Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Sr nov 05, 2003 11:54 am
Kraj: Ljubljana

Re: Uporaba meglenk?

Napisal/-a sport To dec 06, 2005 2:19 pm

pele je napisal/-a:Zanima me zakaj toliko voznikov ne zna ali pa noče pravilno uporabljati meglnke? Zadnjič sem "meglenkarje " vzel malo pod drobnogled. Bil je oblačen dan , vidljivost dobra in kljub takim razmerah na cesti je bilo okoli 10 do 20% "meglenkarjev" in še ena zanimiva ugotovitev- skoraj vsi od teh "meglenkarjev" so imeli "nabite" sončna očala.Halo ? Kam spada ta folk? A je to za na cesto?


Glej čist preprosto meglenke nardijo avto bl športn, očala pa njega bl frajerja :lol:
Vozi hitro in reskiraj
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm To dec 06, 2005 2:29 pm

Ne pozabt še modre pozicijske, ali pa po možnosti še kakšno ultra racing neonko.
 
Uporabniški avatar
STENTOR
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Če sep 30, 2004 6:38 pm

Napisal/-a STENTOR To dec 06, 2005 2:35 pm

:cry :cry :cry
kak pa zgleda ultra - racing neonka?
:P
Fahren bis der Arzt kommt!
 
Uporabniški avatar
HeP][MeN
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2341
Pridružen: Če feb 05, 2004 3:38 pm
Kraj: Trbovlje

Napisal/-a HeP][MeN To dec 06, 2005 2:38 pm

tud svetleče šobe za vodo so ibrkul.
[i]Weeeeeeee![/i]
 
VET
Novinec
 
Prispevkov: 411
Pridružen: To okt 05, 2004 1:03 am
Kraj: LJ

Napisal/-a VET To dec 06, 2005 2:48 pm

Omelo je napisal/-a:
vajdo je napisal/-a:Jaz pa sprednje meglenke uporabljam kar dosti. Še posebej če je cesta bolj prazna. Se pa razlika zelo pozna. Meni je všeč, ker mi levo in desno od roba ceste še ene 10 m pobira. Sploh v našem koncu kjer je veliko živali ob cesti pride to še kako prav. Druga stvar so pa ovinki, pri ozkih cestah, kjer imam v zavoju osvetljen večji del ovinka.


:D:D:D

LOL!

Še en cestni dirkač... pa še čist tko za info ti povem, ko voziš avto, gledaš naprej in n nekaj metrov pred avto, kjer svetijo meglenke. To je prvo, drugo pa, vrjemi če ti bodo meglenke pomagale osvetlit žival, bo glede na razdaljo kakor daleč pač svetijo meglenke in reflekse, žival končala pod avtom ali na odbijaču.

In kje so policaji, da te za 54 ustavjo, namest da bi kasiral pri teh meglenkarjih? Mislm, da bi pokasiral velike denarje, vsak dan.

Kaj če bi ti tale LOL rajš nabil sebi. :roll:
Človek lepo in realno napiše zakaj uporablja meglenke ti pa takoj bluziš z nekim dirkačem - norcem ipd.
Zgleda da še nikol nisi zadel mačka ali zajca ki sta ždela v travi ob cesti in ti pred avto skočila 2m pred tabo. Meglenke takim lepo posvetijo oči in imaš čas reagirat.

Drugač pa se tvojem razmišljanju ne čudim preveč ker ravno v krajih iz katerih si največkrat vidim ponoči in še v megli starejši folk ki ponoč hodi skoraj po sredi ceste kot zombiji - stare mamce in atki v komplet črnih oblačilih .... če tam ne bi uporablu meglenk bi najbrž imel na vesti že najmanj tri. 8)
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm To dec 06, 2005 3:04 pm

To je samo moje mnenje ampak res ne vem kaj ti pomaga, če neko stvar opaziš 2 metra pred avtomobilom. Če voziš 40km/h, prevoziš v eni sekundi 11 metrov. Prištej še reakcijski čas... pa smo tam :) Ne mislim provocirat, samo pravim, da ne vidim smisla v tem. Glede na to, da pešce težko opaziš brez meglenk ti pa priporočam, da najprej preveriš nastavljenost / stanje žarometov ali pa malo pogledaš za kakšnimi boljšimi žarnicami - philips blue vision & vision plus, osram cool blue & silverstar. Napram navadnim žarnicam imajo precej bolj enakomeren snop, z razdaljo se svetloba ne porazgubi toliko in kar je najbolj pomembno, precej bolj osvetljujejo desno stran vozišča (razni testi 75m desno to potrjujejo).
Enostavno mislim, da so meglenke razen pri zelo zelo zelo gosti megli neuporabne, ker svetijo premalo naprej, da bi to vozniku karkoli koristilo. V uporabi dolgih + meglenk tudi ne vidim smisla, ker vsa poanta dolgih luči je, da oviro opaziš že zelo daleč stran.

Ultra racing neonka pa ugibam, da utripa / se bliska in med tem spreminja barve :P
 
VET
Novinec
 
Prispevkov: 411
Pridružen: To okt 05, 2004 1:03 am
Kraj: LJ

Napisal/-a VET To dec 06, 2005 3:20 pm

@Zzooommm, če boš dobro prebral moj post boš verjetno opazil da nisem pisal "žival vidiš na 2m" ampak da ti žival na tej razdalji skoči pred avto. ;)
Z meglenkami jo vidiš že 20 do 30m prej kar pri hitrosti 40 ali 50 pomeni dovolj za zaviranje ali izogib.

Glede žarnic ... imam dovolj dobre H1 in H7 bele barve ker so me kakršnekoli druge z modrimi odtenki total razočarale ... sam brezvezen šminkeraj - in to drag . :)

Pa še to .... nekateri nimajo razčiščenih pojmov o megli in lučeh. Meglenke montirane v višini kratkih luči so samo šminkeraj rally stylinga in rolbarov ... med vožnjo po megli pa ne pomagajo nič!
Megla je najredkejša tik pri tleh in zato morajo bit meglenke montirane čim nižje da imajo sploh kakšen efekt. Drug razlog pa je čimvečji kot med osvetlitvijo in pogledom voznika da ne prihaja do efekta "svetlobne stene" skozi katero se vidi še slabše. Zato kamionarji (luči čim nižje - pogled čim višje) dosti lažje vozijo po megli kot mi "mali". ;)
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm To dec 06, 2005 3:43 pm

Rad bi samo dodal, da osram cool blue in philips blue vision žarnice svetijo popolnoma belo (nekje okoli 4000 kelvinov); kljub temu, da so modro prevlečene - ravno zaradi tega precej ljudi misli, da je to "šminka". So tudi popolnoma legalne v vseh EU državah.
 
Uporabniški avatar
Spidi_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: To sep 06, 2005 8:28 pm

Napisal/-a Spidi_ To dec 06, 2005 5:17 pm

Zzooommm je napisal/-a:Rad bi samo dodal, da osram cool blue in philips blue vision žarnice svetijo popolnoma belo (nekje okoli 4000 kelvinov); kljub temu, da so modro prevlečene - ravno zaradi tega precej ljudi misli, da je to "šminka". So tudi popolnoma legalne v vseh EU državah.

Samo eno vprašanje: Ali lahko to zamenjaš v original parabole, ali morajo biti druge?
Hvala
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm To dec 06, 2005 5:53 pm

Lahko. Sicer pa:
Philips
Osram
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm

Napisal/-a pugi405 To dec 06, 2005 5:55 pm

VET je napisal/-a:
Omelo je napisal/-a:
vajdo je napisal/-a:Jaz pa sprednje meglenke uporabljam kar dosti. Še posebej če je cesta bolj prazna. Se pa razlika zelo pozna. Meni je všeč, ker mi levo in desno od roba ceste še ene 10 m pobira. Sploh v našem koncu kjer je veliko živali ob cesti pride to še kako prav. Druga stvar so pa ovinki, pri ozkih cestah, kjer imam v zavoju osvetljen večji del ovinka.


:D:D:D

LOL!

Še en cestni dirkač... pa še čist tko za info ti povem, ko voziš avto, gledaš naprej in n nekaj metrov pred avto, kjer svetijo meglenke. To je prvo, drugo pa, vrjemi če ti bodo meglenke pomagale osvetlit žival, bo glede na razdaljo kakor daleč pač svetijo meglenke in reflekse, žival končala pod avtom ali na odbijaču.

In kje so policaji, da te za 54 ustavjo, namest da bi kasiral pri teh meglenkarjih? Mislm, da bi pokasiral velike denarje, vsak dan.

Kaj če bi ti tale LOL rajš nabil sebi. :roll:
Človek lepo in realno napiše zakaj uporablja meglenke ti pa takoj bluziš z nekim dirkačem - norcem ipd.
Zgleda da še nikol nisi zadel mačka ali zajca ki sta ždela v travi ob cesti in ti pred avto skočila 2m pred tabo. Meglenke takim lepo posvetijo oči in imaš čas reagirat.

Drugač pa se tvojem razmišljanju ne čudim preveč ker ravno v krajih iz katerih si največkrat vidim ponoči in še v megli starejši folk ki ponoč hodi skoraj po sredi ceste kot zombiji - stare mamce in atki v komplet črnih oblačilih .... če tam ne bi uporablu meglenk bi najbrž imel na vesti že najmanj tri. 8)[/quote
Ja... se strinjam.... meglenke re pomagajo. Jaz se sam bojim, da ne bi kakega mulca zbil k se vsako jutro vozim skoz eno naselje k hodjo šolarčki po obeh straneh ceste. :evil:
 
Uporabniški avatar
darkdog24
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2211
Pridružen: Če sep 18, 2003 6:30 pm
Kraj: Velenje

Re: Uporaba meglenk?

Napisal/-a darkdog24 To dec 06, 2005 6:15 pm

pele je napisal/-a:Zanima me zakaj toliko voznikov ne zna ali pa noče pravilno uporabljati meglnke? Zadnjič sem "meglenkarje " vzel malo pod drobnogled. Bil je oblačen dan , vidljivost dobra in kljub takim razmerah na cesti je bilo okoli 10 do 20% "meglenkarjev" in še ena zanimiva ugotovitev- skoraj vsi od teh "meglenkarjev" so imeli "nabite" sončna očala.Halo ? Kam spada ta folk? A je to za na cesto?


Meni je enkrat nekdo rekel na moje vprašanje zakaj imaš prižgane meglenke po dnevi v lepem vremenu, da avto tako zgleda bolj športno in si večji frajer :cry :cry :cry
bil sem v Bosni in vidim mladino ko se vozi s prižganimi meglenkami podnevi.Pa vprašam enega zakaj imaš to prižgano, pa reče model isto kokr v Sloveniji zato, ker je to bolj cool,avto je bolj športen spredaj,takoj padeš v oči mimoidočim.Ostal sem brez besed in se šel potešit s ćevapi :D
UPOKOJENI STYLER (8 pokalov)Slika
 
Uporabniški avatar
darkdog24
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2211
Pridružen: Če sep 18, 2003 6:30 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a darkdog24 To dec 06, 2005 6:18 pm

V Velenju pa obstaja policist, ki vozi Hyundai Coupe in se vozi vsak dan z vklopljenimi meglenkami.Vsak dan.Luči so ugasnjene, meglenke pa prižgane.
Ta policist dela kot prometni policaj!!!!!!!!!

Torej sedaj pa sprašujem lastnike teh vozil ali imate tako narejeno, da ko prižgete luči se vam te ugasnejo in gorijo meglenke?Hyundai coupe pa je tist ko ima 2 paraboli luči spredaj torej malo novejši.
UPOKOJENI STYLER (8 pokalov)Slika
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm To dec 06, 2005 6:41 pm

Najbrž se taki grejo "low rider look" 8) :lol:
 
VET
Novinec
 
Prispevkov: 411
Pridružen: To okt 05, 2004 1:03 am
Kraj: LJ

Napisal/-a VET To dec 06, 2005 9:10 pm

darkdog24 je napisal/-a:V Velenju pa obstaja policist, ki vozi Hyundai Coupe in se vozi vsak dan z vklopljenimi meglenkami.Vsak dan.Luči so ugasnjene, meglenke pa prižgane.
Ta policist dela kot prometni policaj!!!!!!!!!

Ti pa tud nč ne štekaš :lol: to je priprava "terena" .... preden obleče uniformo in začne kasirat od posnemovalcev. :D

joke :tomidelej:

Ampak res žalostno .... in taki (policaji in vojaki) imajo celo dodatek k plači zato da se tudi v civilu obnašajo službi primerno. :roll:
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R To dec 06, 2005 9:11 pm

matr no.. če vs tok mot da ma en meglenke pred vami pa se peljete v koloni po ozki cesti pa magar ustav na robu ceste pa spust ene 6 avtov naprej pa se pol vključ nazaj ane.. to, da greš pol 2m za rit mu pa mu svetit notr z vsem kar maš pa se pol hvalit kako bi s svojim bullbarom ga zabil če bi bremzal ipd. je pa pač preprosto glupo.. a če ti mene izsiliš na cesti, bom pa jst celo pot te prehitevou pa ti prednost izsiljevou da te naučim al kako? al pa za usak prekršk take svoje kazni si zmišljevat.. s tem da si mu šu 2 m za rit pa prižgal meglenke in dolge si odlično izboljšal varnost v prometu, čestitam :wiihuu :wiihuu :clapclap :clapclap :tomidelej:

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Zzooommm
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Ne feb 27, 2005 10:38 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Zzooommm To dec 06, 2005 10:14 pm

Pa sej če pogledamo da ima vsak tretji vžgane meglenke, samo da ena dežna kapljica pade, ena snežinka ali pa nastane rahla megla - potem res ni čudno, da smo slovenci po tisti anketi najslabši vozniki od 15ih al kolkih držav.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec To dec 06, 2005 11:19 pm

eclipse_R je napisal/-a:matr no.. če vs tok mot da ma en meglenke pred vami pa se peljete v koloni po ozki cesti pa magar ustav na robu ceste pa spust ene 6 avtov naprej pa se pol vključ nazaj ane.. to, da greš pol 2m za rit mu pa mu svetit notr z vsem kar maš pa se pol hvalit kako bi s svojim bullbarom ga zabil če bi bremzal ipd. je pa pač preprosto glupo.. a če ti mene izsiliš na cesti, bom pa jst celo pot te prehitevou pa ti prednost izsiljevou da te naučim al kako? al pa za usak prekršk take svoje kazni si zmišljevat.. s tem da si mu šu 2 m za rit pa prižgal meglenke in dolge si odlično izboljšal varnost v prometu, čestitam :wiihuu :wiihuu :clapclap :clapclap :tomidelej:

lp

podpis
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr dec 07, 2005 7:46 am

eclipse_R je napisal/-a:matr no.. če vs tok mot da ma en meglenke pred vami pa se peljete v koloni po ozki cesti pa magar ustav na robu ceste pa spust ene 6 avtov naprej pa se pol vključ nazaj ane.. to, da greš pol 2m za rit mu pa mu svetit notr z vsem kar maš pa se pol hvalit kako bi s svojim bullbarom ga zabil če bi bremzal ipd. je pa pač preprosto glupo.. a če ti mene izsiliš na cesti, bom pa jst celo pot te prehitevou pa ti prednost izsiljevou da te naučim al kako? al pa za usak prekršk take svoje kazni si zmišljevat.. s tem da si mu šu 2 m za rit pa prižgal meglenke in dolge si odlično izboljšal varnost v prometu, čestitam :wiihuu :wiihuu :clapclap :clapclap :tomidelej:

lp


Na križišču v kamniku je tip ugasnil meglenko, ker se mu je le zazdelo, da mu odzadaj nekaj sveti. 30 kilometrov je pa pacientr vozil prvi v koloni z prižgano zadnjo meglenko. A to pa je varnost v prometu.
Zakaj bi se pa jaz umikal? Če ti vsi blendajo, ki ti vozijo nasproti(prižgane je imel tudi prve meglenke) in če ti vsi zadaj blendajo, pol mora bit neki s tabo narobe ne z ostalimi - očitno so še vedno taki, ko jim blendaš, da je nekaj narobe, ti mahajo nazaj ker mislijo, da jih poznaš.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Sr dec 07, 2005 8:11 am

nebivedu je napisal/-a:
eclipse_R je napisal/-a:matr no.. če vs tok mot da ma en meglenke pred vami pa se peljete v koloni po ozki cesti pa magar ustav na robu ceste pa spust ene 6 avtov naprej pa se pol vključ nazaj ane.. to, da greš pol 2m za rit mu pa mu svetit notr z vsem kar maš pa se pol hvalit kako bi s svojim bullbarom ga zabil če bi bremzal ipd. je pa pač preprosto glupo.. a če ti mene izsiliš na cesti, bom pa jst celo pot te prehitevou pa ti prednost izsiljevou da te naučim al kako? al pa za usak prekršk take svoje kazni si zmišljevat.. s tem da si mu šu 2 m za rit pa prižgal meglenke in dolge si odlično izboljšal varnost v prometu, čestitam :wiihuu :wiihuu :clapclap :clapclap :tomidelej:

lp


Na križišču v kamniku je tip ugasnil meglenko, ker se mu je le zazdelo, da mu odzadaj nekaj sveti. 30 kilometrov je pa pacientr vozil prvi v koloni z prižgano zadnjo meglenko. A to pa je varnost v prometu.
Zakaj bi se pa jaz umikal? Če ti vsi blendajo, ki ti vozijo nasproti(prižgane je imel tudi prve meglenke) in če ti vsi zadaj blendajo, pol mora bit neki s tabo narobe ne z ostalimi - očitno so še vedno taki, ko jim blendaš, da je nekaj narobe, ti mahajo nazaj ker mislijo, da jih poznaš.


Na žalost se moram strinjat. Taki s(m)o slovenčki na cesti.
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 136 gostov