Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a McBobo Po avg 08, 2016 3:05 pm

Počasi prihaja na dan tudi razsežnos takorekoč mafijske združbe Plineks in G1. Pa sem včasih še sam razmišljal predelati avto na plin pri njih .
Pač, včasih ima človek tudi srečo v tej usr... državi, ne samo smolo, čeprav je ta veliko bolj pogosta.

http://www.zurnal24.si/predelava-avtov- ... nek-275390
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Po avg 08, 2016 3:19 pm

plin je cnej k bencin
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To avg 09, 2016 6:01 am

:lol: 6.59 -" Ta članek trenutno bere 38" :lol: dobro za prebavo sploh če si zaprt =P
plin je cnej k bencin
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr avg 10, 2016 7:39 am

plin je cnej k bencin
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a cc09 Sr avg 10, 2016 12:41 pm

No sej sem rekel, da bi tudi prins lahko vgrajevali za 1300 evrov kot vsi drugi pa še zmeraj ne bi imeli izgube, pa so me "poznavalci" tu prepričevali, da bi v tem primeru delali z izgubo. Pa ja.
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sennheiser Sr avg 10, 2016 1:12 pm

Sicer se je za vprašat, kaj točno oz. pod kakšnimi pogoji izvedejo menjavo. Ali to pomeni menjava samo elementov pri motorju, komplet sistem....
Ali je pogoj da mogoče G1 naprava potem ostane njihova itd.

Drugače pa v končni fazi se vsak lahko sam odloči. Ceno imajo postavljeno. Koliko se uspeš dogovoriti za dejansko končno ceno je odvisno od tebe. Če ti ne ustreza cena greš pa drugam. V končni fazi imaš tudi tujino na voljo...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a cc09 Sr avg 10, 2016 1:37 pm

To je vse res. Ampak nekateri so trdili, da je prinsov hardware pač toliko dražji, pa očitno ni.
Ah, če rabijo kaj od G1, mislim da jim bo z veseljem še kdo kaj šenkal, tudi če ne bo nič vgrajeval pri njih :)
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr avg 10, 2016 2:09 pm

plinaš je napisal/-a:za vse ki ne spremljate FB :
http://www.avtonaplin.si/pomoc-nezadovo ... g-1-naprav


Torej, če pravilno razumem je cena montaże napeljave (cevi, rezervoar, mesto za točenje) cca. 750 € (1850 - 1100). Sklepam, da namestijo le svoje komponente in omenjene zadeve pustijo v vozilu.

Zanimivo bi bilo pridobiti informacijo, koliko bi za zamenjavo komponent računal kdo od ostalih ponudnikov.

Verjetno nekje med 400 in 800 €, odvisno od ponudnika.
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr avg 10, 2016 4:45 pm

cc09 je napisal/-a:To je vse res. Ampak nekateri so trdili, da je prinsov hardware pač toliko dražji, pa očitno ni.
Ah, če rabijo kaj od G1, mislim da jim bo z veseljem še kdo kaj šenkal, tudi če ne bo nič vgrajeval pri njih :)

pomoje bo dal nizozemec kar nekaj zraven - če ne zaradi drugega bo manj ljudi pljuvalo po plinu če jim bo delalo ..
saj navsezadnje piše - polna 1850e .. zmeraj kolikor vem je bilo popusta 200 - je 1650e.. to , da ni treba montirat tanka , filerja , opcijsko ostanejo priključki za vodo in že priključki za plin na sesalnem kolektorju ki ga posledično ni treba snemati z motorja - torej je razlika 550e.. če avto ne rabi dodatnega mazanja ventilov - kar je pa seveda za doplačilo poleg 1100e logično ...

tisti , ki še nikoli ni demontiral naprave oz. naštetih komponent , ki naj bi ob tej menjavi ostale ne ve , da je to ob demontaži kar nekaj j***nja ... jaz vem , ker sem to demontiral iz prejšnjega balenota ..
plin je cnej k bencin
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a McBobo Sr avg 10, 2016 5:22 pm

Mogoče kdo ve, kam bi lahko peljal avto s plinsko inštalacijo od Emmegas-a v Avstrijo na servis? Nekje v bližini Celovca.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr avg 10, 2016 5:31 pm

Pred dobrim tednom smo prodali żenin "gokart" in sem na "lovu" za naslednim jeklenim prijateljem.

Seveda sem poklical tudi prodajalca, ki prodaja zadevo s 1.8 TSI motorjem predelano na plin.

Kratek povzetek informacij, ki sem jih dobil . . .

- sistem plinex
- dokler se motor ne segreje se zaganja na 4000 obratov
- ko so zadevo zmontirali je bilo nekaj težav, potem so dodali mazanje ventilov in je bilo ok
- na avtocesti je potrebno preklopiti vsake toliko časa na bencin in se peljati cca. 10 km na bencin
- po mestu to ni potrebno, ker porabi med vožnjo tudi nekaj bencina
- sicer pa vse deluje dobro.

Haloooo, haloo, wtf . . .

pa smo spet tam, ker se vozimo ceneje je potrebno "požreti", nekaj "čričkov", . . . ne, ne, in še enkrat ne . . . , sicer pa kaj drugega od plinexa na tem motorju tudi nisem pričakoval, iskreno rečeno.

Smo pa žal kupci pravi "bumbarji", da nas lahko tako hranijo, pa brez zamere do neznanja prodajalca vozila. Verjetno pa naslednjega vozila ne bo predelal na plin.

Nič iščem dalje . . .
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Sr avg 10, 2016 8:54 pm

cc09 je napisal/-a:No sej sem rekel, da bi tudi prins lahko vgrajevali za 1300 evrov kot vsi drugi pa še zmeraj ne bi imeli izgube, pa so me "poznavalci" tu prepričevali, da bi v tem primeru delali z izgubo. Pa ja.


Kot sem ze napisal, se tudi tokrat potrjuje.
Prins po tej ceni v SLO je pač davek na budale. Ti "poznavalci" v tej temi pa ne poznajo pojma objektivnosti. Žal.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a lisko Sr avg 10, 2016 11:01 pm

No morem potrkat....men sistem deluje dobro in z samim sistemom plina nimam težav. Vse kar je bilo to da sem po 10 tisoč km šel nazaj ker je long trim bil na +50% in pa short trim je skakal do +90%. Prižigala se ni nobena lučka....avtek je šel brez problema....edino kar je bilo opazit je bilo povišano porabo bencina ( ker pač potovalni rač. še vedno misli da gre na bencin). Po prenastavitvah je vse od takrat ( trkam po lesu) v mejah normale...Se pa bojim , da se bo po servisu sedaj kaj zgodilo....na eko centro v mb so mi rekli da lahko nardijo servis ( filtri) ampak nimajo software za G1...med tem ko na RA-CEN pravijo da imajo software....je potrebno po servisu napravo kaj resetirat? Ker recimo pred prvim servisom mi je začel piskat ( kao opozorilo na servis).

Namen imam tudi okrog motorja kaj postorit in s tem bi moral odklopit določene komponente plina....Se naprava potem sama postavi nazaj v stanje delovanja al je treba kaj prčkat okrog samih nastavitev?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Če avg 11, 2016 11:40 am

lisko je napisal/-a:Namen imam tudi okrog motorja kaj postorit in s tem bi moral odklopit določene komponente plina....Se naprava potem sama postavi nazaj v stanje delovanja al je treba kaj prčkat okrog samih nastavitev?

Za G1 seveda ne morem vedeti, ampak na mojem BRC-ju lahko odklopim vse komponente in ko jih priklopim nazaj, dela tako kot prej.

Dokler ne boš dajal kontakta, ko bodo zadeve odklopljene, po moje ne bi smelo biti težav... Če pa imaš tak namen, pa je morda bolje, da vnaprej odklopiš računalnik plinske naprave, da se ne bo vključil, ko boš dal kontakt...
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če avg 11, 2016 12:58 pm

zzitop je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:No sej sem rekel, da bi tudi prins lahko vgrajevali za 1300 evrov kot vsi drugi pa še zmeraj ne bi imeli izgube, pa so me "poznavalci" tu prepričevali, da bi v tem primeru delali z izgubo. Pa ja.


Kot sem ze napisal, se tudi tokrat potrjuje.
Prins po tej ceni v SLO je pač davek na budale. Ti "poznavalci" v tej temi pa ne poznajo pojma objektivnosti. Žal.


če bi ti kot "poznavalec" vedel , koliko so nabane cene ostalih naprav ter kako "lupijo" ostali monterji na razliki v ceni do zmontirane naprave svoje stranke - bi bil verjetno drugačnega mnenja ... poznaš razliko v ceni med enakim Motorola in Texas Instrument procesorjem? če poznaš verjetno veš o čem pišem...če pa ne si pa itak prepričan v nasprotno - a nažalost brez konkretnih argumentov..

zanimivo - g1 s 7 letno garancijo je pa dobiček kajne ... kakor kaže , se zna še s plineksom zgoditi kaj podobnega , če se bodo sodni mlini odvrteli v pravo stran ...

lisko je napisal/-a:No morem potrkat....men sistem deluje dobro in z samim sistemom plina nimam težav. Vse kar je bilo to da sem po 10 tisoč km šel nazaj ker je long trim bil na +50% in pa short trim je skakal do +90%. Prižigala se ni nobena lučka....avtek je šel brez problema....edino kar je bilo opazit je bilo povišano porabo bencina ( ker pač potovalni rač. še vedno misli da gre na bencin). Po prenastavitvah je vse od takrat ( trkam po lesu) v mejah normale...Se pa bojim , da se bo po servisu sedaj kaj zgodilo....na eko centro v mb so mi rekli da lahko nardijo servis ( filtri) ampak nimajo software za G1...med tem ko na RA-CEN pravijo da imajo software....je potrebno po servisu napravo kaj resetirat? Ker recimo pred prvim servisom mi je začel piskat ( kao opozorilo na servis).

Namen imam tudi okrog motorja kaj postorit in s tem bi moral odklopit določene komponente plina....Se naprava potem sama postavi nazaj v stanje delovanja al je treba kaj prčkat okrog samih nastavitev?

a nimaš ti k4m agregata? po servisu bi moralo biti kvečjemu bolje in načeloma se nastavitve samo preverijo če štimajo ..
kar se tiče pa mehanike , bi morala biti narejena tako , da se cevi odklopijo , nosilci injektorjev odšraufajo in to je to.. pri montaži nove objemke in preveriti plinotesnost..elektriko pa samo odklopiš konektorje z bencinskih injektorjev in odmakneš - ne rezat kablov ..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 11, 2016 1:54 pm

A ni tole drago, za kaj ponujajo 1100 eur ?

http://www.avtonaplin.si/pomoc-nezadovo ... g-1-naprav
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če avg 11, 2016 2:41 pm

piše : "zamenjava g1 za prins - 1100€" ..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 11, 2016 2:53 pm

ja sej, zamenjava.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če avg 11, 2016 3:40 pm

zakaj se ti zdi drago? g1 naprave seveda ne jemljejo v račun saj nimajo kaj početi z njo ..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 11, 2016 4:00 pm

Ja vem, cena je enaka kolikor bi na novo nameščal plinsko inštalacijo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], luks104 in 143 gostov