Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 So mar 26, 2016 7:44 pm

plinaš je napisal/-a:1. Velika poraba olja pri avtu predelanemu na plin
http://www.avtomobilizem.com/strokovnja ... es-arnsek/

:lol: :lol: :lol:


F*ck, kaj mora ta naš čudoviti planet nosit! :cry
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Ne mar 27, 2016 10:37 am

xyz6 je napisal/-a:
plinaš je napisal/-a:1. Velika poraba olja pri avtu predelanemu na plin
http://www.avtomobilizem.com/strokovnja ... es-arnsek/

:lol: :lol: :lol:


F*ck, kaj mora ta naš čudoviti planet nosit! :cry

če bi bilo pol tega res , potem bi moral jaz na prejšnjem balenotu zamenjati vsaj tri motorje v 42tkm .. =P
plin je cnej k bencin
 
s56wdn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne mar 27, 2016 10:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a s56wdn Ne mar 27, 2016 10:51 am

Pozdravljeni

Imam seat ibizo 1.4 16V letnik 2006 240.000km in zaradi mesečnega stroška cca 220€ vedno bolj razmišljam o plinu... Sem prvi lastnik in avto do sedaj ni imel nobenih težav in upam da tako ostane saj bo ostsl pri hiši. Je smiselno pri teh kilometrih predelovati na plin? Do znane kakšne težave z tem motorjem? Katerega proizvajalca izbrati?

Lp Dejan
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Ne mar 27, 2016 10:59 am

Privarčeval bi cca 80€ mesečno. Če izbereš najugodnejšo varjanto, bo investicija povrnjena v 9 do 10 mesecih. Koliko je to kilometrov, sam najbolje veš. Če motor lepo deluje, bi jaz šel v to. Edino vžigalne kable bi v vsakem primeru dal nove (Bougicord ali Beru, pogojno NGK).

Motor je najbrž na plin neobčutljiv, za 100% bo potrebno pa malo pobrskati po spletu.

LP
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Zmaj78 Ne mar 27, 2016 11:28 am

Dejan, čim manj razmišljat in se čim prej pričet vozit na LPG. Kot rečeno ga ponekod lahko tankaš že izpod cene pol evra za liter! :lol:

Zbrati konkurenčne ponudbe in izbrati zase najboljšo, vsekakor med slednjimi ne sme manjkati ponudba SIGAS-a 8)
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Ne mar 27, 2016 6:58 pm

zzitop je napisal/-a:Edino vžigalne kable bi v vsakem primeru dal nove (Bougicord ali Beru, pogojno NGK).


Zdravo,
ker mi že kar nekaj časa moj škodilak med 1200 in 1500 obrati malo cukne, bom na naslednjem servisu, čez cc 6 k km zamenjal svečke in tudi vžigalne kable, pa me zanima glede zgoraj napisanega "pogojno NGK". Svečke sem že nabavil NGK LPG LaserLine in sem mislil vzeti tudi kable enakega proizvajalca, sedaj pa . . . :?:

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
eziga
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr dec 23, 2015 9:38 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a eziga Ne mar 27, 2016 7:18 pm

Pred nekaj meseci sem vgradil avtoplin, zanimajo pa me vaša mnenja glede sledeče situacije. Opažam razliko pri pospeševanju med vožnjo na bencin in plin in sicer pri plinu agresivno pospeši oziroma doda plin, kot bi imel le vklopljeno/izklopljeno, zaradi česar je treba s pedalom za plin ravnati precej previdno. Pri bencinu vbrizg poskrbi za enakomerno pospeševanje. Dogaja se pri okoli 2000 obratih ali manj ob predhodnem upočasnjevanju, ko torej ne dodajam plina. Primer: nekdo pred teboj zavija desno s ceste, spustiš gas in počakaš da zavije, nato pa pritisneš na gas in avto cukne. Na avtocesti to ni tak problem, na kakšni ovinkasti gorski cesti kjer je spuščanja gasa in pospeševanja kar precej pa je kar moteče.
Kable in svečke sem zamenjal že ob vgradnji. Je potrebno urediti sistem, ali vsi plinski tako delujejo?
Pa hvala za odgovo/e vnaprej :)
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Ne mar 27, 2016 7:45 pm

eziga je napisal/-a:Pred nekaj meseci sem vgradil avtoplin, zanimajo pa me vaša mnenja glede sledeče situacije. Opažam razliko pri pospeševanju med vožnjo na bencin in plin in sicer pri plinu agresivno pospeši oziroma doda plin, kot bi imel le vklopljeno/izklopljeno, zaradi česar je treba s pedalom za plin ravnati precej previdno. Pri bencinu vbrizg poskrbi za enakomerno pospeševanje. Dogaja se pri okoli 2000 obratih ali manj ob predhodnem upočasnjevanju, ko torej ne dodajam plina. Primer: nekdo pred teboj zavija desno s ceste, spustiš gas in počakaš da zavije, nato pa pritisneš na gas in avto cukne. Na avtocesti to ni tak problem, na kakšni ovinkasti gorski cesti kjer je spuščanja gasa in pospeševanja kar precej pa je kar moteče.
Kable in svečke sem zamenjal že ob vgradnji. Je potrebno urediti sistem, ali vsi plinski tako delujejo?
Pa hvala za odgovo/e vnaprej :)


Peli nazaj naj nastavijo, vse skupaj mora zvezno pospeševati brez cukanja. Kateri sistem ?

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
eziga
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr dec 23, 2015 9:38 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a eziga Ne mar 27, 2016 8:09 pm

Ok, hvala, peljem ob priliki nazaj na nastavitev. Bom še na Butanplinu enkrat prej natočil, da vidim če bo kaj razlike. Sistem pa je Versusgas.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Ne mar 27, 2016 9:44 pm

eziga je napisal/-a:Ok, hvala, peljem ob priliki nazaj na nastavitev. Bom še na Butanplinu enkrat prej natočil, da vidim če bo kaj razlike. Sistem pa je Versusgas.

brez veze .. saj imajo certifikate .ma da dela .. http://www.avto-plin.eu/Prenos
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a lisko Ne mar 27, 2016 10:30 pm

s56wdn je napisal/-a:Pozdravljeni

Imam seat ibizo 1.4 16V letnik 2006 240.000km in zaradi mesečnega stroška cca 220€ vedno bolj razmišljam o plinu... Sem prvi lastnik in avto do sedaj ni imel nobenih težav in upam da tako ostane saj bo ostsl pri hiši. Je smiselno pri teh kilometrih predelovati na plin? Do znane kakšne težave z tem motorjem? Katerega proizvajalca izbrati?

Lp Dejan


Moj je bil predelan pri 206 tisoč ...sedaj pa ima 230 tisoč pa nobenih problemov. Kar je res je edino da sem še prej pri 170 tisoč menjal tesnilo glave , uredil glavo in menjal obročke. Ampak zgolj preventivno kot pa da bi bilo treba...( tesnilo je bilo potrebno menjat).

Približno toliko sem sam prej dajal za bencin....sedaj pa dajem 100-120 eur za plin. Sam imam od G1 in sem super zadovljen. Je pa res da motor redno spremljam, delam servise na 10-15 tisoč in to je to.


@eziga: nima kaj cukat in nič. Če ti dam mojega za peljat sploh ne boš vedel , kdaj preklopi na plin....niti da voziš na plin....Avto deluje popolnoma enako kot na bencinu.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
croAK
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne sep 09, 2012 7:25 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a croAK Po mar 28, 2016 3:00 pm

Pozdravljeni, imam namen zamenjati avto in kupiti Ford Mondeo 2.0 (107kW) 2008 letnik, sedaj me zanima ima kdo takšen avto in ga je dal predelati na plin? Kako se zadeva obnese, ali se sploh splača? Znajo nastopiti kakšne težave glede motorja? Ter seveda najpomembnejše vprašanje kam priporočate odpeljati avtomobil na vgradnjo plina?

Hvala za odgovore...
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Zmaj78 Po mar 28, 2016 9:05 pm

Na podlagi odličnih osebnih izkušenj z njimi in to že pri večjem številu vozil, ti priporočam SIGAS d.o.o., kot referenco pa navajam preko 2000 predelanih vozil na LPG in da so prisotni na SLO tržišču že od samega začetka avtoplina. Več naj ti povedo sami, ker ne poznam ravno vseh detajlov. :D
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To mar 29, 2016 7:34 pm

plinaš je napisal/-a:
plinaš je napisal/-a:
Pezo je napisal/-a:Pozdravljeni!

Imam sistem Prins VSI z že 150.000km. :D Do sedaj ni bio kakšnih težav, redno sem menjal filtre. Pred kratkim pa mi je začel po parih kilometrih preklapljati na bencin in javi napako na plinski fazi Zamenjal sem takoj oba filtra, pa ni bio nič bolje. Danes sem servisiral uparjalnik s kompletom za obnovo iz eBaya in po parih krogih je videti, da je težava odpravljena. Sem pa naredil napako oops in sicer nisem si zapomnil točne nastavitve vzmeti na uparjalniku, na samem delovanju motorja pa ne opazim kakšne razlike. če je vzmet napeta ali popuščena.
Zanima me kakšen vpliv točno ima ta vzmet na delovanje naprave, glede na to da je v bistvu primitiven enostopenjski uparjalnik in dejansko ne more regulirati konstantnega tlaka pri različnih obremenitvah?
Kaj se zgodi pri napeti vzmeti in popuščeni vzmeti?

Hvala za pomoč. Dejan

upam da si preveril plinotesnost ..
pa da si zategnil vijake na uparjalniku na predpisan moment z moment ključem v zahtevanem zaporedju.
pa da si zamenjal objemke na novih kotnih izpustih za plin in vodo iz uparjalnika - seveda upam da si zamenjal O-ringe na kotnih izpustih ..
in upam da si avto ponovno nastavil med vožnjo in na mestu ..
Pezo je napisal/-a:"sicer nisem si zapomnil točne nastavitve vzmeti na uparjalniku, na samem delovanju motorja pa ne opazim kakšne razlike. če je vzmet napeta ali popuščena. "...
ups ..zakaj pa bi si moral zapomniti ? podatki se ponavadi zapišejo ..
to , da na avtu ne opaziš razlike v delovanju je verjetno zato , ker ga ne poženeš v skrajnost takoj po hladnem preklopu na plin ..
to , da ne opaziš razlike pove veliko o kvaliteti uparjalnika in injektorjev saj ti neglede na nizek ali visok pritisk v uparjalniku naprava usklajuje vbrizg plina...

glede na to , da je po tvojih besedah prinsov uparjalnik primitiven mi ni jasno , kako lahko futra Hummer h2 ... en sam uparjalnik - ne štiri v vrsto.. enak kot ga imaš ti v avtu - katerem že ? aja ponavadi se napiše kateri avto si lastiš...

vseeno srečno in varno vožnjo na plin !


Pezo kako ? si zrihtal ?


@pezo ... to si napisal 17.januarja .. daj nam povej kako si zrihtal no ?? ali nas boš pustil neinformirane ?
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Zmaj78 Sr mar 30, 2016 5:57 am

Porocaj!
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm Sr mar 30, 2016 2:14 pm

Danes sem tankal na Petrol - Litijska cesta kjer je cena LPG 0.49€/l. Na ostalih Petrol servisih pa 0.555€/l. Zanimivo...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a peroRS Sr mar 30, 2016 2:24 pm

Tista črpalka ma vedno drugačno ceno kot ostali Petroli.

http://www.plinske-crpalke.si/cene

Meni je tud 0.51€/liter kul. Važno, da laufa :twisted:
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr mar 30, 2016 8:41 pm

eziga je napisal/-a:Pred nekaj meseci sem vgradil avtoplin, zanimajo pa me vaša mnenja glede sledeče situacije. Opažam razliko pri pospeševanju med vožnjo na bencin in plin in sicer pri plinu agresivno pospeši oziroma doda plin, kot bi imel le vklopljeno/izklopljeno, zaradi česar je treba s pedalom za plin ravnati precej previdno. Pri bencinu vbrizg poskrbi za enakomerno pospeševanje. Dogaja se pri okoli 2000 obratih ali manj ob predhodnem upočasnjevanju, ko torej ne dodajam plina. Primer: nekdo pred teboj zavija desno s ceste, spustiš gas in počakaš da zavije, nato pa pritisneš na gas in avto cukne. Na avtocesti to ni tak problem, na kakšni ovinkasti gorski cesti kjer je spuščanja gasa in pospeševanja kar precej pa je kar moteče.
Kable in svečke sem zamenjal že ob vgradnji. Je potrebno urediti sistem, ali vsi plinski tako delujejo?
Pa hvala za odgovo/e vnaprej :)

zgleda , da nekatere naprave še zmeraj preklapljajo med bencinom in plinom v določenih režimih vožnje... natankaj poln tank bencina ter prevozi minimalno 500km ..potem spet dotankaj polno bencina in deli s 5 ..za 700km deli porabo bencina s 7..rezultat glede na avto polo 1.4 60km pri sedanjih temperaturah okolice na 10 hladnih vžigov na 100km pod nobenim pogojem ne sme imeti porabe bencina poleg plina višje od 1l bencina ..pa če je 0.1l več je alarmantno!!!! če je pa hladnih vžigov manj pa sploh !!
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Zmaj78 Sr mar 30, 2016 9:54 pm

@BernikM, tudi v Kranju boš lahko točil po identični ceni. Za ti dve vem, drugje pa vprašanje, če je še kje tako ugodno. So pa sicer pocenli tudi na Very :D
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm Če mar 31, 2016 7:55 pm

Hvala, sem dobil spodnji odgovor s Petrola glede cen na tej bencinski.

Spoštovani,

V sklopu t.i. razširjene ponudbe na dveh servisih: BS Ljubljana Litijska in BS Kranj Staneta Žagarja 65, poleg ostalih izdelkov po konkurenčnih cenah nudimo tudi avtoplin po ugodni ceni. Akcija traja do nadaljnjega in je še v testni fazi.


Lep pozdrav,
Žiga Habjan
Področje plin in toplota
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov