Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a profii Ne dec 21, 2014 3:41 pm

Potrebujem še nekaj nasvetov, zato bom dal stvari kar v alineje.

Xenon na mojem avtu sveti slabše, kakor pri ostalih, zato bi šel v poseg... V luči so Bosch d1s projektorji, steklo luči je umazano od notranje strani (razbita halogenka v preteklosti, koščki stekla in megla v luči), pač 7 let uporabe 90k km. Rad bi očistil steklo z notranje strani, pregledal parabolo če ni zažgana in zamenjal lečo za čisto.

- Kje dobiti najceneje ZKW-R lečo?
* Alixepress zgleda zelo slabo, cena dobra -32€ http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHI ... 20329.html
* theretrofitsource - 40$ + poštnina http://www.theretrofitsource.com/compon ... VJaK-l4AGA
* retrofitlab - 49€ + poštnina http://www.retrofitlab.com/clear-lenses ... w-r-1.html

-Kaj naredim, če ugotovim da je parabola skurjena?
* Je alu folija dobra rešitev? https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q= ... 7903998410
* Je mogoče kdo našel D1S Bosch projektorje? Ali pa take, kjer se da nosilc za d1s naknadno namontirat.


Torej projekt: odpret luč, očistit notranjost, pregledat projektor in zamenjat lečo, cilj povišat svetilnost.

Trenutno stanje, meglica znotraj, par smeti (več vidno v živo), nekaj luknic od kamnov na cesti, več na sliki spodaj:
Slika

Slika notranjosti z nosilcem žarnice:
Slika

Slika brez nosilca, projektorja žal nisem mogel potegnit ven v kosu, čeprav se mi zdi da bi moral iti:
Slika

Kakšno mnenje EX-B?

Najlepša hvala
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Doche Ne dec 21, 2014 5:47 pm

Je mogoče tukaj kak diler xenon žarnic? Me zanimajo tak malo cene, bi nabavil zdaj nekaj čez praznike, ko imam čas se igrat in očistit leče, bi menjal še žarnice zraven. (lokacija najraje MB in okolica.. gre pa tudi do LJ) na zs tisti, ki kaj imate.

Ena se vbistvu trese vedno, je to nemirna parabola v celoti? Kar dvomim ker ni videt da ima kaj fore, ali pa je to balast? Upam enostavno, da je žarnica :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Po dec 22, 2014 10:37 am

profii:
- Kar se tice dobavitelja teh stvari, se mi je do zdaj retrofitlab izkazal kot najcenejsa, najboljsa in navsezadnje najbolj zanesljiva opcija. Postnina iz TRS-a iz amerike je draga + mozna komplikacija na carini, od njih narocim samo ce je nujno..
- ce je skurjena parabola, potem se jo da na novo naparit. Metode z alu folijo ne priporocam, to ni ne dobra, ne prava dolgorocna resitev.
- nove boscheve D1S projektorje ziher dobis ce malo pobrskas, za vgradnjo kakega drugega modela pa povej za kateri avto se gre tole, po sliki luci nisem cisto ziher kaj imas..

Vsekakor priporocam, da luc najprej odpres in scistis in pregledas. Ce ugotovis da imas skurjene parabole, pa potem isces menjavo ali obnovo projektorja.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a profii To dec 23, 2014 11:09 am

EX-B najlepša hvala ti za odgovor.

Gre se za Audi tt 8j.
Veš za kakšen drug model ki paše notri?
http://www.retrofitlab.com/xenon-projec ... ors-1.html tale bi znal pašat, samo nosilec za žarnico bi moral zamenjat za D1S. Se da? (škoda da ni slikan brez tistega črnega obročka za pritrditev D2S)

Hvala za nasvet glede leč, bom nabavil pri retrofitlab. Mogoče veš z glave koliko znaša poštnina?

Je možno da so pri 90.000 km skurjene parabole?
Potrebujem lepilo ali se da nazaj zapret luč s starim lepilom?

Da malo obrazložim: pri hiši je še octavia s ksenonom, sveti veliko bolje, bolj jasen cutoff, skratka lepša svetloba. Problem pri octavii je da je ena žarnica rahlo okvarjena (utripa ko zapelješ v luknjo). Zamenjal sem žarnici med seboj in sedaj utripa druga - torej 100% okvarjena žarnica. Razmišljam bi pa kupil osram nightbraker žarnice zase, svoje bi pa dal v octavio - to bi naredil potem ko bi pregledal in očistil svoje žaromete.

Lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B To dec 23, 2014 4:38 pm

Hmm, takole na hitro ne najdem ali so te luci limane skupaj z navadnim lepilom ki se zmehca z toploto ali s permaseal-om, ki je hudic za odpret.. Glede na to da vem za par drugih Audijev podobnih letnikov (od 2006, 07 naprej) da imajo permaseal lepilo, bom rekel da ga ima zelo verjetno tudi tvoj TT. To pomeni da niti pod razno ne bo lahko odpret te luci, gretje v pecici ali s heat gun-om sicer malenkost pomaga, vendar ga moras se vseeno s posebnimi orodji rezat. Seveda potem rabis buty rubber, da zadevo nazaj zapres, razrezan permaseal ne tesni vec nazaj. Skurjenost parabol je mozna pri 90000km, ni pa nujno.. Mogoce je samo megleno in umazano in je potrebno ciscenja, mogoce pa je res ze slaba parabola.. Vsekakor ne bos vedel dokler ne razdres.

Kar se tice nadomestnega modela je malo problem.. Vecina aftermarket projektorjev je D2S. Naceloma je podnozje same zarnice enako (enako sedeta v projektor in parabola je enaka za obe varianti), tako da predelava iz enega v drugega je vsekakor mozna, si pa moras v vsakem primeru sam nekako naredit oz. predelat nosilec zarnice (oz. zarnice + igniterja v primeru D1S).

Postnina iz retrofitlab-a je https://www.retrofitlab.com/contact.html Vem da za zelo majhne posiljke pride ceneje, tako da ce bos narocal samo lece in butyl rubber, potem bo ceneje.

Imas kar zanimivo situacijo, osebno bi se tvojega problema lotil tako, da bi najprej odprl luci in jih pregledal.. Ce so za spucat in parabola izgleda se v redu, potem ne bi menjal nic, ker te luci v osnovi niso slabe.. Ce je pa projektor za zamenjat, potem bi premeril luknje kjer je pritrjen original in pisal na retrofitlab da mi povejo ce slucajno kateri od aftermarketov direktno pase na te luknje. Obstaja verjetnost da kateri pase srauf na srauf, tako da ti ni treba delat posebnega nosilca. Ker bi bil novi projektor D2S, bi zraven narocil se D1S na D2S adapterje, in enostavno fural D2S zarnice naprej, ne bi se hecal z D1S nosilcem na D2S projektor.

Samo ena opazka glede xenonskih NightBreakerc Unlimited.. Meni se (tudi po 100 urah svetenja, ko bi nekako ze zdavnaj morale imeti pravo svetlobo za katero so narejene) zdijo nekako prevec na rumeni strani.. Glede performans ni kaj reci, odlicne zarnice, samo kar malo na halogenke spominjajo po barvi :) Sam imam Cool Blue Intense (ki sicer tudi rabijo dobrih 50 ur svetenja za pravo barvo) in so performancno zelo malenkostno slabse od NBU, imajo pa barvo v nulo belo, ravno pravo da ni modrikasta. Priporocam.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a profii To dec 23, 2014 9:07 pm

EX-B, hvala ti, dal si mi veliko odgovorov na moja vprašanja!

Se mogoče kako na hitro vidi ali gre za permaseal ali butyl? -če je mogoče indikator, imam "sponke" na luči, da držijo steklo na plastiko. Seveda bom prvo poskusil dobit projektor ven skozi zadnjo stran. Zdi se mi da bi moral iti, poleti mi je skoraj uspelo, vendar nisem upal naprej. Vijaki so dostopni z zadnje strani, projektor dobi "luft", samo nekje je zgledalo da je zataknjen. Če je res skurjen projektor ga bom zamenjal in se ne bom sekiral za tistih nekaj smeti. Čez luknjo projektorja je vrjetno misija nemogoče očistit steklo - ugibam.

Tudi jaz sem videl da je zelo težko dobiti D1S projektor, vendar sem pisal na retrofitlab in mi je Daan odgovoril, da imajo tudi njihovi E46 projektorji luknje zadaj za montažo D1S žarnice (kakor se vidi pri meni na zadnji sliki v postu s slikami). Zanimalo ga je tudi, kje sem dobil te nosilce :) . Tako da če je projektor uničen bom naročil pri njih E46 projektor in prestavil nosilec žarnice. En problem rešen.
Našel sem tudi podobne projektorje na ebayu za polovico cene, vendar nevem če ima "čiste leče": http://www.ebay.co.uk/itm/2X-BOSCH-BI-X ... 418c514fff Sem mu napisal sporočilo, čakam odgovor glede leč.

Super tale informacija za CBI žarnice, všeč mi je to da so cenejše in ne toliko slabše po tvojih besedah. Glede same temperature mi je skoraj vseeno, ampak vem da na zunaj izgleda bela/modra veliko bolje :) . Je pa res da že dobre leče naredijo lep vijolčen cutoff. Bom pustil odprte možnosti za CBI in nightbraker žarnice. Najprej moram videt kaj je z parabolami, če so skurjene, koliko spremebe bo na novih. Zadnja faza bi bilo odpiranje luči in čiščenje stekla.

Sedaj čez praznike odprem eno luč, se potrudim dobit ven projektor, ga poslikam in javim ugotovitve.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Sr dec 24, 2014 8:29 am

Tisti projektor iz ebaya ima po slikah sodec ciste lece. Razlika med fresnel in clear lens je dobro vidna na projektorju takole ven iz luci, recimo razlika med mojimi originalnimi in EvoX-R s cisto leco, ki jih imam trenutno notri:
IMAG0538a.jpg

Projektor spredaj na sliki je original s fresnel leco, zadaj ze zmontiran v nosilec je EvoX-R s cisto leco.

Na hitro na zalost ne mores videt ali je navadno lepilo ali permaseal, najlazje tako, da luc segrejes in probas dobit narazen, ce se nikakor noce zacet razlimavat, potem je permaseal. Ce lahko dobis projektor ven iz zadnje strani, toliko bolje! Edino v tem primeru seveda izredno tezko spucas sprednje steklo iz notranje strani in ostale dele..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a profii Sr dec 24, 2014 11:09 am

EX-B, še enkrat ti hvala! Zaslužil si si vsaj en komplet piksen z hmeljevo vsebino, samo povej, rdeče ali zelene?

Tisti z ebaya mi še ni javil glede leč (všeč mi je cena, ker na retrofitlabu dobim za ta denar samo leče, tukaj pa komplet projektorje)

Upam da mi jutri rata odpret luč in javim kaj je v projektorju.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Sr dec 24, 2014 12:50 pm

Noben problem glede pomoci, ce le vem pomagat ni tezko.. :) Glede pira sem pa bolj snob, tako da se lokalnih rdecih in zelenih piksen ne pritaknem, moram kupovat v pivoljub-u ali leclercu, da dobim kar hocem.. :) Predvsem so dobre steklenice z umetelno oblikovano crko B, vsebino pa vari slovenec v Bad Radkesburg-u v Avstriji.. ;)

Pa le javi kako ti je uspelo kaj odpret in zrihtat, po moznosti s slikami, ziher bo se komu pomagalo.. :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a profii Ne jan 04, 2015 10:26 am

Najprej srečno in veselo 2015 vsem na forumu :D

Čez praznike so me presenetile nizke temperature, sneg, iskanje novih zimskih pnevmatik in praznovanja, tako da nisem nič razdiral.

Sem pa vseeno prišel do nekaterih ugotovitev in sicer da je sosedova trava bolj zelena (xenon na octavii sveti res samo za odtenek bolje), nastavil sem višino in smer (kakor je bilo svetovano tukaj na forumu), tako da se je svetilnost opazno izboljšala. Malo pripomore tudi nizko sedenje v avtu, da se zdi da sveti slabše.

Zaenkrat bom pustil tako kot je, v kolikor naletim na kakšne ultraugodne leče ali celotne projektorje menjam :) pazil bom še če najdem kje NB žarnice za lepo ceno.

EX-B ti imaš še vedno pivo v dobrem :)
 
t_r_G
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jan 08, 2015 10:41 pm

xenon slabo sveti - laguna III

Napisal/-a t_r_G Pe jan 09, 2015 12:04 am

Pozdravljeni!

V zadnjem času opažam, da se je svetilnost xenon luči na laguni precej zmanjšala. Vzroka sta najbrž dva - eno so stare žarnice (več kot 6 let), poleg tega pa je videti leča precej zamazana.
Namen imam kupit osramove xenarc žarnice - ali je smiselno investirat v ta 'night-breaker' model ali so običajne dovolj?? Iščem tudi avtoelektrikarja oz. mehanika, ki bi znal spucat lečo in ta projektorski del luči. Koga priporočate (Ljubljana in okolica)??

Hvala za informacije in komentarje!
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: xenon slabo sveti - laguna III

Napisal/-a EX-B Pe jan 09, 2015 3:49 pm

t_r_G je napisal/-a:Pozdravljeni!

V zadnjem času opažam, da se je svetilnost xenon luči na laguni precej zmanjšala. Vzroka sta najbrž dva - eno so stare žarnice (več kot 6 let), poleg tega pa je videti leča precej zamazana.
Namen imam kupit osramove xenarc žarnice - ali je smiselno investirat v ta 'night-breaker' model ali so običajne dovolj?? Iščem tudi avtoelektrikarja oz. mehanika, ki bi znal spucat lečo in ta projektorski del luči. Koga priporočate (Ljubljana in okolica)??

Hvala za informacije in komentarje!

Spucat projektor in leco je v vecini primerov nemogoce brez odpiranja luci. Katera laguna, model, letnik?
Kar se tice zarnic je popolnoma mogoce da je problem v svetilnosti zaradi zarnic. 6 let uporabe pomeni da so ze proti koncu zivljenske dobe, vendar v vecini primerov proti koncu zivljenske dobe tudi malo spremenijo barvo (color shift-ajo, Osram proti vijolicni, Philips proti zelenkasti). So tvoje tudi kaj spremenile odtenek barve ali nic? Drug problem zna biti umazanost oz. prezgana parabola projektorja.
V glavnem, sporoci katera Laguna tocno to je, pa ti lahko povem ali je mozno karkoli naredit brez odpiranja luci in ce je potrebno odpiranje luci ali se jo odpre lahko ali tezko.. :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
t_r_G
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jan 08, 2015 10:41 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a t_r_G Pe jan 09, 2015 9:09 pm

ok, hvala. gre za laguno grandtour III. generacijo, l. 2008, standardni 2.0 dci motor. luči so bi-xenon, projekcijske, tip žarnice je d1s. Kar se tiče spreminjanja barv - svetloba ni več enako bela kot predhodno,težko bi pa rekel, da je vijolična ali zelena.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Pe jan 09, 2015 9:52 pm

Zal ne najdem takole na hitro kako so zaprte luci Lagune III, ali se jih da zelo lahko odpret za ciscenje ali ne. Kakorkoli, glede na starost obstojecih xenonk, bi jaz na tvojem mestu najprej zamenjal zarnice za nove (Osram navadne so cisto solidne, ce bi rad boljse imas na voljo Cool Blue Intense za bolj hladno/srebrno belo in pa Night Breaker Unlimited za se vec svetlobe, ampak bolj rumenkaste barvne temperature). Ce razlika po menjavi zarnic ne bo velika, potem je definitivno problem drugje in bo treba enostavno razdret in pogledat.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
M3-E92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne sep 15, 2013 10:27 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a M3-E92 To jan 20, 2015 9:43 pm

No da vam mal posodobim temo.. Takrat ko sem montiral svoj xenon kit sem potem kmal zatem šel na tehničnega. Tam mu je že blo takoj čudno ko je videl te xenonsko belo/plavo svetlobo na takem avtu ko nima xenona serijsko not :) Ni na začetku nič rekel, potem ko je pa prišel do testiranja snopa in nastavljanje višine je pa začel gledat not pri lučeh, če bi kje videl kak kabel ali slučajno vmesnik :) Jaz sem se samo nasmejal ker je res tako zmontirano not, da sam bog ne najde. Potem pa me na koncu vpraša če sem jaz to kaj not montiral, ker je kao nelegalno in mi lahko policaji vzamejo prometno. Sem rekel, da sem tak avto kupil in da nič ne vem o tem. Spustil me je skozi, je blo to to :)

Drugače pa žarnice delajo že zdaj mislim da 1 leto brez problemov, svetilnost pa je skos enaka (se ni poslabšala). Zgleda da mi je mehanik dal top-shit robo! ;)

Lp!
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Sr jan 21, 2015 4:32 pm

M3-E92: reflektorske ali projektorske luci? Kakorkoli si imel samo in le sreco. Ce se v to vtakne pravi clovek (policaj ali pa drug, bolj vesc/zainteresiran tehnicni preglednik) ti to, da te je nekdo ravnokar spustil cez tehnicnega ne bo pomagalo niti malo. Samo pravim, nisi ravno na varnem, ce si prisel cez tehnicnega.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
M3-E92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne sep 15, 2013 10:27 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a M3-E92 Sr jan 21, 2015 6:41 pm

Projektorske.

Slika
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a spektr Pe jan 30, 2015 4:10 pm

Najbrž se bom ponovil. V mazdo 6 2012 letnik , bi dal notri en HID xenon kit. Zdej pa, tega je res ogromno. Ravno 30€ ne bi dal, ker je najbrž cheap, ravno 200 pa tudi ne :)

Ima kdo kako preverjeno varianto?
lp dejan
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a čare Pe jan 30, 2015 4:12 pm

Malo aliexpress preglej in nabavi tisto kar se najbolj prodaja,kar bo koštalo ravno nekih 30€,edin čakat bo treba da pride iz kitajske.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a spektr Pe jan 30, 2015 4:24 pm

A pri nas se ne splača, recimo, dobiš za dobrih 40€ komplet? Pa 1 leto garancije, kar iz aliexpress ravno ne bi rekel? Mislim vsaj več sitnosti je..
lp dejan
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov