Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI To sep 04, 2007 1:58 pm

krypton je napisal/-a:Nekoč so bile za kazniva dejanja dosti hujše kazni, recimo tatvina - odsekali so ti roko, umor - pa glavo.
Kaj je blo folk se je naprej pobijal in kradel. Iz tega se lahko naučimo, da kazen ni rešitev.


Se motiš. Sem bil v SIngapurju. Pejt tam narest pizdarijo da vidiš kaj se ti bo zgodilo. Kriminala imajo zanikrno malo ravno na račun tega. Imajo dogovor z Kitajskimi zapori. Narediš sranje greš tja kjer ni nobenih ženevskih konvencij in TVja po večerji - LOL.

Enako velja za Dubai. Je vprašal novinar bogatega šeika zakaj ima kopico avtomobilov ala ENZO, SLR ipd parkiranih na odprtem dvorišču z ključi v kontaktu. Pa je rekel "kdo je pa toliko nor da krade - vsi vedo kaj bi temu sledilo"

Folk se boji posledic če so te posledice dovolj hude in dobro znane.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n To sep 04, 2007 2:00 pm

5cho je napisal/-a:
Uniqe je napisal/-a:Jst sm zlo dobro prebral članek, samo res me razp...... taki kreteni, k mislijo kaj so in da bodo oni vse rešl, je pa res tako kot je reku že nekdo, hitro bodo naletel na napačnega in se ne bo dobro končal za njih. Če ne drugače jih bo pa policija hitro našla in jih bodo oni onesposobl.
Uglavnem ne morjo se neki rednecki zdej odločt da bo po njihovo. Tud če se držijo prometnih pravil so tukej še zmer moralna pravila, ki pa jih očitno ne poznajo.


ZAkaj bi jih policija onesposobla. A če jst vozim po poravilih in se en vame zaleti boj pol jst kriv in bo policija mena ganjala?? Če bo on peljal čez zeleno en kekec pa čez rdečo in se bosta srečala bo on kriv, ker ima terenca in spoštuje pravila??


se strinjam s tem.
Sj po eni strani jim dam prov (če poride le do materialne škode), sam mal huda je pa res, da ko bi šel on čez rdečo npr. 90 in ti čez zeleno, da bi mu zaprl pot
Slika
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Napisal/-a Rain To sep 04, 2007 2:01 pm

Nisem rekel, da podpiram vrivanje in izsiljevanje, ampak da bi se pa v nekoga zanalasc zaletel zarad tega se mi pa zdi totalno mim, ker s tem ne bos nic izboljsal stanje.
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 2:02 pm

IcEm4n je napisal/-a:
5cho je napisal/-a:
Uniqe je napisal/-a:Jst sm zlo dobro prebral članek, samo res me razp...... taki kreteni, k mislijo kaj so in da bodo oni vse rešl, je pa res tako kot je reku že nekdo, hitro bodo naletel na napačnega in se ne bo dobro končal za njih. Če ne drugače jih bo pa policija hitro našla in jih bodo oni onesposobl.
Uglavnem ne morjo se neki rednecki zdej odločt da bo po njihovo. Tud če se držijo prometnih pravil so tukej še zmer moralna pravila, ki pa jih očitno ne poznajo.


ZAkaj bi jih policija onesposobla. A če jst vozim po poravilih in se en vame zaleti boj pol jst kriv in bo policija mena ganjala?? Če bo on peljal čez zeleno en kekec pa čez rdečo in se bosta srečala bo on kriv, ker ima terenca in spoštuje pravila??


se strinjam s tem.
Sj po eni strani jim dam prov (če poride le do materialne škode), sam mal huda je pa res, da ko bi šel on čez rdečo npr. 90 in ti čez zeleno, da bi mu zaprl pot


Verjemi, da pri tej hitrosti se pa tudi s terencem noben nebi šel nastavljat. Tukaj gre za majhne hitrosti do 30, 40km/h, mogoče 50.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 2:04 pm

Rain je napisal/-a:Nisem rekel, da podpiram vrivanje in izsiljevanje, ampak da bi se pa v nekoga zanalasc zaletel zarad tega se mi pa zdi totalno mim, ker s tem ne bos nic izboljsal stanje.


Sej se ni treba zanalašč zaleteti. Če je nekdo na pasu za zavijat v levo in hoče pred tebe zapeljat, je dost da ga zapreš, pa se bo sam zaletel vate, ali pa v kandelaber. V obeh primerih si je pa sam kriv in ostali v koloni bodo večkrat premislili, če bi to še kdaj počeli. Počasi in se bodo take stvari končale, pa bo veliko lepše za vozit po ljubljanskih ulicah.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN To sep 04, 2007 2:06 pm

to mi deli, jih podpiram :clapclap :clapclap :clapclap :clapclap
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar To sep 04, 2007 2:25 pm

Wow. Tale tema ruši rekorde!!! Verjetno najbolj plodna tema vseh časov!!! V manj kot 6 urah smo nabrali 5 strani in skoraj 90 postov. To je v povprečju 1 post vsake 4 min!

:clapclap
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Napisal/-a Rain To sep 04, 2007 2:27 pm

nebivedu je napisal/-a:
Rain je napisal/-a:Nisem rekel, da podpiram vrivanje in izsiljevanje, ampak da bi se pa v nekoga zanalasc zaletel zarad tega se mi pa zdi totalno mim, ker s tem ne bos nic izboljsal stanje.


Sej se ni treba zanalašč zaleteti. Če je nekdo na pasu za zavijat v levo in hoče pred tebe zapeljat, je dost da ga zapreš, pa se bo sam zaletel vate, ali pa v kandelaber. V obeh primerih si je pa sam kriv in ostali v koloni bodo večkrat premislili, če bi to še kdaj počeli. Počasi in se bodo take stvari končale, pa bo veliko lepše za vozit po ljubljanskih ulicah.


Dvomim. Bi blo pa lepo. Ceprov bo pomoje prej pekel zmrznil.

Drgac pa je tut to dvorezen mec: recimo nardi to tvoj kolega s terencem 10 avtov pred tabo v koloni in avto k se hoce ponesrec vrint pred njega butne tolk da ga morjo pridt nalozit na tovornjak. Ti bi bil npr na srednjem pasu, levo od tebe kolona za levo, desno od tebe kolona za desno, noben te nebi spustil nikamor ker bi razmisljali podobno kot ti in mislm da bi takrat prisel se kasneje domov, kot ce bi tega "vrivača" preprosto spustil.

Verjemi, da pri tej hitrosti se pa tudi s terencem noben nebi šel nastavljat. Tukaj gre za majhne hitrosti do 30, 40km/h, mogoče 50.


tut pr 50kmh loh nekoga fentas. (a ni kle okol nekje hitrost pr testiranju ncap? pa se avti kr fajn zmeckajo)
Zadnjič spremenil Rain, dne To sep 04, 2007 2:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
Joie de vivre!
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4258
Pridružen: Če feb 10, 2005 12:25 pm
Kraj: Gorenja vas

Napisal/-a Joie de vivre! To sep 04, 2007 2:27 pm

Najhujši so bogatini v debelih nemških terencih. Kadar sem z viso, očitno vsi mislijo, da se jim približujem 40 km/h, leti pa 90...

Je pa tako, če so policaji, se narod pritožuje, in če ni policajev, se narod pritožuje.
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To sep 04, 2007 2:33 pm

INFINITI je napisal/-a:
Se motiš. Sem bil v SIngapurju. Pejt tam narest pizdarijo da vidiš kaj se ti bo zgodilo. Kriminala imajo zanikrno malo ravno na račun tega. Imajo dogovor z Kitajskimi zapori. Narediš sranje greš tja kjer ni nobenih ženevskih konvencij in TVja po večerji - LOL.

Enako velja za Dubai. Je vprašal novinar bogatega šeika zakaj ima kopico avtomobilov ala ENZO, SLR ipd parkiranih na odprtem dvorišču z ključi v kontaktu. Pa je rekel "kdo je pa toliko nor da krade - vsi vedo kaj bi temu sledilo"

Folk se boji posledic če so te posledice dovolj hude in dobro znane.


Kar se tiče Singapurja, je res zunanjega kriminala malo, je pa toliko večji notranji gospodarski kriminal, mafijske družbe in podobno!

Kar se tiče Dubaia in kraje tam, pa ne zaradi visokih kazni oz. zastrašljivih kazni, ampak preprosto zaradi tega, ker je tam BDP precej nad povprečjem, denarja preveč, in vsak ima dovolj, da mu ni potrebno krasti ;)

Kokr pa prebiram tukaj topice, me je pa prešinila misel:

Tisti, ki ste za tako početje in tisti, ki ste proti. Vsak si zadevo začne razlagati po svoje. In ko ni več kaj povedati, pišete neumnosti. postavite se v čisto svoj svet, po svojih prepričanjih in lastno zavervanost. Dejte mal pucat pri sebi in ne gledat na druge!!!

Vsak od vas živi v svojem zlaganem svetu. Tak pogled na situacijo privede tudi do skrajno primitivnih stvari, kot naprimer v primeru rejnđerjev, ki se jim je dvignil lulek in ne problem ceste, da bodo kmalu začeli gledati na vsako malenkost kot striktni prekršek. In ne mi govorit, da bodo vozili po predpisih in blablabla, pravljica za otroke potrebna globoke cenzure.

In vsi vi, tisti zapriseženi redneki tukaj gor. Namesto, da bi si dvigovali nevem kaj z takim početjem, kot vzemanje zakona v svoje roke; bi lahko sklicali neki sestanek, ki bi po pisanju tukaj gor bil močno obiskovan, naredili strategijo, kako policijo prepričat in spravit na cesto, da opravlja delo za katerega imajo pooblastila samo in le oni, in ne VI!!!!!! Ampak ne, to je težko, ker bi slej ko prej tud rednek moral plačati kakšno kazen, ker bi se ujel v lastno past, ki jo je skopal ;)


Prov bruha se mi ko prebiram ve te norostne ideje in me res že skrbi, da bi moralo nekaj ljudi tukaj gor obiskati psihiatra prav tako kot uni, ki vozijo noro. Res oprostite mi, sam tako pač vidim. Bruh :evil:

In ko je nekdo napisal, da se temu upirajo tisti, ki se bojijo. Jaz se ne bojim, ker dokaj normalno vozim. In ja priznam, da kdaj pa kdaj tud kakšno neumnost na cesti naredim in ni me sram priznati, kot nekatere, ki živite nevem kje. Sploh ne opazite lastnih napak!

Svinjarija, da lahko vsak začne po svoje mešat štrene.

sploh pa ti Savinjčan, bi jih prvi dobil, glede na neki tvoj posnetek z Cliota. Tak da bodi rajši tiho :!: :evil:
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI To sep 04, 2007 2:49 pm

killah bee je napisal/-a:Kar se tiče Singapurja, je res zunanjega kriminala malo, je pa toliko večji notranji gospodarski kriminal, mafijske družbe in podobno!

Kar se tiče Dubaia in kraje tam, pa ne zaradi visokih kazni oz. zastrašljivih kazni, ampak preprosto zaradi tega, ker je tam BDP precej nad povprečjem, denarja preveč, in vsak ima dovolj, da mu ni potrebno krasti ;)


Sicer je to offtopic sedaj ampak najdi mi konkreten tekst za to kar si zapisal za Singapur; sploh glede mafije.
Glede Dubaija - ga ni BDPja in je ni države ki bi TOLIKO plačevala vsakega državljana, da se nebi našel kdo, ki bi hotel več in priti do tega na hiter in nepošten način - torej to ni nobeden argument - ali pa misliš da vsak zamahne nad Enzotom, ker ga itak ima vsak v garaži?
V Dubaiju imajo ogromno poceni delovne sile, ki jo uvažajo.

Ali res misliš da so ljudje pošteni kolikor so zavoljo lastne morale? Pejt v en supermarket ko se znoči, pa izklopi elektriko na pet minut da bo tema - boš videl kakohitro polne žepe bo fol odenkrat imel.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To sep 04, 2007 3:04 pm

Verjemi da je tako vendar prikrito. Z obiskom tud sam tega ne moreš začutit. Na podlagi česa pa misliš, da je ni. Povsod obstaja ;)

Glede Dubai-a, delovna sila je za njih poceni, vendar še vedno bolje plačana kot povsod drugje ;)

in po tvoje pomeni, da če ima nekdo Enzota, da ga je pa zaradi tega potrebno ukrasti. Sigurno je mentaliteta na nivoju tam doli. Samo ne zavoljo strogih islamskih zakonov ;)

Če ima človek občutek, da je pošteno plačan za delo, ki ga opravlja, da mu glede na okoliščine omogoča spodobno življenje, ne bo pogledoval drugam. In točno to tam obstaja. Tam ni klošarjev kot pri nas. Če pa že so pa pridejo životart iz puščave, kake vasi, ampak ga hitro pospravijo na hladno. Tam revščine ni.
Slika
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar To sep 04, 2007 3:16 pm

killah bee je napisal/-a:Verjemi da je tako vendar prikrito. Z obiskom tud sam tega ne moreš začutit. Na podlagi česa pa misliš, da je ni. Povsod obstaja ;)

Glede Dubai-a, delovna sila je za njih poceni, vendar še vedno bolje plačana kot povsod drugje ;)

in po tvoje pomeni, da če ima nekdo Enzota, da ga je pa zaradi tega potrebno ukrasti. Sigurno je mentaliteta na nivoju tam doli. Samo ne zavoljo strogih islamskih zakonov ;)

Če ima človek občutek, da je pošteno plačan za delo, ki ga opravlja, da mu glede na okoliščine omogoča spodobno življenje, ne bo pogledoval drugam. In točno to tam obstaja. Tam ni klošarjev kot pri nas. Če pa že so pa pridejo životart iz puščave, kake vasi, ampak ga hitro pospravijo na hladno. Tam revščine ni.


Pri dubaju je hec da vse obvladujejo šejki ki so obogateli z nafto. Vsa tuja delovna sila v Dubaju dobi samo plačo in nič drugega, vse kar dobiš v Dubaju si plačaš sam oz. če imaš srečo zate plača delodajalec. Tujci od same države ne dobijo nič. Torej če nisi rojen Dubajčan ki je vsaj približno pri denarju ali tujec z nekim znanjem ki ga rabijo in so ga pripravljeni plačat, te deportirajo v Savdovo arabijo, Jemen ali Darfur hitreje kot lahko izgovoriš Burj al Arab.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN To sep 04, 2007 3:20 pm

killah bee je napisal/-a:.

sploh pa ti Savinjčan, bi jih prvi dobil, glede na neki tvoj posnetek z Cliota. Tak da bodi rajši tiho :!: :evil:


to je blo po vasi ne po mestu :P

raje sebe kdaj posnem. sam ne rečt, da kdaj ne narediš s 170 konji kakšne greške? ker potem si se pa orng zlagal.
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To sep 04, 2007 3:29 pm

SAVINJCAN je napisal/-a:
killah bee je napisal/-a:.

sploh pa ti Savinjčan, bi jih prvi dobil, glede na neki tvoj posnetek z Cliota. Tak da bodi rajši tiho :!: :evil:


to je blo po vasi ne po mestu :P

raje sebe kdaj posnem. sam ne rečt, da kdaj ne narediš s 170 konji kakšne greške? ker potem si se pa orng zlagal.


Preberi si kaj sem višje napisal o sebi ;)

@Templar: torej se strinjaš, da revščine ni tam :?: In da ne kradejo zaradi strogih zakonov :?:
Slika
 
Uporabniški avatar
paskvale
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Če jul 21, 2005 8:54 pm
Kraj: Liberty City

Napisal/-a paskvale To sep 04, 2007 3:29 pm

Nehite od Dubaja bluzit, ker to ni tema pogovora.
Sam se imam prej za objestnega voznika kot pa mirnega. Vozim hitro, sunkovito, vendar pa nikoli ne izzivam drugih voznikov s prerivanjem, norim prehitevanjem ali z vožnjo skozi rdečo. Dobro vem o čem govori "nebivedu", ker imam sam iste negativne izkušnje. Post me je pozitivno presenetil, ker sem si pred časom sam namislil nabaviti terensko vozilo točno zaradi tega. Da se ne lažem, je tu dokaz: http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... highlight=
Sicer sem kasneje prešaltal na Terracana, ki je še dosti večji, sedaj pa raje čakam, da se nabere nekaj denarja. Kupil bi si najraje eno veliko Toyoto.
Na cesti je veliko kretenov. Ugotovil sem, da se najmanj živciraš zaradi njih, če še sam divjaš.
Tistih šestih terencev se sam ne bojim, ker kot sem že rekel, ne delam sranja. Se bi pa jim z veseljem pridružil. Konec koncev je verjetno prispevek privlečen za lase in v celoti izmišljen. Dvomim, da se je tistih 6 pogumnežov res našlo. Če bi se, bi imeli svojo WEB stran. To bi pa res bilo cool.
8)
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 To sep 04, 2007 3:30 pm

glede življenskega standarda v dubaju mam pa js eno zanimivo zgodibco za povedat in sicer,dve leti nazaj za novo leto je bla punca s familijo v dubaju in so se nekje zgubl pa jim je ustavu prijazni možakar v A8...pa so se mal pogovarjal in je naneslo na to,da so ga vprašal kje dela.in odgovor je bil tak da dela v restavraciji,kjer je kelnar! in v dubaju res ni revščine,tam je res amerika ( pregovorno! ) in velika večina zelo lepo živi
Slika
 
Uporabniški avatar
street_vr6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Po mar 19, 2007 8:52 pm

Napisal/-a street_vr6 To sep 04, 2007 3:46 pm

bil sem letos v dubai-u dva tedna in vam lahko povem da mores kr navajen na njihovo voznjo. ce ne speljes takoj ko rumena luc ugasne i zelena prizge ti ze trobijo s vseh strani. urivanja in izsiljevanja je ogromno. Ce ste bili v kateremkoli vecjemu mestu ste opazili da se to dogaja. s tem se sprijaznite in ne fantazirajte z nekimi terenci z roll bari kot fantazirajo tele idioti. ;)

LP
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R To sep 04, 2007 3:54 pm

nebivedu je napisal/-a:
eclipse_R je napisal/-a:
sej se strinjam, eni so res objestni na cestah, samo povzročanje nesreč zarad tega se mi zdi skrajno primitivno pa če se držiš predpisov al pa ne. Ko boš nekoga zaradi tega, ker te je "izsilil" nagazil pa bo huje poškodovan, ali pa umrl pa upam, da boš skrajno ponosen na to, da si član "prave policije" ;)

lp


Si kdaj bil udeležen v nesreči, kjer se ti je avto brez bremzanja zaletel vate od zadaj, ker si se ti ustavil človeku, ki te je izsilil - magari bil to pešec, kolesar, motorist ali avto?

Nihče ne bo ponosen na to da je nekoga poškodoval - mogoče ste pri vas taki, tukaj nismo. Ampak enkrat malo preveri, kaka gužva je v LJ in kako se ljudje obnašajo, policija pa mirno stoji in gleda. Potem pa na ravnih površinah, kjer so široke ceste, merijo, kdo gre 53, da mu dajo kazen.


nisem, sem pa že slišal za vzvratno ogledalo in gledanje vanj ter opazovanje prometa zadaj, kadar bremzam ;) Si ti bil kdaj udeležen v prometni nesreči, ko te nagazi terenec z bullbarom v bok na kateremu si ti s hitrostjo 50 kmh, ker si stal na križišču 7 minut in si končno dobil nekoga, ki ima malo večjo razdaljo, da se mogoče celo lahko "vrineš"?

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 4:03 pm

eclopse, Nisem, ker ne izsiljujem in mi zaradi tega noben ne more v bok priletet na tak način. Lahko mi pa prileti v bok, če gre čez rdečo luč.


Killah bee, prosim pokaži mi vsaj v enem stavku kje so tile ljudje s terenci vzeli zakon v svoje roke, ko so izjavili, da bodo počeli, kar pač že bodo.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov