Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Po dec 05, 2005 10:11 pm

bah, ne vem kok vs tok matrajo te pof* zadnje meglenke.. še en dokaz nestrpnosti slovenskih voznikov.. pač pustiš 10m več razdalje pa je.. al pa bremza na semaforju k je en reku, če jo tiščiš.. men grejo pa na živce tisti k jo ne, k jim pol zmeri avto naprej al pa nataj leze, al pa majo ročno zategneno pa spelejo pou ure po tem k zelena zasvet.. ampk člouk se na use navad..

sicer pa en tak topic k se usi pizdite čez meglenke na ene 23 straneh že obstaja..

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Po dec 05, 2005 10:57 pm

Znajo bit neprijetne meglenke. Sm se pa dons za enim tanovim a8 pelu - automatic. In to vem po tem, ker je voznica mela v mirovanju vedno nogo na zavori in so mi fino svetile ledice u faco. Pa tud ko je zelo počasi speljevala so svetile lučke :) Se že potrpi.
Osebno ne prenesem, če kdo za mano nima nastavljenega snopa žarometov in je efekt dolgih luči. Takrat pa tudi jaz prižgem zadnjo meglenko ;) pa še bremzo stisnem :)
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Napisal/-a Rain Po dec 05, 2005 11:00 pm

itak nimam meglenk, tko da bmk :P
Slika
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black Po dec 05, 2005 11:02 pm

Ne uporablam (še) meglenk.
Spredne so še v garaži v omari in čakajo da jih bom zmontiru :P
Za zadne se mi je pa stikalo pokvarlo,tko da tud to čaka na zamenjavo :P
 
Uporabniški avatar
RKay
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: To jun 14, 2005 12:12 pm

Napisal/-a RKay Po dec 05, 2005 11:11 pm

mam megle pa mi nč ne nucajo ker premalo osvetlijo, tko da brez veze. Aja pa jst mam in sprednje in zadnje na istem gumbu (VW), tko da če so vžgane so vse, al hočm al pa ne.
 
VET
Novinec
 
Prispevkov: 411
Pridružen: To okt 05, 2004 1:03 am
Kraj: LJ

Napisal/-a VET To dec 06, 2005 12:08 am

Prednje meglenke ima vsaj večina nastavljenih pravilno in me ne motijo. Bolj zoprne so zadnje, ki namerno svetijo višje .... niso pa namenjene vožnji v koloni - niti v vidljivosti nad 100m.
Poleg motenja zadaj vozečih imajo zadnje meglenke (še posebej tiste ki so na obeh straneh) še en zlo slab efekt - precej prikrijejo vklop STOP-LUČI :idea: :idea:
 
AS_
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne dec 04, 2005 2:53 pm
Kraj: Vas na Gorenjskem:)

Napisal/-a AS_ To dec 06, 2005 3:57 am

hehe..ja men grejo tud te zadnje meglenke na k***c. najveckrat jih imajo prizgane ob vlaznem vremenu, k se zarosi zadnja sipa. veliko ljudi ne loci med stikalom za ogrevanje zadnjih luci in stikalom za meglenke in pac pritisnejo napacnega. imam nekaj takih prijateljic, ki se potem pritozujejo, da jim je spet slo ogrevanje zadnjih sip :lol: .

meglenke imam obojne in jih uporabljam, kadar jih potrenujrm.
GTi rocks?!
 
vajdo
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Ne dec 15, 2002 12:26 am
Kraj: Ribnica

Napisal/-a vajdo To dec 06, 2005 5:52 am

Jaz pa sprednje meglenke uporabljam kar dosti. Še posebej če je cesta bolj prazna. Se pa razlika zelo pozna. Meni je všeč, ker mi levo in desno od roba ceste še ene 10 m pobira. Sploh v našem koncu kjer je veliko živali ob cesti pride to še kako prav. Druga stvar so pa ovinki, pri ozkih cestah, kjer imam v zavoju osvetljen večji del ovinka.
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo To dec 06, 2005 7:20 am

vajdo je napisal/-a:Jaz pa sprednje meglenke uporabljam kar dosti. Še posebej če je cesta bolj prazna. Se pa razlika zelo pozna. Meni je všeč, ker mi levo in desno od roba ceste še ene 10 m pobira. Sploh v našem koncu kjer je veliko živali ob cesti pride to še kako prav. Druga stvar so pa ovinki, pri ozkih cestah, kjer imam v zavoju osvetljen večji del ovinka.


:D:D:D

LOL!

Še en cestni dirkač... pa še čist tko za info ti povem, ko voziš avto, gledaš naprej in n nekaj metrov pred avto, kjer svetijo meglenke. To je prvo, drugo pa, vrjemi če ti bodo meglenke pomagale osvetlit žival, bo glede na razdaljo kakor daleč pač svetijo meglenke in reflekse, žival končala pod avtom ali na odbijaču.

In kje so policaji, da te za 54 ustavjo, namest da bi kasiral pri teh meglenkarjih? Mislm, da bi pokasiral velike denarje, vsak dan.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban To dec 06, 2005 8:42 am

Vajdo, če še ne veš, divjad, posebno pa srne, luči zelo prvlačjo. Torej, več kot jih maš nažganih, večja je verjetnost da ti bo ena na havbo skočila.
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon To dec 06, 2005 8:45 am

VET je napisal/-a:Prednje meglenke ima vsaj večina nastavljenih pravilno in me ne motijo. Bolj zoprne so zadnje, ki namerno svetijo višje .... niso pa namenjene vožnji v koloni - niti v vidljivosti nad 100m.
Poleg motenja zadaj vozečih imajo zadnje meglenke (še posebej tiste ki so na obeh straneh) še en zlo slab efekt - precej prikrijejo vklop STOP-LUČI :idea: :idea:


Končno eden ki ve kaj je glavni problem nadležnih zadnjih luči.

Drugače sem se pa ravno danes spraševal v čem je fora da folk vozi z zadnjimi meglenkami v lepem vremenu/dobri vidljivosti.

Aja, še nisem videl avta kjer bi bilo potrebno za vklop sprednjih meglenk prej prižgati zadnje. Ponavadi je obratno, ali neodvisno eno od drugega.
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 06, 2005 9:18 am

V nedeljo sem dobil pacienta, ki je ponoči vozil skozi tuhinjsko dolino pred mano z prižgano zadnjo meglenko. Jst sm nekaj časa večal varnostno razdaljo, mu vsake tok časa poblendal z meglenkami, pa tip ni dojel, potem mi je pa postalo neprebavljujoče in sem vžgal dolge luči in meglenke, ter vozil 2 metra tipu za ritjo(svetil mu je v avto, ker imam na terencu v višini navadnih luči tudi meglenke)m pa tip še takrat ni dojel, da mora zadnjo meglenko ugasnit. Ugasnil jo je šele v kamniku.

Uglavnem pacineti - za zabavo sem še štel kok pacientov ima meglenke prižgane v kolonah - na 4 avte ponavadi pride 1 ali 2 komada z prednjimi in eden z zadnjo.

Zakaj noben policaj ne kasira za meglenke mi ni jasno, vendar bi lahko pokasiral kr dost denarja, ko pa vemo da imaš lahko zadnjo meglenko prižgano, če vremenske razmere zahtevajo to in če si sam na cesti ali zadnji v koloni. Prednje pa imaš lahko le, če si prvi v koloni in tako zahtevajo vremenski pogoji. Če si sam na cesti naj nebi imel meglenk vžganih, ker ta svetloba ohromi živali in jih ponavadi dobiš v odbijač in na havbo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Napisal/-a cordo To dec 06, 2005 9:24 am

Zakon je čist dost natančen glede uporabe meglenk, pacienti so pa v tistem trenutku v prekršku, upam da čimdražjem. In da jih najdejo plavi.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec To dec 06, 2005 10:12 am

nebivedu je napisal/-a:V nedeljo sem dobil pacienta, ki je ponoči vozil skozi tuhinjsko dolino pred mano z prižgano zadnjo meglenko. Jst sm nekaj časa večal varnostno razdaljo, mu vsake tok časa poblendal z meglenkami, pa tip ni dojel, potem mi je pa postalo neprebavljujoče in sem vžgal dolge luči in meglenke, ter vozil 2 metra tipu za ritjo(svetil mu je v avto, ker imam na terencu v višini navadnih luči tudi meglenke)m pa tip še takrat ni dojel, da mora zadnjo meglenko ugasnit. Ugasnil jo je šele v kamniku.

Uglavnem pacineti - za zabavo sem še štel kok pacientov ima meglenke prižgane v kolonah - na 4 avte ponavadi pride 1 ali 2 komada z prednjimi in eden z zadnjo.

Zakaj noben policaj ne kasira za meglenke mi ni jasno, vendar bi lahko pokasiral kr dost denarja, ko pa vemo da imaš lahko zadnjo meglenko prižgano, če vremenske razmere zahtevajo to in če si sam na cesti ali zadnji v koloni. Prednje pa imaš lahko le, če si prvi v koloni in tako zahtevajo vremenski pogoji. Če si sam na cesti naj nebi imel meglenk vžganih, ker ta svetloba ohromi živali in jih ponavadi dobiš v odbijač in na havbo.

recimo nepravilna uporaba meglenk je ?- kolk 15k
to kar si ti naredu zarad meglenk- tvoja nestrpnost- ti si zasužiš pa kazen 90k- zakaj - a si ti policaj+ ti si njega oviral pri vožnji mnogo bolj kot on tebe- pa še on te ni zavestno- ti si pa še tako ponosen na to- BRAVO
- to vas moti - sej ne rečem da ni moteče, sam men je tud un k vozi 130km/h na AC na prehitevalnem pasu- a dela kej narobe?- skoraj nič- tazga ki delqa red pa spluvate- kje je logika
kar se tiče prekrivanja stop lamp- vsi novejši majo sredinsko stoplampo- zdej jst ne vem, sam jst maam dve meglenki zadi, pa mi sam ena gori, je pa res, da pri espacu l.99, ki ma ločene meglenke ob tablicah, gorijo na obeh straneh- zdaj me pa sam zanima kateri avti so to, k sva tud enkrat s kolegom študirala, a sploh lahko majo na obeh straneh meglenko, če je le ta v normalni luči
lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 06, 2005 12:27 pm

kljukec je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:V nedeljo sem dobil pacienta, ki je ponoči vozil skozi tuhinjsko dolino pred mano z prižgano zadnjo meglenko. Jst sm nekaj časa večal varnostno razdaljo, mu vsake tok časa poblendal z meglenkami, pa tip ni dojel, potem mi je pa postalo neprebavljujoče in sem vžgal dolge luči in meglenke, ter vozil 2 metra tipu za ritjo(svetil mu je v avto, ker imam na terencu v višini navadnih luči tudi meglenke)m pa tip še takrat ni dojel, da mora zadnjo meglenko ugasnit. Ugasnil jo je šele v kamniku.

Uglavnem pacineti - za zabavo sem še štel kok pacientov ima meglenke prižgane v kolonah - na 4 avte ponavadi pride 1 ali 2 komada z prednjimi in eden z zadnjo.

Zakaj noben policaj ne kasira za meglenke mi ni jasno, vendar bi lahko pokasiral kr dost denarja, ko pa vemo da imaš lahko zadnjo meglenko prižgano, če vremenske razmere zahtevajo to in če si sam na cesti ali zadnji v koloni. Prednje pa imaš lahko le, če si prvi v koloni in tako zahtevajo vremenski pogoji. Če si sam na cesti naj nebi imel meglenk vžganih, ker ta svetloba ohromi živali in jih ponavadi dobiš v odbijač in na havbo.

recimo nepravilna uporaba meglenk je ?- kolk 15k
to kar si ti naredu zarad meglenk- tvoja nestrpnost- ti si zasužiš pa kazen 90k- zakaj - a si ti policaj+ ti si njega oviral pri vožnji mnogo bolj kot on tebe- pa še on te ni zavestno- ti si pa še tako ponosen na to- BRAVO
- to vas moti - sej ne rečem da ni moteče, sam men je tud un k vozi 130km/h na AC na prehitevalnem pasu- a dela kej narobe?- skoraj nič- tazga ki delqa red pa spluvate- kje je logika
kar se tiče prekrivanja stop lamp- vsi novejši majo sredinsko stoplampo- zdej jst ne vem, sam jst maam dve meglenki zadi, pa mi sam ena gori, je pa res, da pri espacu l.99, ki ma ločene meglenke ob tablicah, gorijo na obeh straneh- zdaj me pa sam zanima kateri avti so to, k sva tud enkrat s kolegom študirala, a sploh lahko majo na obeh straneh meglenko, če je le ta v normalni luči
lp


Napisal sem ti da sem se vozil okol 30 kilometrov za njim po tuhinjski dolini, kjer je ceta dost nepregledna in ponoči, ko te taka meglenka res moti. In poskušal sem na vse načine(od blendanja, prižiganja in ugašanja sprednjih meglenk, do hupanja in prižiganja in ugašanj sprednjih meglenk, pa ko sem se mu dovolj približal, sem mu tudi kazal, kaj me moti) tipa prepričat, da ugasne meglenko, vendar je pacient ni znal ugasnit, al se mu pa ni dalo. Tut odmaknil sem se mu na velikansko varnostno razdaljo, ampak tista svetloba res moti ko voziš po ozki cesti, kjer ti nasproti stalno vozijo avtopmobili in moraš bit skoncentriran na belo črto in rob ceste, samo prehitet ga pa po tisti cesti nisem mogel, da bi šel pred njega - vozil je pa konstantno skozi naselja 10 ali več čez omejitev, drugje pa 90. Ker pa po 30ih kilometrih ni dojel, da je prvi v koloni in da ima prižgano meglenko sem se šel pa policaja.

Naslednjič bom pa še štalo naredu - prehitel ga bom s troblo, ga ustavil z vsemi 4imi žmigavci in mu napisal kazen za 15k sit(sej mam dost kopij računov s položnicami doma, gor bom dal pa moj račun za račun na katerega mora plačat kazen. Pol nej pa bo pacient z meglenkami. Pa ponavadi so taki še tok gluši, da sam plačajo, sploh ne preverijo kam nakazujejo.
Lahko bi se mu tut zaletu v avto pa mu odbil tisto meglenko dol z avta, da me nebi več motila(jebesh en kuponček, če je pa zadoščenje tok večje).

Aja pa še tole - opazil sem da največ avtomobilov, ki imajo meglenke prižgane, je ravno peugeotov (od 206 preko 307 do 406 - očitno so to največji pacienti) pa cliotov, čeprav je cliotov veliko manj kot peugeotov 206.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
HeP][MeN
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2341
Pridružen: Če feb 05, 2004 3:38 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a HeP][MeN To dec 06, 2005 12:37 pm

nebivedu je napisal/-a:Lahko bi se mu tut zaletu v avto pa mu odbil tisto meglenko dol z avta, da me nebi več motila(jebesh en kuponček, če je pa zadoščenje tok večje).


tehnično gledano bi z dobro obrambo lahko njemu dokazal še vedno prižgano stikalo za meglenke in se zagovarjal, da te je ta meglenka ob normalnih pogojih na cesti zaslepila v tolikšni meri, da si prepozno opazil zavorne luči in se treščil vanj :P :D
[i]Weeeeeeee![/i]
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 06, 2005 1:15 pm

HeP][MeN je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Lahko bi se mu tut zaletu v avto pa mu odbil tisto meglenko dol z avta, da me nebi več motila(jebesh en kuponček, če je pa zadoščenje tok večje).


tehnično gledano bi z dobro obrambo lahko njemu dokazal še vedno prižgano stikalo za meglenke in se zagovarjal, da te je ta meglenka ob normalnih pogojih na cesti zaslepila v tolikšni meri, da si prepozno opazil zavorne luči in se treščil vanj :P :D


Tehnična izvedba bi morala bit malo drugačna, drgače pa imaš prav. Jst bi moral poklicat policijo in jo obvestit o pacientu, ki vozi z zadnjimi prižganimi meglenkami, potem(po klicu) pa na vstopu v prvo vas z nezmanjšano hitrostjo prileteti človeku v zadek avta. Takrat bi pa potempoklical policijo, da nisem videl zavornih luči, ker je imel prižgane zadnje meglenke in da me je tudi ta svetloba meglenk zaslepila in sem zato povzročil nesrečo. Zagovarjal bi se na deljeno krivdo, ker je on imel meglenko prižgano(kazen zaradi tega, ker ni zadnji v koloni in moti ostale udeležence) in ker je imel meglenko v naselju prižgano(tudi kazen ker v naseljih ni dovoljeno voziti z meglenkami in dolgimi lučmi), potem pa bi imel za izgovor še da je bila spolzka cesta in da se nisem mogel ustaviti pravočasno, ko sem se zavedel, da se vozilo ustavlja.

Skratka če bi šlo za deljeno kazen, bi morala vsak svoje stroške krit in jst bi mogoče mal bullbar poravnal(če bi ga sploh zvilo), on bi pa imel totalko.
Old subarus never die, they just get faster!
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek To dec 06, 2005 1:16 pm

Po moje so meglenke izključno zato da te drugi bolje vidijo, da se ti kateri v rit ne prbije, na avtocesti v megli je zadnja meglenka zelo uporabna, ker so hitrosti velike in ga dosti prej vidiš če ma pržgane. Drugače pa ga tiščiš potem pa ga 20, 30m predseboj zagledaš pa zna bit problem. Pa tud prednje zlo prav pridejo, zato da ko greš po prehitevalnem pasu, da ti potem čist pred nos eden noter ne skoči, bohnedaj kak šleper. Izven naselja pa tud, ker drugač se še najde, da gre kak norc v škarje prehitevat pol pa reče, da te ni videl. Pa mislim da v dežju pa ko je še bolj megleno predvsem na AC in hitrejših odsekih je tud fajn če ga prav čas vidiš.
Tako, da ne vem zakaj vas to tak moti sej meglenka itak bolj v tla sveti, tako da bi to nekaj posebej slepilo v oči....no vsaj mene ne, dosti bolj je problem če ti ponoči kateri z dolgimi nasproti pride kot pa z meglenkami. Sem pa jaz že tud videl "jagra" na avto cesti s starim Mercedesem v megli, ko se je pelav kakih 90 brez vsake luči, kaj šele meglenke.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 06, 2005 1:23 pm

mišek je napisal/-a:Po moje so meglenke izključno zato da te drugi bolje vidijo, da se ti kateri v rit ne prbije, na avtocesti v megli je zadnja meglenka zelo uporabna, ker so hitrosti velike in ga dosti prej vidiš če ma pržgane. Drugače pa ga tiščiš potem pa ga 20, 30m predseboj zagledaš pa zna bit problem. Pa tud prednje zlo prav pridejo, zato da ko greš po prehitevalnem pasu, da ti potem čist pred nos eden noter ne skoči, bohnedaj kak šleper. Izven naselja pa tud, ker drugač se še najde, da gre kak norc v škarje prehitevat pol pa reče, da te ni videl. Pa mislim da v dežju pa ko je še bolj megleno predvsem na AC in hitrejših odsekih je tud fajn če ga prav čas vidiš.
Tako, da ne vem zakaj vas to tak moti sej meglenka itak bolj v tla sveti, tako da bi to nekaj posebej slepilo v oči....no vsaj mene ne, dosti bolj je problem če ti ponoči kateri z dolgimi nasproti pride kot pa z meglenkami. Sem pa jaz že tud videl "jagra" na avto cesti s starim Mercedesem v megli, ko se je pelav kakih 90 brez vsake luči, kaj šele meglenke.


Ali si se kdaj za kakim novim cliotom vozil zadnja meglenka na spucanem avtu res močno sveti in je res moteča, sploh če dolgo voziš v koloni izven naselja, kjer ti odzadaj svetijo luči drugih avtov, in odspredaj ena meglenka od avtomobila, ki je prvi v koloni, nasproti ti pa stalno vozijo avtomobili, ki imajo vsak tretji ali četrti tudi prižgane meglenke, poleg tega pa še pozabljajo ugasnit dolge luči.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
STENTOR
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Če sep 30, 2004 6:38 pm

Napisal/-a STENTOR To dec 06, 2005 2:13 pm

:D o meglenkah je vedno huda debata. mene osebno sprednje meglenke ne motijo, če le niso pržgane v dežju, ker se pol res vse blešči...zarad mene, če jih imajo tudi sred poletja :D zadnja meglenka in sodrga, ki je ne zna uporabljat, pa spravita ob živce še tako miroljubnega šoferja in bi si takrat zaželel set rally meglenk :twisted:
Fahren bis der Arzt kommt!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov