Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
stealth
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Če feb 10, 2005 8:02 pm

Napisal/-a stealth Pe dec 16, 2005 11:38 am

Mene meglenke motijo edino ob dežju ko se svetloba blešči in odbija, drugače pa niti ne. Verjetno pa so meglenke nasplošno moteče, drugače bi jih lahko (nekaznovano) uporabljali kadarkoli.
Dodge Stealth Twinturbo AWD
 
Uporabniški avatar
misty
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Če nov 07, 2002 11:13 pm
Kraj: dobrepolje

Napisal/-a misty Ne dec 18, 2005 11:04 pm

vse ki majo tako veselje s temi meglenkami bi dal v en nižji avto s slabšimi lučmi, pa poslal na cesto ponoči v dežju.
Zdaj pozimi je popoldne ko grem iz službe že tema, na cesti Kočevje - LJ pa polno pacientov z nažganimi meglenkami, bolj kot pada dež, več jih je :evil:

ma mi to dvigne pritisk :x

@ Lesane Parish Crooks: smešno, a resnično
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Po dec 19, 2005 9:31 pm

Imam na avtu meglenke, samo žal je to najmanj uporaben od vseh dodatkov. Ko si u res pravi megli itak ne vidiš drugega pred sabo kot meglo, al imaš prižgane meglenke ali pa ne. Moraš lepo v drugo ali celo v prvo brzino šaltat, pa lovit sredinsko črto. Lepo pa dodatno osvetlijo cesto ob dežju ali pa tudi ponoči, žal pa je takrat njihova uporaba prepovedana. In jih tudi ne uporabljam v takih razmerah.
 
Uporabniški avatar
Mumbley
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če apr 14, 2005 7:27 am

Napisal/-a Mumbley To dec 20, 2005 2:11 pm

Očitno bi morali možje v modrem marsikaterega voznika poučiti o uporabi meglenk in malo napolniti proračun ker jih je preveč na cestah.
 
BLaZZeD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Sr jun 08, 2005 6:33 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a BLaZZeD To dec 20, 2005 6:37 pm

Čisti kretenizem kar se mene tiče. Kot je že nekdo povedal, sprednje meglenke pridejo prav samo takrat ko je vidljivost tako majhna, da vidiš pred sabo samo svoj nos in nič drugega.
"Before you can manipulate the fears of others you must first master your own."
 
Uporabniški avatar
Lesane Parish Crooks
Uporabnik
 
Prispevkov: 927
Pridružen: Ne dec 19, 2004 2:12 pm

Napisal/-a Lesane Parish Crooks Sr dec 21, 2005 8:52 am

no,še neki da prašam.pač motijo nas meglenkarji.ene manj,ene bolj,ene sploh ne.pa mi povejte kako gledate na une meglenkarje ki majo meglenke vgrajene v lučeh,kot naprimer Golf IV.grem pa stavt da 3/4 folka tega sploh ne opazi. :lol:
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi Pe sep 12, 2008 8:43 pm

Lesane Parish Crooks je napisal/-a:no,še neki da prašam.pač motijo nas meglenkarji.ene manj,ene bolj,ene sploh ne.pa mi povejte kako gledate na une meglenkarje ki majo meglenke vgrajene v lučeh,kot naprimer Golf IV.grem pa stavt da 3/4 folka tega sploh ne opazi. :lol:


Ali pa recimo Alfa 147 :lol: Itak sploh nobenem ne potegne da bi ble to meglenke.

Drugače pa sem to temo izkopal na vrh zaradi nečesa drugega.

Prvo naj povem, da zelo zanimivo branje...

Moje mnenje o meglenkah:

Odličen dodatek, ko fotografiraš avto ali pa ponoči po kakšni "zaprti" ovinkasti cesti.. Ne mislim nič na racing in to, sicer ne vem kako je pri drugih avtomobilih toda meni svetijo tako daleč kot kratke luči, kar se je izkazalo za zelo uporabno saj se po megli lahko normalno vozim (meglenke so 10-15cm od tal pri meni) ...

Druga stvar... Kako pa reagirate na nove avtomobile kaj? Vsak drugi in to tudi nižji cenovni razredi ima ti. pametne meglenke ki se po novem prižigajo že do 40km/h ob zavijanju :?: ;)
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael So sep 13, 2008 12:24 pm

V čem je fora met prižgane meglenke ob normalnem dežju ali pa ob jasni noči, oziroma v primeru dimčka, tudi sam ne bom nikoli razumel, ker meglenke ne pomagajo ama ništa, čeprav me osebno ne motijo.

Se pa absolutno strinjam z uporabo meglenk na avtocesti, kadar je močan dež, saj sicer avtomobila pred seboj sploh ne vidiš (ne takrat ko rosi, ampak k res pada). Sam uporabljanke meglenke izključno v tem primeru, ter v primeru, da je res megla, drugače so pa ugasnjene. Jasno pa seveda moraš spremljat promet za sabo in če gre na avtocesti za strnjeno kolono ki gre 90 lahko mirno ugasneš meglenko, ker ti nič ne nuca.
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko So sep 13, 2008 12:34 pm

meni gredo najbolj na jetra tisti, k prbijejo zadnje meglenke in ti direkt v fris nabija :evil: sicer ap zvečer ob kakšnem večjem nalivu sprednje meglenke prav pridejo, kot je Kael omenil.
Pri nas se je vozil en "zajebani" z meglenkami tudi podnevi , ampak ne ponevedoma :lol:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 So sep 13, 2008 2:42 pm

....na meglenke so najbolj "mahnjeni" renoldovci....(vsaj v našem koncu) časa nazaj sem to mal spremljal in dejansko clio, megan, laguna......

na vw/audi sveti meter pred tabo, tako da je dejansko uporabno le v gosti megli, takrat se tudi učinek vidi - oni s prižgano zadnjo, so pa itak "pacijenti" svoje vrste......(tukaj so pa zastopljeni bolj ko ne vozniki vseh znamk enako..... - pa hrvati, na avto cesti....)
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak So sep 13, 2008 3:14 pm

Prvi meglenkarji so že v akciji. Vseeno bolje takega srečat kot debila, ki vozi sredi dneva z dolgimi lučmi in ni jih malo! Največ je seveda motoristov, ki želijo biti "bolj vidni". Nej se grejo solit in naj raje vozijo po predpisih, preden se vsi pobijejo.
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk So sep 13, 2008 3:31 pm

Včasih me prime, pa spustim kakemu "meglenkarju" 2xH4 plus 2xH3 u glavo. Pa ne, da blendam, svetim mu u glavo neumno objestno. Potem pa žlajfa, revež, ker nič ne vidi. Božček. Govorim za čas in prostor, ko ni megle. Meglenke so za v meglo, že ime pove. Dež ni megla... mnogi tega žal ne razumejo. In v dežju se z meglenkami skoraj nič bolje ne vidi, kakor brez. Nasproti vozeči pa skoraj oslepi zaradi takih opic.
LP
Martin
bl leti bl se zdi
To je posilstvo! Prav, kam pa greva?
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky So sep 13, 2008 3:31 pm

Pepsi, previsoko maš nastavljene meglenke ;)

In ja, meglenke prižgem vsakemu nazaj, ki jih ne uporablja pravilno. Torej vidljivost manjša kot 50m. Če pa ma kdo visoke, ki še posebej slepijo, dobi pa še dolge luči.

Se pa strinjam s sašotom. Js nevem zakaj renojevci tak radi nažigajo meglenke, ker luči ne svetijo tak slabo. Največ jih je v senicih(novih in starih) tu pri nas.
Zadnjič spremenil Drocky, dne So sep 13, 2008 8:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi So sep 13, 2008 6:10 pm

Drocky je napisal/-a:Pepsi, previsoko maš nastavljene meglenke ;)



Nimam ne. ;) Samo kratke so pri meni res kratke :P

Sem naštelal kratke tako da svetijo zelo "slabo". V bistvu mi svetijo kratke kakšnih 40m pred avto, saj mi je to za vožnjo po predpisih čisto dovolj. Skrajšal sem jih pa zato, da ne motim ostalih ponoči z xenonkami, ker mi je itak dosti bolj pomembno da imam razpršen snop čez širino kot pa da jih dvignem in da se iz MB do LJ vidi , da mam xenonke (kar pogost pojav pri nas opažam BTW)... Meglenke pa mi svetijo ravno tako zelo dobro, ker so kvalitetno nastavljene v njih pa močne žarnice. Jih pa uporabljam kot sem rekel, če kaj fotografiram Zenfya ali pa v megli. Zadnje načeloma ne uporabljam, ker zanjo ni potrebe saj sem v megli med "hitrejšimi" na račun solidne vidljivosti spredaj :tomidelej:... Mi grejo pa te z meglenkami zadaj ornk na kur4c, sploh po mestu al pa po regionalkah :roll: Na AC sem še vesel včasih če jih majo (tam okoli razdrtega je itak zmeraj štala kadar se ohladi)...
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a LinuxFuter Po sep 15, 2008 7:49 pm

[quote="Drocky" Js nevem zakaj renojevci tak radi nažigajo meglenke, ker luči ne svetijo tak slabo. Največ jih je v senicih(novih in starih) tu pri nas.[/quote]

Sicer ne vozm renoja, ampak: šaltr za meglenke na renojih je nevarno blizu unemu za poziciske pa dolge.
 
Uporabniški avatar
drsokodj
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Sr nov 30, 2005 9:56 pm

Napisal/-a drsokodj Po sep 15, 2008 7:56 pm

višino meglenk lahko tudi sami doma nastavite.... res pa je, da je to bedarija, če eni v NEmeglenem vremenu vozijo z meglenkami .... :roll:
Slika
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Po sep 15, 2008 10:37 pm

meglenke so samo trik proizvajalcev. pred kratkim sem bral test meglenk in so se le od mercedesa G pokazale kot uporabne. vse ostale so bile ocenjene z nezadostno oceno. dejansko prodajajo "meglo".

zato sem prisel do ideje in si popravil tovarniske meglenke - montiral sem xenon kit tudi v njih. in zdej se vsaj kej vidi. - priporocam vsem ostalim

aja, pa skozi skoraj vedno vozim z prizganiimi meglenkami :twisted: :twisted: :twisted:
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky To sep 16, 2008 7:57 am

LinuxFuter je napisal/-a:
Drocky je napisal/-a: Js nevem zakaj renojevci tak radi nažigajo meglenke, ker luči ne svetijo tak slabo. Največ jih je v senicih(novih in starih) tu pri nas.


Sicer ne vozm renoja, ampak: šaltr za meglenke na renojih je nevarno blizu unemu za poziciske pa dolge.

vem kak zgleda prižiganje meglenk v renoju. sem imel v lasti R19, v avtošoli sem vozil cliota in konec koncev, sem se letošnje celo poletje prefijakal v R megane l01, pa mi niti enkrat ni uspelo pomotoma prižgati meglenk. če pa jih že prižgeš pa zagori ena konkretna kontrolka pri števcih, ki bode v uči ;)
LP Rok
 
tk2398
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če okt 21, 2004 9:53 pm

Napisal/-a tk2398 To sep 16, 2008 8:27 am

Psepi je napisal/-a:[quote=

Druga stvar... Kako pa reagirate na nove avtomobile kaj? Vsak drugi in to tudi nižji cenovni razredi ima ti. pametne meglenke ki se po novem prižigajo že do 40km/h ob zavijanju :?: ;)


To je po mojem mnenju edina uporabna stvar, ki jo lahko pocnes z menglenkami, pa se to je bolj priboljsek, kot pa nuja.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To sep 16, 2008 8:37 am

tk2398 je napisal/-a:
Psepi je napisal/-a:[quote=

Druga stvar... Kako pa reagirate na nove avtomobile kaj? Vsak drugi in to tudi nižji cenovni razredi ima ti. pametne meglenke ki se po novem prižigajo že do 40km/h ob zavijanju :?: ;)


To je po mojem mnenju edina uporabna stvar, ki jo lahko pocnes z menglenkami, pa se to je bolj priboljsek, kot pa nuja.

...bedarija, da večje ni :roll:

Ajde, da se prižiga samo ponoči, ampak sred belga dneva :roll: (včeraj gledal enega novega bravota) -res hecno....in seveda neuporabno.......če že nekaj "drkajo" naj bi bilo tako, kot je imel to DS 21 že desetletja nazaj, se pravi obstoječa luč(leča) se obrne za 15-20 stopinj v smer obračanja volana in pika....
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: danci1973, Google [Bot] in 8 gostov