zadnjič spremenil Pollo, dne Ne nov 12, 2006 4:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Ne nov 12, 2006 3:44 pm

No za tiste ko so se oglašali pa bli pametni glede tehničnega pa naknadno vgrajenih xenonk. Evo mam ga not eno leto, noben ne j.ebe, niti policaji, prejšni mesec mel tehničnega....nič niso rekli. Tolko o tem da bote tiho tisti ko nabijate nekaj v tri dni. :twisted:
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
CLIO3
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: To okt 10, 2006 6:34 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a CLIO3 Ne nov 12, 2006 4:30 pm

J a sej pravim da je fino da to poveste tisti ki jih mate! Jest si ta kit kupujem ze kar nekaj casa, ampak sedaj ga bom 100%

MacTron: vem da si skoraj sosed od Pro-car, dej mi povej gdo to pri njemu montira? A se da tko, da bi recimo vi2 to montirala meni? :D
Clio III Dynamic Sport 1.6 16V
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Ne nov 12, 2006 4:55 pm

PozerQ je napisal/-a:poraba je že 35w sam tok je pa večji ;)


ne bo drzalo!

xenon = 35 / 12 = 2.9A
halogen = 55 / 12 = 4,5A

res je da pri vzigu porabijo vec toka ampak pri delovanju pa manj

CLIO3 je napisal/-a:J a sej pravim da je fino da to poveste tisti ki jih mate! Jest si ta kit kupujem ze kar nekaj casa, ampak sedaj ga bom 100%

MacTron: vem da si skoraj sosed od Pro-car, dej mi povej gdo to pri njemu montira? A se da tko, da bi recimo vi2 to montirala meni? :D



to lahko vsak sam montira doma!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Ne nov 12, 2006 4:59 pm

Lumpy_ je napisal/-a:No za tiste ko so se oglašali pa bli pametni glede tehničnega pa naknadno vgrajenih xenonk. Evo mam ga not eno leto, noben ne j.ebe, niti policaji, prejšni mesec mel tehničnega....nič niso rekli. Tolko o tem da bote tiho tisti ko nabijate nekaj v tri dni. :twisted:


ni problem, ce se ti kdo ne vtakne v luci. Ce se bodo spravli ti bodo vse premontirali in vidli da nimas original ampak nehomologirane. Je pa res da ponavadi ne tezijo.

Jst mam v zasencenih luceh in v meglenkah in noben ne dela probleme razen nasproti vozecih voznikov ki skoz blendajo :D
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
CLIO3
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: To okt 10, 2006 6:34 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a CLIO3 Ne nov 12, 2006 5:00 pm

Ja sej sm vidu da se tukej zgovarjate da je dokaj preprosto! Sam jest mam dvoje leve roke za kaj takega, oz. ce ne znam raje ne sraufam!

Pa se kej me zanima:
Kam se vse skupaj to sploh priklopi? Upam da ni preneumno vprasanje! :D
Clio III Dynamic Sport 1.6 16V
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Ne nov 12, 2006 5:01 pm

Polooo je napisal/-a:Zakj so pa pol žarnce iste za luči s parabolo al pa lečo,če so za xenonke drugačne?
EDIT: halogenske žarnce


bistvo je ce ima zaromet (leca ali parabola) zascito proti blescanju. Lece imajo vse, parabole pa vecina. v tem primeru kupis nezasencene, ce pa ti zaromet nima zascite, potem pa rabis zasencene zarnice. PIKA!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo Ne nov 12, 2006 5:07 pm

A je možno da je pr mojih(parabola) zaščito kot eno železno "kapco"?
A če bi dau d2r žarnc v parabolo ne bi dobr svetle?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 142 gostov